Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

 

Hamilelikte Kilo
Eğer bir kilo problemi varsa - ister az kilolu, ister çok kilolu olsun - ideal olan bu problemin hamilelik öncesinde çaresine bakılmasıdır.
Gerekli durumlarda anne adayına uygun diyet uygulaması tavsiye edilir.


Normal kiloya sahip kadınlarda da, hamileliğin yarattığı kötü sonuçlar olabilir.
Hamilelik süresince alınan ortalama 12 kg, doğumdan sonra kolayca verilebilir.
Bu kilonun çoğunu bebek, plasenta ve sıvı kaplar ki; bunlar doğumdan sonra kolayca gider. Geri kalan vücudun tuttuğu su ise, doğumdan sonra idrar yoluyla vücuttan atılır. Asıl zorlukla giden kilolar vücutta cilt altında yerleşen yağlardır. Bu yaklaşık 2-3,5 kg arasıdır. Doğum sonrasında egzersiz yaparak bundan rahatça kurtulunabilir. Ayrıca, emzirme de kilo vermeyi kolaylaştırır.

HAMİLELİKTE RİSK
Hamilelik öncesi kilo durumu bir risk faktörü müdür?
Hem çok düşük, hem de çok yüksek kilo hamilelik için risk faktörüdür. Yine de standart bir oran yoktur.
45 kg en düşük - 80 kg ise en yüksek normal kilo olarak nitelendirilir. Bunun aşağısı veya yukarısı normal dışıdır. Tabi bu oranlar kadının boyuna göre de değişir.

DÜŞÜK KİLO
Düşük kilo nasıl olur?
Genelde bu sorun, anoreksi, nervosa ve bulemi gibi yeme bozuklukları sonucunda gelişir. Bu tip problemleri olan kişiler hamile kalmakta zorlanırlar fakat bazıları başarabilir.
Bir de diğer bir düşük kilo sebebi ise; aşın uyuşturucu kullanımıdır. Az beslenme sonucu düşük kilolu olurlar. Yemeğin bu insanların hayatlarında çok önemli bir yeri yoktur.
Ayrıca fakir ülkelerde, iyi beslenmeme sonucunda da düşük kilo sorunu görülür.
Neden hamilelikte düşük kilo bir risk faktörüdür?
Düşük kilolu kadınlar hamilelikle daha zor başa çıkarlar. Bu durum bebeğin gelişiminin kısıtlanmasına ve düşük kilolu olmasına neden olabilir. Düşük kilolu bebekler risk altındadırlar - düşük kan şekeri, beslenme sorunu, virütik enfeksiyonlar, aşırı düşük vücut ısısı gibi - ve perinatal dönemde bebeği kaybetme riski vardır.
Annenin düşük kilolu olması düşük için bir risk faktörü müdür?
Bununla ilgili bir kanıt yoktur.
Erken doğum hakkında ne söylenebilir?
Yine bununla ilgili bir kanıt yoktur.
Bu tip kadınlar yardım alırlar mı?
İdeal olanı; yeme bozukluğu yeme bozukluğu - anoreksi, bulemi, nervosa - yaşayan kadınların hamile kalmadan önce tedavi görmeleri ve hamile kalana kadar normal kiloya ulaştırılmaları gerekir. Fakat zaten hamile ise, kadına normal hamilelik bakımı uygulanır. Kadının kontrollerine diyetisyen ve psikiyatr da katılabilir.
Uyuşturucu bağımlılarına ekip olarak yardım gerekir.
Uygulamaların asıl amacı; gerekli besinin alımının sağlanmasıdır.
Eğer anne düşük kilolu ise, doğumda uygulanan özel bir yöntem var mıdır?
Pek değil. Eğer fetus gelişimi yeterli olmamışsa elektronik denetime
devam edilmesi gerekir. Tabi fetusun gelişimindeki kısıtlanma sezaryeni mecbur kılabilir. Bunlar dışında, doğumda diğerleriyle aynı uygulama yapılır.
Doğum sonrası için özel uygulama yapılır mı?
Problemin giderilmesi için yapılan uygulamalar doğum sonrası için de geçerlidir.

AŞIRI KİLO
Obezite hamilelikte risk faktörü müdür?
Obezite, bir risk faktörü olması dışında, çeşitli hamilelik sorunlarıyla alakalıdır. Bunlara; hipertansiyon, preeklampsi, gebelik diyabeti, iri bebek, doğum sonrası aşın kanama ve idrar yollan enfeksiyonları dahildir. Tromboz ve trombofelibitis riski olduğuna dair iddialar vardır.
Obezite durumunda, hamilelik bakımı nasıl olmalıdır?
Obez bir hamilenin karnının incelenmesi çok zordur. Bu durumda, riskli bir durumun (sıvı artışı, bebeğin ters duruşu gibi...) gözden kaçınlması mümkündür.
Bu zorluklar, ultrason gibi teknolojik yardımları da etkiler mi?
Maalesef evet. Belirgin bir obezite durumunda, ultrason görüntüsü çok net alınamayabilir.
Doğum için ne söylenebilir?
Obez kadınlarda, doğum öncesi problemlerde artış olduğundan, sezaryen doğum olması riski de olabilir.
Obez kadınlarda anastezik (genel anastezi, epidüral) uygulamalar da zordur.
Tromboz riski artar.
Her şey yolunda gitse bile, ameliyat sonrası yara enfeksiyonu oluşumu obezlerde yaygındır.
Doğum öncesi kontrolde, aşırı kilolu kadının, kilo vermesi için desteklenmesi gerekir mi?
Hiç de değil. Her ne kadar kadın kilolu hamile kalsa da, kilo verme işi doğum sonrasına bırakılmalıdır. Tabi ki düzensiz beslenme yüzün-
den kiloluysa, uygun bir beslenme tarzı öğütlenmelidir. Kilo verme amaçlı değil ama sağlıklı olma amaçlı egzersizler uygulatılabilir.
Sorunları en aza indirgemek için yapılması gereken şeyler var mıdır?
Doktorun sorundan haberdar olması ve sorunla ilgili konularla yakından ilgilenmesi gerekir. Mesela yükselen tansiyon, idrar yolları enfeksiyonu ve diyabet sürekli kontrol edilmelidir. Sezaryen durumunda koruyucu antibiyotikler verilebilir. Bazı durumlarda trombozu önlemek amacıyla heparin verilebilir.
Eğer normal doğum yapılacaksa, potansiyel problemler nelerdir?
Genelde çok kilolu kadınlar iri bebekler doğururlar. Bazen daha zor doğum yaptıkları gözlemlenir.
Eğer bebek normalden iri ise, ilk birkaç saat içinde kan şekeri ölçülmelidir.

