Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Hamilelik belirtileri nedir diye merak ediyorsanız muhtemelen hamilelik şüphesi içindesiniz. Hamilelik testleri ve ultrasonlar, hamile olup olmadığınızı belirlemenin tek yolu olsa da, dikkat etmeniz gereken başka belirtiler ve semptomlar da vardır. Hamileliğin en erken belirtileri kaçırılmış bir adet döneminin yanısıra sabah bulantısı, koku duyarlılığı ve yorgunluğu da içerebilir.

Hamilek belirtileri ne zaman başlar? Hamilelik Belirtileri ilk hafta

Garip gelse de, hamileliğin ilk haftası son adet tarihinin tarihine dayanır. Son adet tarihiniz, hamileliğiniz olmasa bile, hamileliğinizin ilk haftası olarak kabul edilir. Beklenen doğum tarihi, son döneminizin ilk günü kullanılarak hesaplanır. Bu nedenle, ilk haftalarda belirtileriniz olmasa da 40 haftalık hamileliliğin içinde sayılır.

 

Gebelik tahinizi hesaplama için hesaplayıcımızı kullanabilirsiniz.

 

Belirtiler

Haftalar

Hafif kramplar ve lekelenme

1 – 4 hafta

Adet gecikmesi

4. hafta

Yorgunluk

4 -5 hafta

Mide Bulantısı

4 - 6 hafta

Karıncalanma ve ağrılı Göğüs

4 - 6 hafta

Sık idrara çıkma

4 - 6 hafta

Şişkinlik

4 - 6 hafta

Hareket sorunları

5 - 6 hafta

Ruh hali değişimleri

4 - 6 hafta

Sıcaklık değişimleri

4 - 6 hafta

Yüksek tansiyon

8 hafta

Aşırı yorgunluk ve mide ekşimesi

9 hafta

Kalp atım hızı artışı

8 - 10 hafta

Meme ve meme ucunda değişimler

11. hafta

Akne

11. hafta

Farkedilir kilo alımı

11. hafta

Ciltte ve saçta güzelleşme

12. hafta

 

 

Erken gebelikte kramp ve lekelenme ( 1 – 4. Hafta )

Bir haftadan dördüncü haftaya kadar, her şey hala hücresel düzeyde gerçekleşiyor. Döllenmiş yumurta, bebeğin organları ve vücut kısımlarına gelişecek bir blastosist (sıvı dolu bir grup hücre) oluşturur. Döllenen yumurta, fallop tüpünün altından geçerek uterusun içerisine girer ve buraya yerleşir.  Bu hafif bir adet dönemiylekarıştırılabilecek yerleşme  (implantasyon ) kanamasına neden olabilir. İmplantasyon kanaması pek çok kadın için gebeliğin ilk belirtilerinden biridir.

 

İşte implantasyon kanamasının bazı belirtileri:

 

Renk:  Kanamanın rengi pembe, kırmızı veya kahverengi olabilir.

Kanama: Kanama genellikle düzenli adet döneminizle karşılaştırılır ,  yalnızca silme sırasında mevcut olan kan tarafından tanımlanır.

Ağrı: Ağrı, hafif, orta veya şiddetli olabilir. Bir araştırmaya göre, kadınların yüzde 28'i lekelenme ve hafif kanamayı ağrıyla ilişkilendirdi.

Bölümler: İmplantasyon kanamasının üç günden az sürmesi ve tedavi gerektirmemesi muhtemeldir.

Sigara içmekten, alkol içmekten veya ağır kanamayla ilişkili yasa dışı uyuşturucu maddeler kullanmaktan kaçının.

 

Adetiniz Gecikti ( 4. Hafta )

İmplantasyon tamamlandığında, vücudunuz  hCG üretmeye başlayacaktır. Bu hormon, vücudun hamileliği sürdürmesine yardımcı olur. Ayrıca, yumurtalıklara her ay olgun yumurta bırakmayı bırakmasını söyler.

Adetiniz geciktiğinde hamilelik testi yapmak isteyebilirsiniz. Çoğu hamilelik testi, hCG'yi kaçırılan bir periyottan sekiz gün sonra tespit edebilir. Hamilelik testi, idrarınızdaki hCG seviyelerini tespit edebilecek ve hamileyseniz gösterecektir.

 

Vücut ısınızın artması

Daha yüksek bazal vücut ısısı da hamilelik belirtisi olabilir. Vücudunuzun çekirdek sıcaklığı egzersiz sırasında veya sıcak havalarda daha kolay artırabilir. Bu süre zarfında daha fazla su içtiğinizden ve dikkatli bir şekilde egzersiz yaptığınızdan emin olmanız gerekir.

Yorgunluk

Yorgunluk hamilelik sırasında herhangi bir zaman gelişebilir. Bu belirti hamileliğin erken belirtileri arasında yaygındır. Progesteron seviyenizi yükseltir, bu da sizi uykunuzu hissettirebilir.

Hamileliğin ilk haftaları yorgunluğunuzu hissettirebilir. Yeterince uyumaya çalışın.

Yatak odanızı serin tutmak da yardımcı olabilir. Vücudunuzun sıcaklığı, hamileliğin erken aşamalarında daha yüksek olabilir.

Kalp atım hızının artması

8 veya 10 hafta civarında, kalbiniz daha hızlı ve daha sert pompalamaya başlayabilir. Gebelikte çarpıntı ve aritmiler yaygındır. Bu normalde hormonlardan kaynaklanır. Altta yatan bir kalp sorununuz varsa, doktorunuz düşük ilaç dozlarını denetlemeye yardımcı olabilir.

Hamilelikte Göğüslerde değişiklikler: Karıncalanma, ağrıyan, büyüyen meme değişiklikleri dördüncü ve altıncı hafta arasında gerçekleşebilir. Hormon değişiklikleri nedeniyle ihale ve şişmiş memeler geliştirmeniz olasıdır. Vücudunuz hormonlara ayarlandığında birkaç hafta sonra bu uzaklaşmak olasıdır.

Meme ucu değişiklikleri de on birinci hafta civarında meydana gelebilir. Hormonlar göğüslerinizin büyümesine neden olur. Areola - meme ucunun çevresindeki alan - daha koyu bir renge dönüşebilir ve daha büyük büyür. Hamileliğinizden önce akneleriniz varsa artabilir.

Hamilelikte Duygu Durum değişimleri

Hamilelik sırasında östrojen ve progesteron seviyeleri yüksek olacaktır. Bu artış ruh halinizi etkileyebilir ve sizi normalden daha duygusal veya reaktif hale getirebilir. Ruh hali değişimleri hamilelik sırasında sık görülür ve depresyon, sinirlilik, endişe gibi duygulara neden olabilir.

Hamilelikte Sık idrara çıkma ve idrar kaçırma

Hamilelik sırasında vücudunuz pompaladığı kan miktarını artırır. Bu böbreğin normalden daha fazla sıvı işlemesine neden olur, bu da mesanenizde daha fazla sıvıya neden olur. Hormonlar da mesane sağlığında büyük rol oynar. Kendinizi daha çok banyoya koşarken bulabilirsiniz.

Gebelikte Şişkinlik ve Kabızlık

Adet dönemi belirtilerine  benzer, erken gebelik sırasında şişkinlik oluşabilir. Bu, sindirim sisteminizi yavaşlatacak olan hormon değişikliklerine bağlı olabilir. Sonuç olarak kabızlık hissedebilirsiniz.  Kabızlık ayrıca şişkinlik hislerini artırabilir.

Hamilelikte  sabah bulantısı, mide bulantısı ve kusma

Mide bulantısı ve sabah bulantıları genellikle dördüncü ila altıncı hafta civarında gelişir. Sabah hastalığı olarak adlandırılsa da, gece veya gündüz herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir. Mide bulantısı ve sabah bulantılarına neyin sebep olduğu tam olarak bilinmemektedir, ancak hormonlar bir rol oynayabilir.

Hamileliğin ilk 12 haftasında, birçok kadında sabah bulantılarının azaldığı gözlenir.

Hamilelikte yüksek tansiyon ve baş dönmesi

Çoğu durumda, gebeliğin erken aşamalarında yüksek veya normal kan basıncı düşecektir  bu da baş dönmesine neden olabilir.

Hamilelik sonucu yüksek tansiyonun saptanması daha zordur. İlk 20 haftada neredeyse tüm hipertansiyon vakaları altta yatan sorunları göstermektedir. Erken hamilelik sırasında gelişebilir, ancak önceden de mevcut olabilir.

Kokuya Duyarlılık

Hamilelik sırasında koku duyarlılığı ve yiyecek atakları gelişebilir.

İlk trimesterde koku duyarlılığı hakkında çok az bilimsel kanıt vardır. Ancak koku duyarlılığı bulantı ve kusmayı tetikleyebileceği için önemli olabilir.

Hamilelikte Kilo alımı

Kilo alımı ilk trimesterinizin sonuna doğru daha sık görülür. Hamileliğin başlarında kalori gereksinimleri normal diyetinizden pek fazla değişmez, ancak hamilelik ilerledikçe artar.

Hamilelikte Mide ekşimesi 

Hormonlar, mideniz ve yemek borusu arasındaki valfın gevşemesine neden olabilir. Bu mide asidinin sızmasına ve mide yanmasına neden olur.

Gebeliğe bağlı mide ekşimesini, daha büyük olanlar yerine, günde birkaç küçük öğün yiyerek önleyin.

Yiyeceklerinizi sindirmek için daha fazla zamana izin vermek için en az bir saat boyunca dik oturmaya çalışın.

Antasitlere ihtiyacınız varsa, sizin ve bebeğiniz için güvenli olabilecekleri konusunda doktorunuzla konuşun.

Hamilelikte Cilt

Birçok insan sizde hamilelik ışıltısı olduğunu söylemeye başlayabilir. Artan kan hacminin ve daha yüksek hormon seviyelerinin birleşimi, damarlarınızdan daha fazla kan akıtır. Bu, vücudun yağ bezlerinin fazla mesai yapmasına neden olur. Böylece, cildinize temiz ve parlak bir görünüm kazandırır. Öte yandan, sivilce de gelişebilir.

SONRAKİ ADIMLAR

Semptomlar ikinci trimesterde azalır

İlk trimesterde karşılaştığınız gebeliğin vücut değişiklikleri ve semptomları ikinci trimestere ulaştığınızda solmaya başlayacaktır. Günlük yaşamınıza müdahale eden herhangi bir semptom hakkında doktorunuzla konuşun.

Hamilelik Belirtileri Sizden Gelen Yorumlar

 

...
Yazan nazz, .

