Rahim Filmi

Rahim Filmi (HSG) Nedir ?

Histerosalpingografi (HSG) veya Türkçe deyişle rahim filmi jinekolojide rahim içinin ve kanalların yapısal ve işlevsel özelliklerini incelemede kullanılan bir yöntemdir. İnfertilite (kısırlık) değerlendirmesinde istenen temel testlerden birisidir.

Ayrıca rahim ağzına veya rahme uygulanan bir müdahale sonrasında (kürtaj gibi) adet kanamalarının kesilmesi ya da çok azalması durumunda rahim ağzı kanalındaki muhtemel bir tıkanıklığın veya rahim içersindeki muhtemel bir yapışıklığın (Asherman sendromu) değerlendirilmesinde, tekrarlayan düşüklerde rahimde doğumsal bir gelişim kusuru bulunup bulunmadığının (aşağıda soldaki resim - bölmeli rahim) belirlenmesinde de yaygın olarak kullanılır.


Rahim filmi ne zaman çekilir ?


HSG uygulanması öncesinde detaylı bir jinekolojik değerlendirme yapılır. Bu değerlendirmede enfeksiyon (iltihap) bulguları saptanması durumunda ise enfeksiyon tedavi edilene kadar işlem ertelenir.

HSG prensip olarak adet kanamasının bitmesini takip eden birkaç gün içersinde uygulanır.

Bunun nedeni bir yandan adet kanamasının rahim içinden tüplere ve buradan da karın boşluğu içine dolmasının yaratacağı sorunlara engel olmak, öte yandan rahim içindeki muhtemel bir gebeliğe zarar vermemektir. Çünkü çok nadiren de olsa gebe kalamama nedeniyle değerlendirilen bir kadında da tesadüfen o ay gebelik var olabilir.


Rahim filimi nasıl çekilir ?


Rahim filmi bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve Radyoloji Uzmanı veya Teknisyeni tarafından beraberce uygulanır.

Jinekolojik muayene pozisyonundayken rahim ağzını görüntülemek için vajinaya alet yerleştirilir. Daha sonra rahme kanül adı verilen bir diğer alet yerleştirilir. Kanüle tutturulan enjektörden birkaç aşamada basınç uygulanarak kontrast madde (ilaçlı madde) verilir. Bu sıvı röntgen filminde bulunduğu yerlerde ışını geçirmediğinden beyaz bir görünüm kazandırır. Sıvı verilmesi esnasında ya belli aralıklarla röntgen filmleri alınır veya floroskopi adı verilen yöntem kullanılarak ekrandan sıvının geçişi sürekli olarak izlenir ve kaydedilir.

Böylelikle rahmin iç yapısı, kanalların açık olup olmadığı ve yapıları değerlendirilir.

HSG, röntgen ışınları yardımıyla gerçekleştirilen bir teknik olmasına karşın verilen ışın dozu yüksek değildir.Rahim filmi çekilmesi ağrılı bir işlem midir?


Kadınlar arasında genellikle rahim filminin çok ağrılı olduğuna dair yaygın bir kanı vardır. Ancak kibar ve dikkatli bir uygulamayla yapıldığında aslında HSG karında biraz batma ve gerilme hissi yaratan ve dayanılacak kadar az ağrı veren bir işlemdir.

Bu nedenle genellikle işlem genel anestezi altında uygulanmaz. Ancak normal jinekolojik muayeneyi bile zor tolere eden, ağrı eşiği düşük ve çok hassas bayanlarda anestezili olarak da çekilebilir.

Hastaların çok büyük bir kısmında işlemden 30-60 dakika önce alınacak olan basit bir ağrı kesici işlemin rahat ve sorunsuz geçmesini sağlar.

HSG çekilmesi sonrası kendiliğinden oluşan gebeliklerde bir miktar artış gözlenmektedir. Bunun nedeni olarak ise tüplerdeki hafif yapışıklıkların basınçla verilen ilaç nedeni ile açılması şeklinde açıklanmaktadır. Bir de eğer kısırlığa bir sebep olarak mikrobik bir olay varsa verilen ilacın antimikrobial özellikleri de tedavi edici olabilir.

Uzun süredir infertilite/kısırlık problemi çeken bir çiftin HSG çekimi sonrası kendiliğinden gebe kalması bu yüzden şaşırtıcı değildir.


Rahim filmi çekilmesinin zararlı yan etkileri var mıdır?


Rahim filmi çekilirken nadiren allerjik reaksiyon gelişebilir. Bu nedenle eski tip ilaçlar yerine alerji yapma potansiyeli son derece düşük olan yeni tür ilaçlar tercih edilmelidir. En sık görülen komplikasyon enfeksiyondur ve her 100 hastadan birinde görülür.

Enfeksiyonu önlemek için işlem öncesi ya da sonrası mutlaka antibiyotik kullanımına gerek yoktur. Sadece kalp kapakçık hastalığı olanlarda önlem olarak işlem öncesinde antibiyotik profilaksisi yapılır.Rahim Filmi çekimi sonrasında;


Lekelenme tarzında ya da az miktarda vajinal kanama olabilir. Eğer kanama fazlaysa ya da birkaç günden uzun sürerse mutlaka doktorunuzu aramanız gerekir. Ayrıca hafif ya da orta şiddette bel ve kasık ağrısı da çekim sonrasında olabilir. Ağrı artar ise veya ateş ortaya çıkar ise bu da erken bir enfeksiyonun belirtisi olabilir yine mutlaka doktorunuzu arayın.

İşlem sırasında rahim ağzı az miktarda da olsa zorlandığından HSG sonrası 48 saat süre ile banyo yapmak, cinsel ilişkide bulunmak ve vajinal tampon kullanmak sakıncalıdır, bunlardan kaçınmalısınız.


Rahim filminde tüplerden birisi ya da ikisi kapalı çıkarsa ne olacak ?


Öncelikle şunu bilmek gerekir ki HSG oldukça faydalı ve temel bir tetkik olmasına rağmen her zaman tam olarak gerçeği yansıtmayabilir. Yani tüplerin rahim filminde kapalı olarak görülmeleri her zaman gerçekten de kapalı oldukları anlamına gelmez..!

Ağrı eşiği düşük bazı bayanların işlem anında duydukları rahatsızlık ve ağrı nedeniyle ve verilen ilaca bir reaksiyon olarak bazen kanallarda spazm olması ilacın tüplerden geçmemesine ve hatalı olarak tüplerin birinin veya ikisinin birden kapalı olarak yorumlanmasına neden olabilir.

Ancak tecrübeli bir Jinekolog rahim filmi değerlendirirken spazm nedeniyle tüplerden ilacın geçmemesini gerçekten tıkalı olan bir rahim filminden çoğunlukla (her zaman olmasa da) ayırabilir.

Bu neden rahim filminden önce mutlaka bir antispazmodik adı verilen kas gevşetici ilacın yapılmasını önermekteyiz..

Bazen filmde kapalı olarak değerlendirilen tüplerin Laparoskopi esnasında açık olduğu da görülebilir.

Dolayısıyla eğer tüplerin kapalı olduğu düşünülüp tüp bebek kararı verilecekse öncesinde Laparoskopi işlemi yapmak daha mantıklı olabilir. Çünkü Laparoskopik değerlendirmede tüplerin aslında açık oldukları da ortaya çıkabilir ve aşılama yönteminden çiftin fayda göreceği anlaşılabilir.

Ayrıca Laparoskopi anında tüplerdeki sorun daha net olarak ortaya konup anında tedavisi de yapılabilir ve gerekli müdahaleyle kanalların açılması da sağlanabilir. Elbette bu her olguda geçerli olmayabilir ve laparoskopi sonrasında çiftin ancak tüp bebek tedavisinden fayda göreceği de ortaya çıkabilir.