HAMİLELİKTE KİLO ALIMI
Hamile kaldığında "normal" kilolu olan bir kadın, hamilelikte kaç kilo almalıdır?
Ortalama olarak 12 kg. almalıdır. Bu 8-16 kg arası değişebilir. Hatta bazen daha fazla da olabilir. Bu oranlar tekli bir hamilelik için geçerlidir. İkiz, üçüz gibi durumlarda daha fazla kilo alınması mümkündür.
Alınan kiloyu hangi faktörler etkiler?
Yeme alışkanlığı en önemli faktördür. Tabi diğer faktörler de önemlidir. Hamile kalmadan önceki kilo önemlidir. Annenin yaşı önemlidir.
Hamileliğin herhangi bir döneminde kilo alışının maksimum olduğu görülür mü?
İlk dönemde çok az kilo alınır. Bu 1-1,5 kg. gibidir.
14 haftadan sonra, haftada 0,5 almak mümkündür. Yani bu her ay 2 kilo anlamına gelir. 30. haftadan sonra kilo alımı yine düşer. Son haftalarda ya çok az kilo alınır, belki de hiç alınmaz.
Ayrıca unutmamak gerekir ki; alman kilonun çoğunluğunu su tutumu ve rahim içeriği teşkil eder. Ve bunlar doğumla hemen gider. Ama tabi yağ olarak kazanılan kilolar da vardır. Evet. Bazı yağlar karın, kalça ve sırtta deri altında birikir. Bunların yok olması için doğum sonrasında egzersiz yapılması çok iyidir.
Doğumdan sonra ne olur?
Alman kilonun büyük bir kısmı su tutumudur. Bu hamilelik hormonlarının yarattığı direkt bir etkidir. Doğumdan sonraki 10 gün içinde tutulan su gider. Geri kalan 3 kg. kadar bir miktardır.
Yağ nasıl vücuttan atıbr?
Genelde aktif olan bir kadının ekstra bir çaba sarf etmesine gerek kalmadan, bunlar kendiliğinden gider. Emzirme de kilo vermeyi hızlandırır. Kilo vermede aceleci davranan kadınlara ise egzersiz yapmaları önerilir.
Hamilelikte kilo almayan kadının endişelenmesi gerekir mi?
Hamilelikte kadm vücudu kilo almaya müsaittir. Bunun asi durumu araştırılmalıdır. Bazen aşın kusma buna neden olur. Eğer neden bu değilse, beslenme tarzı araştırılmalıdır. Kilo alamama ve iyi beslenmeme, fetusun gelişimini de kısıtlar.

Yazının Kaynağı: Dr. joe Kabyemela- Dr. Leanne Bricker ( Hamilelik ve Doğum Hakkında Tüm Soru ve Cevaplar)
Yorumlar (176)Add Comment
...
Yazan yazan guldentuna, .
Şuan yirmi haftalık hamileyim 11 kilo aldım . sigara yi da bıraktım onun da etkisi olduğunu düşünüyorum. Kiloyu takmiyom bebeğim sağlıklı olsun da. Sonradan veririm.Birde bağırsakları calismiyo üç dört günde bir tuvalete cikiyorum bununda etkisi oluyor tabiki. Ilk gebeligimde 30 kiloya yakın aldım doğumdan sonra on kilo kaldı onu da zaman la verdim. Stress insanı daha da yediriyor. Dikkat ediyorum ama stress yapmıyorum.
...
Yazan sevgiii, .
30 haftalik hamileyim 53 kilo ile hamile kaldim 9 kilo almisim umrumda deil kilolarim bebegim saglikla gelsinde ilk hamileligimde 18 kilo almistim hemen verdim kilolarimi
...
Yazan rüzgar, .
29 haftalık hamileyim 42 kilo hamile kaldım şimdi 72 kiloyum sanırım benim kadar çok kilo alan yok daha 11 hafta var :-(
...
Yazan wega, .
26 haftalık hamileyim hamile kaldığımda 66 kiloydum.18 haftaya kadar hep kustum serumlarla beslendim TAM 8 kilo verdim smilies/sad.gif şuan 63 kiloyum halen eksi 3 teyim yiyemiyorum beslenemiyorum ne et ne balık nolacak halim bilmiyorum smilies/sad.gifhalen evde yemek yapamıyorum smilies/cry.gif
...
Yazan kaygılı , .
Bende 70 kg ile hamile kaldım8 hafta lık hamileyim 3 .veya 3.5 kg aldım hızlı gitmekten korkuyorumsmilies/angry.gifsmilies/angry.gif
...
Yazan nurcan1, .
ben 29+3 günlük hamileyim 4 kilo aldım bundan bu zamana kadar iyi geldiğimi düşünüyorum öncelikle bebeklerimiz sağlıklı olsun en büyük dileğim bu daha sonra kiloyu 10 u geçmeden tamamlarsam çok sevinicem. Tabi doğumdan sonrası da çok önemli arkadaşlar şekerli gıdalardan da uzak olalım inşallah her şey gönlümüzce olur.
...
Yazan yonca, .
Ben 8 haftalık hamileyim ve 87 kilo ile hamile kaldim simdi 3 kilo almisim ne yapcam bende bilmiyorum
...
Yazan eçö, .
18 haftalık hamileyim, 8 kilo aldım... Almayanları kutluyorum ama 2,5 aydır sabah kan hapı, akşam koca bir kompleks vitamin yutuyorum... Özellikle hamileyim, bebek kilo alsın diye bir şey yemiyorum ama iştahım inanılmaz... Buna bir de bitmek bilmeyen yorgunluğum ve uykum eklenince kilo almak kaçınılmaz oluyor...smilies/wink.gif
...
Yazan Betul001, .
6 haftalık hamileyim kızlar kilo almaktan korkuyorum mormal yıyiyorum 400 gram almisim bile
...
Yazan dila, .
bende 67 kiloyla hamile kaldim suan 29.haftamdayim ve 74 kilo oldum. yediklerime dikkat etmeye calisiyorum ama tatlidankendimi alamiyorum.
...
Yazan adana nazan, .
1.65 boyundayim 49 kilo ile hamile kaldım suan 53 kiloyum ve 20 haftalik hamileyim sizce normalmi
...
Yazan Üzgün, .
Hamıle kalmak ıstıyorum ılk bebegm dustu ve asırı zayıfm herseye ragmen kılo alamıyrm 38kıloyum cok uzgnm ne yapmam gereklı bana dr hamıle kalabılırsn dedı ama korkuyrm
...
Yazan dila12356, .
bende 20 haftalik hamileyim ilk cocugumda 20 kilo aldim ve bunun 7 sini veremedim simdi ise 67 kilo ile hamile kaldim simdiden 3 kilo aldim kilo almaktan cok korkuyorum
...
Yazan gunel, .
men 6 aylik hamileyim 1 ayda 11 kq kokelmisem.sizce bu normalmi
...
Yazan ahhh, .
17haftalık hamileyimm 2.7kilo aldım dr.um çok kızıyo kilo almaya geçen aydan bu yana 1kilo aldım bu durumafa kızar mı diye düşünüyorum herkes ilk aylarda kilo vermiş ben aynı kaldımsmilies/kiss.gif
...
Yazan Gülpembe, .
Merhabalar arkadaslar Dr herseyin yunda oldugunu doyluyorsa ozellikle
Bebegin sagligi ve kilosu tabi bide sizin aldiginiz kilolar
Demekki bir problem yok Dr tavsiyelerine uyun endise etmeyin yeter
smilies/kiss.gif
...
Yazan zeliş, .
ben dört aylık hamileyim ve çok mutluyumsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan mehtap aksu, .
14+1 günlük hamileyim 75 kilo ile hamile kaldım şuan 71 kiloyum doktorum ilk 5 ay alamammı söylemişti şuan gayt iyi gidiyoruz bebeğimde sağlıklı çok şükür. smilies/wink.gif
...
Yazan helin+++, .
Arkadaşlar 59 kg ile hamile kaldım.22 haftalık hamileyim ve şu an kilom 64.sizce daha kaç kilo alınır doğuma kadar?Normal mi?Kendimi kocaman hissediyorum daha şimdidensmilies/sad.gif
...
Yazan nurebrar, .
merhablar.bnde 22 haftalik hamileyim 67 kilo hamile kaldim kilom simdi 69 kilo..karnimda cikti acaba iki kilo almam normal mi..eski hamileliklerimde 6=7 kilo almis olurdum .bu bnm 3.hamileligim Rabbim sagsalim kucagimiza almayi nasib eder insaAllah
...
Yazan yazan derya, .
ben suan 14 haftalık hamileyim 6 haftadan beri kusuyorum hiç bisey yiyemiyorumm 44 kiloydun şimdi 48 kilo olmuşum siz hergün 2 defa kusmam normalmidir smilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gif
...
Yazan roza, .
58 kiloyla hamile kaldim suan 62 kiloyum vee 3bucuk aylik bebesimmm 1 60 boyum sizce nasil tatli anneler
...
Yazan roza, .
ben 58 kiloyla hamile kaldim boyum 1 60 suan 3bucuk aylik hamileyim sizce nasil tatli anneler:-)))
..., Lowly rated comment [Goster]
...
Yazan Azize, .
Merhabalar ben Sakarya'dan azize gebeliğimin 30cu haftasındayım 51 kilo ile hamile kaldım suan 61 kiloyum acaba bu kadar kilo almam normal mi?
...
Yazan mujgan, .
Ben 17 haftalik hamileyim hamileligme 75kq bawladim hic kq almadim amma sonra nasil olur bilemem tabismilies/grin.gifsmilies/wink.gif
...
Yazan yazan fatma, .
30 haftalık hamileyim 60 kiloyum kilo alamıyrm tersine zayıflıyorm bişey yiyemiyorum midem bulanıyo başım dönüyo çok halsiz oluyrm kansızlık var b12 imde çok düşük ilaç kullanıyorm ama yinede yiyemiyorum nasıl kilo alabilirim acaba pskolejim bozuldu herkez kilo alamadığımı söylüyo çok üzülüyorumsmilies/sad.gif
...
Yazan ben deniz, .
kilom 64 düm hamile kaldım doğum yapdım bir buçuk yaşında oğlum var şimdi 54 kiloyum bu normalmı cevap bekliyorumsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan mehtapppp, .
40 kıloda hamıle kaldım smdı 50 kıloyum dokt
orm bebfın gelısımı cok ıyı dedı ama ben daha cok kılo almak
ıstıyorum napabılırm 7 aylık hamıleyım suan smilies/cry.gif
...
Yazan yazan rabiaa, .
merhaba kızlarr ben 48 kilo ile hamile kaldım şuan 60 kiloyum 29 haftalık hamileyim ama kilo alamıyorum 3 haftaır sizce bu normalmiismilies/sad.gif
...
Yazan esin.., .
23 haftalık hamileyim ve şimdiye kadar 3 kilo aldım.karnım 16. haftadan sonra büyümeye başladı.hala kimse ben söylemesem hamile olduğumu anlamıyor.boyum 1.70.şimdiki kilom 63.normal mi gidiyorum bilmiyorum.dr a soruyorum normal diyor ama sanki hamile olunca çok kilo almalıyız, şişmeliyiz gibi bir pskoloji oluyor insandasmilies/smiley.gifkendimi kilo almak ve yemek için zorluyorum ama midem daha fazlasını kabul etmiyor.kafam karışık işte.
..., Lowly rated comment [Goster]
...
Yazan aysel =, .
86 kiloyla başladım sonum ne olacak acaba 6 haftalık hamileyim smilies/sad.gif
...
Yazan hülya yıldırım, .
ben 1.70 boyundayım61 kiloyla hamile kaldım 20 haftalık hamileyim 63 kilo olmuşum kızım ve ben çok saglıklıyız ve ikinci dogumum oglumda bir buçuk yaşındasmilies/kiss.gif
...
Yazan sevgi4, .
hamileliğimin ilk haftalasında 75 tim doğum yaptığımda 87 kiloydum kızım 1 yaşına girdi ama ben daha o kiloları veremedim kim beni görse sen ne kadar kilo aldın diyor ben col üzülüyorum ne yapı cam şimdi strese de giriyorumsmilies/cry.gif
...
Yazan begar, .
ben 65 ile hamıle kaldım ve şu an 16 haftalık bebegım bende 80 kılo oldum hepınız al almışsınız ben bayağı kotu gıdıyorum
...
Yazan ervanur, .
60 la hamile kaldım daha iki aylık bile değil 62 i kiloya ulaştım:=((
...
Yazan gülstann, .
bende20 haftalık gebeyim şuan 87 kiloyum doğuma kilolu girmek sakıncalı bişeymii boyum 1.74
...
Yazan eylulzeynep, .
merhabalar ben 8 haftalık hamileyim, 150 cm boy ve 43 kilo ile hamile kaldım şu an 46 kiloyum smilies/sad.gif Biraz fazla mı aldım dersiniz? Sanırım sigarayı bırakmam ve düzenli yemek yemek sebep oluyor smilies/smiley.gif
...
Yazan oglusum, .
selam kizlar ben kirkbes kilo ile hamile kaldim simdi yirmi dokuz haftalik hamileyim ve atmisbes kiloyum.canim neyi nekadar istiyorsa yiyorum oglumla benim canimiz sagolsun smilies/wink.gif)
...
Yazan sibel ayaz, .
4 aylik hamileyim ve 49 kiloyum hic kilo almadim cocugum cok saglikliymis buna ramen kilo almak istiyorum alamiyom okadarda yemek yiyom ama tek br gr cikmiyom smilies/sad.gif
..., Lowly rated comment [Goster]
...
Yazan masalbebek, .
son yazdıgmdan bugune 10hafta geçmissmilies/wink.gif27.haftama geldım kızım maşallah buyuyor ben aynıym hala kilo almadım ama asla yemekten kısma yok sadece tatlı hamur isı ve abur cuburdan uzak duruyorum.
...
Yazan subeyda, .
bende 30 haftalık hamileyim ve 7 kilo aldım şuanda 62 kiloyum boyum 1.70 acaba daha kaç kilo alırım
...
Yazan hee, .
normal norma lsmilies/grin.gif