Selam arkadaşlar benmde iki çocum var artik çocuk düşünmüyordum taki iki ay öncesine kadar şimdi çok istiyorum etraf baskısı esmin çok istemesi benide etkiledi 2aydır deniyorum olmadı diğer iki çocuk ta ilk denemede olmuştu hatta ikinci bilmeden kaza olmuş tu buda planlı gebelik ama çok zormuş her ay beklmek 24de adet olmuştum 7gun kaldı adet olmama dun dayanamadım Kan test yaptrdımmm negatif çıktı ebe erken oldunu adetim gecmesi gerektiğini söyledi bakalım bu yedi gun nasıl gececek bilmiyorum ama bu sefer hissediyorum mide bulantısı hakszlık uyku hali üşüme var çok su içerdim bir hafta kala şimdi su isteğim yok heycan la bekliyorum 

...
Yazan saliha , .

Kabızlık şişkinlik ve adet agrıları fln var bnde acaba hamilemiyim

...
Yazan saliha , .

Selam arkadaşlar .bende 2 ay lık evliyim düğünümden 4gün sonra adet oldum 
Yani 1 ocakta ve en son adetimde 31 ocak tı hamile kalmayı çok istiyorum 
daha doğrusu en çokta eşim istiyor ona çocuk vermeyi okadar çok istiyorumki . 
Hamile kalınca bel ve kasık ağrıları şişkinlk kabzlık ve kasılma gibi durumlar olurmuş . 
eşimle internetten baktık .bnde bunlar var adet sancısı gibi agrılar oluyo arada . 
Yinede adet günümü beklıyorum ve hiç korunmadık .ama inşallah bu sefer hamileyimdir . 
ALLAHIM TÜM ANNE OLMAK İSTEYENLERE HAYIRLI SAĞLIKLI 
BİR EVLAT VERSİN İNŞALLAHH AMİNNN

...
Yazan altın kız, .

Mrb ben 8 aylık evliyim iki ay önce düşük yaptim kimyasal gebelik.15 günlük ken düştü. Düşükten sonra 40 gün kanamam durmadı ve doktora gttim buna tarlusal ve cyclo-prognova adlı ilaç kullanım tarlusal kani keser dedi digeride adet düzenleyici dedi.tabi unutmadan ben klomen ile hamile kalmistim bu düşmenin bu ilaçtan kaynaklanabilirmi düşme nedeni.tekrar ne zaman hamile kalabilirim bilmiyorum bide unutmadan soylum adet düzenleyici ilaci içerken ayni ayda hamile kalma sansim varmi benim gibi olan varsa lütfen cvb verin nolur psikolojik çok bozuk bende anne olmak istiyorum doktor birsyimizin olmadgini söyledi bnm ve esiminde birseyi olmadgni söyledi ama olmadi tam oldu oda çokk kisa surdu kimyasal gebelik geciripde tekrar hamile kalan olduğu olduysa kaç zmn sonra oldunuz CVn verin nolurrrrrr....ALTİN Kiz

...
Yazan gözdeeee, .

halsizlik de var onu söylemeyi unutmuşum.. mesajıma cevap yazdığınızı nerden göreceğim

...
Yazan yazan ebru, .

slm arkadaslar bende klomene basladım ve bugun son günüm insallah hamile kalırım cok istiyorum rabbim cocuk isteyen bütün anne olacakların yüzünü güldürsün allaha emanet olun rabbim sen bize nasip et biz emanetine gözümüz gibi bakarız hadi hayırlısı

...
Yazan aynur hala, .

slm arkadaşlar ben 1 yıllık evliyim 6 aylık iken hamile kaldım.bebeğim karnımda öldü.aldırmak zorunda kaldım ama çok üzgünüm hala hamile değilim düşükten sonra hemen hamile kalırsın dediler sizce doğru mu?simdi 3 ay geçti ama günüm geçti hem test tyaptım hem de kan testi ama negatif çıktı.hala olmadım umutla bekliyorum inşaallah allah kimsenin kucağından bebek sevgisini eksik etmesin amin.

...
Yazan elisa, .

Allahim tum isteyenlere versin bende o dertten gidiyorum

...
Yazan edaaaaa, .

mrb bn anne ollmak cok istiyorum ins hamileyimdir allahm herseyin hayirlisini versin kurban oldugugummmmmmmmm hast gtmye korkuyorum kocam oyle umitliki hrr sabh ise gdnce gecirincee ise karnimi opuyo seviyooi cok mutluuuu ya hamis deilsem ?  

...
Yazan hacerrr 42 , .

Merhaba arkadaslar ben 23 yasindayim 1990 dogumluyum almanyada yasiyorum 7 senedir evliyim iki tane kizim var 5 ve 6 yaslarinda bundan üc sene once birdaha hamile kalmisim bir kere hapi yurtmaya unutmakla hamile kalmisim ücüncü cocugumda kiz di dokuz aylik hamileyken tam dogum sirasinda bebegimin kalbi durdu ve ölü dünyaya getirdim ne aciydi ama yapacak hic birsey yok herseyde vardir bir hayir cani veren de allah alanda allah yüce allahim isteseydi ne olursa olsun yasardi bebegim herseye ve her zaman sükretmemiz lazim allahi olmayanlarada versin ben plan nedir bilmem hep kazalarla hamile kaldim ve iki aydir hap kulanmiyorum ilk defa planli hamile kalmak istedim ücüncü aya hirdik hala kalamamissim ya plan yapmak ne sor birseymis ben bile sabirsiz kaldim hep test aldim ama hic birinde cikmadim sizler gibi bende üzüldüm aslinda iyi birsey degil cok düsünmek istemek ugrasmak birakin bunlari sanki hic birsey yokmus gibi kari koca ilicgi yasayin allah buyuk internet de vakit gecireceginize dua edin allahin istedigi sevdigi seyleri yapin o bile insani huzurlu ve mutlu eder saygilarimla allah hepimize yardimci olsun dualarimizi kabul etsin anne olmak isteyen herkese bir evlat nasip etsin aminnnnnnnnn

...
Yazan hazal, .

hamile oldugumu bilmeden tetanoz iğnesi oldum bebege ne gibi zararları olur cok acıl cevap beklıyorum

...
Yazan ipek15, .

arkdaşlar benimikizim olçak 

...
Yazan aşık, .

slm arkadaşlar benim bi sorum olacak nerdeyse 4 yıllık evliyim 2 yaşında oğlum var neredeyse eşimle 7 8 aydır ilişki yaşamıyoruz geçen haftalarda yaşadık korunmadım oda korunmadı sonra bende kasık ağrıları oluştu hamşle kalma ihtimalim varmı 

...
Yazan birsen, .

Merhaba anne adayları we anneler ben size bi tawsiyede bulunmak amaçlı yazıyorum bu siteye tesadüfen qirdim ilk hamileliqim 7 aylıkken suyumun azalması we bebeqiin içerde beslendiqi damarn tıkanması sonucu beni sezeryanla ameliyata aldlar normal doqum yaparsam bebek ölü doqar eqer sezeryan olursam yüzde 30 yasama şansı war dediler bende riske atamadm we sezaryen oldum ama oqlum 4 qün dayanabildi we kaybettik snra 9 aylk bi süreden snra tekrar hamile kalmak istedm cok ypranmstk hatta onunla beraber bende ölmek istedim ama bi şekilde allah sabrını werdi tekrar hamile kalmak icin 3 ay uqtastk bi an önce olsun istyordm dayanamadm doktora qittim bana soqan suyu kürünü tawsiye etti we o ay kullanmaya basladm sadece 2 hafta icebildim zaten kullandiqim ay hamile kalmışım rabbime binlerce şükür kzim şimdi 1 yasnda allah isteyen ama qercekten isteyen herkeze nasip etsin inşallah emek olmadan yemek olmuyo malrsef biraz sabır hanmlar biliyorum çok zor ama inanin bana ewlat kaybetmek ewlat sahibi olamamaktan çok daha zor ben ewladimi kendi ellerimle topraqa werdim kendim taşıdım kimseye weremedm alallah kimseye ewlat acısı yasatmasn yarabbim size en büyük tawsiyem bide soqan kürünü deneyin ender saraç yazdigi

...
Yazan kartanem, .

slm arkadaşlar en son adeti 17 kasımda oldum adet olmama 5 gün falan var ama benim ik ihafta önceden göğüslerimde ağrılar yorgunluk halsizlik ve ara ara karnımda ağrılar olmaya başladı hamile miyim sizce ltf cevap yazın tşk

...
Yazan azeri nurane, .

selam ben azeri nur bende anne olmak istiyorum amma olmuyor ne etmeliyim arkadawlar

...
Yazan ceylan25, .

Ben 3 haftalık evliyim adet günüm 1 gün geçti gebelik testi yaptım negatif çıktı sizce ne zaman test yapmam doğru olur. Allah çocuk istiyen herkese hayırlı evlat nasip etsin

...
Yazan sirin, .

yeni evliyim inssalah bende bu hissi yasamak isterim allahin izniyle

...
Yazan YARENN, .

SLM ARKADAŞLAR BENDE İZMİRDEN YAREN 8 YILLIK EVLIYIM 2YIL DR GITTIM GELDIM ASILAMAYA KADAR HSG YAPILDI HERSEY NORMAL CIKTI VE HAMILE KALMAMDA BIR SORUN OLMADIGI SÖYLENDI AMA 8 YIL OLDU HALA BEBEGIMIZ YOK ANKARAYA GITTIM ORDAKI DR BANA HİSTERESKOPİ OLMAM GEREKTIGINI SÖYLEDI BEBEGIN YATACAK YERI DAR OLDUGU İÇİN GENISLETCEKLERMIS YANI RAHIM ŞEKIL BOZUKLGU DIYORLAR..

..., Lowly rated comment [Goster]

...
Yazan rabia aydın, .

hamilelikte akıntı ve agrı oluymu 

...
Yazan NALANNNNNNNN, .

MRB ARKADAŞLAR 

burada bı cok arkadasımın yorumunu okudum.cogumuz o kadar streslı ve o kadar heyecanlıyızkı normal(bende aynı sekılde)ama herseyın zamanı olduguna ınanıyorum ben yenı evlıyım henuz bırbırımıze alısma evresi 2 ay ama tabıkı ıstıyorum.su var ben 26 yasındayım ve söle dusunelım doktorlar 1 senelık bı muddet verıyolar ve siz ilk yaptıgınız pasta ve börek belkı ıc acıcı olmuyo ama zamanla o kadar guzel yapıyosunuzkı hatta tarıfın dısına cıkıp yenı tarıfler olusturabılıyosunuz..ben daha önce ılıskıye gırmemıstım esımde tattım kı allhtan ıstegımde buydu ben ona daha yenı alısırken allaha nasıl ısyan ederım dıye daha 3 ayda..lutfen sızlerde uzulmeyın bende cocukluk yaptım 2 sefer test aldım baktım ama bısey olmadı kı normalı buydu zamanla allahın takdırıyle olucak ınsallah ..stres dıyoruz ben bankacıydım ve evlendıkten sonra ısımız cok streslı oldugu ıcın bıraz arar vermek ıstedım.stres bızım ıcımızde aslında esını bı cocouk makınesı olarak görmekten vazgecıp aslında onla ılgılenmenın karsılıklı deger verıslerı görup bırlıkte olmak sonunda cocuguda getırır ama cocuk ıcın olmak karsınızdakı ıcınde hos olmasa gerek.. 
şöle dusunelım ben cok duygusalım kı cogumuzda öle en azından buraya yazdıgımıza göre eger sız cok ıstemeseydınız ve oluruna bıraksaydınız esınız hadı cocuk dıye sokulmak ısteseydı kendınızı bı makına olarak görup üzülmezmıydınız yorumlara baktıgımda herkes kendı stresınden bahsetmıs peki hayat arkadaslarınız?onların duygularıda önemlı degılmı arkadaslar 
bunuda dusunelım lutfen 
SON OLARAK ALLAH HERKESE ÖNCE SAĞLIK AKILLI COCUKLAR NASIP EYLESIN.AKLINIZDAKINI HAYIRLI KILSIN INSALLAH

...
Yazan betül karaca, .

ben evlendim ayrılldım.7 sene seonra tekrar evlendim.şimdi 2 aylık evliyim..29 yaşındayım...1 haft a öncesi adet oldum şimdi tekrar bu sabah adet gibi kan geldi dr.gittim..öğleden sonra tahlil sonucunu alıcağım...ben hamilellik için hazır değilim...çok korkuyorum acaba nedir?????