Bu yazı Dr. Selman Laçin'den alınmıştır. -selmanlacin.com- 
 
Yorumlar (204)Add Comment
...
Yazan zeynep mar, +
ıkı ay once hıstereskopı amelıyatı gecırdım 2 gun once dr rahım rontgenım cekıldı cok agrılı bır ıslemdı ama cok sukur sonucu guzel cıktı bır sorun yok.acaba bılgısı olan var mı rontgenden kac gun sonra gebelık dusunulmelı....
...
Yazan cengo, +
arkadaşlar merhaba bende salı günü çektirdim abrttıkları kadar değil çok basit cidden sakın ertelemeyin derim bende her hangi bir sorun yok 2 de evladım var ama 3. bebeğe 2 yıldır kalamadım hsg de temiz çıktı smilies/sad.gif rabbim sesimi duy ne olurr
...
Yazan gülümse, +
arkadaşlar canınızı sıkmayın bilmiyorum ama benimkiler tıkalı çıktı ondan mı ama ağrı olmadı keske ağrım olsaydıda tıkalı olmasaydı napıcam bilemiyorum ancak ağlamaya gücüm yetiyorsmilies/cry.gif
...
Yazan hülyad, +
Arkadaşlar, artık iletişimin günümüzde hızla yayıldığını bilmeyenimiz yok.Başımıza bir şey geldiğinde direk internete sarılıyoruz. Bir şeyler öğrenmek için tabiki haklıyız. HSG yi aynen sizler gibi bende araştırınca sizin yorumlarınıza denk geldim haliyle...bende ilk kez deneyimimi yazıyorum sizlere..Gerçekten çok işe yarıyor.Bazı yorumlardan bende korkmadım değil.Ama inanın korkulacak hiç bir şey yok.Siz gerekeni yapın, doktorunuzda gerekeni yaptımı iş bitiyor.Şöyle rahat olun ve talimatlara uyun.Nasıl desem adet sancısı gibi birkaç sancı o kadar.Ben saat 14,20 gibi yaptırdım, sonra alışverişe çıktım ve şu an işteyim. Ne bir ağrı yada sancı var ne de başka bir şey.Doktorunuz ondan sonra da ne yapılması gerektiğini bilgilendiriyor.Bana 5 şeye uymamı söyledi.1-ilacı dışarıya çıkardığım için işlem bitince ağrın olmayacak 2-lekelenmeler gelebilir bu ilacın kalıntıları korkma 3-monodoks 5 gün sabah akşam kullan 4-ağrın olursa şayet hafif ağrı kesici alabilirsin.5-üç gün cinsel ilişki yok.son bir şey spiral taktıran varsa aranızda ondan daha basit diye söyleyebilirim.
...
Yazan Vecihe, +
Lütfen arkadaşlar kimseyi korkumayalım bu yazılanları okudum bir ay uyku uyuyamadım.arkadaşlar sakın korkmayın hic öyle bahsedildiği gibi değil.en fazlada 2dk sürüyo zaten yalandan anestezilere okadar para vermeyin benim tüplerim açık çıktı inşallah bu ay hamile kalabilirim
...
Yazan ösge, +
canlarım hepinizin yazısını okudumsmilies/smiley.gif sakın ha KORKMAYIN! Ben kı kan aldırmaktan bıle korkan bırıyım nasıl buyuk bır stres yasadım gıtmeden önce anlatamam.duyduklarımdan cok asırı derecede korkmustum ama yasadıgım sey sadece regl agrısı kadardı.ben eskişehirde yasıyorum .özel sakarya hastanesinde yaptırdım allah razı olsun doktorum bana guven demıstı ıyı kı de guvenmısım.tuplerım acık cıktı.filmden sonra bana antıbıyotık ve agrı kesıcı vermıstı onları kullandım.sadece ıkı gun hafıf bı regl agrısı hıssettım ama bıttı.dedıgım gıbı sakınkorkmayın ama guvendıgınız ıyı bı hastanede yaptırın kendınızı hırpalatmayın arkadaslarsmilies/smiley.gif))
...
Yazan vildan 11 nisan 2o12, +
merhaba arkadaşlar ben 5 yıl evliyim bebegimiz ilk başlarda olmadı sonra tedavi ile oldu ama karnımda öldü 1 aylık ken cok üzüldüm sonra dahada olmadı 3 yıl gecti aradan şimdi yeni ilk defa yumurtalık filmi cektirdim kanallarımın 1 risi tıkanıkmış digeri biraz ackmış hap verdi doktorum 1 aysonra yine cekilecem yumurtalık filmi cocugumuz olmuyor diye cok üzüldük 5 senedir cok zor olmayınca allah yardımcımız olsun inşallah olur olursa size yazıcam ben bayıtılarak filim cekildim agrı olmadı biraz oldu gecti allah yardımcımız olsun amin
...
Yazan simay mart 21 2012, +
mrb kızlar ben dün rahim filmi çektirdim ama inanın bir hafta uyumadım korkudan ama hiç gerek yokmuş yani söylenenler kadar deyilmiş biraz ağrı oluyo ama dayanılmayacak kadar deyil yani bence ertelemeyin.rabbim hepimizin yardımcısı olsun..
...
Yazan deniz yalanrenk, +
bende dün cektirdim arkadaslar sol kapalıymıs ama 4 ay önce kürtaj oldum bos gebelikten ama doktorum sol yumurtalıgımda kese dedi e kapalıysa nasıl sol yumurtalıktan gebe kalabildim doktora sordum bilmem yanlıs görmüstür dedi yani acıksa veya tek tüp acıksa hamilelik olabiliyormus mide kasıldıgında kanal duvarları kasıldıgı iicin sıvı gitmeyebilir yumurtaalıga hem agrısız gectiginde pek acık olmuyormus cok agrılıysa yumurtalıklara ulastıgı icin sıvı agrı yaparmıs jinekologdan ögrendim smilies/kiss.gif
...
Yazan tane, +
Arkadaşlar ben bugün çektirdim şubat 2011 anestezi ile hiçbirşey hisettmedim hiçte ağrım olmadı toplam 15 dk sürdü, kesinlikle korkmayın ve ufak bir anestezi altında yaptırın , korkulacak hiçbirşey yok , kafanızı karıştırıp sters yapmayın , ben yaptığım stres için çok pişmanım şimdiden geçmiş olsun smilies/smiley.gif
...
Yazan toprak, +
Ağrı eşiğimin düşük olmasına ve hatta lazer dahi yaptıramama rağmen, bugün yaptırdığım rahim filminden kesinlikle bir ağrı ya da acı hissetmediğimi içtenlikle söyleyebilirim, iki gün öncesinden uykumun kaçmasına üzüldüm sadece, regl esnasında ufak kasılmalara alışkınsanız bunu çok kolaylıkla yaptırabilirsiniz.Allah herkese dilediğini versin..
...
Yazan iremm, +
Merhabalar, öncelikle bu yorumu bebek isteyipte umutsuzluğa kapılan kadınlar için yazıyorum. Yaklaşık 5 ay önce çok çok korkarak ve stresten bayılacak halde rahim filmi çektirdim. Herhangi bir aneztezi veya antibiyotik verilmedi.Ama adet ağrısını geçmedi varolan ağrı. Ama sonrasında aldığım sonuça çok üzüldüm. Çünkü sonuç tüplerden biri tıkalıydı. Doktorum ve eşim umutsuzluğa kapılmamamı söylemelerine rağman kendimi ağlamaktan alamıyordum. Doktorum hiç bir ilaç vs. vermedi 1 ay sonra tekrar gel dedi. 1 ay sonrasında çok şaşırtısı bir sonuç aldık. Eşimle inanamadık. Sanırım hamileydim, doktora gittiğimizde de bunu teyid ettik. Rabbime şükürler olsun şu anda 3,5 aylık hamileyim.
...
Yazan ..., +
arkadaşlariben bugün hsg yaptırdım.anestezi ile yaptıcaktım ama doktor gerek yok bana güven dedi ve bende güvenip anesteziden vazgeçtim.iyikide vazgeçmişim.toplam 5 dakika süren,birkaç saniye ağrı hissettiğiniz ki oda adet ağrısından farksız,son derece kolay bir işlem.üstelik benim sol tüpümde tıkanıklık olmasına rağmen hissettiğim ağrı çok az ve anlıktı.masadan rahatlıkla kalktım,yürüdüm,evime geldim,işlerimi yaptım.ağrılı,anestezi ile yaptırın laflarına aldırmadan,korkmadan,rahatça yaptırın.ihmal etmenizi gerektirecek hiç bir sorunu yok.
...
Yazan yazan esra oacak 15.2011, +
arkadaşlar dün rahim filmi çektirdim,
bilginiz olsun diye yazmak istiyorum,ön hazılrık olarak serum taktılar,serumla beraber antibiyotik verildi,
yeşil önlük giydim ve tüm elbiselerimi çıkardılar takılarımda dahil,yaklaşık olarak özel bir odada 40 dk bekledim
ve bir sedye yardımı ile ameliyathaneye götürdüler,çok soğuksmilies/sad.gif çok üşüdüm ,başımda 7 kişi vardı sanırım her biri ayrı işlem yapıyor ,ameliyat masasında bacaklarımı açtılar ve bol sıvı döküp boyadılar ön hazılrık olarak ,
tabi ben soğuktan ve korkudan titriyorum o sıra narkoz verdiler ve soru sordular,uyudum,
uyandığımda ,ilgili arkdaşlar geçmiş olsun dileklerinde bulundular smilies/smiley.gif sonra beni odama çıkardılar ,atlamak istemiyorum ,altım çok ıslaktı biraz batikon ibirazda kan vardı ,yaklaşık 25 dk bekledim doktorum geldi ve sonuçlarımı bana gösterdi ,temiz çıkmıştı..
sonra hastaneden çıktım ,ağrım yoktu eve gelene kadar ,akşam biraz ağrım oldu be bugünde biraz var..
bence ne olursa olsun anestezi alın,kolay bir işlem dill..
umarım istediğimiz bebeğe kavuşuruz..
...
Yazan tülay ocak 10 2011, +
ocagın 7 sinde çektirdim yapmanız gereken sakin olmanız normelde çok agrısı olmuyormuş ama benim tüplerim kapalı oldugu için dayanılmaz bir agrım oldu tüp bebek yaptırıyorum inşallah bebegimi kucama alırım eminim herşey ozaman unutulur son aşamadayım son olarak sis muhabbeti var nasıl bir şey bilmiyorum umarım rahat geçer eger tutarsa sizinle paşlaşmayı çok isterim bana şans dileyin dualarınızı eksik etmeyin arkadaşlar
...
Yazan tby, +
rahim filmi çektirdim cumartesi günü anestezili ..tabiki ağrı hissetmedim..ama rahim ağzındaki yolda yapışıklık varmış yarın doktoruma gösterecğim hayırlısı..
...
Yazan :), +
arkadaşlar kesinlikle anlatıldığı kadar acı veren bişey değil.tamamen abartı.sakın ertelemeyin
...
Yazan sijan, +
arkadaşlar bu aşamada hekim çok önemli!mutlaka tecrübeli bir doktora yaptırın.ben 2 ay önce çektirdim keşke anestezi alsaymışım diyorum 5-10 dk lık işlem 45 dk sürdü çünkü tecrübesiz bir doktara gitmişim ilkini zar zor çekti o kadar ağrım oldu ki anlatamam ve bununla da bitmedi üstüne bir daha denemek istedi ağlayarak kabul ettim 2.side kapalı çıktı .sonuçlarımı başka bir doktora gösterdim spazm geçirmiş olabileceğimi söyledi bunun üzerine ne yazıkki 3.filmi çektireceğim ama bu sefer kesinlikle anestezili....
...
Yazan annesiz büyüyüp anne olamayan, +
Bende bu ay rahim filmi çektirdim ve çektirmek isteyenlere kesinlikle zor olmadığını abartılacak hiç ama hiç arı olmadıını sölemeyi borç bilirim. Beni öyle korkuttularki 1.5 senedir hamile kalamadığım ve bebeği çok istediğim halde cesaret edemiyodum. Ama çok kolaymış. Ne ağrı kesici ne anestezi ne narkozu. Hiç bişeye gerek yok. Jinekolojik muayeneden daha rahat. Kesinlikle korkucak bişe yok. Anesteziye hiç gerek yok.
...
Yazan nesibe, +
canim ben de dun cektirdim ama anlattiklari kadar yokmus ya ben cok korktum elim ayagim titredi 2 gun önceden agri kesici icmeye basladim ve gitmeden 1 saat önce de ictim ama inanki korkulacak bir sey yok adet sancisi gibi oluyor benim suan belim ve hala sancim var ama kanamam yok gelmedi neden bilmiyorum: eger bebek istiyorsak hepsine katlanmak zorun dayiniz smilies/smiley.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gif RABBİM HEPİMİZE BEBEK İSTEYEN HARKEZE HAYİRLİ EVLAT NASİP ETSİNsmilies/smiley.gif herseyin basi dua hepinizin dualarini bekliyorumsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gif
...
Yazan ....., +
selam arkadaşlar..

rahim filmini geçen hafta çektirdim. özel bir hastanede güzel bir ekip çekti. Çok korkuyordum ve bacaklarım sangır zangır titriyordu. ilacın verilme esnasını duymadım fakat kendimi çok sıktığım için olsa gerek öncesinde rahime yerleştirdikleri şeylerde çok ağrım oldu. film çektirecek olan arkadaşlar öncelikle sakin olsunlar, herkes çektirmişse dayanılmayacak bişi değil diye düşünsünler.

Rabbim herkese hayırlı evladı, hayırlı en kısa zamanda nasip etsin.
...
Yazan figenn, +
merhaba,
ben 1 ekimde rahim filmi çektirdim 22 sinde reglimi bekliodum ve 15 gün geçti hala tık yok kan testi yaptım bugün ama negatif. acaba rahim filminden sonra regle günün değişebilirmi?
teşekürler
...
Yazan esraaa, +
ben geçen ay devlet hastanesinde çektirdim anestezi yapmadılar çok ağrım oldu bittikten sonra şükür atlattım derken sonucu alınca şok geçirdim filim yanlış çekilmiş. 2 gün sonra yeniden çektireceğim size tavsiyem güvenilir bi yerde anestezi ile çektirin A llah isteyen herkese hayırlı evlet nasip etsin.
...
Yazan CEYDA ceyda, +
Arkadaşlar 1 ay önce hsg çektirdim.kulaktan duyma bilgilere aldanarak gittim çok korkuyordum.ama inanın anlatılanla hiç ilgisi yok.adet ağrısından daha az bir ağrı yaşadım operasyon esnasında ve 3dk kadar sürdü.bittikten sonra normal yaşantıma hemen döndüm ama 1 hafta kadar kanamam oldu az da olsa.çünkü tüplerimde daralma oluşmuştu.açıldığı için oluştuğunu söyledi doktorum.tekrar söylüyorum dışarda konuşulanlara kulağınızı tıkayın
...
Yazan birsen, +
arkadaşlar ben de bugün çektirdim ve hiç acımadı siz kimseye bakıp da korkmayın
...
Yazan aysel elgün, +
ARKADAŞLAR , BENİM KADAR KORKMAYIN BEN AĞLAMIŞTIM BİLE TAMAMEN ÖNYARGIYA BAĞLI BİRŞEY 1 SAAT ÖNCE AĞRI KESİCİ ALIN VE GİDİN GERÇEKTEN HİİİÇ ACIMIYOR .... BEBEK İÇİN DEĞMEZMİ SİZCE....

