Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *


Hamilelikte Kaşıntı
Gebelik ve Kaşıntılar
Gebelik sırasında kadınlar daha önceden yaşamadıkları pekçok değişik durumla karşılaşabilirler. Özellikle ilk gebeliğini yaşayanlarda bu durumlar bebeğin sağlığı, ve ona zarar verip vermeyeceği konusunda endişeye neden olabilirler.

Gebelik sırasında anne adayını hem fiziksel olarak hem de bebeğine zarar gelip gelmeyeceği konusunda endişelendiren durumlardan birisi de kaşıntılardır.

Pekçok kadın gebeliğin seyri sırasında vücudun belirlli bölgelerinde ya da genelinde değişik derecelerde kaşıntı sorunu yaşar. Kaşıntılar çoğu zaman hem anne adayı hem de bebek açısından tehlike oluşturabilecek bir durumun habercisi değildir. Ancak bazı özel durumlar da söz konusu olabilmektedir

Özellikle hızla büyüyen karın ve memeler etrafında kaşıntının olması son derece normaldir. Bu bölgeler etrafında oluşan çatlakların şilk belirtisi kaşıntıdır. Hormonal değişimler de ciltte hassasiyeti arttırarak kaşıntıya yol açabilir.

Cilt gebelik sırasında nortmalden daha aktif bir organdır. Hem kan akımları artar hem de ter bezlerinin çalışması hızlanır. Buna bağlı olarak meme altlarında, kasıklarda ve diğer cilt kıvrımlarında terlemeye bağlı döküntü ve kaşıntılar olabilir. Bu bölgelerde cilt mantarı gelişebilir ve bu enfeksiyonlar da kaşıntıya yol açabilir.

Vajina çevresindeki kaşıntılar genital mantar enfeksiyonuna, anüs çevresindeki kaşıntılar ise hemoroid ya da basrak parazitlerine bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Artan östrojen düzeylerine bağlı olarak avuç içi ve ayak tabanlarında kızarıklık görülebilir ve bu tabloya kaşıntı eşlik edebilir. Durum doğumdan hemen sonra gerileyerek kaybolur.

Bunun dışında gebe olmayan bir insanda kaşıntıya neden olabilecek egzema, cilt kuruluğu, besin alerjileri gibi durumlar da gebelikte kaşıntının altında yatan neden olarak karşımıza çıkabilir.

Son olarak ise gebelik kaşıntıları gebeliğe bağlı cilt hastalıkları ya da daha da önemlisi safra yolları ile ilgili problemlerin belirtisi olabilir.

Hemen herkeste görülebilen basit kaşıntılar ile başa çıkmak için alınabilecek basit önlemler vardır. Bunlardan en basiti çok sıcak su ile banyo yapmaktan kaçınmaktır.Sıcak su cildi kurutarak elastikiyetini azaltır. İdeal olan ılık su ile banyo yapmaktır. Banyo sonrası sabun ve şampuanı iyice durulamak ve yumuşak bir havlu ile iyice kurulamak önemlidir. Bazı parfümler ciltte rahatsızlığa neden olabileceğinden kokusuz kremler ile vücudu nemlendirmek yararlı olacaktır.

Yulaf özlü şampuan ve sabunların ciltteki basit kaşıntıları gidermekte etkili olduğu bilinmektedir. Ülkemizde de satılan bu tür ürünlerin tercih edilmesi yararlı olabilir. Bol ve pamuk bazlı kıyafetlerin tercih edilmesi, günün çok sıcak saatlerinde sokağa çıkılmaması da alınabilecek basit ama etkili önlemlerdir.

PUPPP
Gebe kadınların yaklaşık %1'inde göbek çevresinde kaşıntılı kırmızı kabarıklıklar ortaya çıkar. Bu durum gebeliğin kaşıntılı ürtiker plakları ve papülleri olarak (pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy (PUPPP) olarak adlandırılır. PUPPP gebeliğin son 3 ayında ve ilk bebeğini bekleyen ya da çoğul gebelik yaşayan anne adaylarında daha sık görülen bir durumdur. Kızarıklıklar ilk başta karın çevresinde ve çoğu zaman eğer varsa karın çatlaklarının etrafında başlar ve giderek kalçalara, bacaklara ve hatta kollara doğru yayılır. Bu durum hm anne adayı hem de bebek için zararsız olmakla birlikte bazen çok rahatsız edici boyutta kaşıntıya neden olabilir.

Tanısı cilt doktoru tarafından konur. Tedavisinde ise rahatlatıcı kremler ve gerekli durumlarda alerji ilaçları kullanılır. Bu tedaviye dirençli olan nadir durumlarda ağızdan alınan steroidlerin kullanılması gerekli olabilir

PUPPP genelde doğumdan sonra birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur. Nadiren doğumdan sonra birkaç hafta daha devam edebilir. Dah anadir olarak ise gebelik sırasında değil doğumu takip eden birkaç gün içinde ilk kez ortaya çıkabilir.

Bir gebeliğinde PUPPP yaşayan annelerin takip eden gebeliklerinde aynı duruma maruz kalmaları nadirdir.


Prurigo
PUPPP'dan daha nadir görülen gebeliğe bağlı bir cilt problemidir. Cildin değişik yerlerinde böcek ısırığına benzer kabarık döküntüler ile karakterize bir durumdur. Her yerde görülebilmekle birlikte en sık eller, kollar, bacaklar ve ayaklarda ortaya çıkar.

Genellikle gebeliğin son trimesterinin başlangıcında ortaya çıkar ve doğumdan sonra birkaç hafta ya da bazen birkaç ay daha devam eder. Çok kaşıntılı bir durum olmakla beraber anne adayı ve bebeğin sağlığı açısından bir risk oluşturmaz.

Pemphigoid gestationis
Çok nadiren gebe kadınlarda deriden kabarık üstü pütürlü şekilde başlayıp içi su toplamış kabarcıklar şekline dönüşen çok kaşıntılı döküntüler görülebilir. Bu durum pemphigoid gestationis ya da herpes gestationis olarak adlandırılır. Adında herpes geçmesine rağmen herpes yani uçuk virusü ile herhangi bir ilgisi yoktur. Döküntü genelde karın çevresinde başlayıpo buradan kollara ve bacaklara kadar yayılır.

Bu durum diğer cilt hastalıklarından daha önemlidir. Çünkü bebekte büyüme sorunlarına hatta erken doğumlara neden olabilir.

Genelde ikinci üç ayın son dönemlerinde ya da üçüncü üçayın ilk dönemlerinde başlamakla birlikte bazen doğumu takip eden birkaç hafta içinde başlayabilmektedir. Takip eden gebeliklerde tekrarlama olasılığı yüksektir ve tekrarladığında çoğu zaman önceki gebeliğe göre daha şiddetli seyreder.

Gebeliğin intrahepatik kolestazı
İkinci üçayın sonlarında ya da son üçayın başlangıcında ortaya çıkan ve bereberinde döküntü görülmeyen kaşıntılar gebeliğin intrahepatik kolestazı olarak tanımlanan bir karaciğer hastalığınının belirtisi olabilir. Bu durum tüm gebelerin yaklaşlık %1'ini etkileyen bir sorundur.

Karaciğerde üretilen safra, safra kanallrı içinde normal şekilde ilerleyerek safra kesesine ulaşamaz. Bu durumda safra tuzları kana karışarak ciltte birikir. Kaşıntı genelde oldukça şiddetlidir. Hastalığın kendisi normalde döküntüye neden olmaz ancak şidetli kaşıma neticesinde ciltte kızarıklıklar ve tırnak izine bağlı ince kesikler olabilir.

İntrahepatik kolestaz tehlikeli bir durumdur. Bebekte gelişme geriliği ve hatta anne karnında ölüme neden olabilir.

Tanısı yapılan kan testleri ile konur.

Şiddetli kolestaz varlığında bebeği riske atmamak için doğum planlanarak bebek erken dünyaya getirilebilir.

Durum genelde doğumdan sonra kendiliğinden düzelir. Ancak takip eden gebeliklerde tekrarlama olasılığı yüksektir.


Bu yazı Dr. Alper Mumcudan alınmıştır.
Yorumlar (176)Add Comment
...
Yazan Gurbet, .
39 haftalik gebeyim bende bir aydır gebeyim doktur normal diyor karnim cok sirtim var bi dogursami da kurtulsami herkez allah yardımcısı olsun
...
Yazan guulhan, .
merhabalr ar 34 haftalik hamileyim fakat cok kasininiyorum ne yapabilirim cok cok fena durumdayim
allah herkesin yardmsi olsun
...
Yazan gamze 07 , .
Kesinlikle kortizon ignesi kremi kullanmayin arkadslar smilies/shocked.gif
...
Yazan ezgi yenidoğan, .
arkadaslar bnde 32 haftalık hamileyim 2 haftdr kasınıyorum vucudumn heryerine yayıldı dün acile gittim artık kasınaktan yırttım ve isilik gibi fisir fisir heryerim doktr bakmadı bile yerde debelenenleei ble gördüm dedi adam yrn kendi doktruma randevu aldm inşlh bişey yoktur duyuyorm erken dogum yapanları daha bebegim çok küçük bugün itibariyle buz koymaya başladm kasntıyı durduruyor ama bebek içerde ne durumda bilmiyorum
...
Yazan EMOŞ, .
BEN DE ÇOK KAŞINIYORUM, KOLLARIM BACAKLARIM AYAKLARIM ELLERİM HER YERİM KAŞINIYOR, YARIN RANDEVUM VAR, DOKTORA MUTLAKA SÖYLEYECEĞİM, ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
...
Yazan yazan emine, .
Aynı şey bende de var allah yardımcınız olsunsmilies/sad.gif
...
Yazan tulay uysal, .
36haftaligm ara ara kasintim oluo kasimiyorum elimin iciyle ovuyorum bacagimi kasidim acayip iz oldu buyudu ondsn snra kasimadim hic doktora sormayi unutuyorum allahtan hafif gecio vajinal kasintisi olan arkadaslar icin sarimsagi ezin bir beze suyunu cikarin vajinayi silin sarimsak bakterinin cogalmasini engelliyo kasjntiyi cozuyo ilac kullanmaktansa klasik dogal yontem uygulayin yada dus alin cikarken vajinayi sirkeyle yikayin ve durulamayin bunlar bakteriyi ve kasjntiyi alir brn sarimsak sayesndr kurtuldum
...
Yazan Gul 54321, .
Arkadaşlar kaşıntının sebebi karaciğer enzimlerinin yükselmesi kaşınmaya başladığınız ilk andan itibaren hiç hafife almayın ve Dr inuzdan karaciğer enzim testlerini yaptırmayı talep edin benim 2. Gebeliğim kızımda 37.haftamda ortaya çıkmıştı ağlayarak kaşındım doğuma kadar şimdi 34 haftalık gebeyim 26. Haftada kaşıntılarım başladı bu sefer Dr Prof.ilk gebeliğimde de yaşamıştım diye anlattım karaciğerenzimlerime bakıldı yüksek çıktı ursofalk ilacı kulllanmaya başladım bebeğime zararı olur mu diye sorduğumda Dr um içmezsen kendi karaciğerini bitirirsin değerlerin 500 e çıkar ve komaya girersin dedi bi arkadaşım kaşıntılarını sıcaklara yormuş bacaklarım sürtünmekten pişdik oldu zannederek Dr söylememiş maalesef enzimlerinin yükseldiğini anlamadıkları için bebeği ölü olarak dünyaya geldi çok üzüldük karaciğer enzimleri 400 ün üzerine çıkmış bebek strese girmiş bu kaşıntıları lütfen ihmal etmeyin ve enzim testlerini mutlaka yaptırın Allah herkese sağlıklı ve hayırlı doğumlar nasip eder inşallah
...
Yazan Gul 54321, .
Arkadaşlar kaşıntının sebebi karaciğer enzimlerinin yükselmesi kaşınmaya başladığınız ilk andan itibaren hiç hafife almayın ve Dr inuzdan karaciğer enzim testlerini yaptırmayı talep edin benim 2. Gebeliğim kızımda 37.haftamda ortaya çıkmıştı ağlayarak kaşındım doğuma kadar şimdi 34 haftalık gebeyim 26. Haftada kaşıntılarım başladı bu sefer Dr Prof.ilk gebeliğimde de yaşamıştım diye anlattım karaciğerenzimlerime bakıldı yüksek çıktı ursofalk ilacı kulllanmaya başladım bebeğime zararı olur mu diye sorduğumda Dr um içmezsen kendi karaciğerini bitirirsin değerlerin 500 e çıkar ve komaya girersin dedi bi arkadaşım kaşıntılarını sıcaklara yormuş bacaklarım sürtünmekten pişdik oldu zannederek Dr söylememiş maalesef enzimlerinin yükseldiğini anlamadıkları için bebeği ölü olarak dünyaya geldi çok üzüldük karaciğer enzimleri 400 ün üzerine çıkmış bebek strese girmiş bu kaşıntıları lütfen ihmal etmeyin ve enzim testlerini mutlaka yaptırın Allah herkese sağlıklı ve hayırlı doğumlar nasip eder inşallah
...
Yazan tugba bolat, .
39 hftalik hamileyim kadinmaktan cildiriyorum artik tahammül edilck bir sey değil ne ilac verdilerse hic birindn fyda bulmadim bi an once dogurmak istyrm artikk smilies/sad.gifsmilies/sad.gifsmilies/sad.gif
...
Yazan ayla, .
Sizin yazdiklarinizi okuyunca kasinmam basladismilies/smiley.gif allah sukur kasinmam yok ama 31 haftalik hamileyim kasilma cok bazen geceleri agliyorum bu kasilmalar yuzunden.smilies/sad.gif
...
Yazan oglum için, .
arkadaşlar 32 haftalık hamileyim ayaklarım ellerimin içi ve sırt karın bölgem kaşınıyo 18 yaşınddayım yardım ediiiiin smilies/sad.gif
...
Yazan Burakcıkk, .
Arkadaslar merhaba 36 haftalık hamileyim.Herkese hayırlı olsun bu benim 2. gebeliğim ilk gebeliğimde abartmıyorum artık ellerim kaşıntıma yetmiyordu asfalta yatıp kaşınayım diyordum.Bu aralar cok fenayım 2.gebelikte olmaz diyordum AMA KAŞINIYORUM hiçbirsey YARAMIYOR inşaallah daha da artmaz. Vazelini ve bephanteni kullanacagim inş. işe yarar. HERKESE HAYIRLI DOGUMLARRR
...
Yazan aygùn, .
Ikinci hamilelikdi yine basksdi kasinti.karacigerdendi.ejginar bol yemege basladim.karacigre iyi geliyor ya.ama agliyorum oluyorum kasintidan, haftaya dojyoro gidecem.inwallah.tedavisi olur.ilac yazsin.ilkindede yazmislardi.ooooof.kort kirt.ben sert fircayla kasiyom.kanatana kadar
...
Yazan Bet, .
Merhaba
13+ 2 deyim ikiz gebeyim. Gögüs bacak ve kalça kısmında çok aşırı kaşınmam var. Böcek ısırmış gibi oldu. Gül suyu sürdüm pamukla. Çok kısa süre iyi geldi ama gün boyu kaşınıyor.
...
Yazan ZEYNEP GUL, .
MRB ARKADASLAR HAMILELIGIN 6 AYINDAYIM AMA 3 AYINDAN ITIBAREN KASINIYORUM OZELLLIKLE ELLER VE AYAKLAR KASI KASI BIR HAL OLDUM ONCE KASINIYO KASIDIKCA SI TOPLIUYO SONRA YARALAR OLUSUYO DOKTOR HAMILELIKTENDIR DEDI KREMLER VERDI HIC BIR FAYDASI YOK ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN


...
Yazan mimi, .
Allah yardimciniz olsun benimde basimdan gecti ilk hamilleligimde ve sezeryan dogum oldu dayanamadim
...
Yazan EylemBal, .
Bende 18 haftalık hamileyim yeni başladı kasıntılarım vücudumun heryerı kaşınıyor sırayla gece gündüz dınlemiyor cildırmak uzereyım eğer bu siteye girmeseydim kesin uyuz tanısı koymuştum kendime madem ilaçlardan fayda yok kaderımizi yasamaktan başkada çare yok oğlusum için değer annelik bu olsa gerek Allah hepımızın yardımcısı olsun inşallah....
...
Yazan esra,++, .
Merhaba Arkadaşlar;
34.haftadayım ve kaşıntılarım çok yükseldi geceleri uykudan uyanıyorum yeri geliyor ağlıyorum,
özellikle bacaklarım ve kollarım çok kaşınıyorsmilies/cry.gifne yapmam gerekiyor yorumlarını esirgemez yardımcı olursanız,
çok sevinirim hayırlı akşamlar.
...
Yazan Jale, .
Ben hamile degilim ama sol tarafim cok kasiniyor ve ici aciyor neden acaba
...
Yazan yazan hatice, .
ben 37 haftalık hamileyim 3.hamileliğim öncekilerde böyle bir sorun yaşamadım 15 gündür deli gibi kaşınıyorum ellerim yüzlerim ayaklarım kollarım daha doğrusu vücudumun her yeri kaşınıyor bu güne kadar bu kaşıntı tek bende sanıyordum ama şimdi biraz da olsa içim rahatladı doğumdan sonra kaşıntıların son bulacağından mutluyum bir oğlum olacak iki kez doktora gittim verdiği mehlemler hiç fayda etmedi biraz cık olsun soğuk suyla dindiriyorum ALLAH böyle bir kaşıntı kimseye vermesin ne gecem belli ne gündüzüm her yerim yara bere içinde ALLAH hepimizin yardımcısı olsun hepimize hayırlı doğumlar eğlesin sağlıklı bebişler versin bu kaşıntılardan kurtulmayı nasip eğlesin smilies/smiley.gif
...
Yazan Zeyhad, .
Eşimde öyle Rabbim herkese sabır versin. Ama araştırma hastahaneye götürecem inşallh.
...
Yazan gamze mert, .
mrb arkadaşlarr bendede aynı sorun varr o fena birr kaşıntıı yapıck pek birşeyde yokk bu konu hakkında doğğrusu şuan yazdımda bile dayanamıyorum 36 cı haftam benimde hemen hemen 3 hafta oluckk başladıı ciğerlerde yüksek birşeyden dolayıda olabiliyor doğumdan sonra geçerr inşallah bakalımm ALLAH herkeze yardı etsinn çokk zor gerçekten arkadaşlar
...
Yazan HUZURRRRR, .
KARDEŞİMİN KAŞINTISI BAŞLADI ACİL YARDIM
...
Yazan bengu, .
arkadaşlar kabarma ve kaşıntı herper gestasyones olabilir araştırmamızda fayda var..
...
Yazan fadik, .
arkadaslar oncelikle hepinize gecmis olsun ins rabbim bir an once derdinize sifa verir.benim 5 yasinda kizim var ilk hamileligimde kasintim az oldu hamilelik esnasinda.dogumum sikintili oldu 6 unite kan aldim.aradan 8 ay snra kronik urtiker oldugum ortaya cikti.gitmedigim dr kalmadi butun sehirlerin dr lari benm bu durumun neyden ileri geldigini arastirmaya basladilar birsey bulamayinca strese bagladilar.sizinkide mutlaka strese dayali kasintilardir.5 yildir bu kasintiyi cekerim ben komaya sokuyor beni ve 2.kez hamile kalmayi dusunuyorum fakat ayni sizler gibi endiseleniyorum.dr um hamile kalirsam bu kasintimin p inin gidicegini soyledi.suan rabbimin izniyle o cesareti kendimde goruyorum.halinize yatip kalkip sukredin bence sizden daha beterlerini dusunun tevekkul edin.allah dusmanimin basina vermesin bu kasintiyi inanin psikolojik cok etkisi var.umarim sizlerde olmaz.allah yardimciniz olsun.
...
Yazan denizzzzzzz, .
arkadaslar bende 36.haftamdayim.ama kafayi yemek uzereyim artikkkk....dayanamiyorum sinirden aglamk istiyorum.bu kasinti beni mahfetti ne gecem kaldi ne gunduzum:_(dengem tamamen altust oldu.ikinciyi allaha buyuk konusmak istemiyorum ama dusunumuyorum.yeter bu bebegim iyi saglikli olsun baska bisey istemem.ama hamileligin bukada zor gececegini hic dusunmezdim.allah yardimcimiz olsunsmilies/angry.gifsmilies/sad.gifsmilies/angry.gifsmilies/sad.gifsmilies/sad.gif
...
Yazan bebegım, .
Merhaba arkadaslar.20 haftalık hamıleyım .hamılelık oncesı johnson baby yag bana alerjı yapıyordu.daha dogrusu yıllardır kullandıgım bu yag yıllar sonra alerjı yapmaya basladı ve kullanmayı kestım.Bu hafta hamılelık catlagı olusmamsı ıcın tekrar denemek ıstedım.KUllandıgım ılk bırkac gun hıcbır sorun olmadı ancak 2 gundur eklem yerlerım,kasıklarım,gogsum,bacaklarım yanı karnım dısında heryerımde dayanılmaz kasıntılar ve kıpkırmızı sıgıller var.Bugun doktorumla telefonda gorustum evde advantan krem vardı kullanabılır mıyım dıye ızın vermedı.Baska bır krem de onermedı sadece duru suyla sureklı yıka dedı.Calıstıgım ıcın bu mumkun olmuyor.2 gundur sabaha kadar uyuyamıyorum.bazı sıtelerde baktım bebek yaglarına karsı alerjısı olanlar var ancak bır ılac ısmı soylememısler.Aranızda boyle durumu olan var mı ve varsa ne kullanıyor.Bebege zarar verecek dıye bırsey kullanamıyorum.ayrıca bebek yagı ıcın dermataloglar tarafından alerjı testınden gecırılmıstır yazıyor,hepsı hıkaye
...
Yazan selvi, .
kızlar allah herkeze kolaylık versin bende 29haftalık hamileyim karnımda catlaklar ve üzerinde kabarcılklar oldu doktoruma gittim cildiyeye görün enfeksiyon kapmıssın dedi cildiyeye gittim oda kasımaktan enfeksiyon kapmıssın dedi 2tane krem yazdı biri fenistil digeri locoid onları karıstırarak sürüyorum bide hap verdi deloday 2gündür içmeye basladım ama bebişime bişey olur diye korkuyorum ama doktoruma sordum içmelisin yoksa gecmez diyo bende caresisizm bakalım gecicekmi herkeze cok geçmiş olsun
...
Yazan ilknur_karabay, .
merhaba;

14 haftalık hamileyim bacaklarımda kırmızı lekeler çıktı ve acayip kaşınıyor geçer diye bekledik ama gelişme olmadı.Halen devam ediyor ve ne yapacağımı bilemiyorum smilies/sad.gifsmilies/sad.gifsmilies/sad.gifsmilies/sad.gif
...
Yazan hmmm., .
ben 4 kez dusuk yaptim...hepsi degisik nedenlerden oldu...BENDE DE COK KASINTI OLMUSTU HER YERIMDE BIDE SIVILCELENME AMA HIC AKLIMA BILE GITMEMISTI CIDDI BISEY OLABILECEGI...DOKTORA BILE GITMIYODUM ALERJI DIYE...BI GECE COK KASINTIM OLDU DAYANAMAYIP DOKTORA GITTIM...DOKTOR BEBEGIMI ULTRASONDA BAKTIGINDA HERPES NEDENIYLE KALBININ DURDUGUNU SOYLEDI..KASINTIM O YUZDENMIS...COK UZULMUSTUM AMA SIMDI 5 AYLIK HAMILEYIM...UMARIM HERSEY GUZEL OLUR HEPPIMIZ ICIN....
...
Yazan GUNEL, .
ARKADASLAR BENDE COK KASINIYORUM.NE ETSEM YARAMADI.HAYATIMDAN BIKDIM.BU KASINTI BENI OLDURECEK GECELER UYUYAMIYORUM.
...
Yazan Gb, .
Bende 30. Haftadan beridir kaşınıyorum. Herseyı denedım ama ınanın tekncaresı buz. Şu an son haftamdayım . Kaşıntılar gecmedı ama soğuk su ıle rhatlıyorum
...
Yazan birgül, .
34 haftalık hamileyim ömrümde bu kadar kaşınmadım çok kötüyüm
...
Yazan yazan kübra, .
bende çok kötü kaşınıyorum 13 haftalık hamileyim yaklaşık bir aydır var çok kötü bişey dayanılacak gibi değil allah yardımcımız olsun
...
Yazan ayten kuş, .
37 haftalık hamileyim.2aydır çok kötü kaşınıyorum.doktorum gül hastalığı dedi.bi karışım verdi bide krem verdi.biraz kaşıntım azaldı özellikle geceleri.bi hafta sonra kontrole gittim geçmiş dedi ama hiç alakası yok hala kaşınıyorum ve yaralarım artıyo.ve aşırı döküntüm var.inanın çıldırıcam.sırtımda falandı yaralarım kollarıma ve git gide bacaklarıma bulaşıyo.napcam bilmiyorum.başka doktora gitcem.Herkese hayırlı doğumlar...
...
Yazan ANNİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ, .
ARKADAŞLAR BEN İKİNCİ HAMİLELİĞİMİ YAŞIYORUM VE ÇALIŞIYORUM KAŞINTI BENİM KADERİM NE YAZIK Kİ KARACİĞER HASTASIYIM NORMALDE URSOFALK DİYE BİR İLACIM VAR ONU KULLANIYORUM KAN DEĞERLERİMİ DÜŞÜRÜYOR KAŞINTIM KESİLİYOR FAKAT HAMİLELİĞİMİN İLK ALTI AYINDA YASAK KULLANAMIYORUM ÇOK KÖTÜ KAŞINIYORUM BU KONUDA EŞLERİN BÜYÜK DESTEĞİ OLMALI BENİMKİ ANLAYIŞLI KAŞIYO BENİ ARA ARA EN AZINDAN BEN UYKUYA DALINCAYA KADAR ÇOK ARTINCA SOĞUK SUYLA YIKIYORUM AYAKLARIMI ALLAH HERKEESİN YARDIMCISI OLSUN BENİMKİ DAHA 9 HAFTALIK MORALİMİ BOZMAMAYA ÇALIŞIYORUM SİZE TAVSİYEM SICAKTA ASLA DURMAYIN DAHA KÖTÜ OLUYOR VE BAŞKA ŞEYLERLE İLGİLENİN UNUTMAYA ÇALIŞIN HAMİLELİK BİTİNCEYE KADAR NE YAZIKKİ DEVAM EDİYO DOĞUMUN İLK GÜNÜ VEYA İKİNCİ GÜNÜ BİTİYO ANNE OLMAK ÇOK ZOOOOOOOOR.smilies/wink.gif
...
Yazan ..., .
bende 8.haftamdayım doktora gittim birden kaşıntılarım başladı el ve ayaklarımda. nerisona c krem verdi. fakat bebeğime zararlıdır diye kullanamıyorum. kaşımamaya çalışıyorum. şu karbonatı deneyeceğim birde.
...
Yazan Burcu İstanbul, .
37 haftalik hamileyim ve karnim asiri derecede kasiniyor ne surduysem fayda etmedi,doktorum fenistil jel verdi onunda faydasini gormedim,lierac ve bebe yagi kullandim banamisin demedi karnim catladi,badem,avacado,susam yaglarini karistirip surdum oda yine fayda etmedi ne yapsam bos.Annelerin degerini simdi daha iyi anliyorumm
...
Yazan ikilzer, .
mantar enfeksiyonun olabilir ebrucum.genelde ilk aylarda oluyor.hemşireyim ben bu arada sanaa önerebileceğim krem var adı TRAVAZOll.kullanabilirsin iyi gelecektir.hiç bir zararı yoktur.nemli iç çamaşırına dikkat artırrır kaşıntıyı.bu arada bende 31 haftalık gebeyim.bir haftadır ağlıyorum artık kaşıntılar yüzünden uyku diye bir şey kalmadı malesef.vücüdüm allerjik dökmüş gibi endişelendim başta ama burda yanlız olmadığımı öğrenince sakinleştim.çünkü benimkide ikiz gebelik.zaten erken doğum riskim var.bide bu kaşıntılar daha da endişelendirdi beni.nasıl sabredecem onu düşünüyorum smilies/sad.gif
...
Yazan ayse geredeli, .
14 haftalık hamileyim daha ama ianamassınız kollarım bacaklarım sırtım 1 haftadır artık çırdırmak üzereyim bu ne menem bi illetmiş arkadaşsmilies/angry.gif eşim doktora götürmüyor geçer die vitamin hapları dokunmuştur die kestim atmıyorum e ben daha şimdiden böyleysem6 ay sabredemem ki nasıl sabredeyim ya kabus gibi rsmen karaciger kaynaklı olabilir çünkü benim safra kesem yok 1 yıl önce aldırmıştım....