...
Yazan belin, .

bende her ay hemilemiyim supesine dusmeden edemiyorum.daha adet gunume uc gun var ama dayanamadim test yaptim negatif cikti cok uzuluyorum bir oglum var ama yeniden anne olmak istiyorum deli olcam sanki bida hic anne olmucam hissi var buda beni sinir ediyor 

...
Yazan alev hhh, .

hastalıgıma daha 4 gün var ama kasıklaırmda ve bögrümde aşırı bi agrı var.hamileikte akıntı cok oluo diolar bende akıtı cok dgl nedir acaba bu.sizce hamilemiyimdir.ham,ile kalmayı cok itiyorm Allahım herkese versin..

...
Yazan umutum var, .

merhaba arkadaslar bende 7 senedır evlıyım esımde bende cok ıstıyoruz bebegımız olmasını ıkımızdede sorun olmadıgı soyledıler ama ne yazıkı 35yastan sonra bıraz zor oluyormuş dogal yoldan denedım 2 yıldır. bu ay asılama yaptırdım ALLAH iziniyle beklıyorum sonucu test yaptım negatıf cıktı 15 gun ALLAH IZIN VERISE kan yoluyla test yapacagım ınsallah pozıtıf beklıyorumALLAHIM BENIM GIBI ISTEYENLEREDE VERSIN TEZ GUNDE 

...
Yazan ezgi, .

mrb arkdşar 18 yaşındayım ewliyim 7 gündür adet görmüyorum 7 gün öncede ilişkiye girdim sizce hamilemiyim lütfen yardımcı olun haberlerinizi bekliyiyorum

...
Yazan Ozz, .

Selam kizlar biz korunuyoruz ama bu ay adetim 6 gun gecikti kasiklarm belim basim cok agriyo ve cok cabuk acikiyorum hamilemiyim acaba diyemeden gecemiyorum haa birde gecen ay iki tane agri kesici aldim sancili gecmisti adetim ama iki ay once yine agri kesici almistim iki gun gec geldi bu biraz uzatti isi gecen ay bi gun onceden geldi bu ay supriz yapti bana bekliyorm bisi yok esime soledim o bile sasirdi bakalim hersey kismet Allah hayirli evlatlr versin cumlemize Korunarak hamile kalinirmi acaba 

...
Yazan seren pak, .

merhabalar. yaklaşık 3 3.5 ay önce ilişki yaşadım.3aydır düzenli adet görüyorum fakat bu ay 5 gün önce küçük bir kanamam oldu.normal regl günüm daha gelmedi.akıntı problemim zaten vardı ama bu aralar biraz daha fazla olmaya başladı rengi bazen şeffaf bazende gri-yeşil gibi geliyo. anneme akıntımın olduğunu söyledim olur öyle hormonlarından kaynaklanıyodur dedi. kusma falan gibi bi durumum yok ama ben genelde sigara içtikten sonra hep başım döner benim sadece o var onuda hamilelik belirtisine yormadım. bana yardımcı olurmusunuz daha önce bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar.bugunde sadece sol gögsümde hafif bi hasaslık olmaya başladı adet günüme yaklaştım ondan mı kaynaklanıyodur acaba.

...
Yazan eylül, .

Merhaba , ben eylül 1,5 yıldır evliyim.Hamile kalmak çok istiyorum fakat her defasında hüsrana uğruyorum. 
Kimseye anlatamıyorum neler yaşadığımı .Ailemin çoçuk için ısrar oluşlarıda cabası. Ne yapabilirim bilmiyorum.Çoçuğu olan arkadaşlardan ricam yol göstersinler.

...
Yazan naz azeri, .

slm.ben 10 aylik evliyim.geldiyim ilk ay hamile kaldim.fakat asiri sinir sonrasi bebegimi kaybettim.9 aydir hamile kalamiyorum.her seferinde adet 5 gun erken oldu,fakat 2 ay once 1 ay geciktim cok umutlandim fakat degilmisim.cok agladim.sonraki ay 4 gun erken oldum.bu ay henuz olmadim vaktim yarin insallah olmam.hamilelik belirtileri var ama tam bilemiyorum.bebegim olmasini cok isterim insallah allah isteyen ve olmayan herkese nasip kismet etsin.AMIN

...
Yazan duygu seli, .

slm arkadaşlar ben de 6 aylık evliyim bu ay hamile kalmak istiyorum allahım hastalığıma 8 gün var inşallah hayal kırıklığı olmaz

...
Yazan yazan aslı07.02.2012, .

5 aylık evliyim.adetim 10 gün geçikti acaba hamile miyim kocamda bende çok istiyoruz. idrar testi yaptım negatif çıktı perşembe günü kan testi yaptır caz inşallah hami leyimdir ALLAH TÜM İSTEYENLERİ EVLAT SAHİBİ YAPSIN 

...
Yazan yazan esra, .


slm arkadaslar gecen sene 5ayda dogum ettim dogumdan sonra hap kullaniyordum ve biraktim biraktikdan 1aya kadar ilk aybasimi oldum gecen ay 22sinde oldum ve suan karnimda sanki kalp atisi hissediyorum kipirti gibi süphelendim hamilelik durumu söz konusu olabilirmi daha cocugum cok kücük erken allah önce olmayanlara versin insallah lütfen cevap bekliyorum 

...
Yazan asli a., .

benim 2 cocugum var 3 cu cocugu istiyorum ama 10 aydir korunmadigim halde hamile kalamiyorum ilk iki cocugum ilki ilk gecede ikincisi korundugum halde cok kolay hamile kaldim ama simdi istedigim halde bir türlü olmuyo her ay bekliyorum adet oluncada moralim bozuluyo piskolojim bozuldu. ne yarin doktor randevüm var ne diyecek merak ediyorum .umarim kötü birsey yoktur. doktorumla ayni dili konusmuyoruz buda kötü esim yanimda tercümanlik yapiyo ama benim anlatmam daha iyi olurdu problemlerimi sigara hic icmedi alkol yok yasim29 neden anlamiyorum ama esim cok sigara iciyo sorun bendemi ondami acaba merak ediyorum. ama allahi hayirlisini nasib etsin. umarim olur kalabalik bir ailem olsun istiyorum. allahim isteyen harkese nasib etsin kurban oldugum allahim.

...
Yazan nuray gp, .

mrb arkadaslar benim bir sorunum var insallah bana yardimci olabilirsiniz ben danimarkada yasiyorum ve burdada doktora gitcem ama cok gec bir tarih verdi bana ya ben bundan bir yil once hamile kaldim ve dusuk yaptim ve son 6 aydir cocuk istiyoruz 4 aydir adetlerim cok duzensiz geliyorlar son 4 ay icerisinde ilk uc ay adet göremedim hamileyim sandim ama hep negatif cikti ve son bir aydirda hafif damlalar halinde 15 gun aralikli bicimde kanamalar oldu ve 10 gun gecti simdide afedersiniz esimle iliskiden sonra hafif kanamalarim oluyor bir kac dakika seklinde suruyor o yuzden korkuyorum esimle iliskiye girmekten ve su anda az bulantim var bas agrisi kasiklarim agriyor daha tam bir adet kanamasi gormedigim icin hamile oldugumdan supheleniyorum ama husrana ugramaktan korkuyorum lutfen yardimci olun acaba ne olabilir obs: 25 yasindayim ve adetlerim hep duzensiz gelirlerdi ama bu kadar degildi bu cok farkli oldu korkuyorum cocuk sahibi olamayacagim icin

...
Yazan Merve şahin, .

slm arkaadaşlar bende bu siteyi yeni buldum. geçen ayın 19 unda adet olmuştum ve 14 gün sonra ilişkiye girdik ar arda ama tekrar adet olamama 1 gün kala gene ilişkişye girdik ama 15 gün dr adet olmadım acaba bi umut bekliyorumm bebek olurmu diye test yaptım evde hiç bir sonuç çıkmadı şaşkın şekildeyim 

...
Yazan SELİN, .

7 AYLIK KIZIM VAR ŞİMDİYE KADAR ADET GÖRMEDİM VE BAŞGRIS VEÇOK AKINTIM VAR ÇOK KOORKUYORUM HAMİLE LİKTEN 

...
Yazan nur, .

Erkekte sperm azlığı sebebi ile çocuk sahibi olamayan arkadaşlar 2 milyon dan 84 milyona sadece 2 ayda yükselttik ve dr.umuz bile şaşırdı testlere.Keçi boynuzu ununu her gün 1 bardak süte 3 tatlı kaşığı katıp içti eşim.Bir de pekmezini günde 1-2 defa 1 tatlı kaşığı çaya koyup içti.Deneyin derim biz tüp bebek tedavisi görürken normale döndük.Ayrıca mesir macunu da tüketti.Ama keçi boynuzu gerçekten değerleri yükseltiyor.

...
Yazan serra, .

selam arkadaşlar bende 4 aylık evliyim korunmadığımız halde olmuyo herzaman bir hafta kadar erken olurum şimdi 3 gün kaldı adetime hamilemiyim acaba

...
Yazan anne olmak isteyen gamze, .

slm aleyküm ben 8 aylık evliyim çocuğumun olmasını çok istiyorum bu ay 2 günüm geçti çok umutluym artık test yapmaktan yoruldum şuana kadar 4 tane test yaptm eşim ve ailesi çok istiyor anlamıyorum herkes çocuğum olsun diye elinden geleni yapıyo bazı anneler çocuklarını sokağa atıyo onların anne olmasndan da şüpheliym rabbim bütün isteyen annelere bir evlat versn inşallah şunu da anlayamıyorum herkes psikolojikmen çok kafanıza takmayn rahat olun diyolar ama inanın insanın elinden olan birşey değil

...
Yazan banu, .

slm benim sorularım olcak benim 3günden beri bsım dönüyo bas ağrısı hafif mide bulantım sol bcağımda ağrım geceleri akıntım oluyo seffaf bazen sulu ama yapışkan seklinde 2parmak ucuyla uzuyor adetime daha var bel ağrım bazende sırtım ağrıyo lütfen cevap yazın teşekürler

...
Yazan HAYAL, .