ne tuhaf insanlar var yaa, herkesin bünyesi farklı ama yazıda da normal sınırlar verilmiş hala şu normal mi bu normal mi niye soruyorsunuz ki?
...
Yazan nida, .
Mrb ben 60 kiloyla hamile kaldım 80kilo ylada doğum ettm bebeğim 2 yaşına girdi henüz kilolarimi vermiş deilm çok uzuluyorm ama en çok da uzuldgm bişey var doğumdan sonra ski bi rejim yapmaliydm.suan diyettim eski kiloma dönmek istiyorm.arkdaslar bnden size tavsiye herşeyi yiyip te bebeğim kilo alsındemeyin bole bidey olmuyoms bn öyle dusunerekten kilo aldm
...
Yazan dilruba, .
arkadaşlar ben de 75le hamile kaldım 21. haftam bitiyor ve hiç kilo almadım dikkat ediyorum dr da zaten 7-8 kilo alacaksın dedi
...
Yazan masalbebek, .
önceki yorumundaki kiloyla devam hamileligesmilies/wink.gif21.haftaya gırmek uzereyim hç kilo almadım kızımda gayet saglıklı.asla diyet yapmıyorum aksine önceden saglıksız beslenip aburcubur yiyordum,hamileligimde dengeli besleniyorum protein ve vitamin agırlıklı
...
Yazan Aynaz, .
merhaba,

