Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Gebelikte çiftlerin cinsel yaşamındaki değişiklikler kaçınılmazdır.
Hem babanın hem de annenin cinsel yaşamı,  duygular, kaygılar, belirsizlikler ve korkuları nedeniyle bir süreliğine bastırılarak ertelenir.

Seks arzusu bedenin doğal ihtiyacıdır. Hamilelik sırasında seks ikinci plana atılır.  Uzmanlar, normal gebeliği olan bir kadının cinsel yaşamını hamileliğin son dört haftasına kadar sınırlandırmaması gerektiğini söylüyor. Bununla birlikte, hamilelikte cinsel ilişki son haftalarda erken doğuma sebep olabilmektedir. Bu nedenle, hamilelikte ilişkiye 8 ay boyunca girilebilir ve son 1 ayda çiftler birbirlerini öpmeli, kucaklamalı ve desteklemelidir. Tabii ki, oral seks yapmak da mümkündür.

Hamileyken ilişkiye girmek:

Anne ve baba adayları, bebeğin ne beklediğini bildikleri için hayatlarında bazı değişiklikler yapmak zorunda kalıyorlar. Hamilelik döneminden itibaren, bir kadının uyku, beslenme ve sosyal yaşamındaki değişiklikler ortaya çıkar. Bazen çiftler aynı yatakta yatan ve birbirlerinden uzaklaşan iki yabancıya dönüşür.

Hamilelik bir takım belirli sorunlara sahiptir. Bununla birlikte, çiftlere düşündüren konulardan biri, hamilelik sırasında cinsel yaşam sorunudur. Örneğin, bazı çiftler hamilelik sırasında ilişkiye girmenin bir bebeğe zarar verebileceğini düşünmektedir. Yani böylece çiftler 9 ay veya bir yıl seks yapmazlar. Bu, çiftlerin birbirinden soğumasına, kadının strese girmesine ve  hatta çiftin boşanmasına kadar gidebilecek sorunlara neden olabilir.

Aslında, hamilelik dönemi kadınların en çok bakım ve sevgiye ihtiyacı olduğu zamandır. Bu nedenle, korkulardan kurtulmak ve uzmanların önerilerini takip etmek gerekir.

Hamilelikte ilişkiye girilir mi konusunu uzman görüşleri ile değerlendiriyoruz:

Hamilelikte seks bebeğe zarar verir mi? Hamilelikte ilişki pozisyonları konusunda bir tercih olmalı mı? "- sorular çiftlerin zihnini karıştırıyor.

* Hamilelikte seks arzusu ilk üç ayda azalmakta, ikinci çeyrekte artmakta ve son üç ayda azalmaktadır. Yalnızca erken doğum riski olduğunda ve birden fazla bebek beklendiğinde cinsel ilişkiye girmek riskli olabilir.
Hamilelikte Cinsel ilişki, sorunsuz bir hamilelikte bebeğe zarar vermez. Tam tersine, sevişmek kadının doğum için fiziksel olarak hazırlanmasına yardımcı olur.  Hamilelikte ilişki pozisyonları açısından kadının üstte olduğu pozisyonlar tercih edilmelidir.
* Gebelikte seks sırasında kadının üstte olduğu ya da çiftlerin yan yana olduğu pozisyonlar uygundur.
* Özel bir risk olmadığı sürece, gebelikte ilişkinin psikolojik ve fizyolojik olarak bir sorun olmayacağı unutulmamalıdır. 

 

Yorum Yaz