Ben 11 aylk evliyim hiç korunmadık ama henüz çocuğumuz yok ikimizde çok istiyoruz ve ben iki ayda bir adet oluyorum. bugün adetim 5. gecikme günü acaba hamile olabilir miyim sol ve sağ karın bölgemde tamar atar gibi bi ağrı var inşallah hamilelik belirtisidir. rabbim hiçbir kadının kucağını boş bırakmasın

...
Yazan yazan...ela, .

13 aylık evliyim ve 2 aydır korunmuyoruz geçen ay test yaptım ve hamile değilim bu ay adet olmama 5 gün var ve çok fazla akıntım var ve sık idrara çıkıyorum sizce hamile olabilir miyim? işallah hamileyimdir lütfen dua edin 

...
Yazan döndü, .

ben daha önce yaşamadım bu duyguyu ve çok istiyofum eşimde istiyor kist tedavisi gördüm yara yakyırdım onlar biti dokdorum olur dedi olmadı eşimde gitti konturole eşimde de bişey yok herşey normal bende de inşallah bu ay bekliyorum rabbim isteyen bütün anne olmak isteyenlere versin amin

...
Yazan hulya 31 ar 2011, .

mrb bende 15 yıllık evliyim her adet önemimde acaba bu ay hamiliymmi ditye umutlanıorum ama sonuç hüsran 
ben çok istiyom eşim soğuk davranıyır ama bu ay 4 gün geçti bir umt bekliyom işallah rabbim banada nasıp eder , 

2012 anne olmak istiyen herkesi evlat nasıp eder allamım

...
Yazan bır umut, .

arkadalar ben 2yıl evlıyım benım bekarkende adtım duzesızdı evlendım gene aynı polıktk over varmıs doktor olur dıyor aa ben net arastrıom polk,hastaların normalle yolla olmazmız herkez bebek ıstyo raabım ısteyen herkeze versın

...
Yazan tubaaaa, .

bende 2,5 senelik evliyim hiç korunmadık aşılama oldum 3 gün var tahlil olmama şuan tek belirtim sık idrara çıkma var inşallah hamileyimdir 

...
Yazan kumsal, .

benim 2ci evliliğim ilkeşimden hemen ilk ayımdan hamile kaldım ama şiddet görüyorum diye boşandım ve çocuğumu aldırmak zorunda kaldım ikinci evliliğimde 2 yıl olucak ama hamile kalamıyorum aşılama yapıldı tutmadı çok üzülüyorum bir sorunum yok ama niye olmuyor yaşımda 34 korkuyorum

...
Yazan üzgün, .

eşimi o kadar çok seviyodumki ailesinin tüm hakaretlerine rağmen evlendi benimle ve ondan çocuk tabi herşeyden çok istediğim şeydi şimdi hamileyim 39 hafta sancılarım ve açıklığım var ama bebek ilerlemiyo beni hamilelik boyunca ailesi o kadar strese soktuki üstüme yürüyüp dayak atmaya kalktılar görümcem evlendi çocuğu olmuyor diye benim olmamı aldırmamı istediler ve son 1 aydır eşimde değişmiş durumda allah biliyorya artık istemiyorum bu kadar huzursuzluğun üstüne çocuk hareketleri çok kötü suyu çok az ve sıkıntılı olduğu için sezeryan diyo ben normal doğum isterken neler değişti ben kocamdan boşanacam ve çocuk için üzülüyorum loğusalığı nasıl atlatacaz bir başımıza diye

...
Yazan elifff, .

rkadaşlar ben 20 günde bir adet oluyorum 4 gün sürüyor ve en son eşimle ayın 25 de beraber olduk eşim şehir dışına cıktı şimdi adetime 5 gün var ve benim sol kasıgımda özellikle gece yatınca batmalar oluyor bacaklarım çok agrıyor birde baş dönmesi var akıntı yok migde bulantısı yok ve gögüslerde hiç bir belirti yok sizce hamile kalma şanssım varmıdır test yapsam bu kadar erken belli olurmu

...
Yazan buguuuu bennnn:((((((((((, .

mrb bende polıkıstık over var var ve ben 5 aylık evlıyım be bebek ıtıyorummmmmm hemde cokkkkk hhhıc korunmadık ve hep bekledım dr a da gtmeye orkuyorum esimde cok ıstyo acaba polıkıstık over i olup cocugu olan yada hamıle kalan var mı merak edıyorum 
tek taraflı kıstım hemen cvp atan olursa sevıvırım rabbım hepımıze hayırlı cocuk versın 

...
Yazan ilahe, .

ben adett gordukden sonra goyus agrılarım baslADI GENELDE HİC OLMAZ BU BEDE UZERİNDEDE YESİL DAMARLAR GOZUKMEYE BASLADI NE OLA BİLİR BU ACABA

...
Yazan nazar, .

merhaba arkadaslar ben 3 aylik evliyim ve simdiye dek hic korunmadim bu ay bebis haberini aldim bu siteyi uzun zamandir takip ediyorum va burayi her acisimda caresizce insanlarin ne yazdiklarini acaba benim durumumda olan var mi diye sayisiz kere baktigimi va psikologimi sizlere anlatamam yillardir evlat hasreti cekermiscesine istedim bu bebegi 'bircogunuzla ayni seyi yasadim yani ama soz vermistim eger bigun bebisim olursa sizlerle paylasicaktim.oncalikle her ay psikolojik olarak olusan hamilelik belirtilerimden kurtulacagima va kafama takmiyacagima dair soz verdim kendime ve turkiyeye izine gittim malum yumurtlama doneminden sonra.ve orda aklima bebek ve hamileligi kavramini dusunmedim.belirti olarak bende midem agzima geliodu cikarcak gibi oluodum ama cikarmiyodum halsiz;lik vardi disari cikmayi felan gozum yemiodu ve son olarak yiyecekleri gozumun onunden geciriodum ve canim istemiodu.her ay burda okudugumda zannediodum ki bu degisikliklerin hepsi bi anda olcak ama dedigim gibi bende bariz bi sekilde belli olmadi hamile oldugumu bile farkettirmedi bende gunum iki gun gecince evde yaptigim testte ve kan testinde belirtti kendini.su an 5 haftalik hamileyim gaz sislik goguslerde agri uykulu olma hali bunlarin hepsi yeni farkedilio.sizlere demek istedigim arkadaslar kisacasi herkeste olan belirtiler sizde olmayabilir ve daha da onemlisi akliniza getirmeyin imkaniniz varsa tatile cikin ama nolur takmayin kafaniza ve uzulmeyin sizi oyle iyi anliyorum ki allah hepimizin yardimcisi olsun ...

...
Yazan ..ssss, .

Kız arkadaşımda vajinal sıvı cok gelmeye başladı ve vajinal üst kısmnda sağ tarafnda şişkinlik var acil yardım

...
Yazan ayşe yıldız, .

arkadaşlar merhaba bende ilk defa yazıyorum adet olmama bir hafta var ilk defa bu sefer akıntım arttı ve çok az kasık sancım vardı .5gün süren akıntım ve kasık sancımdan sonra akıntım ve sancım kesildi.Acaba hamile olma ihtimalim ne olabilir. 
Lütfen cevap alabilirmiyim.

...
Yazan vildan14kasım 2011, .

bende bebek bekliyenlerdenim.6 yılıım doldu.ama biz 2 yıldır düşünüyoruz.ilk gebeliğim dış gebelikti.iğne oldum ve düştü.şimdide doktorum yapışıklık olduğunu söylüyor.başka doktorlarada gittim.onlarda sorun olabilecek bi durum yok dediler.açıkccası ümitleniyorum artık.hep dua ediyorum namazlarım arkasından.yüce rabbim hayırlısını nasip etsin tüm isteyenlere inşallah.anlıycanız bende sizler gibi beklemedeyim.anlatacak kimsemde yok.eşim var sadece onunla dertleşebiliyorum.ben kafama takıyorum ağlıyorum.eşim sağolsun beni avutuyor.rabbim dualarımızı kabul etsin hepimizinkini inşallah.ayrıcı verdiğiniz bilgilerden dolayıda allah razı olsun.selam ve dua ile.

...
Yazan banu, .

başım dönüyor belim ve başım ağroyor hamile kalmış olma riskim nedir bilen varsa cevap yazarsa çok sevinivem

...
Yazan gülin, .

vajinismus olanlar..... mutlaka okuyun. ben bu illeti düğünümden ilk geceden itibaren tam 18 ay çektim.inanılmaz yıpratıcı, utanç verici, tarifi çok ama çok zor bir durum. eşimin beni ne kadar çok sevdiğini daha iyi anladım. kolay değil 1 değil 5 değil 10 değil 18 ay.sabrı için allah razı olsun eşimden.şimdi. bulduğum bütün sitelere yazmaya çalışıyorum. kimse bu illeti bu kadar uzun yaşamasın.benim kadar çekmesin üzülmesin die. belki herkes eşi konusunda benim kadar şanslı olmayabilir.bu sorun yüzünden yıkılmasın kimsenin yuvası.allah sabır ve cesaret versin yaşayanlara.şimdi vajinismuslular acilen uygulasınlar.ben de biyerde okumuştum.o insanda allah razı olsun tanımıyorum ama çok hayır duamı aldı. 
eczanelerden çok uygun fiyatlara alabileceğiniz iki ilaç. biri hap biri sprey. 
hapın adı: SPAZMOL 
sprey:XYLOCAINE PUMP SYPREY 10% 
1.adım: tok karnına olmak kaydıyla ilişkiden 2 saat kadar önce 2 adet spazmol için.bu insanoğlunun isteyerek hareket ettiremediği kasıp gevşetemediği vajen kaslarını (düz kaslar) gevşetmeye yarayan bir hap. 
2.adım: pump sypreyi ilişkiden bi 10 dk önce bide 5 dk önce iki sefer olmak kaydıyla (4er 5er puf) vajenden içeri sıkın. dış bölgeye değmesse çok iyi olur birascık yanar ama okadar. bu uyuşukluk sizi çok rahatlatıcak.(bu syprey dişçilerin diş çekimi esnasında kullandıkları uyuşturucu syprey dersem belki içiniz biras daha rahat olur.)ha bide mümkünse eşiniz kaygan prezervatif kullanmalı buarada.kullanmassa uyuşturucu sypreye temasla oda uyuşur bi sonuç alamassınız 
işte bukadar bitti bu iş.haydi kolay gelsin 
mutluluklar diliyoruum. 
banada bi hayır dua ederseniz çooooooooooook mutlu olarım

...
Yazan pelin akın 06.11.2011, .

ben ılıskıye gırdıgımde adetım bıtelı 1 gun felan olmustu erkek arkadasım ıcıme bosaldı sonra ertesı gun ılacını kullandım.ardan 4 gun gectı kap kara kan gelmeye basladı korkuyorum hamıle degılımm demııı((((

...
Yazan ayse 29/10/2011, .

butun yorumlari okudum benim 4 yasinda bir oglum var simdi tekrar anne olmak istiyorum hamileligin butun belirtilri var bu ayda cok farkli bir adet oldum hamileykende adet gorulurmu bunu merak ediyorum allah tum isteyenler hayirlisiyla nasip etsin

...
Yazan secil84, .

mrb arkadaşlar hemen hemen çoğunu okudum yazdıklarınızın...bende 3 yıllık evliyim 1,5 yıl korundum 1,5 yıldır korunmama rağman kalamadım...istanbulda bir doktor buldum ve benı bulundugum yerdekı dokorun oyaladıgını öğrenmış oldum...hiç bir sorun yok diyen doktorlarınızdan mutlaka RAHİM FİLMİ isteyin...benım 2 kanalımda tıkalıyken 1,5 yıl bekletmiş beni...ve istanbuldaki doktorum direk rahim filmi çekerek kanallarım açıldı bu ay klomen kullanmaya başladım...İnşallah en yakın zamanda anne olurum..Allahım isteyen herkese nasip etsin....