Ben 10 haftalık hamileyim. 47 kilo ile hamile kaldım ve şu an 48 kiloyum, ilk hamlieliğimde de aynıydım ve 10 kilo alarak doğuma gitmiştim, bence ne çok ne de az alanlar üzülmesin, kilo meselesini neden bu kadar dert ediyorsunuz?
...
Yazan masalbebek, .
kızımla 19.haftaya geldik şukur.hala hiç kilo almadım bebegimin gelişimide gayet iyi.oglumdada toplamda 9kilo almıstım 6si gidip 3ü yag olarak kalmıştısmilies/wink.gif
...
Yazan masalbebek, .
17.haftaya girmek üzereym bende henuz hiç kilo almadım,hamur işi ve tatlılardan uzak duruyorum...protein ve vitamin agırliklı beslenyorum
...
Yazan demet82, .
en son yorum yazdığımdan bu yana 2 kilo daha verdim.61 kiloyum 58 e düşünce hamile kalmayı düşünüyorum.yorumlara bakınca çoğu kişinin kilo almayı pek umursamadığını görüyorum.yanlış.o vücut eski haline dönmez bir daha
...
Yazan Ellada, .
merhaba ben 26 haftalık hamileyim 51 kiloyum bebegimin ağirligi 885qr. sizce bu normal mi? smilies/sad.gif
...
Yazan bedia, .
28 haftalık hamileyim 77 kiloyla hamile kaldım daha sonra 74 kiloya düştüm ve şimdi tekrar hamile kaldığım kiloya çıktım yani 7 aylık hamileyim toplam 3 kilo aldım bebeğim fazlasıyla sağlıklı şükürler olsun çok mutluyumsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif
...
Yazan emos, .
slm arkadaslar bende suan 30 haftalik hamileyim 69 kilo oldum hamile kalmadan önce 61 kiloydum sizce normalmi? CVP
...
Yazan demet82, .
63 kiloyum boyium 1.70.58 kiloya inip hamile kalmak istiyorum.çünkü hem doğum için hem vücudun deforme olmaması ve çatlaklar için en çok 12-13 kilo yeter.yorumları okudum.bilinçsizce kilo alan çok kişi var.yanlış.spor,dengeli beslenme ve bol su...
...
Yazan yazan semra mayıs 20 2012, .
slm ben 19 haftalık hamileyim 49 kilo ile hamile hamile kaldım ve şuan da 51 kiloyum bu normal mi 5 ayın içinde sadece 3 kilo aldım az deyil mi bu?smilies/sad.gif
...
Yazan maximus, .
esim 53 yasinda 84 kilo, 3 aylik hamile bizim icin ne gibi sakincalari olabilir bilgilendirirseniz sevinirim.
...
Yazan bebisim benim, .
boyum 158 cm,48 kilo ile hamile kaldim ilk 2,5 ayinda kusuyordum biraz kilo verdim ama sonra düzeldi ve hizli bir sekilde aliyorum kilolari.su anda 21. haftadayim ve 57 kilo olmusum.herkes hamileligin son üc ayinda daha cok ve cabuk kilo alindigini söylüyor yani daha kilo alacagim.ne yapalim olsun.hersey bebisim icin onun icin herseyi yaparim.smilies/wink.gif
...
Yazan özlemmm, .
b en 95 kıloyum ve hamıle kaldıgımda daha cok kılo alıcamı dusunuyorum smilies/sad.gif ve cok korkuyorum ne yapsamda kılo veremıyorumnm...
..., Lowly rated comment [Goster]
...
Yazan Hamide Ulusoy, .
ben 3.5 aylık hamileyim 43 kilo ile hamile kaldım ve halen zayıfım bunun bebeğime bir zarari olur mu kilo alamıyorum smilies/sad.gif
...
Yazan Hamide Ulusoy, .
ben 3.5 aylık hamileyim 43 kilo ile hamile kaldım ve halen zayıfım bunun bebeğime bir zarari olur mu kilo alamıyorum smilies/sad.gif
...
Yazan Banu mert, .
Ben 41kilo ile hamile kaldım 61 le doguma gittim oğlumun kırkında 43 kiloya düştüm. Önemli olan bebek kiloyu istedinmi verebiliyorsun. Şimdi ikinci bebeğimi düşünüyorum
...
Yazan PİXAR, .
14 HAFTALIK HAMİLEYİM 68 İLE BAŞLADIM 73 KİLOYUM ŞİMDİ FAZLAM VAR AMA SPORDA YAPSAM ALIYORUM smilies/sad.gif
...
Yazan mutsuzum, .
slm ben de hamile kalmak istiyorum ama eşim çok alkol içiyo bu yüzden olmuyo sigarada içiyor ben de sigarada içiyom dktr herşey normal diyo ama hamile kalamıyorum
...
Yazan ..., .
merhaba ben 2 aylık hamileyim ama şimdiden 4 kilo aldım bu normal değil dimi smilies/sad.gif
...
Yazan yıldız, .
bu kilo problemi insanı çileden çıkarıyor, ben 59 kiloda hamile kaldım şuanda 34+1 haftalıgım ve 70.7 kiloya ulaştım, diyet yapıyorum ama yinede alıyorum , anlıyacağınız tamamen bünye meselesi, umarım daha fazla almadan bitiririm, bebişimede kıyamıyorum ama napim kilolardan korkuyorummm smilies/sad.gif
...
Yazan alev hamamcıoğlu, .
64 kilo ile hamile kaldım 22 haftalık hamileyım 65 kiloyum normal mi
...
Yazan melekkk, .
arkadaslar,ben hamileligimden korkuyorum cünkü 100 kiloyum ve ikiz bebek bekliyorum,suan 3.ayimdayim
...
Yazan melekcan, .
ben 3 aylik hamileyim ve ikiz bekliyorum kilomda suan 100....kilo almamaya bakiyorum ama aldim yinede 2-3 kilo...hamilelikte suan korkuyorum
...
Yazan yazan meltem, .
ben 1.5 aylık hamıleyım 70 kıloyla hamıle kaldım boyuım 161 acayıp yemek ıstegım var okuduklarıma sasırıyorum cunku ben hıc kusmuyorum buda canımı sıkıyor kendımı hamıle hıssetmemı saglayan tek sey goguslerımın agrısı sertlıgı okadar obez olmaktan korkuyorum her seyı yıyesım gelıyor bu normal mı
...
Yazan yazan seda.10 ocak 2012, .
kızlar boyunu ve kılonu bılgısayarda olcebılırsın boyuna gore normelmısın degılmısınsmilies/tongue.gif
...
Yazan yazan seda.10 ocak 2012, .
ben seda 22 yasındayım 3dogum ettım 45 kılolan hamıle kaldım enfazla 8 kılo aldım suan 45 kıloyum benım kılom da olanlar sevınmesın bagırsakları fazla calısan kıloalmaz
...
Yazan yazan seda.10 ocak 2012, .
ben 3 tane dogum ettım 45 kılodayım hamılelıkde en fazla 8 kılo alırımsmilies/cheesy.gif
...
Yazan yazan serap, .
ya ben 21 haftalık hamileyim ben 57 kilo ile hamile kaldım şimdi ise 65 kiloyum çok almaya başladım ne yapmalıyımsmilies/sad.gifsmilies/sad.gif
...
Yazan şerife, .
33 haftalık hamileyim 56 kilo ile başladım ve şuan 66 kiloyum umarım daha fazla kilo almam şu halimden çünkü çok memnunum
...
Yazan lale, .
ben 2.5 hamileyim ve 50 kiloyla hamile kaldim su anda da 50 kiloyum. acaba 3aydan sonra kilom arta bilirmi? zayifim ve dee kilo almak istiyorum
...
Yazan yazan sükran aralik 2 2011, .
arkadaslar ben 65 ile hamile kaldim suan 34 haftalik hamileyim ve 74 kilo oldum smilies/grin.gifve iki kizim var ücüncüde erkek geliyor ben kilolarimdan cok memnunum kafaniza takmayin gider saglikli bebek olsun allah isteyen herkese versin smilies/grin.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/grin.gif öptüm hepinizi
...
Yazan aysun,,,, .
merhaba ben 27 haftalık hamileyim 66 kiloyla hamile kaldım hamileliğimin ilk üç ayında 6 kilo verdim daha yeni ulaştım eski kiloma ama bebeğim çok ii maşallah bebeğim iyi olsun da gerisi hiç önemli değil
...
Yazan meltem ,kasım 11,2011, .
8 aylık hamileyim doktorum bebeğimin (15.2cm/27 hz)küçük olduğunu söylüyo smilies/angry.gifbi sorun olurmu
...
Yazan yazan aylin, ekim 02,2011, .