ALLAH HERKESİN DİLEĞİNİ GERÇEKLEŞTİRSİN.....
...
Yazan günay, +
smilies/cheesy.gifrahim filmimi yeni yaptırdım yozgatlıyım anestezi ile oldum çok kolay hiç acı çekmedim doktorrum zeynep hanıma çok teşekkür edetim inşallah önümüzdeki ay hamile kalıclıcam herkese allahım nasip etsin sevgiler
...
Yazan ,,,,,,,,,,,,,,,,,, +
bende 15gün önce felan çekildim hiç korkmayın adet sancısı gibi bi agrı oluyo bide bende rahim darlıgı oldugundan biraz agrıdı hepimiz bebk işstyoruz bunu kalpten istyosak bişeylere katlanmamız gerekiyo demi?
...
Yazan K.T.E.Y., +
SELAM ARKADAŞLAR ;

ACIKCASI BENDE ÇEKTİRDİM ... TABİKİ ACI OLUYOR AMA BÜYÜTÜLECEK TARDA DEĞİL 3 YILLIK EVLIYIM VE 2 BEBEĞİMİZ DÜŞÜK YOLUYLA KAYBETİM ... BUNUn ÜZERİNE KORUNMAMIZA RAĞMEN BEBEĞİMİZ OLMADI .... ÇOK İYİ BİR PRF. DR. BULDUK VE BÜTÜN TAHLİLERİ YAPTIRDIM RÖTGENDE DAHİL ACIYOR AMA ABARTILACAK BİR DURUM DEĞİL O YÜZDEN SAKINA KORKMAYIN DERİN NEFES TEKNİĞİNİ KULANIN HİÇ ACI HİSETMİYORSUNUZ İLAÇ VERİLİRKEN DERİN NEFES ALIN ......
...
Yazan saliha, +
bende birkaç gün sonra çektireceim çok korkuyodum ama biraz rahatladım teşekkür ederim
...
Yazan çiğdemmmmm, +
Arkadaslar bende çikolata kisti var her iki yumurtalığımda da( 3.1-3.2) şimdi 3 ay doğum kontrol hapı kullanıcam dokturun önerisiyle, daa sonra hsg ama çok korkuyorum.bende anesteziyle yaptırıcam.şimdiden doktoruma söledim anesteziyle istediğimi.işallah kistlerim erirde diğer işlemlere gerek kalmaz.lütfen bana dua edin,ben de ediyorum size.Allah bize de en kısa sürede hayırlı bebişler nasip etsin.amiiiiiinsmilies/sad.gif
...
Yazan halni, +
ben 3 gün önce çektirdim lokal anestezi ile ama yinede ağrım oldu smilies/sad.gif size tavsiyem genel anestezi ile çekinmek mutlaka ağrı kesicinizi ve antibiyotiğinizide almayı unutmayın hatta 2 gün öncesinde başlayın.Bu arada dr çok önemli güvenilir bir dr ye çektirin bazı doktorlar rezil ediyormuş.Çok şükürki benim dr iyiydi ona rağmen yinede ağrım oldu.sonrasında 2 saat ağrım oldu ve geçti.Allah hepimizin yardımcısı olsun...
...
Yazan sevgi aydın, +
mrb arkadaşlar ben geçen hafta hsg çekildim kendimi çok sıktım sıktıgım içinde biraz zor oldu çekilecek arkadaşları söylüyorum sakın kendinizi sıkmayım rahat olun sıkarsanız biraz zor oluyor tekrar söylüyorum rahat olun iyi günler herkese hayırlı bebekler;
...
Yazan deryaaa, +
ben bugün çektirdim biraz ağrılı oldu ama dayanılmayacak ağrı değil.bebek istiyorsak bu kadarınada katlanıcaz artık,ama çektirmeyenler boşouna stres yapmasın kafanı o kadar yorduğuna değmiyor bi anlık bişey..
...
Yazan civciv, +
ben 4 ay önce çektirdim..2 tüpte ufak yapışıklıklar çıktı ve hsg ile açıldı...artık bir problem yok dedi doktor...ama hala gebelik yok smilies/sad.gif( doktor 6 ay içinde olabilir dedi...bakalım bekliyoruz...allahtan hayırlısı olur hepimiz için inş.
...
Yazan gülo 13-4-2010 salı, +
arkadaşlar tüm yorumlarınızı okudum kiminiz kolay kiminiz zor çektirmişiniz rahim filmini kime inanacağım bilmiyorum ben 1998 de çektirdim çok zor geçti benim 12 yaşında bir oğlum var 37 yaşındayım artk ikinci çocuğu duşunuyorum 4 -5 yıldır bebek istiyorum ama olmuyor doktorum rahim filmi istedi ama korkudan sürekli erteliyorum benim tercihim narkozlu çektirmek ne yani her açıyı her zorluğu biz kadınlar çekmek zorundamıyız eşlerimizin eli biraz cebine girsin de bizde bu zorluğu acıyı çekmeyelim narkozlu çektirelim en yakın zamanda çektirip size sonucu yazıcam allah olmayanlara hayırlı evlatlar nasip etsin
...
Yazan türkan, +
selam bende 3gün önce cektirdim ama hiç bir ağrı hisetmedim inan hiç bir ağrı hissetmiyorsunuz benim çok iyi geçti darısı cektireceklerin başına
...
Yazan kanatsız melek, +
slm arkadaşlar bende geçen hafta çektirdim hsg ama korktuğum için anestezili yaptırdım iyiki öyle yapmışım hiç birşey duymadım normal 200 tl anestezili 300 tl çektirdim ama değdi korkuyorsanız anestezili tavsiye ederim par canımızdan kıymetlimi herkeze sağlıklı bebekler versin rabbim banada aminnnnnsmilies/grin.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan asu, +
arkadaşlar merhaba ben dün çektirdim ama korkacak hiçbirşey yok sizde korkmayın .benim ikiside açık çıktı. doktorum 6ay içinde hamile kalırsın dedi .allah herkese nasip etsin.
...
Yazan mutlt, +
ben dün çektirdim kabus gibiydi benim tüpler tıkanıkmış ama 4 tane filmden sonra ikiside açıldı bakalım hayırlısı bundan sonra ne olacak yüce rabbim herkese kolaylık versin çok zor ama çektiğimiz acılara değerde bizde kucağımıza alırız inş.
...
Yazan ebru, +
slmaleyküm hangi devlet hastahanesinde rahim filmi cekiliyo cvp paylaşın lütfen
...
Yazan songül doğan, +
merhaba arkadaşlar bende bugün çektirdim aslında hiç acımadı ama ben korkarak ön yargılı gittiğim için yapılamadı ama yemin ederim acıyacak bişi yok bende yaptıramadığım için çok pişman oldum şimdi isteseler şimdi yaparım ama ne yazık ki bir ay beklemem gerek çok üzgünüm bu yüzden inşallah benim yazımı okursunuz benim tavsiyem ya ilk önce siz gidin yada içeride biri varsa dışarıda bekleyin beni küçük bi odada beklettiler ve önceki bayanın canı tatlı olduğu için biraz ses çıkardı ve ben hepten korktum lütfen siz bu hatayı yapmayın güzel rabbim hasret herkeslere güzel bebkler nasip etsin inşallahsmilies/smiley.gif
...
Yazan yazan çiğdem, mart 11, 2010, +
arkadaşlar ben dün çektirdim anestezi falan abartı bence hatta çeken doktora ağrı kesici falan almadım dedim gerek ypk dedi.çekerken 2 dakika falan çok acıyo of demeye kalmadan bitiyo yalnız sonrasında ağrı oluyo ben çektirdikten 10 dakka sonra hiç acım kalmadı kalktım eşimle bi güzel yemeğe gittik hata ben abartıp alışverişe gittim ama sonra birden halsizleştim ağrım başladı eve geldiğimde ateşim iyice yükseldi antibiyotiğimi içip ateş düşürücü ağrı kesicimi i içtim gece zor geçti am sabah kalkıp işime gittim şu an karnımda hala eğilip kalkarken az bi acı var oda geçer heralde enfeksiyon için antibiyotik şart bu arada tüplerin ikiside açık ama 1 senedir istiyoruz henüz olmadı bakalım bundan sonra ne olacak doktorum bekleyin dedi 6 ay bir şey yapmıyacağız.
...
Yazan oya gültekin, +
arkadaşlar bende bu yorumları okuyup ilk başta çok korkmuştum.ama çektirmeye karar verdim ve çektirdim. çok rahat geçti strese hiç mii hiç gerek yok.bununla birlikte yumurtlama tedavisinede başladık allahım inş bu ay hamiş kalmışımdır korkudan test bile yapmıyorum.hayırlısı inş.ama tvsiyem FINDIKZADE RADYOMARDA çektirin ve hiç korkmayın
...
Yazan cidem, +
arkadaşlar hiç korkmayın bence ben 27 yaşındayım ve bu ayın 2 sinde cektirdim ve kolay gecti allah herkese nasip etsin cocuk smilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif
...
Yazan inci, +
arkadaslar korkacak bısey yok her solenene bakmayın kısırlıktakı en kolay olan bolum bu ewt bıraz zor oluyor ama deyer