...
Yazan mutlu ikiz, .

slm arkadaslar ben almanyadan 21 yasinda evlendim esimle korkudan iliskiye giremiyordum 02.09.2010 tarihinde kizli9k zarimi ameliyatla bozdurdum sonra ama yinede korkumu yenemedim ablam ve en iyi arkadasim hamile kaldi ardindan bene nasil oldugunu anlamamistim bile esim vajinama bosaliyordu 4 haftallik iken kaybettim ama bebegi cok üzüldüm ve sonra cok sükür korkumu dfa yendim simdi 5 haftalik hamileyim ve

...
Yazan elvin lara, .

slm arkadaslar ben 4.yillik evliyim henüz cocuk sahibi olamadik.bende cikolata kisti var opesyon oldum ilac tedavisi gördüm ama yok insallah,allah banada anneligi tattirir.bu ayin sonunda tüp bebekge basliyoruz.

...
Yazan imtıyaz, .

slm kızlar hepinizin yorumlarını okudum sımdı sızden bılgı almak ıstıyorum ben 9. ayın 1nde adet oldum ve 10.ayın 19 da test yaptım hamıle olduğumu öğrendım ama sımdı kaç haftalık hamılyeım bılmıyorum doktora gıtmeden önce zıze bı danısayım dedımm nolur bı cvp yazın beklıyorum

...
Yazan azize, .

dört yıl oldu evleneli bu ay karar verdik bebeğimiz olsun diye(Allahin izniyle)..Allah nasip eder inşallah..yaşadığım duygu değişikliğini anlatamam..bir Ay öncesi inşallah hamile değilimdir diye dua ediyordum.bu Ay inşallah hamileyim dir diye dua ediyorum..geçen Ay dua ederken olmasın diye... farkında olmadan hazırlamisim Kendimi...

...
Yazan ays, .

mrba ben bısey sormak ıstıyorum 5 ay once hamıle kaldım ve 4 ay once kurtaj oldum ama kendımı hamıle gıbı hıssedıyorum psıkolojık dıyorlar ama ben yınede cok korku yasıyorum kurtaj odugumdan berı duzenlı adet goruyorum ama yınede korkuyorum sızce bole bısey mumkun olabılırmı hamıle olabılırmym ???

...
Yazan nurgül, .

bende 2 buç yıllık evliyim 41 yaşındayım ilk gebeliğim nisan ayında oluştu 6 haziran 2011 de 7 haftalık bebeğim karnımda öldü çok üzülmüştüm ilk gebeliğimde şimdi yeniden tedavime başlandı ve bu ay sadece acaba yeniden gebe kalabilicekmiyim düşünceleriyle yatıp kalkıyorum adet dönemi öncesi gebelik belirtilerini bilen yaşayan varmı arkadaşlar kafam düşünmekten çok yorgun henüz adet günümede 1 hafta var ama ben kafamdan hiç silemiyorum acaba gebe kalabilcekmiyim bu ay yumurtlama dönemim yeni bitti sanırım ama bende bi ateş basmalar oluyor 2 gündür ateş basıyor üç dört gündür akşamları bacaklarıma belime adet ağrısı gibi ağrılar vuruyor gebelik belirtileri olabilirmi içinizde yaşayanlar varsa bilgilendirimisiniz

...
Yazan esraa..., .

selamlar arkadaşlar 27 yaşındayım bende 4 aylık evliyim ve eşim evlendikten bi kaç hafta sonra çocuk istemeye başladı ben hiç istemiodum nişanlıyken hep belli bi süre sonra diyoduk.bi ay önce falanda kavga ettik çocuk için bana inşallah rabbim vemezde senin yandığını görürürm dedi ben cidiye almamıştım.tesadüfen bi doktor arkadaşımızşla görüştük üşüttüğümü rahmimin döndüğünü söyledi çok zor hamile kalman dedi. sauna ya git dedi ama ben hala istemiorum çocuk olunca zaten hayatımda sosyal hiç bi şey yok birde onun sorumluluğu bilemiorum bana bi şeyler önerin ya.aslında eşimle hiç sorun yok aramızda diyebilirim ufak tefek şeyler dışında ama mutsuzum bi de çocuk off (((

...
Yazan esraa..., .

selamlar arkadaşlar 27 yaşındayım bende 4 aylık evliyim ve eşim evlendikten bi kaç hafta sonra çocuk istemeye başladı ben hiç istemiodum nişanlıyken hep belli bi süre sonra diyoduk.bi ay önce falanda kavga ettik çocuk için bana inşallah rabbim vemezde senin yandığını görürürm dedi ben cidiye almamıştım.tesadüfen bi doktor arkadaşımızşla görüştük üşüttüğümü rahmimin döndüğünü söyledi sauna ya git dedi ama ben hala istemiorum çocuk olunca zaten hayatımda sosyal hiç bi şey yok birde onun sorumluluğu bilemiorum bana bi şeyler önerin ya.aslında eşimle hiç sorun yok aramızda diyebilirim ufak tefek şeyler dışında ama mutsuzum bi de çocuk off (((

...
Yazan şymmmmaaa, .

merhaba arkadaşlar ben 6 aylık evliyim korunmamamıza rağmen bebeğimiz olmuyor. şimsi soğan kürüne başladım. 5 gün oldu umarım faydasını görürüm şifa Allahdan.. ama şunu söyliim kesinlikle bişeyi çok istemeyin. oluruna bırakın. kafaya takınca insanın psikolojisi bozuluyor. inşallah Allah benim gibi isteyen herkese verir.. Allah herkesi anne-baba olma duygusunu yaşatır..

...
Yazan betül 22.09.2011, .

merhaba arkadaşlar rabbim hepimize inşallah evlat nasip eder... 28 yaşındayım eşim 33yaşında 8 yıllık evliyim bir kızım var 7 yaşında kızımdan sonra 2 yıl korunduk lakin eşimde bende kızımıza kardeş olsun diye korunmuyoruz 5yıla yakın ilk zamanlar çok takıntı yaptım ama umudum kestim gibi bişey, gezmediğim uzman doktor kalmadı eşiminde benimde sorunumuzun olmadıgını söylediler.sevgili eşimde hep teselli verir zamanı vardır nasılsa bir kızımız var umudumz var diye... ne yapmadımki belime yakı,bitkisel çaylar,gebelik takvimi, belime yastık,ilişki sonrası ayağımı havada bekletmeler vs..... her adet sonrası birgün geçmesi bile beni hamile moduna sokuyordu... komşularım zoruyla bir doktor tavsiye ettiler.. dr. gebelik şansının artması için yumurtlama hapı verdi folik asit verdi bebek oluşumunda eksik vitaminleri karşılıyormuş birde fitil 2 ay önce idi hepsini uyguladım sonuç degişmedi demek belki erken bilmiyorum gerekirse tüp bebek tedavisi önerdi bunada eşim karşı... allahtan umit kesilmez tek tesellim bu... DÜN RÜYA GÖRDÜM HAYIRLARA GELSİN HAMİLEYDİM AMA BEN BUNA SEVİNMEK YERİNE KENDİMİ SORGULUYORDUM ÇÜNKÜ GERÇEKTEDE YUMURLAMA TARİHİME İKİ GÜN VAR HAYRETLE UYANDIM SANKİ GERÇEKTİ EVDE DOLANDIM SONRA TEKRAR UYUDUM AYNI RÜYAYI BİR DAHA GÖRDÜM ELİM KARNIMDA YİNE SORGULUYORUM KENDİMİ İNANMIYORUM YİNE İÇİMDE ÇOK GÜÇLÜ HAMİLELİK DUYGUSU VAR GERÇEK GİBİ SANKİ BİRİ BENİ YALANLAR GİBİ HAMİLESİN DİYOR .... SABAH UYANDIM YUMURTALIKLARIMDA HAFİF AĞRLI GERİLME HİSSETİM... AYNI RÜYAYI İKİ DEFA GÖRMEK MESAJ DERLER BAZENDE BİLİNÇ ALTI PSİKOLOJİK VS... AMA BİLEMİYORUM HAYRA ÇIKARSIN RABBİM.

...
Yazan mardinlı zeyneb, .

benımde adetım on gün geçıktı kan testı yaptırdım negatif çıktı midem ağriyo şişkinlik var belim ağriyo adet günüme gelmeden iki gün önce pembe leke gördüm iki gün sonra şimdiye kadar iltihap geliyo beyaz doktor dedı mantardır iltihaptır fitil verdi melhem verdı şimdide adetımı beklıyorum dua edın kizlar bana . Allağ herkese kalbine göre versın amın

...
Yazan selma, .

arkadaşlar bende 1 senelik evliyim senemi doldurur doldurmaz çocuk çalışmalarına başladık.5 ay denedik ben her ay doktora gittim çeşitli tahliller yaptırdım hazırlık için normal çıktı,eşimde sperm testi yaptırdı oda normal çıktı,her ay ovülasyon takibi yaptırdı doktorum onun söylediği zamnlarda ilişki oldu,en sonunda doktor birde asa tahlili adında bir test var bunu yapalım dedi yaptırdım sonuç ,pozitif çıktı yani vücudum sperm kabul etmiyor alerjisi var dendi.normal yollardan olmaya bilir dendi çocuk,üzüldüm.ikimizinde kortizol tedavisi görerek vücudumuzun spermden temizlememiz gerkiyordu ve ondam sonrada aşılama yoluna gidilir dediler.bizde eişmle bir kaç ay bekliyelim sonra tedaviye başlarız dedik nede olsa olmayacakmış şu stresimizi bir tatil yaparak atlatalım dedik.hem aşılama merkezinede başvursak 1 yıl korunmadan ilişkiye giripte gebelik olmazsa o zamn tedaviyi başlatıyorlarmış.doktorumuzada bir kaç ay tedaviden önce beklemek istediğimi söyledim tamam ama korunarak ilişki olsun dedi spermlerin temizlenmesi için tamam dedim dinlemedim.herşey Allah tan şükürler olsun kafamı stresten attığımdan mı psikolojij mi o ay hamile kaldım,şunu demek istiyorum asa tahlili pozitif bile olsa normal yoldan çocuk oluyormuş şükürler olsun olmuyor deseler bile.düşük tehlikem vardı başlarda olucağı varsa oluyor hayırlısysa olsun diiyorum düşse bile Allah saklasın normal yoldan olduğunu biliyorum ya çok rahatım.Rabbim herkese hayırlı gebelikler nasip etsin korusun inşallah yazılı zmanı var o vakit geldiğinde oluyor sen ne kadr çabalasanda onun dedği oluyor hamd olsun Allaha...benim bebeğimide korusun inşallah.