...
Yazan Cano, .
Ay ben 20 haftalık hamileyim sma kaşıntıdan oluyom resmen
...
Yazan aslımmmmmmmmmm, .
ooofff göbeğimm isilikler çıktı çatlaklarımın üzeride sivilceler çıktı,kaşıdıkça dahada kötü oluyor.doktorum normal dedi,el ve ayaklarım kaşınmadığı için...ama ben çok kötüyüm yolup atıcam karnımı canım yanıyor smilies/sad.gifsmilies/cry.gif
...
Yazan elvin, .
34+4 günlük hamileyim. yaklaşık 2 haftadır kaşınıyorum. birçok yorumu sanki ben yazmışım gibi..
avuç içlerim ayak altlarım, parmak aralarım, her yerim deli gibi kaşınıyor.
gündüz fenba değilim gece sabahı zor ediyorum..karaciğer enzimlerim de biraz yüksek çıktı doktor safra asidini ölçtürmemi istedi. bakalım sonrasında neler olacak

kaşınmak çok çok zor ama bebeğime zarar verir mi korkusu daha da zor...umarım sağlıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi..
...
Yazan Zehra Arslan, .
Merhaba. 37 haftalık hamileyim. Yaklaşık 10 gündür ileri derecede ellerim, ayaklarım, sırtım, karın çevrem yani hemen hemen vücudumun her yeri deli gibi kaşınıyor. Durumu kadın doğum uzmanına anlattığımda bir Ovardil Losyon adlı bir krem yazdı. Bir de Advantan diye başka bir kremi de önerdi. Ancak her iki ilaç da fayda etmedi. Benim de gecelerim kabus gibi oluyor. Uykudan ayındıracak derecede. Bu durum doğuma kadar devam edermiş, katlanmaktan başka yapılacak bir şey yokmuş. Allah herkese sabırlar versin ve hayırlı evlatlar nasip etsin. İnş...
...
Yazan seda20kasım2012, .
bende 21 haftalık hamileyim bende son bir haftadan beri göbek,kalça bel ,kollarım ,bacaklarım aaşırı derecede kaşınıyor ve kırmıı kabarcıklar oluştu dokunamıyorum acımaya başladı, geceleri daha çok kaşınıyor uyuyamıyorum doktora gittim gebelik kaşaıntısı dedi doğumdan sonra geçer dedi .doğuma kadar nasıl dayanıcam bilmiyorum çok zok çok korkuyorum beebeğime zarar verir diye inşallah öyle birşey olmaz...Allaha emanet olsun bebişlerimiz..smilies/sad.gifsmilies/sad.gifsmilies/sad.gif
...
Yazan Behice, .
Merhaba arkadaslar 18 haftalik hamileyim 1 haftadir sadece aksamlaru kasinoyorum. Ozellikle bacaklarim ve kollarim artik dayanilmaz hale geliyor.ilk ince tatli tatli kasiyorum sonra altimdaki pijamayi cikarip bacaklrima krem suruyorum. Ben hamile olmadn once elsama gecirmistim ondan olabilecegini vekarin buyudukce organlar sikisiyor onlardan oldugunu dusunuyorum eskiden saglik ustune valisiyordum ilk hamileligimde bebek karnimda 11haftalikken olunce bunda isi biraktim.Arkadaslar hepimizin Allah yardimcisi olsun ama size tavsiyem kasinti basladigi zaman ustunuzde sikı kiyafetler olmasin genit bolgesi kasinanlar bol bolsu icsinler ic camasirlarini ayri yikayip mutlaka utulesinler ama suyu cok tukeyin yoksa dogum cok zor olur ben detaya girmeyim.son olarak bence avil zyretec vs.antihistaminik ilaclar rahatlatir rahat uyumanizi saglar ama bebege zarar vereblr.gerci dok.lariniz vermis ama birde kortizon lu dedigimiz kremler derinin altina cok cabuk nufus eder lutfen karniniza surmeyin .aci baharat cok tuzlu kizartma TURSU cok kuruyemis tuketmeyin bunlar kasintiyi tetikler ben kasinan yerlerime tam yatmadan once bebak in nemlendiricisini suruyorum biraz rahatlatiyor osirada elime bebek dergilerimi aliyorum ve uyuya kaliyorumsmilies/smiley.gif Ama bende bu hafta doktoruma bu kasintilarimi sorcam ekstra bisey derse yazarim.Bebislerimz icin sabredelim vucut kuruyuncada kasinir birde hassa bi cildiniz varsa gunde en az 2.5lt su tuletelim karin catlagida cok olmaz sutumuzde gelirsmilies/smiley.gif
...
Yazan pervin kenar, .
benimde ilk gebeliğimde çok kaşıntım olmuştu heryerim şişmişti ama bebeğimde hiç bir sorun olmadı gayet sağlıklı doğdu şuan 21 yaşında hiç korkma bebeğin etkilenmicektir canım
...
Yazan elifnur, .
slm arkadaşlar bende 37 haftalık hamileyim. yaklaşık 2 haftadır kaşınmaktan uyuyamıyorum . eksipal adlı ilacı kullanmaya başladım iyi geldi sizede tavsiye ederim Allah hepmizin yardımcısı olsun herkese geçmişler olsunsmilies/smiley.gif
...
Yazan durumlar fenaaa, .
14 haftalık hamıleyım ongundur kasınmaktan delıye dondum;( doktor excıpıal werdı ama banamısın demedı gecmzse bıkac gun sora gıdıcem karacıgerıme bakck;( umarm bıse cıkmaz kasınmakta zor ama kotu bıse cıkıcak dıe dusunmek daha zorrr
...
Yazan ....., .
bende son haftamdayım ve çok kaşınıyorum kaşıntım tuttuğu zaman arko krem sürüyorum iyi geliyo sizde deneyin isterseniz belki işe yarar
...
Yazan sevda erdim, .
karbonatlı su yapın ve pamukla kaşınan bölgelerinize uygulayın
iyi geliyorsmilies/smiley.gif geçmiş olsun arkadaşlar
...
Yazan meltem ç., .
Merhaba ...Ben 34.haftada kaşınmaya başladım ve şu an çıldırmak üzereyim... 37. haftaya giriyorum nasipse 38 de bebiş gelecek.

Doktorum karaciğer tahlili istedi yaptırdım ve temiz çıktı...önce göbekten başladı sonra bacaklarıma dağıldı şimdi kollarıma kadar geldi bu kaşıntı..inşallah yüzüme kadar gelmez diye dua ediyorum.

Kaşıyınca ayrıca birde kırmızı kırmızı kabarıyor , doktor melhem verdi , hap verdi ama hiçbir işe yaramıyor maalesef.

Kaşıya kaşıya yara yaptım her yerimi smilies/sad.gif az kaldı doğuma sabretmeye çalışıyorum.

Allah herkeze sabır versin
...
Yazan anna, .
soğuk kompresler iyi geliyor.
...
Yazan birgül demir, .
merhaba ben 33 haftalık hamileyim kaşıntılarım 1 haftadır başladı özellikle geceleri deli gibi kaşınıyorum ellerimin içi ayaklarım çok kötü kaşınıyor smilies/sad.gif yukardaki yazıyı okuyunca bıraz rahatladım bende korkmaya başlamıştım neden oluyor doktora sormaya fırsatım olmadı 1 hafta sonra gidecem kontrole umarım bır çaresini bulur... bütün anne adaylarına allahtan şifa diliyorum selametle
...
Yazan günnur, .
ben 16 haftalık hamileyim 2 çocuğuma ilk hamileliğimde çok kaşındım ve erken doğum yaptım benimki karaciğerden kaynaklanan bişiy bu hamileliğimde en çok kaşıncam diye korkuyorum tekrar etmesi büyük olasılıkmış çünkü
...
Yazan yazan gönül, .
gercekten sizleri okuyunca bende rahatladım 39 haftalık gebeyim daha bugun başladı kaşıntılarım bacaklarım kollarım karın cevrem ayaklarım cok kaşınıyor bende bir korkuyla internete daldım ama galiba yasadıklarımız normal birşeymiş Allah hepimizi kurtarsın acil şifa nasip etsin gecenin yarısı kalktım kaşınıyorumsmilies/cheesy.gif
...
Yazan Melis, .
Bende 30 haftalık hamileym ve karnım göğsüm ara sıra kaşınıyor sizlerin yorumlarını okutmanda bı kaşıntı tuttu geçmiyor çok sabirsizlanoyorum hayırlısı ile bir doğsa
...
Yazan Haticee, .
Merhaba.bende 32haftalik hamilerim ve inanılmaz derecede kaşıntım oluyor.ilk gebeligimdede olmuştu.ama dermatoloji doktoru sagolsun bana uyuz teşhisi koymuştu.35.haftada kanamam başladı.hastaneye yattım. 36.haftada doğumum olmuştu.kanamamla zaten kaşıntılarım tamamen geçmişti.simdide bir 36.haftaya ulaşabilsem diyorum.cunku uykusuzluk ve vücudundaki tirnak izleri dayanılmaz haldeydi kaşıntılar psikolojimi alt Ust etti.Rabbim bebeğime saglık sıhhat versinde napalim katlanırız artık
...
Yazan seherbeyza, .
selam arkadaslar ben suan 39 haftalik hamileyim. 34. haftada bendede kasinti cikti ortaya kendi doktoruma gittim cilt doktoruna gittim hastaneye gittim yani gitmedigim yer kalmadi kan tahlili yapildi cok sükür hic birsey cikmadi. Doktorum bunun hamilelikte normal oldugunu söyledi yukarda yazdigi gibi PUPPP cilt hastaligi oldugunu ve doguma kadar sürecegini söyledi kremlerin hicbiri bir ise yaramadi. En son birinin tavsiyesi üzerine elma sirkesi ile banyo yaptim ve Allaha sükür kasintim gecti bir haftadir cok rahatim. isterseniz sizde deneyin hemen farketti bende. yaralarim gecti sadece izleri kaldi simdilik insallah ilerde onlarda gecer.