ben 27 yıldır arastırıyorum bebebegı ama daha sahıp olamadım yenı bı doktora gıttım sadece tüp bebek uzerıne ınsallah bu sefer olur allah herkeze ıcınde bana nasıp etsın cok ıstıyorum ama cocuk her seye deyer ben cok seyler yasadım
ınsallah herkezın olur
...
Yazan ilknur bahar, +
slm kızlar ben 3 saat önce çektirdim evet biraz ağrı oldu işlem sırasında ama şimdi iyiyim ağrı kesici ve antibiyotik verdi doktorum 1 hafta cinsel ilişki yok dedi o kadar 2 tüpümde açık çıktı çok şükür inşallah hamile kalırım hamile kalan varmı lütfen yazın
...
Yazan SIBELL, +
Merhaba, bende dün çektirdim. Adet olacakmışım gibi bir ağrı dışında hiç bir şey hissetmedim. Zaten çektirdiğim yerde özellikle ağrı yok diye söyleniyordu doğru söylüyorlarmış sohpet ede ede geçti. Çok korkarak gittim ama korktuğum olmadı. Sonrasında ne ağrı ne sızı nede kanama oldu. 4,5 yıllık evliyim korkudan çektirememiştim. Geç kalmışım korkulcak bir şey yokmuş.... smilies/wink.gif Çektirdiğim yer Fındıkzade..
...
Yazan yazan gülay,şubat 10,2010, +
arkadaşlar ben dün çektirdim gerçekten çok zor geçti keşke bende anestezi alsaymışım ama allahtan sonuç iyi çıktı inanın bütün acıyı unutturdu rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın herkese sağlıklı bebişler versin
...
Yazan filizzz, +
den 4 yıllık evliyim.bebek düşüündügümüz icin doktora gitmiştim.doktor hsg istedi.bende narkoz altında çektirdim.tabi hiçbişey hissetmedim.bence en iyiside buydu.allahtan tüplerim açıkmış.bende bir sorun yokmuş yaniii.smilies/smiley.gif
...
Yazan maviş, +
merhaba arkadaşlar bende 3 gün sonra çektireceğim.bende çok korkuyorum.yorumlarınızı okuyunca biraz rahatladım.yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim.inşallah benimde sonucum iyi çıkar dua edin.
...
Yazan korkusuz korkak:)) 14.01.2010, +
arkadaşlar yorumları okudum ve ben bugün hsg çektirmeye gittim 4 yıllık evliyim 2 yıldır bebek istiyoruz hiçççççç korkulacak bişey yok ben okadar sıkıntı yaptımki çektirmeden artık düşünmekten başım dönmeye başlamıştı smilies/smiley.gif doktorum 1 saat önce ağrı kesici almamı söyledi ve girmeden önce ağrı kesici iğne yaptı ve röntgen masasına yatırdı içeri maşaya benzer bir alet yerleştiriyorlar rahmi azcık dışa dğru çekerek sabitliyor bunda az bir ağrı olabilir ama çok az ve ilacı veriyorlar enjektörle fakat ilaç verirken hissetmiyorsunuz sonra az az ağrı gelmeye başlıyor bildiğimiz karın ağrısı 5 saniye sürüyo sürmüyo okadar az adet sancısı çeken alışkındı bu ağrıya ve bitiyor bukadar aleti geri çekiyolar azcık bi lekelenme geliyor kesinlikle acı duymuyorsunuz belki iğne vurdukları içindir ama az karın ağrısı oluyor dayanılmayacak bişey değil anesteziye kesinlikle gerek yok ben bu işlemi devlet kadındoğum hastanesinde yaptırdım 300 350 arası para veriyorsun ve ben ertesi günü çalışmaya başladım tüplerim açık çktı allah hepimize sağlıklı hayırlı bebişler nasip etsin..aminnnsmilies/smiley.gif))
...
Yazan esraa, +
mrb arkadaşlar bende hamile kalamıyorum doktorum rahim filmi istedi ve yarın çektirmeye gidicem çok fena korkuyorum çektiren bikaç kişiye sordum bayılmışlarsmilies/sad.gifinşallah ii gecer allah herkese sağlıklı bebkler versin inşallah
...
Yazan sema ocak062010, +
bende 30 aralıkta çektirdim acı vardı ama bebek olacaksa değer arkadaşlar
...
Yazan ela nur, +
bende çektirdim narkoz aldım dotorum iyiki narkoz aldın dedi çünki zor olmuş 3 ay içinde hamile kalırsın dedi doktor işallah kalırım
...
Yazan büşra, +
arkadaslar sanırım bende çektiricem doktorum 2 ay daha beklıyelım dedı olmassa hgs cektır bı bakalım dedı tugba arkadasım o senın gıttıgın yerı onerdı banada doktorum fındıkzdede agrıssız yapıyolarmıs cok korkuyorum ama napalım yapılacak bısı yok
...
Yazan pınarrrrrr, +
bu filmi çekersen ölürsün kaldıramazsın dediler 5 ay erteledim korktum.ama yanılmışım.sabah çektirdim 2saat sonrasında iş yerime gittim derslerime girdim.az ağrısı oldu ama insanların abarttığı gibi değil.keşke başta yaptırsaydım.10 gün oldu.ama doktor önemli diye düşünüyorum.uzmanında yaptırmak lazım.kesinlikle korkmayın...hoşçakalın..smilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif
...
Yazan YAZAN ÖMÜR,23 ARALIK 2009, +
3 AY ÖNCE SAĞ TÜPÜM ALINDI DIŞ GEBELİKTEN DOLAYI O İKİNCİ DIŞ GEBELİGİMDİ.SPL TÜP İÇİN RAHİM FİLMİ DENİLDİ 28 ARALIKTA ÇEKTİRİCEM İNŞALLAH ONDA Bİ PROBLEM YOKTUR
KORKUYORUM AMA ÇEKTİRMEM GEREK
...
Yazan dileğim, +
merhaba arkadaşlar bendende ssk hastanesinden rahim filmi istendi 24 aralıkta aynı hastaneye randevu verdiler, ama öyle bir kağıt verdilerki (3 sayfalık ölüm riskine kadar uyaran) çok korktum. ist. avrupa yakasında bunu çektirebileceğim çok maliyetli olmayan bir yer önerebilirmisiniz?
...
Yazan karya22, +
merhaba arkadaşlar bende hsg çektirdim ama aneztezi alarak çektirdim çünkü bir çok arkadaşım var hepsi ağrılı bir işlem olduğunu söyledi o yüzden bence en mantıklısı aneztezi altında çektirmek
...
Yazan merve bengü, +
Arkadaşlar merhaba ben HSG filimini dün çektirdim filim çekilirken ağrı falan hisstmiyorsun çünkü anestezi yapıyorlar sadece tek adet sancısı gibi bir ağrı kalıyor. biraz kanamam oldu ama önemli değil. Tüplerimde biraz tıkanıklık çıktı bakalım neler olcak Allahım herkeze sağlıklı sihatli bebekler nasip etsin. TEŞEKÜRLER
...
Yazan emel, +
merhaba arkadaslar ben 4 yıllık evliyim ve 2 tane düşüğüm oldu 1senedir korunmadım hamile kalamadım doktorum rahim filmi verdi yorumları okuduktan sonra korkum hafifledi ama size sorularım olucak işleme başlarken makas denilen alet mi kullanılıyor bide doktor bana agrı kesıcı iç demedi ben kendim agrı kesıcı ıcsem bi sakıncası olur mu kullandıysanız agrı kesıcının ismını yazar mısınız ben avrupa safakta doktoro gidiyorum gidenınız var mı
...
Yazan sdf, +
smilies/wink.gifben özel sada hastanesinde menemende çektirdim bayıltarak çektiler ama iyiki bayıltmışlar . Ayıkken çektiremezdim. sonrasında ağrım çok oldu .hemen iğne yaptılar ama 4-5 saat etkili ertesi gün bile akşama kadar karnımın içinde ağır bir top varmış gibi sancı oldu yürümekte zorlandım.fakat çok şükür sonuç güzel çıktı.25 günde bir adet görüyordum ama bugün 30 gün oldu.ilaçtan olabilirmi acaba
...
Yazan TUĞBA KARALARLI, +
ARKADAŞLAR, BEN DÜN ÇEKTİRDİM. KORKULACAK HÜÇ BİR ŞEY YOK. MUAYENEDEN FARKSIZ. FINDIKZADE DE RADYOMAR İSMİNDE BİR LABAROTUVARDA ÇEKTİRDİİM. HİÇ KORKMAYIN. BENCE BAZI ARKADAŞLAR ABARTIYORLAR
...
Yazan PELİN SELİN, +
BEN DE GEÇEN AY ÇEKİLDİM, 16 AYDIR BEBEK OLMUODU. BU AY ÇOK UMUTLUYUM GONAL -F İĞNELERLE DOĞAL YOLDAN HAMİLE KALMAYA ÇALIŞACAM.. İNŞAALLLLAHHH. ALLLAHIM HEPİMİZE GÜZEL BEBİŞLER VERSİN, HEPİMİZİN İŞİ RAST GİTSİN.smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan ecramnur, +
bende çektirdim kolay oldu hiç acımadı degil tabi biraz kasıgm acıdı
fakat 1 gün sonra mideme vurdu midem acıyor sizinde olan varnmı
mide acır mı
...
Yazan dilek antalya, +