benim bu ikinci hamileligim ilkinde 30 kilo aldim 20 sini vermistim sonra yine 10 kilosunu aldim ve su anda 1 aylik hamileyim ve 94 kiloyum zannediyorum 1 ayda 4 kilo adim bu defa fazla kilo almak istemiyorum ne yapmaliyim bana yardim edinsmilies/cry.gif
...
Yazan özgul, .
smilies/grin.gifbenım dustuğum hatayı yapmayın kızartmalardan ve tatlılardan uzak durun 33.haftadayım 20kg aldım ama kılö alışım durdu herkese kolay gelsınsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gif
...
Yazan beyzanur, .
bende 1.70boyundayım 58 kiloyla hamile kaldım şimdi 64 kiloyum sizce normal mi tam 6 kilo aldım ve sinirlerim bozuk çünkü en çok şişen yerim göbeğim değil göslerim oldu neredeyse 4 kilo onlar gelir daha önceden 75 beden tam destek kullanıyordum şimdi 85le bile rahatsız oluyorum kaşınıyorum takamıyorum sarkmaya sebebiyet verir mi çatlakları nasıl önleyebilirim badem yağı dediler ama kullanıyorum halen kaşınıyor.
smilies/wink.gifyardımcı olursanız mutlu olurum
...
Yazan leyla ekim 20, .
mrh arkadaşlar bende 71 kilo ile hamile kaldım 5 aylık hamileyim ve 77 kiloyum doktor normal dedi herşey bebiş felan güzelde tek kilo alınmasa smilies/grin.gifsmilies/grin.gif
...
Yazan Yazan sevda,Eylül 3,2011, .
SLM ARKADASLAR 3 AYLIK KAMILEYIM 53 KİLOYDUM VE SUANDA KİLOM 57 ACABA FAZLAMI KILO ALAIYORMsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan zara, .
herkese merhaba..bende 23 haftalık ikizlere hamileyim,aşılamayla hamile kaldım..aşırı kilo alıyorum diye girdim bu sayfaya ama nerdee.. kendim gibi olanı hiiiç okumadım..yani tesellim hiç yok.ben 58 kiloyla tedaviye başladım ve 63 kiloyla tedavim bittim,zaten 2 hafta sonrada sonucun pozitif olduğunu öğrendim..yani hamile kalma kilomu 63 olarak hesaplıyorum(teselli olarak belkide).şuan ise tam 87 kiloyum yani 24 kilo aldım..100 le tamamlamayı çoook istiyorum ama sanmıyorum..sonumu çook merak ediyorum..doktora takılıp kilo alma dikkat et diyenlerde bunu nasıl dinler bilmem,iştahım var doktor nedese boş ki benim için..dikkat etmek yook,tansiyon ve şeker yook,2 obez bebk geliyo galiba..sağlıklı ve toplu olsunlar inşallah gerisi boş benim için..
...
Yazan sevgi eylül 2011, .
merhaba ben şu an ikinci çocuğuma hamileyim ilk çocukta 18 kilo aldım ve sonra çok zor verdim emzirme dönemindede alınıyor 2,3 senede bile eski kiloma dönemedim 5 kilom kaldı şuan 2.hamileyim tekrar aynı kilolar gelcek diye korkuyorum ama bu sefer dikkat edecem.emzirme dönemine dikkat edin arkadaşlar vucut süt için yağ depoluyor.hayırlısı bakalım
...
Yazan simge gediz, .
merhaba, ben de 25 haftayı geride bıraktım.sadece 2,4 kg aldım.hatta son ay gr almamışım.bu bir sdorun mu merak ediyorum.doktoruma göre bebeğin gelişimi gayet iyi.
...
Yazan hande eylül 18 2011, .
bende 26 haftalık hamileyim ilk gebeliğim 59 kilo hamile kaldım şuanda 61 kiloyum ve sizce bebegimi kilo alıyor anlam veremiyorum doktor gayet ii olduğunu söylüyor ama kafa çok karışık
...
Yazan ELİF TEMİZ, .
26 HAFTALIK HAMİLEYİM AMA HİÇ KİLO ALMADIM AMA BEBEK İYİYMİŞsmilies/smiley.gif
...
Yazan lolipop, .
bende 6,5 hamileyinm tam 13 kilo aldım bu normalmi peki
...
Yazan ŞENGÜL AĞUSTOS 21 2011, .
MERHABA ARKADAŞLAR BENDE 32 HAFTALIK HAMİLEYİM 61 KİLODA HAMİLE KALDIM ŞUAN 79 KİLOYUM SİZCE NORMAL Mİ CVP YAZARSANIZ SEVİNİRİM.
...
Yazan nilüferrrr, .
bende 16 haftalık hamileyim 50 kiloyla başladım şuanda 51.60 kg kilom dikkat ediyorum yediklerime ve burda yazılan bazı yorumları yanlış buluyorum çok fazla kilo almanın bahanesi eşim istiyo yada bebeğim için vs..bunlar kendini avutma gibi geliyo bana bence gereken neyse o kadar alınmalı ben bu çok kilo arkadaşlarımızın tipik bir türk kadını olduğunu düşünüyorum şöyle ki : evlendim bi kocam var çocuğuda yaptım ooohhh açalım boğazımızın vanalarını sonuna kadar gibi bi rahatlıktan kaynaklanıyo bence..
...
Yazan neron, .
merhabalar.ben 34. haftaya girdim.57'le hamile kalmıştım şu an 65'im. 8 kilo aldım 10 kiloyu göreceğimi düşünmüyorum.sebebide hamilelik şekeri çıktığı için diyetisyen kontrolünde diyete mecbur kalmış olmam. ve günde en az 2 lt.su içiyorum.bence bundan dolayı almadım ama bebek maaşallah son kontrolden sonra 2 kiloyu geçmiştir.kafaya bişe takmaya değmez.boşverin kiloyu.allah başka dert vermesin
...
Yazan ......, .
arkadaşlar bende 19 haftalık hamileyim 55 kiloyla hamile kaldım şuan 56 kiloyum bu sizce normal mi ?? bebeğimde gayet sağlıklı olduğunu söylüor doktorum herzaman ki gibi yemeğimi yiyiyorum ne aşerme nede miğde bulantısı olmadı bende..
...
Yazan banu, .
arkadaşlar kilo almaktan kormayın ben 26 yaşındayım şu anda 2. bebeğime 6 haftalık hamileyim 600gr aldım ilk hamileliğimde 59 kilo ile hamile kaldım 85 kilo ile doğuma gittim herkes kiloları vermiceğimi söylemişti ama ben 1 senede 62 kiloya düştüm 3 kiloda oğlumdan bana annelik hediyesi olarak kaldı şidiki hamileliğimde de çok önemsemiyorum nasılsa dikkat edip spor yapınca veriyorsunuz aşırıya kaçmadan canınız ne istiyorsa yiyin bebeğiniz sağlıklı olsun fındık,ceviz,süt.peynir,yoğurt,sebze,meyve,havuç,et yemeği ve bol su içmeyi ınutmayın
...
Yazan ismi yok, .
Arkadaşlar bebeğim 3 aylıktı düşük oldu iyi beslenememek sebep midir
...
Yazan boncuk, .
ben hamile kalmak istiyorum ama kilom 73 çok kilo almaktan korkuyorum ilk hamileşiğimde 61 le hamile kaldım 77 kilo ile doğurdum 70 kiloya düştüm kabus oldu bu kilolar bana bir formül arkadaşlarsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gif
...
Yazan fehime, .
meraba arkadaşlar bende 1.72 boyndyım 53 kiloda hamile kaldım şimdide 53 kiloyum hiç karnım yok neden öyle acaba ilk gebelik olduğu içinmi acaba ama bebişim iyiymiş sağlıklıymış çok şükür
...
Yazan buket333, .
ben buket 69 kiloyla hamile kaldım suan 11 haftalık hamileyim 4 kilo aldım sizce fazlamı kilo alıyorummmm
...
Yazan sevim, .
8 aylık hamileyim hamile kaldığımda 49 kiloydum şu an 62 kiloyum.bebeğim 3buçuk kilo doktor çok kilolu dedi.napmalıyım bilmiyorum.
...
Yazan asu, .
ilk hamileliğimde 23 kg aldım 175 boyundayım 65 kg ile hamile kaldım tam 88 kg doğuma girdimsmilies/smiley.gif)))sonra tüm kiloları verdim ama çok uğrastım Şimdi tekrar hamileyim 10. haftadayım çok korkuyorum yine aynı şekilde kilo almaktan diyetisyene gidiyorum sağlıklı beslenme programıyla 12kg aldıracagını söylüyor şimdilik 61kg yim kilo almadım inşallah diyetisyenin dediği gibi olur dayanabilirimsmilies/smiley.gif))))))))))))))))))))