Bu sene yorum yazan kimse olmamis bu siteye ama ben yinede buraya bunu yazmak istedim belki birine faydasi olabilir diye... internettede okudum sirkenin kasintiya iyi geldigini sizde bakin isterseniz.

Allah yardimcimiz olsun hepimize sifalar versin..
...
Yazan emine ö., .
bende 20.haftadayım. son bir haftadır ayaklarım sırtımın arkası ve kollarım kaşıya kaşıya yara oldu.acaba birşeye alerjimmi var diyodum fakat burdakaileri okuyunca hamileliğe bağlı bir şey olduna kanaat getirdim.umarım doğuma kadar böyle gitmez yoksa yandıkki ne yandık
...
Yazan Serapp, .
Merhaba arkadaslar, hamileligimin 39+ 3 . gunundeyim. Yaklasik 20 gundur bende de kasinti basladi ve cok berbat birsey. Ancak yasayan ve uykulari bu yuzden kacan bilir. Gece olmasini bile istemiyorum. Gunduz birseylerle ugrasirken zaman geciyor ama gecesmilies/cry.gif Ben yurtdisinda yasiyorum ve kac kez doktora gittik. Caresi yok , hormonlara bagli ve sadece dogumdan sonra gececegini soylediler . Ama hafifletmek mumkun. Turkiyede de vardir sanirim . SARNA adinda bir krem var.Mentollu. Hamileyken kullanilmasinda bir akinca yok. Ben de kasimaktan kipkirmizi yapmistim heryerimi ve kasidikca yayiliyor ve artiyor . Tirnaklarimi kisacik kestim kasyip iz birakmamak icin tenimde ve kremim basucumda, geceleri kasindikca suruyorum. Hemen teniniz buz gibi olup ferahliyor ve kasintiyi aliyor. Rahat bir uyku cekebilirsiniz boylece. Kasimamak elde degil cunku biliyorum .Sicak arttiriyor kasintiyi. Soguk su da iyi geliyor. Ayrica dr. um bana 2 ilac verdi alerji ilaci, onlarda hafifletiyor,ilaclarin ve kren bir yan etkisi yok. Ben de cok pimpirikliyimdir, ilac kullanmadim once direndim ama dr. um eziyet cekmemin bir anlami olmadigini ve kullanmami soyledi. Az kaldi dogumuma da. Oglusumu alip kucagima sevecegim isallah yaklasik 5-6 gun sonra ve butunnn bu sikntilarin yerini mutluluk alacak insallah. Allah hepimizin yardimcisi olsun smilies/smiley.gif
...
Yazan lale, .
merhaba ben 19 haftalik hamileyim.hamileliyimin ilk aftalarindan kasinyorum ve kasintinin yanliz bende oldugunu saniyordum,taki simdiye kadar.bir caresi yok lutfen bebeyinize zarar verecek ilaclar kullanmayiniz]
...
Yazan burcu kan ocak 24 2011, .
merhaba bende 33 haftalık hamileyim deliler gibi kaşınıyorum ayaklarımın üstü parmak aralarım kabardı artık kaşıntıdan tek benim başıma geldiğini düşünüyodum ama allahtan tek değilmişim kendime sirkeli su da çözüm buldum tamamen kesmiyo ama rahatlatıyo 1 2 saat
...
Yazan yeşimmm, .
31 haftalık hamileyim ve kasıntılarım basladı.Arkadaslar yazılarınızı okudum ve biraz da olsa rahatladım EN AZINDAN hastalık msjı degilmiş bunu ögrendimsmilies/smiley.gif.GELİP GECİCİ Bİ DURUM SÖZ KONUSU ASLINDA.Evlatlarımız için deger diyorum ...
...
Yazan umutsuz ev kadını mehtap :D, .
merhaba arkadaşlar hepinize allah sabırlar versin 36+5 haftalık ikiz hamileyim 5 gündür başladı kaşıntı deli oluyorum kafayı yiycem neredeyse hertarafım fiske fiske kabardı arkadaşlar çözüm olarak elma sirkesi 30 dk etkili ama kokusu ayrı bir dert son 3 günüm kaldı inşallah çilem 3 günün sonunda son bulur ALLAH HEPİNİZİN YARDIMCISI OLSUN
...
Yazan Banus, .
ben 19 haftalik hamileyim. ve 3 haftadir karin ve kasik bolgemin hepsini kaplayan kirmizi kabarciklar var. ve deli gibi kasiniyorlar. sanki gittikce yayiliyorlar. karnim bakilacak gibi degil
doktorlar krem veriyor ama fayda etmiyor yine de kasiniyor.. son hftalar olsa yine iyi ama daha onumde cok uzun zaman var. Allah hepinize sabir versin.
...
Yazan dilek b, .
slm arkadaşlar bende 39 haftalık hamileyim 3 gunden beri kaşıntılar coğaldı eller ayaklar yani vucudumun heryeri cok kötü allah yardımcımız olsun
...
Yazan pdr, .
ben değilde eşim doğum yaptıktan sonra bacakları iyice şişti ve aşırı derecede kaşınıyor. bu normalmi ?geçicimi? yoksa bir dermokoloğamı baş vuralım bilmiyorum acil yardım bekliyorummmmmm
...
Yazan zübeyde, .
slm 27 haftalık hamileyim on gundur hafiften baslayıp agarlasan özellikle geceleri olmakla beraber kasıntılar cekiyorum ben sadece el ayak ve bacak içlerimde cekiyorum geceleri beni ruh hastasına ceviriyor cıldırcak gibi oluyorum bazen sinirden aglıyorum aglayınca kasıntım azalıyor sakinleşiyorum uyuyorum doktora gittim bunun hamilelikle artan hormonal degişimleri iç organların sıkısması büyümesi gibi bi sürü sebeb sundu tamamen gecmesi dogurunca kızlar...malesef...ama bu kasıntıların hafifletmek için kremler ve doktorun tavsiye ettigi ilaçları kullanmak ılık suyla duş almak kesinilkle deniz suyu kükürtlü suyla dus alayım gibi fikirlere basvurmayın ben yaptım kasıntılarım iki kat arttı sakınnn bol yürüyüş temiz hava alıp rahatlayın özellikle yoga yapın bayanlar görceksiniz he bide en öenmlisi hamile olmadan önceki yedigimiz besinler kuruyemiş çikolata mayonez ketcap yaglı kızartmalar nasıl bünyemizi rahatsız ediyorsa hamileyken daha cok rahatsız eder buda kasınmaya sebeb olur vucudumuzu dinlendirmeye alalım hafif beslenelim geceleri cok rahatsız olursanız cesaret edebilirseniz buz gibi dusa girip mustelanın cold bebe sabunuyla kasınan yerlere masaj yapın cok rahatlatıcak
...
Yazan Yazan Emel, .
Bende çok çektim kaşıntılardan. Öncelikle böyle bir derdi olanların Allah yardımcısı olsun. Hamileliğimin 7. ayından sonra izne ayrıldım. Ama izinim kaşıntılardan zehir oldu. Bu dönemde sabırlı olmalısınız. Şu an bebişim 4 aylık oldu. doğumdan sonra kaşıntılarım kalmadı. Karnım, bacaklarım, kollarım, sırtım genelde gece şiddetlenen kaşıntılar ızdırap oldu. Tavsiyem doktor, cilt doktoru boşuna gezmeyin. Sabredin ve soğuk duş alın,kaşınan bölgeye ıslak havlu koyun. Benim hamileliğim yaza sıcaklara denk geldi. Kaşıntılar sıcakta daha çekilmez hale gelmişti. Ama yinede bebişler için bu kaşıntılara değer...
...
Yazan hürrem, .
slm bende 38 haftalık gebeyim deli gibi kaşınıyorum ayaak tabanı ve avuç içi çok kaşınıyo dayanamıyorum aglıyorum eşim kaşıma diyo oda üzülüyo canım yandıgı için ne yapacamı bilmiyorum ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun hayırlı dogumlar inş
...
Yazan doğa, .
smilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gifkaşıntıdan hamileligimi yaşıyamıyorum nasıl bir kaşantıkı dünyayla baglantımı kesiyor.33 haftalıgım ne zaman biticek bu cileeeeeeeeeeeeeeee kaşıntııııııııııııııııııııııı
...
Yazan gizem murat, .
slm arkadaslar 3 aylık hamıleyım ve yuzumdee once kabartılar seklındee bısıler cıktı sonra yuzumun her yerıne dagıldı suan kucuk kucuk sıvılceler seklınde oldu bellı olmuyo ama elımı surunce hıssedıyorum bu durum cok uzuyo benı kalıcı olurmuu benım gıbı bu sorunu yasıyan varmı korkmaya basladımsmilies/cry.gif
...
Yazan elvan, .
slm arkadaşlar yazıları görüne bnde dayanamayıp yazmak isteim şun yazarken ile deli gibi kaşınıyorum 29. haftadyım ve iki haftadır başladı kaşıntımsmilies/cry.gifama karaciğerden kaynaklandığıı biliyorum birsürü testler yaptırdım sanırım dahad yaptırıcam..bu ikinci gebeliğim ve lkindede 8 ylık erken doğum yapmıştım bu kaşıntı yüzünden ltfn bu durumu ciddiye alın arkadaşlarr şuan gene çok korkuyorum Allah yardımcımız olsunn herkese geç doğumlar inşllhhhhhhhhh
...
Yazan sebiha, .
arkadaslar bende 37 haftalik hamileyim ve deli gibi kasiniyorum.yarin kan tahlillerinin sonucunu alacagim ama simdiden sizleri okudum rahatladim yalniz degilmisim cok sükür.
...
Yazan özge erdoğan çalışkan, .
slm bi gece kaşınarak uyandım daha 29 haftalık hamileyim ama görüyorumki yalnız değilim umarım çok daha aşırısı oluşmaz herkese ii doğumlar
...
Yazan C.K, .
slm benim de su son 3 haftdadir kasintisi basladi ellerimin ici bacaklarimin alt kismi ve karin gogus bolumu hepsi kasiniyor sonra kirmizi oluyor ve sisiyor bende neyden oldugunu bilmiyorum bu kasinti kollarimdan tutup basima kadargidiyor test yaptim ama negativ cikti bu kasindti neyden geliyor ya yardimci olun lutfen...burdaki arkadaslarin yazdikklari yorumlari okudum aynisi bende de var ama onlar hamile bende öle degilim yani daha adet olmama da 1 hafta var,testi acaba erken mi yaptim yardimci olursaniz sevinirim tsk