...
Yazan sudenaz soğucaklı, .

mrhb ben ağustosun 15 de adet gördüm ve bilmiyorum ama aded görmeme 2 hafta kala bende bir deyişiklik olmaya başladı baş dönmesi iştahım arttı ve şuan aşırı ağrılarım var ve adetime 2 günüm kaldı acaba bebek varmıdır kaç defa test yaptım ama tekrar üzülmekten korkuyorum lütfen biri bana cvb yazsın

...
Yazan yaren, .

Merhaba.. 
ben ağustos ayının 6 sında adet oldum ve o ay içinde yani ağustos ayının 19,20,21,22,23 de eşimle beraber oldum tekrarında o ay içinde yani ağustos 29 da adet oldum ..hani derlerya adet gününden 14 gün sayıp ilişkide bulunmak hamileleik riskini arttırır die bizimkide öyle oldu..benim kafama takılan soru şu.? 
ağustos ayının 6 sında adet oldum aradan 14 gün geçti eşimle ayın 19 da beraber oldum ve o ay içerisinde yani ağustosun 29 adet oldum bu normalmidir veya hamile kalmam yüksekmidir?? Lütfen cevaplarmısınız 
Saygılarımla..

...
Yazan bebeğim 05.09.2011, .

bebeğim olmur die üzülen arkadaşlar üzülmeyin sabırın sonu selamettir ben 3 yıllık evliyim ilk 2 yıl olmadı ve hep sizler gibihayel kırıklığı yaşadım ama sabrettim morelimi yüksek tuttum ve şu anda kucağımda 2.5 aylık bebeğim var şükürler olsun rabbime allah enkısa zamanda siz anne adaylarınada taddırsın bu duyguyu inşallah allahım sizlerede evlat versin ama söylediğim gibi morelinizi yüksek tutun allahım bu güzel duyguyu tattırsın sizlere amin

...
Yazan makbule, .

herkese merhabalar. 
benim ilk gebeliğim tek yumurta üçüzü oldu. doğal yoldan hamile kaldım ve doktorum dahil herkes çok şaşırdı.24 haftalık erken doğum yaptım bebeğimin biri 5 aylıkken karnımda ölmüş ve doğumu tetiklemiş. diğer çocuklarım da biri üç gün biri dört gün yaşadı. doğumumun üzerinden 8 ay geçti. geçen ay korunmayı bıraktım. ilk gebeliğimde hemen hamile kalmıştım acaba şimdi hemen kalamamam bi sorun olduğunu mu gösteriyor. doğumdan bi hafta sonra jinekolojiik muayenem de yapıldı. bu arada çocuklar yaşamaz diye bana normal doğum yaptırdılar.yardımcı olursanız sevinirim bide tekrar gebe kalırsam çoklu olma ihtimali var mıdır? 

...
Yazan gülşah, .

merhaba arkadaslar ben gecen ay klomen kullandım ve bu ay adetım 2 gunsürdü ınanılmaz ağrı cektım o gun mıde bulantısı kusma hastaneye kaldıldım aklımda hamıle kalacagımdusunmemıstım doktor hamılemısın dedı hyr dedım bugun adet oldum dedım ona ıkı tane ıgne vuruldum bır mıde bulantısı bırde agrı kesıcı sımdı 4 5 gun gectı kasıklarım şiş gıbı bayrama denk geldı hastaneye gıdemedım benım adetlerım cok duzenlıdır bılmıyorum neden 2 gun surdu geçen ay verılen klomenden dolayımı yoksa adet gördugum zaman ıkı ıgne vuruldugum ıcınmı ama ertesı gun kanamam devam etmıstı ama neden 2.gun sürdu ?acaba hamıle olabılırmıyım yada kötüsü klomenden kistmı oldu?merak benı öldurecek......

...
Yazan umutsuz, .

slm ben 2 ay önce düşük yaptım hamile olduğumu öğrendiğim zaman çok sevinmiştim ama sevincim 15 gün sürdü ve çocuğum düştü şimdi yeniden olmasını bekliyorum. doktorumda hemen olur diyor çünkü bebek kendisini attı yani kürtaj olmadım benim durumum başına gelen var mı? varsa bana cvb yazsın lütfen 

...
Yazan samsunluzeyno, .

meraba 10 senelik evliyim tüp bebek yaptırdım ilk kan testim 109 çıktı 2gün sonra tekrar yaptırdık 386 çıktı doktorumuz var dedi ama şuan pek belirti yok sanırım 3 haftalık eğer gebelik varsa 1 hafta sonra yine kan tahlili yaptırdık bu seferde 6386 çıktı acaba herşey yolundamı ?

...
Yazan okmi, .

slm arkadaşlar rabbim olmayanlarıda naip etsin gercekten evlat bambaşka şey bende ilk cocugumu kazaya kaldım suan 2.5 yasında kızım 1.5 yaındayken tekrar hamile klmak ıstedım 3 ay korunmadıgımız halde çok sorun yaptım neden kalmadım dıye sonra korunmaya basladık vaz gectik bebekten kac aylar gecti korundugumuz halde kazalı hamile kaldım sımdı 13 haftalık gebeyim rabbime çokşükürler olsun elhamdullah rabbimolmayaa nasip etsin

...
Yazan meryem sancak, .

bende 1bucuk aylik evliyim evlendikten 3 hafta sonra adet oldum ve adet bittikten 12 gun sonra gene oldum bu sefer ki kan degisik san ki biraz kan biraz leke karisik nden boyle oldu bilmiyorum 

...
Yazan denizkızı, .

merhaba 1 yıllık evliyim annemle babmın 11 yıl çocuğu olmamış polikistik over vardı bende en son gittiğim doktor pko yok gibi bşi şey geçmiş dedi 2 aydır deniyoruz adetim 5 gün geçti inşallahh

...
Yazan naz öz, .

merhaba arkadaşlar yazılarınızı okudum bende sizin gibi bebek istiyorum hemde çok 5yıllık evliyim eşim istemedi hep kendi korundu şimdi onu ikna ettim. dr gittim kontrollerimi oldum bi sorun yok dedi 1 aydır korunmuyoruz inşallah olur bu ay heyecanla bekliyorum.allah herkeze saglıklı sıhatlı evlat versin

...
Yazan .........., .

mrhba ben ayın 1 adet oluyorum ve suan adetıme 12 gun var ama bende cok asırı bel agrım ve kasıklarımda cok kotu agrı var ve ben 2 seneye yakın evlıyım 17 ay kadardan berı cocuk ıstıyoruz olmuyo ve hıcbır sebeb yok lutfen cvb yazın kasıklarımdakı agrı cok kotu

...
Yazan kadriye yigit, .

slm bende daga yeni dogum yaptım zezaryan ama 6 aylık haileyken gözümde siyah şeyler uçuşmaya başladı 17 gün oldu dogum yapalı gecmedi yani 4 aydan belli görüyom onları takip ediyorum baş agrısı yaptı bende nasıl gecer egg cektirdim bişey cıkmadı boyun utrasını cektirdim ondada cıkmadı nedeni ne olabilir beni aydınlatırmısın şuan lohsa dönemindeyim gecermi acaba piskolojik olurmu 

...
Yazan ay, .

allah herkese çocuk nasip etsin.bütün insanların çocuk isteyenlere anlayışlı olmalarını ve empati kurmalarını istiyorum.benim 2 buçuk yaşında kızım var.çok tatlı maşaallah.2.kez çocuk sahibi olmak istiyoruz.bekliyoruz allah nasip eder inşaallah.hayırlısı  herkese umutr ve sabır allahtan diliyorum.

...
Yazan gülnur, .

bende 2 yıllık evliyim 41 yaşındayım benim ilk eşimin ikinci evliği oluyorum bende eşimle bebek kavgasına çok tutuştum tedavi görmem gerekiyordu ama eşim bebek istemiyordu kendi oğlunun hakları bölünmesin diye sonra iyi bir doktor buldum ve ilk muayne ve verdiği tedaviyle hemen hamile kalmıştım 6 haziran 2001 günü bebeğim 7 haftalık karnımda öldü doktorum bana kesinlikle istirahat demişti ama ben dinlenmeye hiç zaman ayıramamıştım evde iş yaparken balkondan çırptığım kilimler bebeğimin kalbinin durmasına neden oldu şimdi yine eşimden gizli aynı doktorum tedaviye başladı ve bana çok rica ederk lütfen herşeyi kendine stres yapma yeniden gebe kalma şansın yüksek fakat strese devam edersen gebeliğinin önüne geçer diyor bu aya doktorumun verdiği tedaviyi uyguladım ama eşimle yumurlama döneminde çok fazla bu ay birlikte olamadık zamansız tatile gitti bu ay gebelikte çok umutlu değilim önümüzdeki adet dönemimle durum ne olucak bakalım doktorum tedaviye devam edicez dedi birde en çok merak ettiğim şey arkadaşlar ilk gebelik belirtileriyle ikini gebelik belirtileri aynımı olur yoksa değişebilirmiki yaşayıpta bileniniz varsa bana bilgi verebilirmisiniz rabbim dilerim çocuğu olmayan çocuk isteyen herkese içinde bana ve kız kardeşimede inşallah hayırlı sağlıklı uzun ömürlü evlatlar nasip eder

...
Yazan yazan dertli kız, .

arkadaşlar 7 senedir evliyim 3 düşük yaptım çok üzüldüm aladım ve 2 senedir hamile kalamıyorum her yolu denedik artık pes ettik allah hamile kalan arkaslarıma hayırlısıyla kucana almayı nasip etsin,yavrularınızın kıymetini bilin arkadaşlar , ama belki gene olur allah büyük allah herkeze sağlıklı evlat nasip etsin 

...
Yazan inci nur, .

slm arkadaşlar 9 aylık evliyim ve artık bebek istiyoruz ve bunu ilk sizlerle paylaşmak istedim... netten bilgiler alıyorum ve burda yazılanları gördüm, okudum bilgi sahibi olmak için.... öncelikle Allah herkese hayırlı evlatlar versin sağlıkla tabi... bakalım hamile kalırsam da ilk sizlerle paylaşacağım... herkese iyi günler 

...
Yazan EN MUTLU İNSAN, .