 

 


...
Yazan sükran 10.7.2011, .
bende hamileyim 13 haftalik 65 le hamile kaldim suan yine 66 oldum ve normal kafaniza takmayin ben iki kizimi 76 kilo ile dogurdum ve sonra yine 65 düstüm verirsiniz saglikli bebeisleriniz olsun smilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifbayyy
...
Yazan esra.....10, .
merhaba canlar,bende 49 kilo ile hamile kaldım şuan 6 aylık gebeyim 8 kilo aldım smilies/smiley.gif
...
Yazan nese, .
Ben hamileligin 36 haftasindayim.bebegimin kilosu 1900 hesaplaniyor cok korkuyorum.
...
Yazan cadı, .
bende 95 kıloyum ıkıncı gebeliğim 1 ay once düşük yaptım şimdı kılomdan dolayı çok bunaldım 1.74 boy 30 yaş nasıl beslenıip kılo verecem bılmıyorum bana fıkır vern arkadaşlar
...
Yazan gulum, .
arkadaslar korkmayın bunlar normaldır. onemli olan cocugun saglıgısmilies/smiley.gifben 8 aylık hamıleyım.3kılo almısım.baska 1 doktora muayıneye gıttım.ultrasona gırdım.doktor şaşırdısmilies/smiley.gif)aaaaa dedııııııı sen 1 ay sonra dogum yapcan.smilies/smiley.gif)).HIC KARNIM YOK.smilies/smiley.gifAMA COCUK 2.5KILOYMUS SAGLIKLIYMIS DAsmilies/smiley.gifOH BEAAA NE GUZELLL DOGURDUGUM GBI YINE ESKISI GBI MANKEN OLCAMMMsmilies/smiley.gif))))))
...
Yazan aylin sandal, .
Ben de 65 kiloda hamile kaldım. Şu anda 11. haftamdayım ve 66 kiloyum. Çok ideal oldugunu düşünüyorumç Doktorum 6 aya kadar ayda en fazla 1 kilo alman gerekiyor dedi. Bu şekilde devam eder mi bilmiyorum. Allah herkesee sağlıklı bir hamilelik dönemi nasip etsin. Önemli olan kilolarımız değil bebeklerimizin sağlıklı olması.Çok takmayın hanımlar nasılsa gider kilolar daha sonra....
...
Yazan dilkara, .
100 kiloyum 22haftalık bilirim lütfen yardım cı olunneyapahamileyim boyum 159 smilies/cry.gif
...
Yazan aaaa, .
bende 31. haftamdayim bebegim 1500g 58 kiloyla basladim simdi 66 kiloyum doktorum bebegin kucuk diyor bende cok mutsuzumsmilies/angry.gif
...
Yazan hasret, .

ben 54 kiloyla hamile kaldım şuan 16 haftamdayım ve 58 kiloyumcıldırıcam bu ne hız ya bendeki