smilies/sad.gifsmilies/sad.gifsmilies/sad.gifsmilies/sad.gif
...
Yazan dudu, .
bende 33 haftalık hamileyim heryerim kaşınmaktan yara oldu ve kanıyor dayanamıyorum artık kaşınmaktan iş bile yapamıyorum allah herkese sabır versin
...
Yazan ZUZUMMM, .
DAHA 4 HAFTA 2 GÜNKÜK HAMİLEYİM KAŞINMAKTAN ÖLÜYORUM SAÇ DİPLERİ EL İÇİ AYAK ALTI YOKMU BUNUN BİR ÇARESİ ÇOK FENAAAAsmilies/sad.gif
...
Yazan symbol, .
Allahım gulsemmi aglasammı burda yazılanlara.bu nasıl bi kasıntıdir.bende dogumdan hemen sonra basladı önce bocek ısırıyo sandım sımdi bocege donustum resmen evrim geciriyorum kasınarak sonunda ortaya ne cıkacak korkuyorum,kocamında korktugunu saskın ama sessiz bakıslarından anlıyorum.kocam 2.cocugu dusunmez artık yoksa ben yaratık falan olurum oda korkudan kacar gider.evet benim kasıntı öykümde bu arkadaslar.bence bi dernek kurmalı kurtulus ıcin herseyi denemeliyiz.sağ gözüm seyiriyor psikopata baglıyorum kasınarak intihar edecem..!smilies/shocked.gif
...
Yazan disikanarya, .
arkadaslar bende 35 aylik hamileyimm cok felaket kasintilarimmwarr stresten agliyorum bütün günn n gece n gündüz uyuyaimiyorummm kocamda benle brlikte kasniyo ikimizdee caresizz kaldikk ama cildirmak uzereyimmm hic bu konuda yardim edicek birisi yok muu
...
Yazan sibel., .
arkadaşlar benimde kollarımda, bacaklarımda ve bel çevresinde aşırı kaşıntım var. 38. haftadayım. soğuk su iyi geliyor biraz.
...
Yazan Gozde, .
bizde kaşınıyoruz... demekki hamilelikte oluyormuş avakodo yağını ve karbonatı deniyeceğiz...
...
Yazan yazan özlem,temmuz 25,2011, .
merhaba 35 haftalık hamileyim bende uyuzlar gibi kaşınıyorum artık gece uykularım kalmadı eşim çok kızıyo kaşınıyorm diye ama dayanamıyorum uykumda bile kaşınıyomuşum eşim öle diyo bebek için dayanmaya çalışıyorm basşka kötü bişey olmasında yeterki
...
Yazan şükran vvv, .
slm arkadaşlar bende 31 haftalık hamileyim özellikle geceleri bütün vücudum kaşınıyo sinir kırizi geçiriyorum ağlıyorum sürekli duş alıyorum sabaha kadar gözümü kırpmadan kaşınıyorum . bazen kendimi camdan atasım geliyo .Allah hemimizin yardımcısı olsun . kesin çözüm bulanlar varsa lütfen yazsın ..çoooook zorrrr durumdayımm
...
Yazan yazan izmir, .
bnde 35 haftalık hamileym bir hafta oldu kaşıntılarım başladı cildiye ye gittim kaşıntı için bi karışım krm vrdi braz faydası oldu ama yinede dayanılmz bir hastalık bn kendm bir çözüm bldum tuzlu suyla duş alın baya yakıyr ama yanma gecince rahat bir uyku uyuyorum kaşıntısız doktorun vrdigi kremi sonra nemlendirici krmler sürüyorum rahatlatıyr hepinize açil şifalar
...
Yazan hakan, .
arkadaşlar tüm annelere ben sabır diliyorum sisizn bu durumunuz şuan 9 aylık hamile olan benim eşimdede var geceleri elinde fırça ile uyuyor ve o kaşındıkca bende kaşınıyorum inanın her yanım yara bera içinde ve bende kaşıuntı tiki var biri kaşındımı bende kaşınmadan duramıyorum ilk başlarda uyuz oldugumuzu üşünmüşdüm ama sonra burayı okuyun ca sevindim ama biran önce bu işkenceden kurtulmanız için dua ediyorum allah yardımcınız olsun diyorum ....
...
Yazan Saadet Taskiran, .
Bende 35.haftamda hamileyim ayak parmaklarim ve ellerim cok kasiniyor. Geceleri uyuyamiyorum kasinmaktan.Ayaklarimda ve ellefrimde kücük su baloncuklari cikiyor ne yapmam gerekiyor rahatlamam icin ???
...
Yazan Belmaa, .
slmm arkadaslar aklimi kacirmak uzereydimki sizlerin yazilarini gorunce ohh tek degilmisim dedimmsmilies/smiley.gif 35haftalik hamileyimm delirmek uzereyim ellerim kollarim gobegimin alti ozellikle. bacaklarimm kasintidan kabardii zivilce gibi kabarcik kabarcikkksmilies/sad.gifbgn dr.a gittim bi krem verdi surdum ama halaa kasiniyorumm.. allahmm bian once saglikla atlatsam su hamileligimi alsam bebegimi kucagimada kurtulsamm uyuz olmus gibiyimmsmilies/sad.gif(
...
Yazan FARUK, .
ben su an amsterdamdan yaziyorum,
esimde hamile ve kasintisi var ve bunu hastanede tetkik ettirdik safra tuzlarinin karacigerde birikmesien bagli INTRAHEPATIK KOLESTAZI teshisi konuldu.
su an 35. haftada ve iki gune bir bebegin kalp ritmi ve kan degeri aliniyor esimin. 38. hafta da ise dogum yaptirilacak insallah..
kasinti deyip gecmeyin ozellikle genital bolge ve el avuc ici ayak tabani kasintisi bir doktora basvurun eger zamaninda onlem alinmazsa olumlu dogumlara yol acabilecegini soyledi doktor.

ve bir ilac verdiler safra tuzlarinin etkisinin minumuma indirmek icin.. ama kesin olan su erken dogum yaptirilacak 38. hafta bekleniyor
Allah hepimizin yardimcisi olsun ve en kisa surede hem cocuk hem kendi sagliginiz icin kan degerinizi ve cocugun kalp ritmini dinlettirin..
...
Yazan semenya, .
ya ne kadar çok kaşınan hamile varmış. ben de tek ben zannediyordum,çevremde kimseyi görmeyince. 35.haftamdayım ve doğurup bu kaşıntılardan kurtulmaktan başka hiçbir şey istemiyorum hayattan.resmen işkence çekiyorum 10 gündür.tahlillerim temiz çıktı ve dr um hepinizin de dediği gibi ancak doğumla geçer dedi.gece uykusu da işkence.ilk önce yarım saatte bir banyoya gidip ayaklaırmı ellerimi soğuk suya tutuyorum,sonra yarım saat geçiyor tam uyuyacakken tekrar kaşınma başlıyor.bu 2,3 saat böyle devam ediyor ve sonunda yorgunluktan uyuyakalıyorum. Bu her gece böyle devam ediyor.Allahım sabır ver,eşime diyorum bu çektiklerime rağmen kızım bana ilerde bir kez sesini yükseltir ve sen buna bab olarak tavrını koymazsan seni gebertirim. Anne olmak çok zormuş.geçmiyor günler.
...
Yazan none, .
slm arkadaşlar ben de bu kaşıntı yüzünden 1 hafta hastanede kaldım .32.haftada başladı kaşıntılarım.karaciğer enzimlerimin aşırı yükseldiğini söyledi doktor.neyse ki değerler düştü ben de çıkabildim hastaneden .ama doğum yapana kadar bu kaşıntıların geçmeyeceğini de çok duydum çevremdeki insanlardan .herkese sabır diliyorum .
inşallah sağ salim bebişlerimizi alırız kucağımıza da bu sıkıntı biter....
...
Yazan selo, .
bendede var
...
Yazan arzu ,Haziran 7 ,2011, .
Herkese geçmiş olsun ben doğum yapalı 2 buçuk ay oldu kızım erken doğdu 8aylık şu kahrolası kaşıntılar yüzünden bebeğim çok iyi Allah'a şükür ama benim malesef hala geçmedi kaşıntılar bilmiorum geçer diyolar yok yawwwww yiyiyorum vucudumu resmen çok kötüymüş yaaa NEZAMN KURTULACAM İYİLEŞEN VARMI İMDAAAAAAAAAAAAATTTTTTTsmilies/cry.gif
...
Yazan slv, .
aynı dert bende de var çok kork muştum ama meğerse gebelikte oluyornuş herkese sabır diliyorum,,,,,,,,,,,,?
...
Yazan eylül, .
herkese mrb,bende 6 haftalık hamileyim ve 1 haftadır kaşınıyorum göğüslerimde başladı ve bütün vücuduma yayıldı kırmızı döküntüler oluştu özellikle geceleri kaşınıyom acaba gebeliktenmi?
...
Yazan gönül bakır, .
bende çok kaşınıyorum haklısınız bu kaşıntı insanı deli edyo arkadaşlar pazartesi doğumum var allah hepimize yardım etsin amin:
...
Yazan gönül bakır, .
bendede kaşıntı var deli gibiyim karnımı kaşımaktan yara yaptım her yerim kaşınyoooooo dayanamıyorum doğuma bir hafta kaldı ama her yerim kaşınyo sürekli ağlıyom gece uyuyamıyom eşimi rahatsız etmemek için ya taktan kalkyom allah yardımcımız olsun amin:
...
Yazan gülnaz, .
arkadaşlar 24.haftamdayım kaşınmaktan tüm vücudum kıpkırmızı.bebek zarar görür diye ağlıyorum bide.sizce zarar görür mü çünkü ben deli gibi kaşıyorum karnımı
...
Yazan NİHAL GÜLŞEN, .
ARKADAŞLAR HEPİNİZİN ALLAH YARDIMCISI OLSUN.1 SENE OLDU DOĞUM YAPALI.BENDE 4 AY KAŞINDIM KARACİĞER ENZİMLERİMİN YÜKSEK OLMASI NEDENİYLE.URSOFALK KULLANDIM HİÇ İŞE YARAMADI DOKTORUMDA BAŞKA KULLANMA DEMİŞTİ 36 HAFTADA BEBEĞİM ERKEN DOĞDU.DOĞUM YAPTIĞIM GİBİ KAŞINTILAR GEÇTİ MERAK ETMEYİN BEBEKTE Bİ PROBLEM ANLAMINA GELMİYO ANNENİN KAŞINTISI.AMA ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİMKİ HER YARAM İZ KALDI.HİÇ BİR ŞEY ÇARE DEĞİL BOL BOL DUA EDİN KAŞINDIKÇA DUŞ ALIN SICAKTA DURMAYIN.BENDE ŞİMDİ 2.BEBEK DÜŞÜNÜRSEM KAŞINIRMIYIM DİYE KARA KARA DÜŞÜNÜYORUM.TECRÜBELİLER VARSA YAZSIN LÜTFEN...
...
Yazan demet türkan, .
slm arkadaşlar bu benim 3. gebeliğim hepsindede yaşadım bu illetiama bu gebeliğimde çok erken başladı dayanamaz hale geldim 12. haftamda şimdi 20. haftamdayım doktorum daha önce benım gibi hastasının hiç olmadığını söyledi.hastanede sürekli şeker takibi için gittiğim doktorum karaciğer testleri iistedi yaptırdık karaciğer enzimlerin normalin tam 4 kat fazlasına yükselmiş beni izmir ege araştırma hastanesine yönlendirdiler izmirde hastaneye yatırıldım benım rahatsızlığım gebelik kolestazı imiş orada 1 hafta kaldım kaşıntılarım nispeten azaldı zaten asla kaşıntıyı kesemeyiz demişti doktorlar ben bunada şükrettim şimdi biraz daha rahatım allaha şükür 12 saate bir ilacım var karaciğer değerlerim baya düştü eğer yükselmeye başlarsa tekrar ilacı değiştiriceklerini söylediler sizler bana göre çok şanslısınız gebeliğinizin son aşamalarında başlamış allahım hepimizin yardımcısı olsun .ALLAHIM hepimizi güle güle kurtarsın...
...
Yazan asrın, .
arkadaşlar bende 14 haftalık hamileyim.şimdiye kadar kaşıntı nedir bilmezdim ama ilk defa özellikle karın göğüs ve sırt kısmım da daha çok akşamları yoğunlaşan şiddetli kaşıntılar yaşadım yaklaşık 2 hafta çektim.karaciğerle ilgil bütün fonksiyonlar normaldi.bi aktara gittim ve çare ardaım.Oda bana ARDINÇ özlü sabun ve AYNI SEFA kremini verdi.kremi alır almaz sürdüm.3 gün sonrada sabunu life sürüp güzelce lifledim ve banyomu bitirdikten sonra tekrar kremden kaşınan yerlerime sürdüm.veeee çok şükür 3 gündür kendimi normal bi insan gibi hissediyorum.Kesinlikle öneririm.güvendiğim bir aktardı.umarım sizede deva oılur.Rabbim hepimize kolaylık versin....
...
Yazan zeynep_zeynep, .
ya şuan saat 02:26 ve ben tam 2 saattir kaşınıyorum karnım bacaklarım çatladı ve mosmor oldu dayanamıyorum duş almaktan ve krem sürmekten yoruldum.yarın kesinlikle doktora gidicem...
...
Yazan nermin 09, .
bende 3 gündür deli gibi kaşınıyorum özellikle geceleri , yüzüm ayaklarım kollarım,bacaklarım saçlarımın içine kadar olan heryerim çok şiddetli kaşınıyor.39+ 2 hamileyim.allah hepimizin yardımcısı olsun.allah bebişlerimize sağlık sıhhat versin.
...
Yazan Asya'm, .
şu an 39+1 haftalık hamıleyım bende de kaşıntı sorunu var bı ara yıne kaşınıodum geçmişti şimdi yıne gerı geldı 4 veya 5 gündür kaşınıorum özellikle akşamları ve gecelri tutuyo heryerım kol bacak yuz ayak değişiyo . sabahları rahat şimdi kollarım kaşınıodu geçti smilies/angry.gif ayyy 6 gün sonra doğum zamanım .okudum sizi rahatladım doktora sormak kısmet olmadı kötü bişey olmasında önemli değil smilies/grin.gif
...
Yazan taze anne, .
ben 35haftalık hamıleyım karın bolgem bacaklarım ellerım eklem yerlerım oldukca fazla kasınıyor artık dayanamıyorum yaklasık olarak 1aydır kasıntılarım devam edıyor allah hepımızın yardımcısı olsun.
...
Yazan she and her, .
imdaaaaaaaaaaaaat çok kaşınıyorum smilies/sad.gif slm ark. ben 34. haftalık hamileyim 1 haftadır kaşıntıdan duramıyorum geceleri uyuyamıyorum hepinizi çok iii anlıyorum bebeğim için katlanıyorum. kaşınıtı beni çılgına dönderiyor. eşim bu duruma dayanamıyor hatta ben kaşındıkça oda benimle kaşınıyorsmilies/smiley.gif Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah..
...
Yazan zeynep sıbell, .
yaa arkadaslar oncelıkle cok mutlu oldugumu belırtmek ısterımm cunkıı yanlız degılmısız ben ve uc ablamm .bu durumun sadece bısde ve aıleden gelen ırsı bır rahatsızlık olduguna ınanmıstıkk takı sızlerı okuyana kadarr.evet ıgrenc otesı bır durumm buu ıkı gebelıgımdede yasadımm bunu ama ılk hamılelıgımın 9.ayında baslayan kasıntıdan yuruyemez hale geldım cunkıı ayaklarımın altlarını halıların arka kısmına surmekten su toplamıstı ve basamıyordumm.gecelerıı zaten uykusuzlukk resmen bır ıskenceesmilies/cry.gif.ama ıkıncı gebelıgımın 5.ayında basladıı ve baya dayanılmazdıı tabıı gece gundus uyku yokk sadce kasıntıı varr ve dayanamayıp 7 aylık dogum yaptım oglumu.herkes hamılelıkte kılo alırken ben ve ablamlar kılo verıyoruz.ve resmen ınsanlıktan cıkısıyoruz dıyebılırımm.Allahım dusmanımın basıuna vermesınn cunkı dayanılmaz bı durumm .ALLAHIM herkesın yardımcısı olsunn ve dayanma gucu versınn herkesee .emınım sımdı herkes kendını 7.24 kasıyan bır melege emanet etmek ıster . bunu bnde yasadım cunkıı ozellıkle avuc ıclerımı fırca taragı sıkarak cevırır ve ole rahatlardımm .umarım tıp artık bu duruma bır care bulurr yoksa cekılecek gıbı deyıll herkese mutlu ve saglıklı dogumlar smilies/smiley.gif
...
Yazan maviş, .
merhaba ilgili konuya maruz kalan ben değilim ama ablam benle ne ilgisi var söliyim eniştem askerde dolayısıyla ablamala ben kalıyorum hepinizin dediği gibi ablam çok fena kaşınıyo elleri ve ayakları özellikle tabi genel olarakta tüm vucutta kendini gösteren bir kaşıntı var ve hergece ağlıyo çünkü bu kaşıntı geceleri daha çok vuruyo galiba doktor krem verdi ama çok etkili olmuyo sanırım keşke güzel allahım o kaşıntıları bana verseydi ben bi şeklide iğne hap ve kremle hallaedebilirdim ama ablam hiç bişey yapamıyo onu bu kadar çaresiz görmek benim canımı acıtıyor sırf bu yüzden ikinci çocuğu bile düşünemiyor diyebilirim allah hepinize sabır ve acil şifalar versin
...
Yazan huriye, .
arkadaşlar hamileliğimin 9. haftasındayım, 2 gecede vicudum harita gibi oldu kaşıdıkca kaşıyasım geliyor, bu ikinci hamileliğim ama ilk hamileliğimde son ayımda başlamıştı doktor yapıcak bişey yok doğumla geçicek demişti ve geçmişti, peki ben 7 ay daha kaşınısakmıyım, vicudum paramparça olucak, tıpkı böcek ısırığı gibi bütün vicuduma yayıldı, geceleri çıldırıcak gibi oluyorum. hüngür, hüngür aglamak istiyorum zaten mide bulatıları halsizlik var pskolojim alt üst oldu. enazından sizlere içimi döküp rahatladım. hepimize ALLAH sağlıklı evlatlar ve doğumlar versin....smilies/sad.gifsmilies/sad.gifsmilies/cry.gif
...
Yazan KARTAL PEKEL, .
ARKADAŞLAR ALLAH HEPİNİZE SABIR VERSİN, BENİM EŞİMDE DE AYNI KAŞINMA PROBLEMİ VAR. KEŞKE ONUN YERİNE BEN KAŞINSAYDIM AMA MALESEF.. BU SIKINTININ KAŞINAN BÖLGEYİ SOĞUK TUTMAKTAN BAŞKA ÇARESİ YOK SANIRIM. PAMUKLU VE BOL ŞEYLER GİYMEYE ÇALIŞIN VE KAŞINMAYA BAŞLADIĞI AN KAŞINAN BÖLGEYE BUZ KOYUN.. ALLAH HEPİNİZİN YARDIMCISI OLSUN..
...
Yazan Fatoş, .
Arkadaşlar bende 27.haftama girdim.3 haftadır bende deliler gibi kaşınıyorum.Ağırlıklı olarak bel çevrem ve bacaklarım kaşımaktan yara bere morardı her yanım sinirlerim bozuldu artık.Tahlillerimde temiz çıktı doktorum krem verdi ama fayda etmedi.Anladığım kadarıyla doğuma kadar böyle gidecek doğuma bu morluklarla nasıl girecem bilmiyorum hamilelik zormuş onu anladım Allah yardımcımız olsun hepimizin...
...
Yazan Ceren, .
Merhaba,