bugün doktora gittim bendende hsg istedi doktorum ama çok korkuyorum acıya dayanıklı biri değilim.zaten kalp kapakçığımda kalınlaşma varmış o yüzden anestezi istiyorum acaba doktorum kabul edermi anestesi yapmayı?.inşlah kabul eder gerçekten çok zor olduğunu söylüyolar.umarım herşey yolunda gider allahım benim gibi tüm çektireceklerin yardımcısı olur. a.eolun.smilies/sad.gifsmilies/sad.gif
...
Yazan angel74, +
yahu arkadaşlar ne sancısı ne ağrısı ne bayılması... gerçekten biz kadınlar abartıyoruz galiba.. şimdi bu rahim ve tüpler dijital ortamda çekiliyor..ben dün akşam çektirdim... doktorumla konuşa konuşa anlatarak bana bitirdi... çok şükür iki tüpümde açık çıktı..sonrasında da kanama olmadı..anlayacağınız korkacak hiç ama hiçbirşey yok...normal muayeneden daha kolay... inanın bana smilies/smiley.gif))) smilies/cool.gif
...
Yazan hayat, +
selam arkadaslar bende bır hafta sora cektırecegım.yazılanların hepsını okudum. kafam cok karıstı.normal muayenede bıle bacaklar4ım zangır zangır tıtrıyor.sımdı nasıl olucak bılmıyorum.yaptıran arkadaslar lutfen detaylı yazsın bıraz.. allah herkesın yardımcıcı olsun
...
Yazan serpilİZMİR, +
slm arkadaşlar ben geçen ay çektirdim rahim filmigayet güzel geçtiçevreden anlatılanlar gibi deil etkilenmeyin size sölenenlerden bence benim sonuçlarım güzel çıktı bir kere rahat olun ve mutlaka anestezi yaptırın ben hiç ağrı çekmedim hatta sonuçları aldıkatn sonra ssinamaya gittim allahtan herkez için hayırlısı
...
Yazan ebru 28 ekim 2009, +
slm arkadaşlar hsg filmini cekilmeyenler bence hiç korkmasınlar çünkü bende gecen sene cekildim biraz acı cekktim fazla birşey değil 5 10 dk birşey cekildikten 2 ay sonra bebeğim oldu bebek için o acıya katlanılır ama ben3 ay sonra düşük yaptım bebeğimi kaybettim çok acılar çektim ve yine deseler hsg filmi cekilecen ben hiç düşünmeden yeterki bebeğimi kucağımı almak için o acıya katlanır ve filmi cektiririm silerde hiç korkmayın çekilin........
...
Yazan VE VE VEE, +
bence burda herkesin ne dediğinin hiç önemi yok neden çünkü herkeste ayrı ayrı acı oluyor kimi hissetmiyor kimi bayılıyor çekinmeden önceki dönem daha sancılı ve yorucu ben o korkuyla haftalarca düşünmekten acı çekmekten çok yıprandım aslında o dönemde daha acı çekmişim 5*10 dk bi işlem ve çıktığımda bittimi ya felan dedim birazcık yada fazla acının ne önemi var önemli olan sonuç .... doğum yapmak da çok zor ama yapacak bişey yok çocuk istiyosan katlanacaksın ve emin olun bebiğinizi kucağınıza alınca herşey bitiyo tüm acılar sıkıntılar onla birlikte yaniden doğuyosunuzzsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gif
...
Yazan blueee., +
ben bu gün çektirdim...hiç sorun yok...sakın korkmayın...adet öncesi hafif bir sızı gibi..bi şey anlamadım...bittiiiismilies/smiley.gif))sonuç almaya konsantre olun yetersmilies/smiley.gif)))dr ve ben kahkahalarla çektik filmismilies/smiley.gif))sadece 1 saat önce ağrı kesici aldım o kadar...asla korkulacak bir şey değil..tekrar ediyorum asla anlatıldığı gibi zor bir olay değil...
...
Yazan gülüzar, +
biz kadınlar bence bazı şeyleri gerçekten abartmayı seviyoruz.ben bu flmi geçen hafta çektirdim.evet çekim esnasında karın ağrısı oluyor ama dayanamıyacak kadar değil.sonrasında bu ağrı çok hafifliyor yalnız vücut dirençsiz oluyor çok fazla kanama olmuyor.herkese geçmiş olsun.inşallah tez zamanda rabbim isteyen herkesi çocuk sahibi yapar.
...
Yazan vermek istemiyorum, +
merhaba bende rahim filmi çektirdim ama biri tıkalı çıktı sorun olurmu bebeyim olacakmısmilies/sad.gifsmilies/sad.gif
...
Yazan sadiş, +
arkadaşlar.korku bir yere kadar ama sonunda küçücük ama büyük bir mutluluk olacak. bende 2 gün sonra çektireceğim. korku az var ama herşeyedeğer. yazarım sonucu
...
Yazan naze, +
ben bir öğrenmek istiyorum arkadaşlar ssk karşılıyormu bunu
...
Yazan seda tekirdağ, +
kafam çok karıştı ne yapacağımı bilmiyorum.inşallah gerek kalmaz.ilaç tedavisi işe yarar umarım
...
Yazan esra 12.10.2009, +
selam arkadaşlar bu ay sonu rahim filmi çekineceğim.yazılanların hepsini okudum,okurken kanım çekildi gözlerim doldu tüylerim diken diken oldu amaaaaaa sonu tatlı bir bebiş olucaksa ki İNŞALLAH olucak bütün ağrılara ve acılara dayanırım.Allah isteyipte olmayan hepimize sağlıklı bebeklekler nasip etsin.hepinize bol şanssmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan ebru, +
bende cektirecegimgim bi kere cektirmiştim cok agrıı gecti valla bu ay sou tekrarcekicek dua edin benimde bebiş olsun
...
Yazan kadrıye, +
sakın korkmayın arkadaslar yok hıç bısey ama benım rahım basıklıgı cıktı onun için amelıyat olacagım ne olur dua edın rahım fılmı cok kolay ama rahat olacaksınız...
Yazan Berra, +
Bende iki gün önce çektirdim,neyseki bu sayfaya önceden bakmıştım ve bir saat kala kas gevşetici almıştım artık ondanmı yoksa doktorun marifetindenmi gayet rahat ağrısız geçti.Röntgene girmeden önce daha çok kasmıştım ve çok stres yapmıştım şimdi onlara yanıyorum boşu boşuna stres çekmişimde uykusuz kalmışım diye.Korkan arkadaşlara tavsiyem daha çok sizin için ne önemliyse ona yoğunlaşın.Banada çok ağrılı olucaandan bahsetti arkadaş oturamadım canım çok yandı dedi.Ama bebek sahibi olmayı çok istiyorum ve bunun için tüm o kocaman ağrıları göze aldım ve bir hafta içerisinde doktorumun sözünü hiç ikiletmeden hemen çektirdim şükür bi sorun yokmuş.Dilerim bundan sonrası herkes içinde bizim içinde istediğimiz şekilde gelişir.RABBİM hepimize SAĞLIKLI HAYIRLI EVLATLAR NASİB EDER İNŞALLAH.... AMİN
...
Yazan neri, +
25 eylül 2009 da çektirdim çektirecek arkadaşlara bol şans diliyorum benim biraz zordu
...
Yazan Ozz, +
AZ ÖNCE DOKTORDAN GELDİM ARKADASLAR, SONUNDA RAHİM FİLMİ CEKTİRDİM.CEKTİRMEMİS OLAN ARKADASLARA FİKİR VERMESİ ACISINDAN YAZIYORUM. VAJİNAYI ACICI BİR ALET YERLESTİRİLİYOR ONCE (EN ZOR BÖLÜM DE O ZATEN)KENDİNİZİ KASMAZSANIZ ,RAHAT OLURSANIZ COK CANINIZ YANMIYOR.SONRA UCUNDA İĞNE OLMAYAN BİR ENJEKTÖRLE SIVIYI RAHİME VERİYORLAR VERDİKLERİ ANDA KASIKLARINIZA ADET SANCISININ EN YOGUN HALİ GİBİ BİR AGRI GİRİYOR AMA 1 DAKİKA BİLE SURMEDEN BİTİRDİLER BENİMKİNİ. RAHAT OLUINCA CANINIZ COK DAHA AZ YANAR.SEVGİLER...
...
Yazan Ozz, +
BEN DE YARINA ÇEKTİRECEĞİM , UMARIM İYİ GEÇER.GELDİGİMDE YAZARIM NASIL OLDUGUNU.DUA EDİN .SEVGİLER...
...
Yazan hilal, +
merhaba ben de rahim filmi çektireli 3 yıl odu.ama hala bebek yok.filmim temiz çıktı ama çok acılı oldu.avazım çıktığı kadar ağladım.ama herkesin ağrı eşiği farklı bi de doktor çok önemli.bence korkmayın ben kendimi kastım belki ondandır.hekese Allah evlat sevgisini tattırsın benm olmadı ama.olmadan bu kadar istenilen bişey yoktur heralde.olmadan bukadar tatlı olunca kimbilir nekadar tatlı.çok ama çok istiyorum ama hayırlısıysa olsun diyorum
...
Yazan mina, +
Bende dün çektirdim arkadaşlar.Ağrısız demeyeceğim ama çokta ağır bir sancı değil.Adet sancısının biraz fazlası o kadar. Zaten tüpler açık ise biraz acı hissetmeniz normalmiş. Kendinizi ne kadar az kasarsanız o kadar ağrısızz bir işlem. Yani herşey size bağlı. Herşey 5 dakika içinde olup bitiyor.Ama mutlaka işlem yapılmadan 30 dakika önce ağrı kesici mutlaka alın. Ve de ped götürmeniz lazım. Benim az da olsa işlem sonrası 1 gün süren bir kanamam oldu. Film sonucumda güzel çıktı inşallah herkes için hayırlı sonuçlar çıkar.
...
Yazan merak, +
arkadailar cekildikten sonra sıvı nereye akıyor yanımızda ped götürelimmi yada iç camaşırı
...
Yazan dolunay, +
merhabalar.ben 5 yıl önce çektirdim ve birdahaki aya hamile kaldım şimdi 4 yaşında bir oğlum var baştan bende çok korktum acı da hissettim ama herşeye değer arkadaşlar korkmayın sonucuna bakın inş allah herkeze çocuk sahibiolmayı nasip eder sevgilerimle.....
...
Yazan merveeeeee0, +
merhaba arkdaşlar bir dahaki ay çektireceğim bende..
ama nette adetten birkaç gün sonra çekilir prensip olarak deniliyor olasılı bir gebeliğe karşı
ama benim yaptıracağım tarih adetten 1 hafta öncesi olacak sizce yaptırmalımıyım yoksa adetimin geçmesini mi bekleyeyim ama onda da bayağı ertelmiş oluyorum ne yapsam lütfen akıl verin...şimdden teşekkür ederim...
...
Yazan sultan, +
merhaba .ben geçen hafta çektirdim 5 dakika sürdü korkulacak gibi degilmiş 3yıl boyunca korktum çektiremedim ama en sonunda mecbur kalıyosun bir an önce çektirmek daha iyi allah herkese evlat nasip etsin
...
Yazan İPEKK, +
BENDE YARIN ÇEKTİRECEĞİM BU TESTİ, AMA KİŞİDEN KİŞİYE DEĞİŞİYOR ANLADIĞIM KADARIYLA. HERKES YAŞAYIP GÖRSÜN. ÇEKTİRECEK OLANLAR AĞRILI OLANLARDAN ETKİLENMESİN. HEPİMİZİN DİLEĞİ BİR AN ÖNCE OLUR UMARIM.
...
Yazan yazan tülay, +
ben geçen ay çekindim bir daha çekinecem korkan arkadaşlar hiç korkmayın sağlığımız için gerekli benimde sürekli düşük oluyor neyseki 13 yaşında bir oğlum var allah herkese versin
...
Yazan gamzeeeee, +
bened 1.5 yıllık evlieyim hala neticeye ulaşamadık geçen ay çektirdim anlatıldığı gibi korkulcak bişey yok sadece ilaç verirken biraz ağrı oluyor başka birşey hissetmiyorsun benim sonrada hiç ağrım olmadı belki kişden kişiye değişiyordur arkadaşım 1hafta yattı çünkü ağrıdan bilmiyorum sadece stresten çok ağladım neticede benim temiz çıktı herşey ama hla bebeeğe kavuşamadık allah herkese nasip etsin çok zormuş acısı .
...
Yazan nazli, +
kimse korkmasin 5 dakikalik bir islem ve cok az kasiklarda agri oluyor; dayanilmayacak bve korkucak bir islem diil
...
Yazan mercan, +
merhaba arkadaşlar ben üç yıllık evliyim 5 gün sonra filmi çektiricem yaklaşık 10 aydır erteliyorum ama sabrım ve gücüm kalmadı artık benden sonra evlenen tüm arkadaşlarım ve akrabalarım bebeklerini büyütürken bana vebalı gibi bakmalarını sindiremez hale geldim artık ne korku nede heyecan var sadece mutlu yuvama bir nefes bir soluk ekleme telaşındayım.... arkadaşlar umutsuzluğu yüreyinizden söküp atın eşinizin elinden tutup geleceğinize bakın