...
Yazan kader, .
bende 21 haftalık hamileyim ve 60 kilodan 58 e düştüm iştah sorunum var doktorum bebeğimin iyi olduğunu söylüyor
...
Yazan ıkra, .
ben 12 haftalık hamileyim 5 kilo verdim istemeyerek verdim ama dahada vermek istiyorum kilom 93 iken şimdi 88 kiloyum 3 haftada verdim kiloyu vitaminli şeyler yiyerek besleniyorum 5 kilo daha versem bişey olurmu
...
Yazan hazal, .
mrh ben 54 kilo ile hamile kaldim suan hamileligimin 22 haftasindayim 58 kiloyum kilolari kafama cok takiyorum sizce cokmu almisim[smilies/sad.gif
...
Yazan melekcen, .
ARkadaslar az once doktordan geldik.12.haftadayim.Ilk bebek, boy155cm, kilo 65kg ile hamile oldum.Doktorum, bu kilomu bebek 7 aylik olana kadar kesinlikle artirmamami soyledi.Cunku kilo almanin bebege bir faydasi yok.Hamilelikte "iki kisilik yemek" dedigimiz seyin dogru olmadigini, cesidi bol sebezlerle beslenmemi soyledi.Kalori kisitlamasi uygulanacak yani.Yagli yiyeceklerden uzak durulacak dedi.Hamile kalinan yas, boy ve kiloya gore, kimin ne kadar kilo almasi ya da almamasi degisiyormus.O yuzden cok da uzulmeye gerek yok kilo almadim diye.SAdece dogru olculeri bilmek lazim.
Tabi demir, kalsiyum temel vitaminler yonunden dengeli beslenmek onemli.Ne kadar cok yedigimiz degil, ne kadar dengeli ve cesitli yedigimiz onemli gorunuse gore.Benim 5 tane falan kitabim var, onlardan kontrol ediyorum nasil beslenmem gerektigini.Ozellikle abur cubur, cikolata vb, kalorisi cok ama besin degeri yonunden cok faydali olmayan yiyeeklerden uzak durmak gerekiyor tahmin edilecegi gibi.Pretein veren temel besinler yani ekmek vb. yi her ogunde eksiksiz almak gerekiyor.Hamilelikten once vucudun protein ihtiyaci gunluk 50gr civarinda.Hamilelik basinda yani ilk uc ay bu deger yine ayni.Ikinci uc aya girince protein ihtiyaci 55gr 'a yukseliyor,Son uc ayda ise 75gr gerekli gunluk olarak..Bebek dogduktan sonra ise 70 gr protein yetiyor guynluk.Yani protein orneginden anlasilacagi gibi , cok fazla yemeden ama gerekli bicimde yiyerek ilerlemek lazim benim anladigim kadariyla....
...
Yazan şeker, .
41 kılo ıle hamıle kaldım suan 18 haftalık hamılayım 7 kılo aldım ve durdu kaldı karnım yok kıms ehaıleden bıle saymıo smilies/smiley.gif=) ne olcak sabırla beklıorum
...
Yazan yasmin1, .
bende 5 buçuk aylık hamileyim 3 kilo aldım 70 den 73 oldum bebiş sağlıklı iyi ama az kilo aldığım için biraz huzursuzum
...
Yazan sonnur nisan 1 2011, .
ben 41 kiloy la hamile kaldım 55 kiloya çıktım ama şuan 51 kiloyum ve de git gide kilo kaybediyorum ne yapmalıyım bebeğim de benimle zayıflarmı
...
Yazan :))), .
MERHABALAR BEN 71 KG .İLE HAMİLE KALDIM ŞUANDA 23. HAFTAMDAYIM VE ŞİMDİDEN 82KG ALDIM BU KADARI FAZLAMI BİLEN VARMI?
...
Yazan nnn71, .
40 yaş 89 kg yeni hmile
...
Yazan canan aydan, .
ben 62 kiloyla hamile kaldim,su an 70 kiloyum,33 haftalik hamileyim,yapilan testlerle ve ultrason goruntuleriyle kimse sagliksiz bir bebek dogurmuyor zaten
...
Yazan Taze Fasulye, .
Ben 27 haftalık hamileyim 55 kilo ile hamile kaldım ve şu an 64 kiloyum. Toplamda 9 kilo aldım ancak doktorum rekor mu kırmaya çalışıyorsun dedi moralim acayip bozuksmilies/sad.gif
...
Yazan öyküm, .
slm arkadaşlar ben 6,5 aylık hamileyim 9 kilo verdim daha yeni 1 kilo alabildim normalmi bu
...
Yazan nazar, .
selam arkaslar..bende su kılo alamama durumundan cok rahatsızım..29 haftalık hamıleyım fakat daha 1.800gr aldım smilies/sad.gif bebegım çok sağlıklıymıs doktorumuz öle söledı.hatta ve hatta boyu ve kilosuda gebelık haftama göre bıraz fazlaymış,iri bi bebek olucak dedi.. ama benım karnım neden hala cıkmadı smilies/sad.gif benı görenler akrabalarım arkadaslarım sen hamıle oldugundan emınmısın dıe soruyolar smilies/sad.gif çok endişeleniorum bebegım küçük doğmaz dimi smilies/sad.gif
...
Yazan esraaa, .
arkadaşlar bende 14 haftlaık hamileyim 64 le hamile kaldım şuanda 65,60 kiloyum ilk bebişimde 26 kilo almıştım umarım bunda da o kadar fazla almam
...
Yazan gülçin, .
ben 50 kiloyla hamile kaldım şu an4 aylık hamileyim kilo almıyorum üzerine birde kilo vardim şo an45 kiloyum doktor sağlıklı dedi boşverin kiloları kafaya takmayınnn
smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan rahime, .
16 haftalık hamileyim 73 kilo ile başladım hala 73 kiloyum bebeğim 147 gram iştahsızlıktan ölecem yiyemiorum bebeğim çok küçük kilo almak değil ama onun daha ii beslenmesini istiorum.. çok mutsuzum
...
Yazan damla1991, .
1.78 boyum kilom 106 idi hamilelik başladıktan 4 ay sonra 110 oldum ama hiç sorun yapmıyorum çünkü dr.um kilolu bayanların da çok rahat doğum yapabildiklerini söyledi tabiki sadece 4 kilo alma hakkım kaldı smilies/smiley.gif) Bebeğim ise çok sağlıklı kilosu ve boyuda normal değerlerde.Kiloyu kafanıza takmayın sadece bebeğinizin iyiliğini düşünün.Sonuçta sizi beğenen bir eşiniz var ise kilo nedir ki
...
Yazan esmer, .
Şakamı yapıyorsunuz yaaaaaa. Ben 53 kilo ile hamile kaldım , 8 aylık hamileyim ve taaaaam 76 kiloyum:-( doğumdan sonra sıkı bir programla vereceğime inanıyorum. yeterki bebeğim sağlıklı olsun.
...
Yazan yazan melek,30 kasım,2010, .
Mrb arkadaşlar.Ben de 6.5 aylık hamileyim.68 kiloyla hamile kaldım şimdi 78 kiloyum.Bebeğin kilosu normal de benimki değil galiba biraz boy var da o kurtarıyor.Ama doktor fazla kilo almışsın daha doğrusu hızlı alıyuosun diyor.Bakalım napcaz bilmiyorum.
...
Yazan asude, .
arkadaşlar bende 36. haftamdayım ilk 5 ay hiç kilo almadım gayet normal. Ayrıca arkadaşlara çatlaklar için kakao butter yağını öneriyorum çok şükür hiç çatlağım olmadı annemde olmasına rağmen 55 kg hamile kaldım 68 kg su an da...
...
Yazan perihan, .
ben 36 haftalık hamikeyim 61 kilo ile hamile kaldım şimdi 77 kilodayım çevremdekiler çok kilo aldığımı söyleyip korkmama sebep oluyolar yaklaşık 1 haftadır geceleride yemeğe başladım bir sorun oluşturur mu doğumda?
...
Yazan saadet tokat, .
bende yaklaşık 1,5 aylık hamileyim.71,5 kiloydum bir haftada 2,5 kilo verdim şu an 69 kiloya düştüm. mide bulnatısı midemde şiddetli yanma var hiç bir şey yiyemiyorum berbat bir durumdayım gün geçtikçede daha bitkin hissediyorum
...
Yazan gülsen gülsen, .
ben 68kıloyla hamıle kaldım ve suan son haftamdayım doguma 7 gunum var bebegım gayrt saglıklı ve suan 3.5 kılo bebegımde bende gayet mutluyuzsmilies/smiley.gif
...
Yazan gokben, .
hepsı normal ben 3.5 aylık hamıleym 6 kılo verdm bunye meselesi yanı smilies/wink.gif
...
Yazan sevalll, .
ilk hamileliğimde 26 kilo aldım çoğunu verdim 4 kilom kaldı ve oğlum 4,5 yaşında ikinciye hamileyim umarım bukadar çok kilo almam daha dicem ama alırım sanki
...
Yazan edaa, .
kizlar kilolarinz normal bende 10 haftalik hamileyimm ikinciyee 23 yasimdayim kilom suan 73 gayet normalmis kafaya takmayin bebisleri uzmeyinn
...
Yazan kader, .
ben 19 haftalik hamileiym,50 kilo ile hamile kaldim ama yine 50 kiloyum cok yemek yiyorum ama hic kilo almamisim.bebek ise saglikli..karnim hic yok..sizce bu normalmi..bana kimse inanmiyo hamile olduguma..
...
Yazan hilal almanya, .
4 aylik hamileyim. 62 kilo ile hammile kaldim suan 61 kiloyum hic alamadim malesef pek istahimda yok. Sorun olurmu sizcesmilies/cry.gif
...
Yazan jasmin, .
merhaba ben 56 kiloyla hamile kaldım 22 haftalık hamileyim şuan 64 kiloyum çok gibi gözüküyo ama hiç kilolu göstermiyom azıcık karnım çıktı bebiş gayet sağlıklı
...
Yazan selin, .