Birçok kişi kaşıntılarını anlatmış ve sıkıntılarını dile getirmiş. Ben de içimi dökmek ve biraz olsun rahatlamak istiyorum. Bende birçoğunuz gibi deli gibi kaşınıyorum, yaklaşık 27. haftadan beri kaşınıyorum. Başlarda çok şiddetli değildi, sonradan kalıntılar artmaya başladı. Doktorum karaciğer tahlilleri yaptırmamı istedi, değerler yüksek çıktı. Erken doğum riski olabilir dediler. Bir hepetaloğa yönlendirdi doktorum beni. Hepetalaog ursafalk diye enzimlerin düşmesini sağlayacak bir ilaç verdi, kaşıntıların doğumla birlikte geçeceğini ancak, karaciğer değerlerini normal seviyeye düşürmemiz gerektiğini aksi halde erkenden bebekleri almak durumunda kalabileceklerini söylediler. Bu nedenle size tavsiyem kaşınsanızda bu tür tahlilleri ihmal etmeyin.
Ben 36. haftaya kadar her hafta bu tahlilleri yaptırdım, hamilelik şekerimde var, 36. haftada hem karaciğer enzim değerlerim hem de şeker normal düzeye geldi. İkizlere hamileyim, bu kaşıntılar çoğul gebelikte daha sık görülürmüş. Bir çok şey denedim, kremler zyrtec diye bir ilaç (başlarda uyutuyırdu iyi geliyordu, doktorum verdiği bir ilaç) sonradan o da fayda etmedi.
Şu an 37. haftadayım. bu haftayı doldurup 38'in başında doğuracağım ama kaşıntılarım değerler normale döndüğü halde doktorun da dediği gibi geçmedi tek çare doğummuş. Az kaldı dayanmaya çalışıyorum. İyice arttı kaşıntılarım bacaklarım yara içinde umarım iz kalmaz. Akşamları uyuyamıyorum, sabah 6.30 gibi artık bayılıp uyuyorum, 11 gibi uyanıyorum. Ama geceler işkence...

Kaşınan tüm hamilelere sabır diliyorum, hiç kolay değil, en kötüsü çözümünün olmaması. bebekler sağlıklı olsun en önemlisi bu.
Benim de tek umudum hemen doğumla birlikte kaşıntıların geçmesi...
...
Yazan nihal eser, .
mrb bende 37 haftalık hamileyim, 1 aydır özellikle geceleri çok kaşınıyorum,doktor hamilelikten olur dedi,hap verdi fakat kullanmak istemiyorum bebeğe zarar verir diye,bir de bepanthen ve vazelin verdi doktor bunlar biraz rahatlatıyor denemenizi tavsiye ederim.
...
Yazan Sevtap, .
32.haftalık hamileyim.Yaklaşık 1 haftadır kaşınıyorum:Karın ,bacak ,kollar heryerim kaşımaktan yoruldum.Birilerine söylemeye çekiniyordum ama bu siteye girince çok rahatladım,tek olmadığımı bilmek beni biraz rahatlattı.Doktora gideceğim, göstermekte fayda var fakat pekte bir çözümü yokmuş sanırım.Birkaç satır üste bir krem tavsiye etmiş arkadaş onu deneyeceğim.En azından uyuz olmadığımı ve bu kaşıntıların hamilelikten gelen bir sorun olduğunu anlamam iyi oldu.Bebişler için değer,napalım.hepinize geçmiş olsun.
...
Yazan rapunzel86, .
arkadaslar yazdıkarınıza çok güldümm, 33 haftalık hamıleyım 2haftadan berı kaşıntıdan ölüorum, önce kaşınıyır sonra kabarıp su topluyor kaşınmaya başlayınca 1, 2 saat kaşıorum özellikle geceleri... iğrenç günler... dr. ölüorum desen hap veremem dedi karaciğerle ilgiliymiş normal bir durummuş... ama o kadar kötü kii kaşınıyor yara bere içinde elim ayağım ve ilerliyor gitgide... ağlama noktasına çok az kaldı ama şükür diorum başka sorun olmasın da sorun kaşıntı olsun....
...
Yazan neşe, .
Selam arkadaşlar bende 37 haftalık hamileyim. .İnanılmaz derecede kaşınıyorum şu an bile gecenin kaçı ben kaşıntıdan uyanıyorum dayanamıyorum artık. Ağlıyorum resmen . Doktor test yaptıo idrarda bişey çıkmadı ama kan tahlilinde safra kesesinde bi hormınun değeri yüksek çıktı. Bi ilaç verdi dtoz şeklinde ugün başladım. bardak içtim ama şu an bir faydası yok Allah ım inşallah bişey olmaz8 saa saat içinde geçmesi lazım dedi doktor ama bakalım. .
...
Yazan toprakates, .
smilies/tongue.gif 39 haftalik hamileyim,ikinci hamileligim,yaklasik 10 gündür manyak gibi kasiniyorum.el, ayak, yuz, kulak memesi,kaba etlerim,heryerim heryerim.kafayi yiyecem cünkü uyku denen birsey kalmadi artik.ilk hamileligimde 20 haftalikken baslamisti ve karacigerden kaynaklandigini söylemisti doktorum.kortizon kremi vermisti ama fayda etmez demisti evet dedigi gibi etmedi dogum yapinca gecer demisti.gectide dogumdan sonra.bu sefer allahtan gec basladi kasintilarim ama ilk hamileligimden daha fazla kasiniyorve geceleri özellikle.kasindikca sisiyor sistikce kasiniyor.yapacak birsey yok tek care dogum9 gun sonra allah kismet ederse dogum olucak,yani tarihi o zamana erken olursa bilemem tabiki ama gec olmayacak ,cunkü seker cikti birde yaklasik bir ay once.sanci normal gelmesse 20 sinde suni sanci ile dogum baslaticaklar bakalimm.hatunlar dogurmadan kurtulus yok bu kasintilardann.yinede yasasin bebekler, yasasin hamilelikk,yasasin muhtesem varlik olan kadinlarrrr!!!!!!!!!!1smilies/cheesy.gif herkese saglikli hayirli dogumlar diliyorum.saglikla bebklerimizi alalim kucaklarimiza.iyi kasinmalarrsmilies/smiley.gif)
...
Yazan slm, .
slm ben 32 haftalık hamıleyım cok ama cok kaşınıyorum eşıim kaşınmam yuzunden ve her gece aglamam yuzunden tımarhanelık oldu bu kaşıntı doguma kadar surecekmı cıldırmak zereyım ne olur bana yardım edın bu erkekler kaşınsada ben ızlesem oh ne guzel baba olacam dıye sevınırler butun yuku butun sıkıntıyı bız cekelım erkeklere bol kaşıntılar cıltırmak uzereyım yaaaaaaaa
...
Yazan bedoş, .
arkadaslar benimkide aynen oyle akşamları yatamıyorum doktor bana deniz suyu iyi gelir dedi acabe doğrumudur deniz suyu iyi geliyor bilgisi olan yazsın
...
Yazan beyzosum, .
27. haftalik gebeyim. 2haftadir kasintim var. Avuc ici basliyor, yüzüm ve kollarima dagiliyor, kasiyorum kocaman kabarciklar oluyor. Uyku uyuyamiyorum. Dermatologa gittim karaciger tahlil tmiz cikti cok sükür. Gida alerjisi olabilir dedi dok. Süt, yogurt, bazi meyveler, cikolata vs. az tüket dedi... Ama hamileyim nasil olacak bu!
Sizde böyle bir sorun varmi? Yazarsaniz sevinirim.smilies/smiley.gif
...
Yazan silk, .
bende 36.haftadayım.yaklaşık 2 haftadır çok şihdetli kaşıntılarım var.herhangi bir kabarıklığım yok ama kaşınmaktan her tarafım yara bere içinde.geceleri hiç uykum kalmadı sabahlara kadar kaşıntıözellikle de el ve ayaklarda...
...
Yazan neslihan k, .
Hamileliğimin 35. haftasındayım,benim de çok kaşıntım var, kollarım, karnım, bacaklarım, boynum, ellerim her yerim... Özellikle geceleri ve terleyince daha çok artıyor, sabahlara kadar uyuyamıyorum, sinirlerim bozuluyor, soğuk su ile yıkayınca biraz rahatlıyorum, biliyorum sabretmem gerek ama uykusuzluk beni çok etkiliyor.
...
Yazan dilek,mayıs25 2010, .
arkadaşlar aynı kaşıntı bende devar.ya öyle böyle bir kaşıntı değil.dehşet bir kaşıntı.öldürüyor insanı.bugün gittim doktora.bütün tahlillerim normal çıktı. Doktorum kaşınan yeri kaşıma daha çok kaşınır diyor. Nemlendirici krem sür sedi. 2 gün önce denemiştim ama 1-2 saat sonra yine başlamıştı. BAşka çare yok yine krem süreceğim.Dayanmak lazım 2 hafta daha sabredeceğim.sonra bebiş geliyor. hayırlısıyla geçer herhalde.ahlah sabırlar versin hepimize.