YANİ BEN AVLİLİGİMİZİN İLK yında baba oldum çok güzel bir duygu allaha binlerce şükür herkese nasip etsin 

...
Yazan yazan ebru temuz 14 2011, .

selam benim bır tane kızım var ama ikinci cocugumuz olmuyor doktora gittim tedavi oldum ama yınede olmadı şu an hıç bir sorun yok doktorum 4 ay içinde olur dedı bu uçuncu ayim her ay hamıle belırtılerı yaşiyorum ama sonra yıne olmuyor artık kendı halıne bırakmak ıstıyorum ama kızım çok uzuluyor hata hungur hungur aglıyor onun icin uzuluyopum sadece ama elden bırşey gelmıyor herşeyın hayırlısı bırgun eyer hamıle kalırsam burda sızlerle paylaşicam allah ısteyen herkeze nasıp etsın amın,,,,,

...
Yazan kınalı bebek, .

yaklaşık bir ay önce gebelik testi yaptım ve negatif çıktı. hiperprolaktinemi olduğu için zaten düzenli adet görmüyorum. 2 aydır adet olmuyorum ve bu daha önce de olmuştu. Fakat bu sefer daha da strese girdim. Şu anda hamilelikle başa çıkabileceğimi düşünmüoyurm.hER ADET ÖNCESİ BULANTI DIŞINDAKİ BÜTÜN HAMİLELİK BELİRTİLERİNİ YAŞIYORUM. Hemen hemen her ay aynı stresi yaşıyorum. 1-2 gündür belirtiler yine başladı, göğüslerimde büyüme var ve halkalarda da. Karnımda şişlik kabızlık, midemde ekşime. göz kararmaları. ama söylediğim gibi bunlar adet belirtileri normalde. yarın da regl olmazsam kan testi yaptırıcam. Ama işin kötüsü adet düzensizliği sanıp önemsemediğim için geç kalmış olma endişesi 

...
Yazan fehmiye, .

amin inşaALLAH RABBİM herkeze hayırlısından nasip etsin.bende pazartesi kan testi yaptıracağın inşaALLAH hayırlı haberi sizlerle paylaşacağım

...
Yazan s£vil, .


4 haziranda adet olmuştum bende çabuk yoruma halsizlik başladı göğüslerim büyüdü şişti vajinal bölgem mavimtrak renk aldı mide bulantısı sık idrara çıkma vardı hamilelikten şüplelendim test pozitifdi inanamadım sonra sağlık ocaına gittim orda da idrar testi yaptılar hamileyim 

...
Yazan Ayse..., .

Mrb ben 8 aydir evliyim, belimde cok kotu agri ve kasigimin sol tarafi cok agriyor, goguslerimin tek ucu agriyor yavas yavas. regl olmama daha iki haftam var? acaba varmidir beni bilgilendirirmisiniz? cok istiyorum bitane ama benim esim hic istemiyor.

...
Yazan selvihancan, .

arkadaşlar benim adetim gecikti,sonra idrar testi yaptım negatif çıktı.ara ara kahverengi lekeler oldu.oluyorum heralde dedim ve sancılarım oldu.sonra aspirin içtim ve ertesi gün kanama başladı.adet oldum sandım ve bir hafta sürdü.sonra bitmişti.bir gün aradan sonra kahverengi koyu akıntılar olmaya başladı.doktora gittiğimde gebelik olmuş ama normal değil,hormon seviyen çok düşük,gördüğün de adet değil düşük olablilir dedi ve yarın yine gel dedi.şimdi çok kötüyüm.acaba aspirin mi yaptı diye kendimi suçluyorum keşke içmeseydim diye..

...
Yazan dila, .

bende polikistik overligim 3 yasinda bikizim var simdi bi cocuk daha istiyorum hemde cok doktor klomen verdi kullandim ve korunmayi biraktim 4 gun oldu ama karnimda acayipbir agri ve siskinlik var acaba bu kadar erkenden belli olurmu benim gibi olaniniz var milutfen cevap yazin

...
Yazan klomen 1888888, .

mrhba kızlar bn 18 yasındyım adetim düzensz ve mayısın 27 sinde klome kullandım fakat adet grmden suan hazrnn 16 sı göğüslerimin her ikisinn de ucları 3 gndr sızlıyor ve acıyor bnn nedeni ne bide ilaçı kullandm halde adet grmdm smd farlutal kullanp tekrr klomene devm edecm bna yardm edn neden göğüslrm szlıo.hamilemiyim

...
Yazan nurcan, .

slm arkadaslar.. benimle ayni sikintiyi paylasan ne cok kisi varmis..  ama yazilanlarin hepsi dogru.. ben 2senelik evliyim.. ilk 6ayini korunduk.. ama sonra bi bebegimiz olsun istedik korunmayi biraktik.. ama su an hala olmuyo.. daha doktora gitmedik.. esim benim gibi pek kafaya takmiyo.. haklida.. allahin karar kildigi seyi sen degisteremezsin.. allah nezaman uygun görür ozaman.. ve gercekten stressten uzak durun.. bebegim olsun neden olmuyo modundanda ayrilin .. allahtan isteyin kafaya takmayin (biliyorum cok zor) ama elbet dogru an gelicektir.. allah o güzel hediyeyi vermek icin dogru ani bekliyor..  meyva sahibi olmak isteyen bütün arkadaslarima dua edicem.. allah herkese eli ayag saglikli evlat nasip etsin.. annelik duygusunu herkese nasip et yarabbim.. 

ps: sitede süper olmus bilgilendirici yapanin eline saglik

...
Yazan zumrut, .

sa arkadaşlar bende dün ilk bebeğimi kaybettim beş haftalıktı..bi anda oldu bi anda gitti..bizde çok istiyoruz rabbim inşallah hayırlısı ile sağlıklı bebekler nesib etsin tüm isteyenlere..ayrıca kiloluyum olmuyo bebeğim diye üzülmeyin benim yengem mnerdeyse 120 kilo ve 2. çocuğuna hamile hemde 3 yıl arayla kaldı ikiside sağlıklııı.bi kızı vardı şimdide oğlu olcak..kimse canını sıkmasın rabbim dilerse her şey olur kalbinizi bozmayın dua edin..unutmayınki dua her şeyi değiştirrir..kaderi bile...rabbimize sığınalım başka kimiimiz varki?

...
Yazan rabiayıldızz, .

slm arkadaşlar ben 11 aydır evliyim eşimde ben de çok çocuk istiyoıruz günlerim geçti bu kan tahlili yaptım 0.17 ml mu çıktı hamilelik yok dedi acaba erken mi tahlil yaptırdım sağ tarafım çok ağrıyor cvp verirseniz sevinirimm.. 

...
Yazan asli saat, .

ben de mide bulantısı var ve bazı zamanlar karın agrısı var acaba ben hamile miyim hamile olmak cok istiyorum kocamla gecen hafta ilişkiye girdik yardım edin hamile miyim degil miyim

...
Yazan yazan ebru, .

öncelikle Allah herkese sabır ve kolaylık versin.bende 4 yıllık evliyim evlendikten sonra bir yılkorunduk.3 yıldır bekliyorum bebegimi kollarıma alacagım zamanı ama yok.eşimin sperm sayısı çok düşük ondan dolayı hamile kalamıyorum.ama o kadar çok istiyorum ki etrafımdaki herkes hamile eşimin bütün arkadaşlarının eşleri hamile o kadar çok üzülüyorum ki onları gördükçe kıskanmak degil ama insa genede çok tuhaf oluyor.artık güçümde kalmadı ne insanların sorularını yanıtlamaya nede bebek görmeye.

...
Yazan yonca, .

merhaba arkadaslar 4 yillik evliyim. bundan bir yil once kontrol amacli jinekolog a gitmistim. hamile oldugumu soledi ve hemen alicak dedi. dis gebelikmis ic ice girmis butun duygulari bir anda yasadim. hamile kalmayi cok istiyorum ama cokta korkuorum. dis gebelik olayindan sonra cok zor toparladim. adet gunume 4 gun var goguslerim kasiklarim ve belim cok agriyo. surekli tuvalete cikiorum ve karnimda kasilmalar var. ama buna ragmen test yapmaktan cekiniyorum. negatif gormekten biktim artik yuce RABBIM cocuk isteyen kim varsa nasip etsin isallah... amin

...
Yazan miniş, .

MERHABA... 11 aylık evliyim ilk üç ay ilaçla korunduktan sonra 6 kilo aldım ve ilacı bıraktım. daha sonra adetim hiç düzene girmedi ve çok azaldı. şimdi bebeğim olmaz diye korktuğum için denemek bile istemiyorum. lütfen yazar mısınız.

...
Yazan masallllll, .

merhaba arkadaşlar ben 7 senelik evliyim evliliğim ilk ayına hamile girdim nur topu gibi bir oğlum oldu.. ben daha bebek istemezken eşim ısrarla tekrar çocuk istedi.. şuanda öğrendimki hamileyim... öğrenince oturup saatlerce ağladım hazır olmayışım ve sorunlu bi evliliğim oluşundan dolayı bebeğimi aldırmayı düşünüyorum.. beni belki kınıcak belki kızıp beddulara yağdırcaksınız.. allah arayıpta bulamayana versin.. eğer evlikikte çocuk kötü şartlarda yetişcekse bence doğmaması daha doğru die düşünüyorum.. hayırlı günler.. 

...
Yazan bekleyiş, .

ben de 8 aylık evliyim 6 ay doğal yollarla korunduk son 2 aydır korunmuyoruz ve yumurtlama döneminde ilişkiye girdik. geçen ay mantar hastalığından dolayı kalamadım fakat bu ay kasıklarda ağrı ve iştahsızlık var. adetime 1 hafta var inşallah hamileyimdir çünkü biz de eşimle artık istiyoruz. allah herkese nasip etsin.. AMİN

...
Yazan mutsuz, .

allahım banada versın bır sennelık evlıyım ama olmuyor aglamadık hıc bır ayım olmuyor ve sımdı hıc bır seyı takmıyorum kafaya adetıme onbes gun var sadce goguslerım cok acıyor ama umutlanmıyorum 

...
Yazan şenqül=(, .

arkadaşlar ben 10 aylık evlıyım 4 aydan beri çocuk istiyoruz ama malesef olmadı.yumurtlama gnume denk getiriyoruz aa olmuyo.acaba yumurtlama gunumumu dogru hesaplayamıyorum..lütfen cvb yazınnnn....

...
Yazan ..., .