hepinize dua edicem
...
Yazan sevim, +
arkadaslar bugun ıslem gerceklestı...profesyonel bır doktorla profesyonel bır ekıple ıslem bekledıgımden ıyı gectı..gerek alerjıme gerek az acı yasamam ıcın hepsı elınden gelenı yaptı ve ben nerdeyse hıc acı yasamadım,alerjıde olmadım.sızlere tafsıyem korkmayın...sadece doktorunuzun ıyı olmasına ozen gosterın.sonuclarım cok sukur ıyı cıktı.darısı hepınızın basına..
...
Yazan havva eylül 03,2009, +
mrb arkadaşlar bende 4 ay önce çektirdim çekilirlen fazla acı hissetmedim ama sonra çok kötü ağrı çektim okadar korkmanıza gerek yok benim sonuç iyi çıkmıştı şimdi 3 aylık hamileyim bebek bekliyorum smilies/cheesy.gifallah herkese nasipn etsin inşallah
...
Yazan sevim, +
bende korkuyorum bende..arkadaslar anestezı yapılmayacak bana cunku alerjı hastasıyım ve sımdı okuduklarımdan anladımkı o ıslemın de alerjı yapma olasılıgı varmıs...agrı olmasın dıye mı dua edeyım yoksa alerjı olmasın dıye mı dua edeyım sasırdım kaldım. moralım sıfır...onumde 4 gun var nasıl gececek bılmıyorum.. Allah herseyın hayırlısını versın bana da sızlere de...
...
Yazan sevda, +
4 senelik evliyim çok doktora gittim en son rahim filmi ve aşılama dedi bu ay gitmem gerekiyordu ama gidemedim. çevremdekiler beni korkuttu çok zor olduğunu söylediler
...
Yazan siyah inci, +
Merhaba arkadaşlar.Ben bugün çektirdim fakat hiçde korkulacak gibi değilmiş.Anlatanlar çok abartmış.Rahat olun bence.Bende korkuyordum ama değmezmiş.smilies/grin.gif
...
Yazan kaderrrrr, +
arkadaşlar ben geçen hafta çekildim doğrusu biraz acı vericiydi 5 dk filan sürdü ama çektirecek olanlara tavsiyem yarım saat önceden kas gevşetici iğne olsunlar.. ve yanlız gitmesinler çünki benim çıktıktan sonra tansiyonum düştü allahtan eşim yanımdaydı bana yardımcı oldu... ama çok fazla korkmanıza gerek yok sonuçta yapılması gereken bir işlemmsmilies/kiss.gif
...
Yazan ayse, +
6 senedir ertelıyorum korkumdan lutfen rahatlatıcı bı sey soyleyin
...
Yazan nurcan, +
bende haftaya çektiriyorum ama gerçekten ço korkuyorum.1 senedir erteliyorum 3 yaşında kızım var. kızıma hamileliğim sırasında öğrendiğim rahmimde (uterus septus) denilen bir problem çıktı ve hamileliğimde ço zor geçti.ameliyat oldum ve 2. çocuğu istediğim içinde bu filmi çektirmem gerekiyormuş.çok korkuyorum nolur bana dua edin aslında kadınlık baştan başa problem allah herkesin yardımcısı olsun.
...
Yazan Eylül, +
Arkadaşlar ben de yarın çektireceğim, ben de acıya dayanan biriyim ama umarım burada yazılanlar gibi bayıltacak derecede bir ağrı olmuyordur. Dr umda stres yapcak bir şey olmadığını söyledi. Yarın göreceğiz inşallah, umarım sorunsuz geçer ve sonunda da iyi sonuçlara ulaşırım. Allah(c.c.) yardımcımız olsun...
...
Yazan bebiş, +
Ben de 5 aydır klomen kullanıyorum ve herşey güzel gidiyor ne eşim ne de ben bi sorun var ama neticeye bakınca hamilelik de yokkkkk. bu gittimde doktorum rahim içi çekmek istedi, başta korkuyordum ama şimdi nötrüm hiçbir şey hissetmiyorummm. başa gelen çekilecek maaleseff.. herşey geçiyorr bütün acılar önemli olan hamile kalmak.. bu kadar çabalarken sonuç olumsuz çıkınca o koyuyor insana bi de etrafına bakıp hamilelik düşünüyoruz deyip hemen hamile kalanlara, hiç uğraşmadık diyenlere smilies/sad.gif(( çok zor bi süreç her ay adetiim gecikecek mi diye gözüne bakmak vücudundaki her değişikiliğe bi anlam yüklemek ve sonunda kucağına hüsranı alıp oturmak..Allah hepimize sabır versin ...
...
Yazan seval, +
Slm arkadaşlar ben dün çektirdim ve gerçekten çok kötü acıdı bayılacaktım nerdeyse. birde sonrasında adeet sancısından kıvrandım 20 dk. ama sonra nihayet geçti insanoğlu daha neler göreceğiz allah sabrımızı da veriyor bence yinede. Sonuç olarak tüplerim açık çıktı. raBBİM herkeseevlat nasip eder inşaşllah.
...
Yazan burcu 4 ağustos, +
slm arkadaşlar dün çektirdim ve berbattı bayılacam zannettim ve düngece ağrıdan duramadım sabaha kadar ağrı çektim ilaç almama rahmen bugün iyiyim ama çok az kasıklarımda ağrı yinede var tek güzel olan tüplerimin açık olması her şey yolundaymış allah çektiriceklere kolaylık versin herkeze bebiş versin banada sağlıklı bir kız nasip etsin rabbim 7 yaşında oğlum var herkezin gönlüne göre versin AMİNNNNNN
...
Yazan nilgün, +
slm arkadaşlar bende 30 haziranda cektirdim cok zor gecti inanin bi an ölüyorum zannettim vede 2gün agrısından oturamadım bile bide arkadaşlar doktorum bana filden sonra 15gün esinle birlikte olcaksın dedi
...
Yazan burcu 2 ağustos, +
slm arkadaşlar bende yarın çektiricem korkuyorum hasaki hastanesinde çektiren varmı ben orda çektirecem ne olr yazın teşkler
...
Yazan meryem, +
bende 4 yıllık evliyim 3düşük yaptım ve hiç bir ratsızlıgım olmamadığı için son olarak rahim filmi cektirecem ama hiç bir acı kürtajdan daha kötü olamaz heraldesmilies/angry.gifsmilies/angry.gif
...
Yazan ECE YILDIRIM, +
smilies/cheesy.gif MERHABA ARKADAŞLAR, BEN DE 22 TEMMUZ DA HSG ÇEKTİRDİM.BAŞTA ÇOK KORKTUM AMA ,ANESTEZİLİ ÇEKTİRDİĞİM İÇİN HİÇBİRŞEY HİSSETMEDİM ,SONUÇLARIM DA ÇOK İYİ ÇIKTI TÜPLERİM AÇIK ,HERŞEY NORMAL OLMASINA RAĞMEN BEBİŞİN OLMAMA NEDENİNİ HALA ÇÖZEMEDİK .DOKTORUM İLAÇ TAKVİYESİ YAPACAK BAKALIM HAYIRLISI ARTIK .
BİR DE MERAK ETTİĞİM BİRŞEY DAHA VAR ACABA HSG DEN SONRA KORUNMAK GEREKİYOR MU ?
X IŞINLARI ZARAR VERİR Mİ ARAŞTIRDIĞIM KADARI İLE HSG DEN HEMEN SONRA HAMİLE KALMA OLASILIĞI FAZLAYMIŞ NE YAPMAM LAZIM LÜTFEN BANA YAZIN
...
Yazan gülseven, +
arkadaşlar bende geçen ay çektirdim inanın çektirmeden önce bu yorumları defalarca okudum ve bende yazmaya karar verdim
bir kere cesaretli olmak zorundayıız ve herşeyden önce kendimizi ne kadar sıkarsak o kadar canımız yanıyor emin olun zannetiğiniz kadar acı veren bir işlem değil
sadece sıvı enjekte edilirken regl ağrısı nın en kuvvetli hali hissediliyor göbeğimizin alt kısmında ve tamamı 15 dk bile sürmüyor desem yeri var
Rabbim dileyen herkese yavrusunu kucağına almayı nasip etsin inşallah...
...
Yazan birsen, +
a rkadaşlar bende çok korkuyordum bugün çektirdim ama öyle anlatıldığı gibi dayanılmaz bir acı yok hiç korkmayın tabi bana yarım saat önce ağrı kesici iğne yapıldı belki ondandır sizde yaptırtın rahat acısız çektirin benim tüplerimin ikiside açıkmış inş sizinkilerde öyle olur
...
Yazan şengül ayverdi, +
slm arkadaslar ben bügün hsg oldum ama keşke olmasaydım bütün arkadaşlarım çok kolay dedı ama benım kısı cok zor gectı ölüyorum sandım baymadılarda ayaklarımdan can cıktı yarım saat kalkamadım 2 yıllık evlıyım bebegım olmuyor ama bu acıdan sonra cocuk dan da cok korktum bana cok zor geldı bır daha olcan deseler asla olmam smilies/angry.gifsmilies/sad.gif:
...
Yazan fanus, +
ben 2 gün önce çektirdim. Hiç korkulacak bir şey değilmiş. Sadece ishal olmuşum gibi karnım biraz ağrıdı birkaç saniye o kadar . zaten 2-3 dk ancak sürdü. çekildikten birkaç dakika sonra aynı şekilde karnım biraz ağrıdı, çok çok az da kanama oluyor . Hiç büyütülecek bir şey yok. ben etlik kadın hastalıkları hastanesinde çektirdim.memnunum Allah'a şükür rahatladım. çektirmemek çile çekmektir. çektirin kurtulun.smilies/smiley.gif
Hiç gerilmeyin, üzülmeyin.
...
Yazan melek koç, +
slm bende 20 temmuzda hsg çektireceğim.keşke yorumları okumasaydım.daha çok gerildim.acıya dayanıklı birisiyim.inşallah kolay olur.hsg den sonra yazacağım.dua edin lütfen allah herkese özellikle olmayanlara versin.benim kızım vaar 10 yaşında.kızım kardeş istiyor hergün ağlıyor.smilies/sad.gif
...
Yazan semiha, +
ben gecen hafta cektırdım anastezı yaptırdım hıc bıse hıssetmedım ve temız cıktı sızde anestezı yaptırın en kolayı
...
Yazan ebru, +
RAHİM FİLMİNİ 13 TEMMUZDA ÇEKTİRDİM VE 45 DAKİKA ÖNCESİNDE AĞRI KESİCİ İÇMEME RAĞMEN O KADAR AĞRILI GEÇTİ Kİ ÖLÜYORUM SANDIM. İÇİMDEN BİRŞEY KOPUYORMUŞ GİBİ GELDİ 10 DKÇ SÜRDÜ AMA NERDEYSE ACIDAN BAYILACAKTIM. VE FİLM ÇEKİLDİKTEN SONRA KASIKLARIMDAKİ AĞRIDAN BİR MÜDDET KENDİME GELEMEDİM SİNİRLERİM BOZULDU AĞLADIM. RAHİM FİLMİNİ GÖREN DOKTORUM FİLMİN İSTENEN SONUCU VERMEDİĞİNİ TEKRAR ÇEKİNMEM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. TEKRAR HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM AMA BEBEK SAHİBİ OLMAK İÇİN BUNA KATLANMAM GEREK. BİRÇOK YORUM OKUDUM ANESTEZİLİ HER HALDE DAHA BASİT GEÇER. BEN ANESTEZİ UYGULANARAK ÇEKİLMESİNİ İSTEYECEĞİM. 1 AY SONRA HAYIRLI SONUÇLAR ALIRIM , İNŞALLAH HEPİMİZ ALIRIZ. . ACIYA DAYANAMAYANLARA DA ÖNERİRİM.
...
Yazan nilüfer..., +
ben de çektiricem haftaya salı,anezteziyle olacak benimki çünkü normal muaneden bile çok korkuyordum...Allah tan tek dileğim iyi sonuç çıkması inşallah Allah'ım bebek isteyen herkese sağlıklı bir bebek nasip eder...Allah herkesin yardımcısı olsun...
...
Yazan şadiye, +
bende cektirecem kocam ısrar ediyo ama ben çok korkuyorum ne yapayım dua edin bana kocam kafaya iyice koydu bu olayı yapacak kesin çektirecek bu filmi eyvahhhhhh
...
Yazan hilal, +
ben hilal ben rahim filimi çektirdim çok agrılı geçti rahim filimi çektirceklere bir uyarım var lokal anesteziyle olun hepinize şimdiden kolay gelsinsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/angry.gifsmilies/angry.gifsmilies/angry.gifsmilies/angry.gifsmilies/angry.gif
...
Yazan isimsiz, +
selam arkadaşlar. ben yaklaşik 1 saat önce çektirdim. eve gelince inyernetten film sonrasını öğrenmek istedim ve yorumlarınızı gördüm. aslında korkutmak istemem ama merak edenler var. ben normalde acıya dayanan biriyim ama bunda ağladım. 3 - 4 dakika sürdü ama dayanamadım. tavsiyem ağrı kesicinizi 50-60 dak önce alın. ben 2 saat önce almış oldum çünkü film çekilene kadar evrak işleri için ordan oraya gönderdiler. bi de mümkünse yalnız gidin çünkü kapının dışında sizi bekleyen yakınlarınızı ( eşim ve oğlum bekliyodu) aklınıza getirirseniz duygusallaşıp ağlıyosunuz. son tavsiye kendinizi kasmayın. umarım tüm isteyenler çocuk sahibi olur.smilies/cry.gifsmilies/cry.gif