...
Yazan yazan canan kara, .
bende hamileliğimin 34. haftasındayım ilk karın bölgemde başlayan kaşıntı şuan ellerim kollarımda geceleri uykumu bölüyor çıldırtıyor hiçbirşey fayda vermiyor allah yardımcımız olsun.
...
Yazan nurcan, .
bende 36 haftalik hamileyim cok kasintim var vucudumun heryerinde bu ucuncu hamileligim ucundede ayni sorunu yasadim bir suru kan testi yaptilar doktorlar sorunun cigerlerimden kaynaklandigini soyluyolar hamileligin son aylarinda cigerlerimin yorgun dustugunu iyi calismadigini buyuzden kasintiya sebeb oldugunu soyluyolar bunun icin ne bir ilac nede krem vermiyorlar doguma kadar sabretmemi soyluyolar cok zor bir sey dayanamiyorum zaten sonuna kadar dayanamiyorum diger hamileliklerimde uc hafta once dogum yaptirdilar sonuna kadar dayanamadim kiz kardeslerimde ayni sorunu yasadi ALLAH kimseye vermesin cok zor bizlerede sabir versin
...
Yazan arzu kocaeli, .
37. haftamdayım deli gibi kaşınıyorum geceleri uyku yok moralim çok bozuluyor. yayılıyor her yere engelleyemiyorum kolanya biraz iyi geliyo ama 10 dk. falan. of bitsin bu günler az kaldı arkadaşlar dayanmak zorundayız mecburen
...
Yazan ülkü 21.04.2010, .
26 hatalık hamileyim.bir aydır kaşınıyorum deler gibi.yukarıdaki yorumlarıokudukca iyice psikolojimbozuluyor.ne yatıysam geçmedi.kortizon igneside vurundum.avil ve benzeri haplarda kullandım amanafile.daha 3 ay var doğuma.bu nasıl bir çile yarabbi.3 ay daha bekleyemem.
...
Yazan g. sirin, .
33 haftam yarın bitiyor ayaklarımın üzerinde ve bileklerimde inanılmaz kaşıntılar var ve farkında olmadan kaşıyorum isilik gibi kabartılar ve kızarıklıklar oluştu dahada dayanılmaz oldu yarın doktora gideceğim böyle bir şey yaşayanınız var mı?
...
Yazan burcuu, .
merhaba arkadaslar.ben de 29 haftalık gebeyım.son trımestra gırdıgımızden berı kasınıyorum.içi su toplamıs kabarıcklar cıkıyor.cok agrılı bıcımde.önce kolumda basladı sımdı karnıma ve bacaklarıma gectı.böcek ısrıması dedıler.ama bence de hamılelıkte goruler pupp gıbı bısey bu.kalmosan bıraz rahatlıyor ama gecıcı.advantan kerm verdı dr ıns ıyı gelır.doguma kadar sabretmemız gerek sanırım.ama gecelerı cok kotu oluyor kasıntı.10gunde bır tekrzr cıkıyor bu kabarıklıklar....
...
Yazan kkk, .
slm ben 38 haftalık hamıleyım karın bölgemde baslayan kasıntı kollarıma ve bacaklarımı sardı kasınan bölgerım kabarıyo kasıdıkca kasınıyo gecelerı uyumak bıle ıstemıyorum artık ne yapıcamı sasırdımsmilies/angry.gif
...
Yazan sizi anlıyooooom, .
arkadaşlar bende 38.haftaya gırdım 1 aydır geceleri hiç uyumadım ya o kasıntı gıbı ama bırsey ısırıyo sankı neyse cıldıyeye gıttım avil verdı kullandım bıgun kullanmayı unuttum ogun kasınmadım ılaclarda ıyı gelmeye bılır kendınızı test edınşimdi size bı ılac ısmı verceğim bna cok ıyı geldı KALMOSAN bana bıraz daha i geldı cok koyu surmeyın özellıkle gece kullanın allah yardımcınız olsun
...
Yazan eliş, .
selam ben de 29 haftalık hamileyim karın bölgem kaşınmaya başladı,sizlerin yazılarını okuduktan sonra biraz rahatladımsmilies/smiley.gif benden çok varmış diye,ben çatlakları önlemek için kaşıntıya da ıyı gelıyo badem yağını önere bilirim zor ama dişimizi sıkıcaz allah kavuştursun tüm anneleri bebişlerine kolay doğumlar diliyorum her kese(hamileleresmilies/grin.gif
...
Yazan özlem, almanya, .
ben 20. haftada hamileyim ve genital bölgemde kasinti var ve bir türlü durmuyor. kasidikca kasiyasim geliyor delircem nerdeyse, esim bile uyaniyor geceleri benim kasintimdan. her sey denedim hic bi ise yaramadi. artik morardi her tarafim. tavsiyesi olan varsa lütfen yazsin... yoksakocayi bosiyacam hep onun yüzünden
...
Yazan canim kizim, .
selam ben 26 haftalik hamileyim 1 haftadir kasiniyorum kasidikca kasiyasim geliyor her kasidigimda kirmizi noktalar olusuyor vucudumda hatta kirmiziliklar gectikten sonra morluk kaliyor nemlendirici suruyorum faydasi yok ne olcak halimiz yaa gunah bizesmilies/sad.gif Allah yardimcimiz olsun sabretmekten baska caremiz yok tek tesellim kizimin tekmelerismilies/smiley.gif
...
Yazan gülay SON, .
arkadaslar hepınıze gecmıs olsun 26 haftalık hamıleyım ıkı haftadır kasınıyorum bastan hafıftı ama sonraları cogolmaya basladı ozellıkle kol ve bacaklarımda doktoruma soyledım her turlu kan testı ıdar testı yapıldı .fakat sorun yok testler ıyı kasıntı ıcın doktorum nemlendırıcı verdı oda ıyı gelmedı..hergece vucudumu yaglamama ragmen kasıntılar delırtecek kadar devam edıyor ozellıkle aksamları...
sıze tek tavsıyem kesınlıkle sıcak su temasında bulunmayın gece yatarken mumkunse ıc camasırınız dısında baska bırsey gıymeyın oda sıcak olmasın ve en HARIKASI ECZANELERDE SATILAR BUZ KOMPLEX POSETLERI VAR ONLARDAN DOLABINIZDA DURSUN KASINDIGINIZDA O buz torbasını kasınan yere gezdırın ınanın rahatlıyacaksınız..DUN BASKA DOKTORA GITTIK ODA IKITANE KREM VERDI BUGUN EZCANEDEN ONLARI ALICAM IYI GELIRSE MUHAKKAK SIZE YAZARIM ARKADASLAR...
BİDEEEEE SAKIN TIRNAKLARINIZLA KASIMAYIN CILDI KESIP CATLAK OLUSTURUYORUZ
...
Yazan ....., .
bu kasıntı okadar kötü bisey ki buna bi isim bile koyamıorum....bnm dha nekadar dewam edeck onu ble bilmiorum...tek bldiğim sıcak syun kasıntıyı ykseltmesi...ne zorluklar varsa kadnlar çekior......smilies/sad.gif
...
Yazan bende kaşınıyorum ....., .
yaklaşık 1 aydır kaşınıyorum ayaklarım kollarım kaba etlerim anlıcanız her yerim kabardım bi yeri kaşıyorum kabarıyor orası geçiyor başka bi yeri kaşıyorum bu sefer orası kabarıyor ....dr gidiyorum biri sedef diyor ,biri egzama birinin dedigini digeri kabul etmiyor olmaz öle şey diyor ...hatta bir dr uyuz olmuşsun bile dedi ...digeri ise sana uyuz tanısı koyan dr olamaz dedi....çıldırıcam dogumuma 2 ay var daha ...korkuyorum yaaa bebege bi zararı olursa diye sanki bebegimde aynı kaşıntıları yaşıcak kabarıcakmış gibi geliyo lütfen bana yardım edin ....
...
Yazan paskalica, .
selam bende 18 haftalik hamileyim yaklasik 2 hafta once basladi benim kasintilarimda kuru kuru kasinirken ardinan kirmizi kabarciklar oldu dermatolaga gittim zararsiz dedi bi krem verdi 4 gundur kullaniyorum gayette iyi geldi kismen azaldi karaciger testi yaptiricam ama ben yindede eger yuksek cikarsa gebeligi sonlandiriyorlarmis cok korkuyorum tedavisi hakkinda bilgisi olan varmismilies/cry.gifsmilies/cry.gifsmilies/cry.gif
...
Yazan esmasultan5, .
benim ilk (vede sondur) hamileliğimin 32. haftadayım 1 haftadır karnımın altındaki çatlatlardan kaşınmaya başladım ve şimdi bütün vücüdumda kaşıntılar ve kabarcıklar var sanki bi böcek ordusu gelmiş beni yemiş gibi geceleri uyumuyorum doktora gittim merhem ve avil tablet verdi hiç bir işe yaramadı cildiyeye gttim bu kaşıntıların bazı hamileliklerde olduğunu söyledi doğurana kadar kaşınıcaksın doğumda geçer ancak dedi bir ilaç karşımı verdi beyaz bişiy kaşıntımı kesiyor birkaç saatliğine iki gün oldu ilacı alalı koca şişe bitmek üzere yoğurt gibi sürüyorum heryerime smilies/cry.gif soğuk su da çok iyi geliyor gecede 5 6 kere buz gibi suyla duş alıyorum ama zaturre olucam diye korkuyorum daha 2 ay var nasıl dayanıcam bilmiorum geceleri hatim indiriyorum nerdeyse erenlere karışıcam...Allah'ım ne olur bir an önce doğsun bebişim kurtulayım lütfen smilies/cry.gif
...
Yazan habibe karademir, .
arkadaşlar bende 33.Haftadan itibaren kaşıntı sardı.kollarım ve bacaklarım kabararak kaşınıyor.hiç bir şey fayda etmiyor ancak saf tere yağı karın kaşıntısına 15 dak. çözüm oluyor. 1 GÜN RAHATLATIYOR.lİMON KOL VE BACAKLARA FAYDALI:SABIRLI OLUN BEBEKLERİNİZİ SON AYA KADAR MÜMKÜN MERTEBE TAŞIYIN.
...
Yazan eda şubat 12, .
arkadaşlar bende 38.haftadayım 2 haftadır kaşıntım var.son 4gündür tahammul edilemez durumda doktora gittim krem losyon vs. verdi hiç faydası olmuyor.daha olmazsa kortizon ilacına başlıycam.karın çevresindeki kaşıntılar çoğunlukla karın gerildiği için.bu bölgeyi devamlı nemlendirmek gerekli.bebe yagı,acıbadem yağı çok rahatlatıyor.fakat el ve ayaktaki kaşıntılara çözüm bulamadım.çok zor bi durum.en zoruda derdini kimseye anlatamamak.duyan kişilere çok komik geliyor.benim 2.gebeliğim.ilkindede son ayda aynı sorunu yaşadım.doğumla birlikte anında bitti kaşıntılarım.bunda ne kadar dayanabilirim bilemiyorum.
...
Yazan ayse gıresun, .
18 haftamda ıkız gebelık yasıyorum ve bu benım ıkıncı gebelıgım ıkı yasında oglum var.ona hamıleykende cok kasındım hıc bır ılac fayda etmıyor.su andada kasıntım var.hepınızı cok ıyı anlıyorum.tek kurtulusumuz bebıslerımızı dunyaya getırmek tabıı zamanında...
...
Yazan hasibe aydoğdu, .
slm bütün hamile arkadaşlara kaşıntı kaderimiz yapacak bir şey yok smilies/cheesy.gif sabır
...
Yazan B, .
Merhaba bende 35 haftalik hamileyim. Sizlerin yazdigi mesajlara cok guldum kusura bakmayin ama ayni sorun bendede var diye,, cok kotu bisey ya ne yatabiliyorum ne oturabiliyorum uyumak hele cok zor her yerinin kasinmasi ne kotu birseymis, allah kimsenin basina vermesin, yarin doktora gidecegim bakalim ne dicek..