Faydalı bir yazı olmuş; tesekkür ederim...
...
Yazan mehtap korkut, .
ya arkadaşlar bende kafayı yemek üzereyim 42 kilo ile hamile kaldım şimdi 44- 45 olarak değişiyo dört aylık hamileyim sadece cok az bi göbegim cıktı piskolojim bozuluyo cokta yiyorum ama neden kilo alamıyorum dr normal bebek sağlıklı dedi ama ben yinede endişeliyim nasıl kilo alabilirim yardımcı olun lütfen
...
Yazan bubuş, .
merhaba.ben 36.haftamdayım.smilies/smiley.gif)doguma da sayılı gunler kaldı.50 kiloyla hamile kaldım.şu an 64 kilomsmilies/grin.gif...neyse canım bebiş saglıklı olsun daa kiloları vermek kolay.bütün anne adaylarına bol şanslar.kilo alıcam dige bebişleri üzmeyin.bırakın canları ne istıyorsa yesinlersmilies/smiley.gif)
...
Yazan selin, .
ben 20 haftalık hamıleyım 60 kıloyla hamıle kaldım suan 69 kıloyum ya cok fazlamı ama cok kıloluda durmuyorum ama kafama cok taktım ya dahada alırsam smilies/sad.gif
...
Yazan deniz2010, .
merhabalar ben 56 kiloyla hamileliğime başladım.ilk başlarda çok korktum çok kilo alırım diye.şuanda 36 haftalık hamileyim 64 kilo oldum.bebegimin gayet sağlıklı oldugunu söyledi doktor.kilo artısımında normal oldugunu.HAMİLELİKTEN ÖNCE NE YİYOSAM AYNILARINI YİYORUM.çok fazla dikkat ettiğimi söyleyemeyecegim.bence birazda genetik bu kilo alımı sanırım.canınız ne istiyosa yiyi önemli olan ne kadar yediğiniz hamileyim zaten canım istiyo diye düşünürsek yanlış olur.çok fazla yaglılara hamur işlerine kaçmadan istediğinizi bence yiyebilirsiniz.kiloda bir yere kadar önemli .sağlıklı bebek olsunda kilo verilir birde bolbol su içmek gerekiyor unutmayın.
...
Yazan sefa terzi, .
Ben 85 kiloyla hamile kaldım şuan bebeğim 5 aylık ben ise 95 kiloyum ama ben kilomdan razıyım kocamda kilo almamı istiyo zaten
...
Yazan NURGÜL, .
BEN NURGÜL 60 KİLOYLA HAMİLE KALDIM ŞİMDİ 63 KİLOYUM VE 4 AYLIK HAMİLEYİM KENSİMİ ŞİŞMAN HİSSEDİYORUM
...
Yazan dudu, .
merhaba 47 kilo ile hamile kaldım yaşım 26.şu an 5 buçuk aylık hamileyim ve 59 kiloya çıktım ve kilomdanada cok memnunum hiçte doğumdan sonra vermek istemıyorum.arkadaşlar vucudunuzla barışık olun . bebeğğiniz sağlıklı olsun boşverin kıloyu falan takmayın.hem benim eşimde kılolu olmamı çok istıyo
...
Yazan ...., .
ben 18 haftalık hamileyim 54 kilo ile hamile kaldım şuanda 56 kiloyum bebegimin gelişimi çok iii doktor normale göre biraz daha büyük dedi smilies/smiley.gif))))
...
Yazan Gülbiz, .
ya arkadaşlar kiloları takmayın,eninde sonunda gidecek önemli olan bebeklerin sağlıklı olması.o minnacık bebeğiniz için nolcak sanki 4-5 kilo da fazladan alın.doğumdan sonra verirsiniz.bi de insan kafasına taktıkça daha çok kilo alıyor,takmayın rahat edersinizsmilies/wink.gif
...
Yazan shiir, .
merhaba 17 haftalik hamileyim. 50 kilo ile hamile kaldim ancak 1 ay icinde 48.5 e dustum.
...
Yazan FATMA KAZANC, .
MRB BEN 4 AYLIK HAMILEYIM.45 KILOYDUM.SUAN 48.300 GR.HEM KENDIM ICIN HEM BEBEK ICIN UZULUYORUM.KIMSE BENIM 4 AYLIK HAMILE OLDUGUMA INANMIYO.COKAZ CIKTI KARNIM.KILO ALMAM ICIN NE YAPMALIYIM
...
Yazan fatma kaya, .
ben 22 haftalık hamileyim 51 kilodan 64 kiloya cıktım normlmi ve ben doğum sonrası nasıl bir diyet hazırlayıp uygulamalıyımsmilies/tongue.gif
...
Yazan ebru, .
merhaba be 56 kilo ile hamile kaldım şu an 22 haftalık hamileyim 67 kiloyum şikayetci değilim sizce normalmi
...
Yazan fatoş, .
ben 4 aylık hamileyim 63 le başladım şimdi 68 kiloyum doktorum normal dio rabbim hepimize hayırlı bebişler versinsmilies/kiss.gifsmilies/grin.gif
...
Yazan linda, .
ben 108 kiloyla hamile kaldım 6. ayıma girdim kilo almadım ama tansiyon problemim başladı.ilk çocuğumda bu sorunlar 7.ayda başalamıştı ve 8 aylık doğum yaptım.şuan sorunlar erken başladı erken doğum riskim arttımışmıdır
smilies/shocked.gif
...
Yazan ayşe çakır, .
merhaba
ben 1 53 boyundayım 18 haftalık hamileyim 59 kiloyla hamile kaldım şimdi 64 .5 kiloyum normalmi
...
Yazan ............, .
slm ben 16 haftalik hamileliyi.boyum 1.65, kilom 60.sadece 1 kilo aldim normalmismilies/smiley.gif
...
Yazan esmer, .
ben 60 kiloda hamile kaldım bebegim 3,5 aylık 3 kilo almışım çomu sizce
...
Yazan çiğdem karaçam, .
merhaba bende 20 haftalık hamileyim ve toplam 8 kilo aldım gittikçe şişiyorum ne yapacagım konusunda bi bilgisi olan varmı
...
Yazan sevi, .
4 aylık hamileyim 48 le hamile kaldım şuan 50 kiloyum hamileliğimin ilk üç ayında hiç kilo almadım üçayın bitiminde almaya başladım çok kilo almaktan korkuyorum smilies/sad.gif
...
Yazan elif alakus, .
ya arkadaslar ben 1 aylik hamileyim ve tam 4kilo aldim tüp bebek olduyu icin fazla hareket etmiyorum ama böyle iderse kendimi 9ay sonra görmek istemiyorum ya nasil vericem ben bu kilolari?
...
Yazan yazan tuba, .
smilies/cry.gifben 3 aylık hamileyim 48 kılodayım ve cok zayıfım bana yardımcı olurmusunuz
...
Yazan gamze yılmaz, .
merhaba ben 10 haftalık hamileyim.23 yaşında boyum 1,75 ilk doktor ziyaretim 6 haftalık iken oldu ve kilom 68 idi şu anda 65 kilo ya düştüm aslında beslenmeme dikkat ediyorum mide bulantısı gibi bir yakınmam yok ama neden bu kadar çok kilo vermeye başladım bilmiyorum.bana yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler.
...
Yazan toygar, .
hamilelikte karım çok kilo alıyor bana hemen müdale edin
...
Yazan yazan esra gezer dıyarbakır 22 agustos 2009, .
bende 6.5 aylık hamıleyım 70 kıloyla basladım sımdı 80 kılo olmusum ama bebegım cok kucuktur 450 gramdır doktorum dıyer bebeklere gore gerı kaldını soyledı ne yapabılırım yardımcı olun
...
Yazan leyla adana, .
ben 3.aydan itibaren kilo artışımı hesaplıyorum çünkü ilk 3 ayda kilo verdim.şuan28 hafta 4 günlük hamileyim.ve 51 kiloyum.3.aydan 48 de başladım yani toplam 3 kilo aldım.sadece karnım şişiyo başka hiçbir yerimde değişiklik yok druma sordum endişeliyim dedim.acaba bebek alıyormu ben sanki zayıflıyorum dedim.dr ideal hamilelik olduğunu belirtti.bebekte normal kiloda dedi.1300 gr mış.sevindim.smilies/cheesy.gif
...
Yazan ebru, .
73 kıloyum ve 5bucuk aylık hamıleyım kılo almıyorum ama bebekte 600 gr bu aydan sonra en fazla 3 kılo alsam fazla kılolu olmam
...
Yazan meltem oncel, .
bende 69 kilo ile hamile kaldım ve şuan 73 kiloyum 13.haftadayım bana çokhızlı gidiyormuşum gibi geliyor,ama etrafımdakiler normal diyorlar ,aslında bu zmna kadar en fazla 1-2 kg almalıydım ,aç kalınca bulantım çok oluyor bende kusmamak için yiyorum ne tavsiye edersiniz,
...
Yazan SUDE SUNA, .
168 BOYUNDAYIM 57 KİLO İLE BASLADIM GEBELİGİMİN 27. HAFTASINDAYIM 67 KİLO OLDUM YEMEME ÇOK DİKKAT EDİYORUM AMA ALIYORUM GENEDE NE YAPA BİLİRİM YADA KİLOM NORMALMİ
...
Yazan tulin, .
bende 1,66 boyundayim klom 53 hamileyim 3 aylik klom normalmi isdahim yok meyve yiyorum cok az yemek yiyom hep kusuyom bana bilgi verirmisiniz
...
Yazan özgül, .
ben 6 aylık hamileyim 58 kiloyla hamile kaldım şimdi ise 64 kiloyum normalmi
...
Yazan neslişah, .
ben 3 aylık hamileyim fakat hiç kilo almadım.ayrıca kansızım çok sağlıksız bir gebelik geçirdigimi düşünüyorum
...
Yazan munevver, .
ben 6 aylik hamileyim istahim cok iyi 57 kilo ile hamile kaldim simdi ise 64 kiloyum doktor ekmeyi yasakladi napicam bu kilolarla bilmiyorum
...
Yazan elvan, .
merhabalar ben bu hafta itibariyle 4.ayıma girdim ama sadece 1kilo aldım o da belli belirsiz bazaen 400grama düşüyo.saglıksız oldugumu düşünüyorum.iştahım yopk.dr söleyip serum taktırtsammı acaba?

 

Yorum Yaz