...
Yazan esengül, +
merhabaler arkadaşlar kürtaj olmak zorunda kaldım birsenedir korunmuyorum ama hamile kalamıyorum o yüzden bende çektirmeyi düşünüyorum ama korkuyorum
...
Yazan özlem akın, +
slm arkadaslar esımde sorun bende ama benden de rahım fılmı ıstedılr ve ben cok korkuyorum...ceektırmelımıyım asılama olucak..
...
Yazan gülin, +
selam arkadaşlar hepinizin yazısını okudum bende 2 yıllık evliyim drm banada rahim fimi çektirmemi söyledi.biraz korkuyorum ama dayanacağım cocuk sahibi olmayı çok istiyorum.yüce mevlam herkese hayırlı evletlar nasip eylesin
...
Yazan ezgi, +
bende cektirmeyi düşünüyorum çünkü gerekliymiş inş acımaz ağrıya dayanırım da dua edin kızlar inş temiz çıkar smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan sanem, +
arkadaşlar inanın çok basit bende okadar çok korkuyodumki kaçyıl çektirmedim geçen yılıma yazık normal bir muayeneden farksız 5 dakikalık birşey sadece içeri ilaç veriyolar hepsi bu ben hiç ağrı duymadım bence  herkese göre deyişiyo hiç korkmayın bu arada film çekildikten  sonra hamile kalan varmı arkadaşlarsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifenkısa zamanda allah hepize hayırlı evlatlar nasip etsin işşallahsmilies/grin.gif
...
Yazan meltem, +
slm arkadaşlar bende 4 senelik evliyim bir aşılama yaptık ama tutmadı şimdi doktorum tekrar aşılama yapalım dedi tüp bebeğe yönelmedi.herşey normal diyor fakat ortada çocuk yok yaşım bu arada 20 erken diyo 4 temmuzda rahim filmi çektirecem çok korkuyorum iğne falan varmı.allah herkese hayırlı evlat nasip etsinsmilies/kiss.gif
...
Yazan ilknur, +
merhaba arkadaşlar bende bebek istiyorum polikis.over send. var doktorum rahim filmi çekilmesi gerekiyor dedi yarın çekinicem çok korkuyorum.kalbim yerinden çıkacak gibi gerçektende çok acıyormu?
smilies/cry.gifsmilies/cry.gif
...
Yazan tang, +
nesli arkadaşım ,rahimi dışarı çıkarma gibi bi olay mümkün değil.sadece rahim ağzından içeriye ilaç veriyolar ve basınçla ilacı tüplere kadar ilerletiyolar bildiğim kadarıyla.bu basınçta ağrıya neden oluyor.
...
Yazan bengü, +
slm arkadaşlar bende bugun çektirdim aslında cok zor sayılaz ama benimki oldkça sıkıntılıydı gecen hafta herşey hazırlandı ama ılac verılmeden skopi arızalandı bugunde ılac once veremedi doktorum ama neysekı sonra verdı sonucta oldukca ıyı umarım filiz arkadasım gıbı allah bızede nasip eder herkese nasip edersmilies/wink.gif
...
Yazan nilüfer haziran 19 2009, +
bende çok korkuyorum çektirmektende sonucundanda inşallah kalırımda bu ay gerek kalmaz ALLAH herkese saglıklı bebişler versin inşallah.......smilies/smiley.gifsmilies/cry.gif
...
Yazan FİLİZ, +
BEN DAHA ÖNCE ÇEKTİRDİM HAMİLE KALDIM ŞİMDİ TEKRAR GEBELİK DÜŞÜNÜYORUM TEKRAR ÇEKTİRECEM İNŞALLAH GEBE KALIRIM
...
Yazan sahsenem, +
korkacak bırsey yok ben 7 yıl once cektırdım ve suan 5 yasında ıkızlerım var sadece adet sancısı gıbı agrı oluyor korkmayınsmilies/cheesy.gif
...
Yazan yazan esra haziran 12,2009, +
Arkadaşlar bende çektiricem , umarım söylediğiniz gibi acısız geçer
...
Yazan mine, +
benimde önümüzde ki ay çektirmem gerekiyor ama çok korkuyorum doktorum doğum yapmışsın korkma dedi ya bu doğum gibi bir şeymi ağrı kesici alsam gerçekten işe yarıyormu allah herkese yardım eder inşallah
...
Yazan yazan nesli, +
arkadaşlar rahim filmi çektiricem dr.anestezisiz çekilicek dedi korkuyorum lütfen bilgi verin çok acıyomu rahmi dışa filan alıp çekiyolarmış dogrumu nasıl oluyo bilgi verirmisiniz.smilies/smiley.gif
...
Yazan ilknurb, +
tam olarak nasıl bir işlem yapıyor yarın çektireceğim lütfen yazın çok korkuyoruuuummmmmmmmmmm
...
Yazan balım, +
meraba arkadaşlar bende 21 mayısta çektirmiştim cok fazla bi acı hissetmedim sadece ilacı verirken bi ağrı geldi o kadar bakalım şimdide hamilelik varmı onu bekliorum inşallah vardır.bu şekilde hamile kalanlar varmış.aranızda varsa lütfen yazsınlar hemen oluomu...
...
Yazan beren, +
se rabbim bebiş nasip ederben 7 aydır tedavi oluyorum bugün hsg çektircam saat 10 da çok korkuyorum umarım herkesmilies/cry.gif
...
Yazan ebru, +
bende rahım fılımı cektırdım benım cok agrılı oldu bıde bana az anestezı verdıler . o halde bıle agrı cektım arı filim cekilirken oluyor sonra agrı gecıyor.sımdı baska doktora gıdecem ınsallah oda ıstemez baska doktora gıdınce baska dokdor once cekılmıs fılımı kabul edermı bılgısı olan varmı.herkeze allah nasıp etsın
...
Yazan yazan neslihan, +
rahim filmi çektirmem gerek doktorum söyledi ama çok korkuyorum doktora bile gitmiyorum korkumdan uykularım kaçıyo sinirlerim bozuluyor lütfen beni bilgilendirinsmilies/cry.gif
...
Yazan ebru, +
hanımlar çok korkuyorum bir kaç gün sonra bendeçektirecem amabilmiyorum nasılolacak
...
Yazan SİBELL, +
ARKADAŞLAR MERHABA 15 MAYIS TA RAHİM FİLMİ ÇEKTİRDİM. TÜPLERDEN BİRİNDE TIKANIKLIK VARDI VERİLEN İLAÇ SAYESİNDE AÇILDI FAKAT İLK BİR İKİ GÜN KANAMAM OLDU SONRA KAHVERNGİ AKINTI ŞEKLİNDE (HATTA BAZEN SİYAH) GELMEYE BAŞLADI. DOKTORUM A DANIŞTIM AMA ÇOK ÖNEMLİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ ŞİMDİ DE REGLİ OLDUM AMA NORMAL DÖNEMLERİMDEN DAHA FARKLI GEÇİYO KARIN -KASIK AĞRISI VE MİĞDE BULANTIM VAR ACABA BU KONUDA BİLGİSİ OLAN VAR MI? RAHİM FİLMİYLE ALAKALI Bİ DURUM OLABİLİR Mİ?
...
Yazan YELİZ, +
ben 2 gün önce çektiridm korkulacak birşey yok önemli olan sonuçtu benim için ve sonuç çok iyi çıktı umarım herkesin öyle çıkarsmilies/smiley.gif
...
Yazan aslı-24, +
arkadaşlar slm,ben çarşamba günü yaptırdım.Gözüm karadır,korkmadan gittim.Korkutmak gibi olmasın ama çook ağrıdı.smilies/sad.gif .Bittikten sonra 10-15 dk.bekleme salonunda kalkmadan oturdum.Sonra evime gittim.Yavaş yavaş ağrı azaldı.1-2 gün kanamam oldu.Ağrıma meselesi bünyeye göre değişiyor.Bence yaptırın.Korkunun ecele faydası yok.Tedavide vakit kaybetmektense..bişey varsa baştan çıksın.Yoksa ihtimali ortadan kalksın.Hem doğum nasıl yapıcaz.smilies/wink.gifAllah tüm isteyenlere sağlıklı bebişler versin inşallah smilies/smiley.gif
...
Yazan sanem, +
arkadaişlar sonunda kabus bitti az önce çekildim rahim filmi ya geçen 4 yılıma yazık ya çok basitmiş okadar yıl boşuna beklemişim hiç bişey hissetmedim bile okadar basit ve kolay hiç korkmayın inanın çok basit çok şükür ben atlattım sonuçta iyi korkmayın çekilin
...
Yazan gamze, +
ben birazdan evden çıkıcam ama bilmiyorum korkuyorum
inş kolay geçer vesoncu iyi olursmilies/grin.gif
...
Yazan isim vermek istemiyorum, +
merhaba arkadaslr,ben 4 senelik evliyim,esimli tedaviye basladik.Sipermiogram testinde esimde birey cikmadi yani temiz.Doktorum beni muayene etmeye basladi.yumurtalik testleri falan yapildi.Suanda 4.aya giris yapiyorum.Sonunda bana dedigi rahim filminin cekilmesi imis.acikacisi bunun nasi olacagini bilmiyorum.Filmi cektirenler dusuncelerini iletsinler.
...
Yazan serpil k.maraş, +
smilies/wink.gifsmilies/smiley.gifselam arkadaşlar.doktorum bendende istiyor.ama ben çektirmemekte kararlıyım.felaket korkuyorum.benim 5 yaşında bi kızım var.ama 2.cisi olmuyo.sizdedemi durum aynı?ne yapmalıyım sizce
...
Yazan sanem, +
valla şu rahim filmi 4 senedir benim kabusum oldu çektirmedim için tedaviyede başlanmıyo offff mecbur bu ay çekiliyo napacam bilmiyorum yawww
...
Yazan sukran, +
slm arkadaşlar bende cektırecegım korkum var Ama herkes kolay oldugunu soyledı cektırenler cok abartılacak birşey degılmış allah hepımızın yardımcısı olsun butun cocuk isteyen lere de hayırlı evlat versin geçmış olsun herkese
...
Yazan ayşenurr İZMİR, +
selam arkadaşlar bnde dün çektirdm{20mayıs] hiç bişey olmadı ama sakın anestezi vermesinler onda daha agrı hissediyrsunuz sadece 10 dk kasıklarm agrıdı o kadar temiz çıktı allaha şükürler oldun ama mutlaka 1 saat önce agrı kesici alınn HERKESE GEÇMİŞ OLSUNNN .....smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan medoş, +
korkmayınn ben çektirdiğisem herkez çektirir... gerçekten yok bişey
...
Yazan ayşenur, +
slm arkadaşlar bnde pazartesi çektircem korkulacak bişey yk yalnız biraz cesare gerkir bnmde canım tatlı ama napıyım yapcak bişey yok KORKMAYIINNN LÜTFENNN.......
...
Yazan ayşe, +
SELAM ARKADAŞLAR bnde pazartesi çektircem ama doktorun anlattıgına göre korkulacak bişey yok KORMAYIIINNN MORALİNİZ SAKINN BOZZMAYINN bide uzman çekerse hiç bişey olmaazzzzz....smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan semra u, +
selam herkese ben de 3gün önce çektim çok zor değil beş dakikalık bir şey yeni olacaklar sakin olsunlar.kaç gündür olmama rağmen hala kanamam varsebebini bilen var mı acaba
...
Yazan sibell, +
arkadaşlar ben bugün hsg çektirdim.. gözünüzü korkutmak istemem ama çok ağrılıydı .tabi bebişlerimize kavuşmamız için değer... birde hsg filminin yararınıda unutmamak gerek... tüplerden biri tıkalı olduğu için verilen ilaç sayesinde açıldı şuan bi sorun yok... inşallah çektirecek arkadaşların hiçbirinde bi sorun çıkmaz...
...
Yazan sabriye, +
arkadaşlar acıyormu acımıyormu ben anlamadım doğrusu.
...
Yazan sanem, +
kızlar bu ay kesin çekiyo ve inanılmaz moralim bozuk çok korkuyorum ve hep erteliyodum nolur bişeyler söyleyin içim rahatlasın
...
Yazan nilay r, +
mrb ben 2 ay önce düşük yaptım şimi d um benden hsg istedi çok korkuyorm çarşamba çekilicem inş iyi geçer
...
Yazan yagmur, +