]mehaba arkadaslar hesaplamalarıma göre 3 haftalık hamıle oldugumu düşünüyorum belirtileri gögüslerimde inaılmaz bir hassasiyet ve şişkinlik var bunda 3-4 gun öncede pembe renkli bir akıntım geldi çok sık bel agrısı yasıyorum bebek sahıbı olmayı çok ıstıyorum bunlar belırtı olabılırmı tecrubelı arkadaslarım bana yorum yazarsa çok sevınırım.ALLAH HERKESIN GÖNLUNE GÖRE VERSINŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

...
Yazan esmer, .

benimde 1sene boyunca olmadı ama şimdi 1 çocuk annesiyim allah herkese bu duyguyu nasi etsin inşallah yaş 29

...
Yazan dertli..., .

ben suan 14 haftalik hamileyim ama kocam beni birakip gitti..aslinda bebegimi seviyorum ama babasizda buyutmek istemiyorum yarin oburgun babasini sorarsa ne dicem oda baska cocuklari babalariyla gorucek ve boynu bukuk kalicak..babasiyla barismanin mumkunu yok ailesi igrenc namussuz vicdansizlar kocamla anlatilar beni baba evine birakip kacti ben onlardan cocuk istemyorum onlara ait hicbisey istemiyorum ama bu cocukta buyudu artik bir canli onu oldurmek istemiyorum cocumun katili olmak istemiyorum egerki aldirirsam suclulari onlardir sebebi onlar.. napim bana akil verin nolur...

...
Yazan izmirdencanan, .

ben 5 yıllık evliyim ve çocuğum olmuyor.dr.gittim ve yumurtam çatlamıyormuş.1.aşılamam tutmadı.ara vermeden 2.aşılamayı oldum.bugün 5.günüm.hiç ümidim yok.çünkü hiç belirti yok.ne karı ağrısı,ne bulantı...yok yok.evden çıkmadığım günler aklıma geldikçe ağlıyorum.bu çok zor bi duygu..tutarsa herkesle paylaşırım.allah herkese annelik duygusunu yaşatması dileğimle....

...
Yazan Ayşegül urgaç, .

benim son adet günüm 5 nisan ama daha var günüme uzun zamandır tedavi görüyorum 2 çocugum olmasına ragmen 13 yıldır olmuyor ve bu günlerde sık idrara çıkıyorum migdem şişiyor ve bulanıyor idrarım koyu renkte geliyor test yapmak istemiyorum çünki hep hayal kırıklıgı yaşıyorum acaba hamilemiyim

...
Yazan zehra@YUZKAN., .

KIZLAR gecikme 5 gun 0ldu evde test yaptırsammı 1 haftanın geçmesini mi beklesem

...
Yazan zehra@YUZKAN, .

merhaba bayanlar ben 5 aylık evliyim evlendiğimizden beri ben ve eşim bir bebeğimizin olmasını cok istiyorduk ama olmuyordu daha erken olmasına rağmen cocuktan umudumuzu kesmiştik aybaşım gelince şidetli ağrı şikayetiyle doktora gittim. bende cok iltihap olduğunu söyledi ve bu yuzden hamile kalamıyor muşum tedavi oldum gecti ve şimdi adetimin üzerinden 5 gun geçti hamile olduğuma eminim ama test yamtırmaya korkuyorum ALLAHIM artık artık hayal kırıklığına uğramak istemiyorum

...
Yazan lara ataş, .

benımde çocuğum olmyodu sımdı tüp bebek yaptım sımdı 1 aylık kuçuk bir kızım var adıda durusu çok tatlı bır çocuk... bencede kımse çocuğu olmuyo dıye karamsaşmasın kendını uzmesın allah bır gun sızede verırı...

...
Yazan ümmi, .

bende anne olmayı çok istiyorum ama 4-5 aydır hala bişey çıkmadı testler hep negatif çıkıyor iki gün adet geçikmesi ve karın da şişlik var acaba bu kez gerçekten hamile olabilir miyim inş. olurum ne olur dua edin 

...
Yazan elfgny, .

ben 2 senelik evliyim dü

...
Yazan besti, .

gösümde hep ağrı oluyor benim ve sonra hep arım mide bulantım baş arım var benim hep başım deömüş gibi oluyor benim hep sanki bei beıltgıorlar gibi oluorfdum ben hep sonra sinende ara lar oluşiuor hepn benim

...
Yazan mücü, .

bende hamile kalmak istiyorum18 aylık evliyim bugün kan testi verdim yarın alacam.midem çok bulanıyor ve başım çok dönüyor.inş bebek isteyen herkesin olur

...
Yazan gamze koc, .

benım adetım normalınde 25 den tut 30kadar oluyodu ama olmadı dokturum 7 gun bekle o zaman muhakkak hamılesındır dedı acaba hamılemıyım merak edıyorum hamıle olmak cok ıstıyorum neden adet görmüyom bazen karnım adet sancısı gıbı oluyo ama adetım olmuyo neden acaba

...
Yazan yazan eda nisan 3,2011, .

üç aylık evligm eşim çok istiyo baba olmak,kasıklarım ck agryoadetim geçikti hamile olabilirmym

...
Yazan derya.., .

anne olmak..annemden alamadıgım sevgiyi ben çocuguma deli gibi yaşatmak istiyorum.onun minicik ellerini koklayıp yanagına öpücük kondurmk istiyorum.ama olmuyoor..acaba ii bir anne olamayacagım içinmi allah (c.c) bana layık görmüyor ben bu kadar isterken..hamile olanları gördügümde onlar için sevnirken benm içimde fırtınalar kopuyor.neyse..benm size sormak istedigim bişey var hamile kalmayı kolaylaştıran ilaçlar vmış bn doktora gitmeden bunları kullansam bi sorun olurmu?içimde 1parça kalan umududa alıp götürürmü?hepnize allahtan sabır diliyormm....

...
Yazan denizdeniz, .

biz 4 yıllık evliyiz.hiç korunmadık.doktoroda gitmedik.ve çocuğumuz yok.artık çok bunaldım.çevre baskısın dan.doktora niye gitmedin dersen araya bir sürü sorunlar girdi maddi olarak vakit kalmadı.bana kim yardım eder.lütfen.21 yaşındayım

...
Yazan Yazan zeynep,mart 30 2011, .

arkadaşlar 35 yaşında 16 yıllık evliyim ve 12 yaşında bir kızım var.İkinci çocuğu istiyordum 2 senedir korunmuyorduk tedavi olsak falan diye düşünürken 10 gün önce hamile olduğumu öğrendim şuan 6 haftalık hamileyim. Sizlere tavsiyem 2.çocuk için fazla beklemeyin.Ben şu an ilk hamilelik gibi hissediyorum.Allah isteyen herkese çocuk nasip eder inş.Çocuk hayatın tadı yaşama sevinci.allah hepinizin yardımcısı olsun sevgiyle kalın...

...
Yazan nazlıcann, .

ıkı aydırr adett gecikmesııı olan bırr ınsandaa aşırııı göğüss acıları normal mıdırrr.....

...
Yazan Aiko, .

selam arkadaslar 4 aydir evliyim bebek istiyoruz adet gunlerim cok agrili geciyo doktora gittim agriyi hafifletmek icin ilaclar verdi hemde hamile kalma imkani var dedi 10 gun duphaston ilaci kullandim bua y adet olmadim ilactan ola bilirmi?

...
Yazan emelCİK, .

VALLAHİ NE DİYİM 1 SENEDİR BEKLİYORUM 3 SENE OLCAK EVLENELİ ADET 2 GÜNÜM OLMADI AMA OLMA İHTİMALİNDEN ÇOK KORKUYORUM GERİM GERİM GERİLDİM EŞİM GÖZÜMÜN İÇİNE BAKIYOR OLDUMU DİYE İKİDE BİRDE SORUYOR SANKİ OLDU OLCAK GİBİ AMA ONADA BAGIRDIM ARTIK OLMAYINCA KENDİMİ SUÇLU HİSSEDİYORUM GÖGÜSLERİM ŞİŞ HASSAS GERGİNİM KASIKLARIMDA AGRI AMA YA ADET OLCAKSAM ONUN AGRISIYSA YÜCE RABBİM SESİMİZİ DUYSUN İNŞ OL DESİN OLSUN İSTEYEN HERKEZE VERSİN İNŞŞŞŞ İNŞŞ HAMİLEYİMDİR SAGLIKLI SİHATLI AMİNNNNNNNNNNNN VE SİZLERDE ....

...
Yazan canan..., .

arkadaşlar benim tek sorunum yumurtam çatlamadığı için hamile kalamıyorum.tek sorunum bu.puregon ve ovıtrella verdi doktorum.ve bugün aşılama oldum.nasıl umutluyum,nasıl dua ediyorum anlatamam.sonucu hemen size yazarım.allah herkezin yardımcısı olsun.

...
Yazan sema'dan, .

herkese selam. ben 6 yıllık evliyim. ama 6 yıldır vajinismus hastalığını çekiyordum. 3 ay önce bu rahatsızlığı kendi çabalarımla yendim. ve 2 aydır da bebek için uğraşıyorum. adetime 5 gün var ve adet sancısı çekiyorum..  tutmicak diye çok endişeleniyorum. ilişkiye girmek için 6 yıl bekledim, bebek için de çok beklicem diye korkuyorum. allah hepimizin yardımcısı olsun.. vajinismus hastalarına da korkunuzu yenin diyorum. o kadar basit birşeymiş ki nasıl bunca yıl erteledim, korktum, stres yaşadım.. kendime kızıyorum, inanın çok pişmanım.. inşallah hepimizin sağlıklı ve hayırlı evlatları olur..

...
Yazan alew, .

ne güzel hikayeler war)) bazılarıda çok umutluu.. umutsuzları saymıyorum görmezlikten geldim arkadaşlar sirkelenin umut, inanç, azim, istek olmazsa hayat biter yaaa

...
Yazan yazan esra 21.03.2011, .

merhabalar ben 2 senelik evligim bu zaman içerisinde çoçuk düşünmedik.ama şimdi eşimde bende bir çoçuğumuz olsun istiyoruz.3 aydır istiyoruz ama olmadı.şubat ayında sabahları mide bulantılarım ve baş dönmeleri oldu 24 hastalanmam gerekirken martın 5 hastalandım sanırım hamileğim diye düşündüm test yaptım negatif çıktı.simdi tekrar bulantılarım çok var hamile olabilirmiyim bunları yaşayan varsa beni bilgilendirirmisiniz.allahımherkese bir çoçuk versain şimdiden teşekkürler.

...
Yazan ayla, .

arkadaşlar bende 7 aylık evliyim çocuk istiyoruz doktora gittim prolaktin yüksek çıktı ilaçlarla düştü iki aydır normal ve geçen ay adetim beş gün geçmişti ve adet oldum bu ay da beş gün geçiyo adet olmadım ama adet olacakmış gibi kasık ağrısı var çok değil ama acaba hamileyimmidir test yapmaktan korkuyorum negatif çıkar diye lütfen yardımcı olun

 

Bu kategoride daha fazla: Hamilelik Belirtileri »

Yorum Yaz