Optum herkesi Allah yardimcimiz olsun!smilies/kiss.gif
...
Yazan esma kaya 26 ocak 2010, .
soğuk su iyi geliyor diyorlar ben denedim
ama unutmayın erken doğuma sebep olabilir .ben 7 aylık doğurdum bu kaşıntılar yüzünden
...
Yazan ***, .
delı gıbı kaşınıyorum.iğrenç bişi keşke erkekler kaşınsa)
...
Yazan emine şule, .
38.haftamdayım ve deli gibi kaşınıyorummm ölücem artık heryerimi kanattım smilies/sad.gif( yara bere içinde bacaklarım kollarım çok kötü bişey bu böle bi kaşıntı yok acayip tatlı kaşınıyo eşimde bıktı kaşıma dio ama elimde deilki smilies/sad.gif herkese hayırlı doğumlar..
...
Yazan ecrin, .
bende 38.haftamdayım bir haftadır kaşınıyorum ilk göbekteki çatlaklarım kabardı ve sivilce gibi şeyler çıktı şimdi ise tüm vücudum kaşınıyo dr.iki tane melhem verdi ama dahada kaşındırdı yarın kontrölüüm var test yapıcak dayanamıyorum helede geceleri çok kötü oluyo gece olsun istemiyorum böyle devam ederse dr.a bebişimi almasını sölicem dayanıcak gücüm kalmadı
...
Yazan ayşecoskun, .
ben de kaşıntıdan duramaz hale geldim,önce yolup sonra kolonya sürüp sonrasında gene kaşınmaya devam ediyorum.el ve ayaklarım kaşınıyor ve özlellikler de avuç içlerimin kaşınmasına artık dayanamıyorum.gündüzleri bir sıkıntı yok,geceleri başlıyor ve hakikaten uyutmuyor.öneriler içerisinde niveanın avokado yağını yazmış biri, onu deneyeceğim, dilerim işe yarar çünkü ben de ilaç kullanmka istemiyorum,zaten son bir haftadır gaviskon bağımlısı gibi oldum.herkese sabırlar diliyorum
...
Yazan ayse ocak 1, .
smilies/sad.gifbende daha 37 haftadayim cok asiri kasiniyorum sabaha kadara yatamiyorum doktorumu aradim bana mantar ilaci verdi sürdüm ama daha birgün oldu deli olucam hala kasiniyorum insallah gecer umuduyla bekliyorum allah herkese yardim etsin
...
Yazan burçak, .
1 aylık hamileyim karnımda gögüslerinde ve genital bölgemde aşırı kaşıntı var geceleri genelde çok kaşıy ilk hamileligim ne ypacagımı bilmyrm
...
Yazan derya reisoğlu, .
slm arkadaslar 24 haftalık hamıleyım ve 2 ncı gebelıgımı yasıyorum ılk gebelıgımde bole bı sorun yoktu ama bu gebelıgımde acayıp kasınıyorum esım benı kasımaktan bıktı..sırtım ayaklarım ellerım kollarım heryerım kasınıo sırtımıda sıvılceler bastı ne yapmam lazım
...
Yazan havva, .
merhaba arkadaşlar 33 haftalık hamileyim deli gibi kaşınıyorum özelikle gece yatınca başlıyor cıldırıcam uyuyamıyorum testlerim normal cıkıyor işgence gibi en cokta ayaklarımın altı kaşınıyor care bulan varsa yazsınsmilies/cry.gif
...
Yazan nuriye, .
merhaba arkadsaşlar ben 14 haftalık hamileym haile kaldığım andan itibaren kaşıntılarım var gece gündüz kaşınıyorum karaciğer testinde bişey çıkmadı doktorum safra atılılmım yavaş olduğu için oluyor dedi. ilaç verdi ama bebeğime zarar verebilir diye korkuyorum. vücüdum iyice çatladı. bu kaşıntıların durdurmanın yolu doğum sancısıyla gidiyomuş beklicez bebegim için beklicem
...
Yazan yasmin, .
selam herkese ben 35 haftalık hamileyim ve 15 gündür uyuz olmuşum gibi kaşınıyorum bacaklarımı yırttım avuçlarım ve ayaklarımın altını sanki sinek ısırmış zannediyorum kaşınmaya başladımmı elimde olmadan bende ağliyorum.heryerim tırnak izi ve kaşınmaktan artık morarıyor.çıldırmamak elde değil doktorum karaciğerimde salgılanan birtakım enzimlerde artış olduğunu söyledi.korkuyorum bir ayım var allah herkezin yardımcıası olsun
...
Yazan yağmur, .
merhaba ben hamilemiyim bilmiyorum fakat böcek ısırığı gibi birşeyler çıkıyo heryerimde eşim alerji olmuşsun dedi.bende dikkat etmedim ama gece durmadan kaşındım hatta evde böcekler var beni ısırıyorlar neden seni ısrmıyorlar dedim ama sigara içiyorum hamilemiyimdirki lütfen ilk başlarda kaşıntı olurmu yoksa sigarayı bırakıcam hep negatif görmekten bıktığım için test almadım.yalnız kabartı oluyo sizdede öylemi sivri sinek soksa bu mevsimde ne işi var değilmi.müjdeli haber vermek istiyorum eşime lütfen yardım adetim daha gelmedi.inş çabuk geçer ben kaşıntıdan duramıyorum herkese iyi akşamlar
...
Yazan gülce, .
ben 37 haftalık gebeyim.Önce göbeğimin altında kırmızı şeritler üstünde nok nokta lezyonlar görüldü.Doktorum normal olduğunu söyledi.Advantan isimli merhemi verdi.akarem birkaç saat iyi geliyor kaşıntılara sonra tekrar başlıyor.Birkaç gün sonra ellerimde ayaklarımda bacaklarımda belimde kollarımda küçük kırmızı noktalar çıktı.Kaşınma ise hat safhada.Çaresi olduğunu düşünmüyorumAllah hepimize sabır versin.Doğumdan sonra geçer inşallah
...
Yazan mnk, .
ben de daha 7 haftalık hamileyim bacaklarım ve kollarım gittikçe çoğalıyor kırmızı ve şiş deli gibi kaşınıyorum doktora gittim küçük sinek böcek ısırığı dedi ve krem verdi hiç faydası olmadı anlamıyorum her günmü yiyor bu göremediğim sinek beni....
...
Yazan ankaradan gülşen, .
kaşıntımvar 8aylık hamileyim kaşıntıda duramıyorum bunun birçaresi varmı kırmızı nokta nokta çıktı korkuyorum bana yardımcı olun ne yapmam lazım karnım ve bacaklarım kaşınıyor
...
Yazan sevcan, .
benim gebeligim daha cok yeni ama dün geceden bu yana ayaklarim kasiniyor,cildiracagim artik,kabardi sanki sinek isirmis gibi,sisliklerde var,ve ne yaptiysam gecmiyor..ne yapicam ben yaa,8 ay daha böylemi gececek yani
...
Yazan Orf, .
Arkadaşlar karbonatı ılık suya karıştırarak eritin. Daha sonra pamukla vücudunuzda kaşınan yerlerinize sürün. Kurumasını bekleyin. 2-3 Saatlik bir rahatlama sağlayacaktır. Ancak kaşımaktan yara yaptıysanız sürerken cildiniz acıyacaktır. Geçmiş olsun
...
Yazan talya, .
SIz yine iyisiniz.Tam 7 aydir durmadan kasiniyorum.Ellerimin icinde kabarciklar cikiyor patlatiyorum.Bacaklarim harita gibi oldu.Yine dort gecedir uyumuyorum.5-6 kez dus aliyorum.Krem kullaninca daha kotu oluyor.Kortizonda fayda etmiyor.Ellerimde kasiniyor,kollarim bacaklarim.Karnimdada su kabarciklari var.smilies/cry.gif
...
Yazan ilkşan, .
bendede ayyı oldu gebeliğimin 38. haftasında başladı. bundan 1 ay önce ise özellikle karın çevremde başlamıştı 1 aya yakın sürdü çıldıracaktım ellerim sürekli karnımda iş yapamıyorum ağlıyorum krem işe yaramadı claritine diye hap verdi .sadece 1 gün kullandım çünkü hap içmem özellikle gebelikte prostektüstede sakıncalı olabilir deyince devam etmedim. kendiliğinden azaldı. dua ettim tekrarlamasın diye ama 38 haftada bu kez ellerim , karnım bacaklarım ve özelliklede ayak ve ayak bileklerimde müthiş kaşıntı başladı . kabarcıklar çıktı kaşımaktan derim sertleşti. kabarcık dışında küçük siyan noktalarda oldu. derime dokunamıyorum ağrıyor. kaşımaya başlayınca 1 saat kaşınıyorum . önereceğiniz bir krem var mı?
...
Yazan makbule, .
selam bayanlar bende hamileleiğimin 39 haftasını bıtırıyorum . 38 haftamda ellerımın ve ayaklarımın üzerinde başladı kasıntılar geclerı kalkıp ağlıyorum artık kasıntı dan duramıyorum kasıyıncada acı ve sızı verıyo . gıtmedığım doktor kalmadı ama cok üzgunum smilies/sad.gif yapacak bısey yok ben 2 krem 1 ığne 1 hap aldım banamısın demıyor bende caresısz sadce kremı kullanıyorum bebıse zarar vermemek ıcın . doktor dıyokı yıne sen sukret son haftan da baslamıs bazı bayanların 7 _ 8 aylıkken baslıyomus Allah yardımcımız olsun kolay doğumlar herkese...
...
Yazan hilal ERTÜRK, .
SLM ARKADAŞLARELLERİMDE VE AYAKLARİMDA KAŞİNTİ BAŞLADİ NEYAPMALİYİM
...
Yazan sybelle, .
slm arkadaslar. hamileligimin 1o. haftasindayim ve bir haftadan beri surekli kasiniyorum.gunduz gece birkac saat araile soguk dus aliyorum yaglar kullaniyorum hicbirsey degismiyor dr gittim safra kesesi ve karaciger testi yapildi hersey normal. lutfen yardim edin banada bu nasil bir durum böyle allah yardimcimiz olsun
...
Yazan mjdee, .
slm ark larr bende 37.haftadan itibaren kaşnmaya başladımm.şimdi 39. haftadayım tüm vücudum kabardı..yaralar olduu.. dr çatlaklardan olduğunu söledi..cildiyeye göründümm.. puppp denen hastalıkmış ve gebelerde olurmuş.. kremlerr haplarr hiçbişi fayda etmiyor..geceleri uykudan uyanıyorum.. bide dr terleme serin yerlerde dur dedi ve sık duş almamı söledi.. bende kaşndıkça kaşınan yerlerime soğuk su tutuyorum.. en azından bikaç saat kesiyor.. soğuk su ve serinlik biraz oslun iyi geliyor.. Allah hepimizin yardımcısı olsun
...
Yazan zeyno, .
arkadaşlar çaresini buldum kaşıntılarım bitti smilies/smiley.gif nivea'nın avakado yagını kullanmaya başladım süper büyük boy plastik şişe içinde avakado oil diye yazıyor fiyatı: 10 TL herkeze tavsiye edrim not: büyük hiper marketlere bakın
...
Yazan ..., .
merhaba arkadaslar benım kasıntılarım hamılelıgımın 3. ayında basladı ve suan bbegım 2 aylık oldu hala ılac ıcıorum 2 gune bır alerset ıcmesem dayanılmıcak sekılde kabarıorum sankı ustume sıcak su dokulmus gıbı ve kasıntılara dayanamıorum bı onerısı olan varmı doktorlar dogumdan sonra gecer dedı ama hala gecmedı gecende baska bı doktor artık kronıklesmıs dedı smilies/sad.gif nasıl kurtulcam ben yha
...
Yazan öfekeni paylaş, .
kaşındıkca kocanıza fırça atabilrsiniz bu psikolojik olarak sizi rahatlatacaktır. hatta ben içimden küfur bile ediyorum. size de tavsiye ediyorum çok rahatlatıcı oluyor.
verilen ilaçlar ve kremler hiç işe yaramıyor.
sabırlı ol denilip duruyor ama sanırım bizi biz hamililelerden başka kimse anlamıyor.
...
Yazan Ayşe, .
smilies/cry.gif 33 haftalık hamileyim göbeğimde başlayan kaşıntı giderek bacak,kol,kalça,sırtıma yayıldı.Kan tahlili yaptırdım temiz çıktı.Doktor tavsiyesiyle merhem ve hap kullandım banamısın demedi.Geceleri uykudan uyanıyorum sinir sistemim alt üst oldu bu doğuma kadar böyle mi gidecek? Vücudumun heryeri kabartı ve kaşıntı izleriyle dolu, bi tavsiyesi olan yok mu?smilies/sad.gif
...
Yazan aylin ozbey, .
smilies/angry.gif gobek deligimin ici kasiniyor ne bicim birsey bu yaaaa daha 22.haftadayim ,kasimaktan gobegim patlayacak nasil gececegi hakkinda fikri olan varmi acabasmilies/sad.gif
...
Yazan çiğdem öztürk, .
ben şuan 38 haftamdayım 1 haftadır kaşınmaya başladım evet çok bunaltıcı bir durum iılk önce ellerim ve ayayaklarımın üstü kaşınmaya başladı yavaş yavaş baska yerlerime dogru ilerliyo valla doktoruma söyledim ban a test yaptırdı bir sorun yok ama kaşınmaya devam ediyorum galiba doğum olana kadar kaşınacağım başka çağre yok allah yardımcımız olsun
...
Yazan selvi, .
yaa çok kaşınıyorumsmilies/angry.gif

Yorum Yaz