doktor bana ikiz yumurta olstu dedii ama bu ayda hamıle kalmazsanız rehim filmi çekilecek dedii ins. ona gerek kalmaz sizce ikiz yumurta olusmus ddedi sizce hAMILEMİYİM ACABA??????????
...
Yazan seyhanlı, +
dün çektirdim ve inanın anesteziye hiç gerek yok.
...
Yazan afra, +
ayşe ve alaracım gerçekten korkulcak hiç bişey yok 15 dakka falan sürüyo az bi sancı sadece bu da dayanılmayacak kadar degil iki kere çektirdim hiç korkmayın
...
Yazan alara, +
ben de bugün doktora gittim ve hsg çektirmen gerekiyor dedi ve kendim de hemşire olmama rağmen çok korkuyorum ve çok tedirgin oldum lütfen benim içimi de rahatlatın arkadaşlar..herkese geçmiş olsun...
...
Yazan ayşe, +
slm bende 13 mayısta çektireceğimve çok korkuyorum çektirenlerden ricam lütfen doğru söyleyin acıyomu
...
Yazan afra, +
arkadaşlar ben 25 yaşındayım ve bebek tedavisi çok gördüm olmadı filimden korktugum için çektirememiştim ama çektirdim en sonunda ve korkulcak hiç bişey yok anesteziyede gerek yok kendinizi sıkmayın ve kasmayın bu yeterli arkadaşlar rabbim tüm isteyenlere çocuk nasip etsin smilies/kiss.gifsmilies/kiss.gif
...
Yazan aylini, +
SELAMLAR BENDE 1 HAFTA SONRA ÇEKTİRCEM ABLALARIM .AMA ÇOOOK KORKUYORUM.AĞLAYIP DURUYORUM.NABACAM BİLMİOM.DAHA ÇOOOK KÜÇÜĞÜM.
...
Yazan neslihan..., +
slm arkasaşım ben çektirdim 15 gün oldu bende çok korkuyordum.. anestezili yaptırtım sonrası bile çok kötüydü agrılar felan oluoo ama sonuç güsel çıktı eger korkuyorsan ben gibi anestezili yaptır bence..
...
Yazan günnür, +
slm arkadaslar doltor banada öneriyor ama bende cok korkuyorum aşırı bir korku var içimde gercekten acımıyomu çok
...
Yazan GELİNCİK, +
slm ben gelincik 29unda çektireceğim demiştim dün çektirdim dayanılmaz bir acı bende azdaha bayılacaktım AĞLADIM DAYANAMADIM evt sadece 10 dakika sabretmeniz gerekiyor ilacın etkisi geçiyor agrı kalmıyor. çektireceklere tavsiyem kendinilerini kesinlikle kasmasınlar rahat bıraksınlar yoksa çok acı çekiyorsunuz ....DİKKAT ETMENİZ GEREKİN SONRASI KENDİNİZİ SICAK TUTUN DİNLENİN ERTESİ GÜN AGRINIZ OLMUYOR...HERKEZE GEÇMİŞ OLSUN.....smilies/kiss.gifsmilies/kiss.gif:'smilies/cry.gif
...
Yazan samiya, +
siz çok sanalısınız en azından rahminiz var ve umudunuz var benim rahmimde yok umudumda üstelik daha 24 yasınayım ve bir evladım olmasını en az sizin kadar bende istiyorum hepinize dua edicem.
...
Yazan gülşah, +
merhaba ben de dun cektırdım..bana kımı bıraz acıcak dedi kimi de adet sancısı gibi dedi...walla ben bayılıcaktım...damarlarımın genişledigini hissettim..ölüyorum zannettim..ama Allah dan fazla uzun surmuyo..benim sonucum temiz cıktı.10 dakıka gercekten acı cekıceksın ama sonra hemen toparlanıyorsun....karar sizin ama gercekten zor bişeymiş...
...
Yazan GELİNCİK, +
SLM BENDE 29 NİSANDA ÇEKTİRECEĞİM AĞRI OLMASINDAN VE BİRŞEY ÇIKMASINDAN ÇOK KORKUYORUM.İNŞAALLAH SONUÇLARIMIZ TEMİZ ÇIKAR.ALLAHIM HEPİMİZE KOLAYLIK VERSİN BEBİŞLERİMİZİ EN KISA ZAMANDA KUCAĞIMIZA SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE ALMAYI NASİP ETSİN...
...
Yazan MERYEM, +
SLM ARKADAŞLAR BENDE 13 MAYISTA ÇEKTİRECEĞİM AMA SİZLER GİBİ ÇOK KORKUYORUM İNŞALLAH KORKTUĞUM KADAR OLMAZ RABBİM BEBEK İSTEYEN HERKESE HAYIRLISINI VERSİN BENİM DÜŞÜK OLMUŞTU TEKRARLAMAMASI İÇİN ÇEKTİRECEĞİM ASLINDA ANESTEZİ ALTINDA İSTİYORUM AMA P HERKES 10DK ACIYA KATLAN ÇEKTİR ANESTEZİYE GEREK YOK DİYORLAR NAPABİLİRİM SİZCE BANA AKIL VERİN.smilies/sad.gifsmilies/sad.gifsmilies/sad.gifsmilies/sad.gif
...
Yazan TUBA, +
SLM ABLALARIM BELKİ BENİM YAŞIM SİZE GÖRE KÜÇÜKTÜR AMA BEN SİZDEN DAHA ÇOK KORKUYORUM GERÇEKTEN...BENİMDE 30 NİSAN DA ÇEKİLCEK İNŞALLAH.BANA DUA EDİN LÜTFEN KORKSAQK TA KORKMASAK TA OLCAK OLAN BİŞEY DEİLMİİ...
...
Yazan yazan gamze 24 nısan 2009, +
gecmıs olsun hepımıze öncelıkle tek dılegım ınsallah en kısa zamanda herkez bebegının oldugunuda yazar bu sayfaya ben pazartesı gunu cektırıcem ve ınanılmaz bır korku yasıyorum sımdıden off ben acıya dayanamıyorum ne yapmam lazım doktorumdan anestezı yapmasını ıstıycem ama yapmıycanı bılıyorum nasıl dayanıcam lütfen bıraz moral ıstıyorum
...
Yazan İpek izmir, +
Ben 25 martta çektirdim tüplerim açık çıktı.Anesteziyle çektirdiğim için pek bişey hissetmedim ama sonrasında çok problem yaşadım.çok nadir rastlanan bir olay başıma geldi.verdikleri sıvı alerji yaptı.öncesinde adet sancısı gibiydi daha sonra birazcık arttı. kanamam 1-2 günden fazla sürdü ve hafif ateş yaptı.hemen drumu aradım ve hastaneye gittim.serum verdiler antibiyotik ağrı kesici falan.sonrasında bir problem yaşarsanız mutlaka drunuzu arayın.basit bişey geçer demeyin.ve kesinlikle üşütme gibi bir durumunuz varsa erteleyin.bendeki problemin ana sebeplerinden biride buydu çünkü.
...
Yazan herşey ayşe melek yada yiğit efe için, +
bugün rahim ...filmi çektirdim sonuçlarım temiz çıktı 1 haftadır korkuyodum ölecektim sanki 1 haftada korkudan 2.5 kg vermişim ama boşunaymış hiç acı duymadım hissetmedim bile inş bebeğim olurum.allah herkeze hayırlı evlat nasip etsin
...
Yazan handan, +
merhaba arkadaşlar.bende cuma günü doktora gidecem .doktor gerek duyarsa çekilecek.çok korkuyorum.sonucu sizinle paylaşacağım.inşallah hepimizinki iyi çıkar.aminnnnn
...
Yazan yasemın 18 nısan 2009, +
selam arkadaslar.neguzel hepınız korkulacak bısey yok dıyecek kadar az acı hıssetmıssınız.ben cok zorlandım cektırırken.neredeyse bayılacaktım kendımı zor topladım.kasıklarımda ve belımde ınanılmaz acı hıssettım nefesımı kesen bır acı hemde.ogecede kasıklarımın agrısından uyuyamadım.doktorum tuplerın tıkalıysa fazla acı hıssetmezsın ama acıksa canın yanacak dayan dedı.netıce ıtıbarıylede cektıgım acıdan ve fılmın sonucundan anlasıldıkı tuplerım acık...insallah benım kadar canınız yanmaz.allah hepımızın yardımcısı olsun...
...
Yazan niki, +
bugün rahim filmi çektirdim.anestezi gerektirecek bişey kesinlikle değil.sadece ilaç verildiğinde 5sn kadar bi yanma gibi bişey oluyor o kadar o da zaten ah demeye kalmadan geçiyor .kimse korkmasın .ben 3 gündür çok stres yapmıştım oysa hiç gerek yokmuş.sonucum da iyi çıktı.herkese iyi sonuçlar açık kanallar tüpler vs vs diliyorum.
...
Yazan BEYBİ, +
kesinlikle korkulacak bişe yok arkadaşlar ben bir hafta önce çektirdim korkulacak bişe kesinlkle yok abartanlarında canı çok tatlı zanediyorum banada bisürü şey anlattılar ama tatlı bir yavru için herşeye değer ALLAH hepimize yavrumuzu kucağımıza almayı nasip eylesin HAYIRLISIYLAsmilies/grin.gif
...
Yazan filiz, +
bende çektırecem çok korkuyorum
...
Yazan deniz taban, +
ben de 13 yıllık evliyim 2 bebegi düşünüyoruz uzun zamandır da korunmuyoruz ama olmadı doktota gittim rahim filimi istedi çok tedavi gördüm sonuçtan ve filimden korkuyorum açıkcası .allah hepimizin yardımcısı olsun .inşallah çektigimiz sıkıntıya deger.smilies/cry.gif
...
Yazan ebru, +
slm arkdaslar ben bugun cekındım, korkan arkadaşlar için söyluyorum korkmayın eger korkarak gırersenız ordan kolay cıkamazsınız evet bugun cekındım ve derdımın dermanı tuplerdeymıs ıkısıde tıkalıymıs ve acıldı film sayesınde hepınız hakkında hayırlısı olsun allaha emanet olun...
...
Yazan sizden biri, +
bende çektirdim ama narkozla hiç bişi duymadım ama malesef tüplerim kapalı inşlalah zizlerinki güzel çıkar
...
Yazan damla şimşek, +
bende iki hafta sonracektirecem cok korkuyorum...
Yazan sevval, +
Merhaba bende cuma gunu cektırecegım ama benımde fazla bılgım yok. Insallah kolay olur. Burdan tum cocuk sahıbı olamayanlara Allah Hayırlı saglıklı sıhhatlı evlatlar nasıp etsın yanısırada bana. Zıra bende bunun ıcın cektırecegım. Arkadaslar herkesten dua beklıyorum. Ne olur bıtsın artık bu sıkıntı. smilies/shocked.gif
...
Yazan gülbahar, +
bende 2 gün sonra çekilecegim çok korkuyorum fakat mecburum inşallah iyi bir sonuc alırız sonucuda buray yazarım smilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/cool.gifsmilies/cool.gif
...
Yazan ebru, +
ben ebru bende pazartesi çekınecegım ınsallah herkezın sonucu ıyı çıkar.....
...
Yazan gülbahar, +
bende 2 gün sonra çektirecem inşallah kolay olur çokkorkuyom 2 gün sonra yazarım nasıl geçtiyinismilies/kiss.gifsmilies/cool.gif
...
Yazan esinı, +
3 gun önce çekildim korkdugumdan daha kolay oldu önemli olan sonucun iyi çıkmasısmilies/shocked.gif
...
Yazan melis, +
bende 2 gün sonra çektireceğim korktuğum için anestezi altında yaptıracağım ertesi gün tekrar çekiliyormuş vucud sıvıyı kaybettimi diye siz biliyormusunuz ilk kez çektireceğim
...
Yazan meryem, +
bende 5 gün önce çektirdim bayanlar fakat ağrılı geçti. çokta kolay olduğu söylenemez.smilies/sad.gif
...
Yazan SERSERİ, +
BENDE ÖNÜMÜZDEKİ AY ÇEKTİRCEM KORKUYORUM ARKADAŞIM ÇEKTİRDİ KORKULACAK BİŞEY YOK DİYO AMA GELDE KORKMA
...
Yazan sanem, +
korkmayın kaçış yokki bekle bekle mecbur çekilecek biran önce çektirin
...
Yazan sanem, +
bende çok korkanlardanım işallah herkesin sonucu iyi çıkar
...
Yazan sanem, +
çektirenler yazssın lütfen bende çektiricem fakat çok korkuyorumsmilies/sad.gif
...
Yazan ESMA, +
BENDE IKI HAFTA SONRA CEKDIRCEM BENDE KORKUYOM AMA FILIMDEN DEGIL KOTU CIKAR DIYE SONUCTAN INSALLAH IYI CIKAR
...
Yazan evrim, +
ben daha dün çektirdim. hiç korkmayın. sakin giderseniz filmi çektirmeye hiç acı çekmiyorsunuz. önemli olan sonuçlar.. inşalah herkesin sonucu iyi çıkarsmilies/smiley.gif
...
Yazan fatma fatma, +
bende gelecek ay rahim filmi çektirecem ama çok korkuyom
...
Yazan yelda, +
bende pko var.salı günü tüp filmi çektirecem.cok korkuyorum inşallah dediğiniz gibi olur.herşey yolunda gider

Yorum Yaz
Daha kucuk | Daha Buyuk

busy
 
Kimler Sitede
Şu anda 111 ziyaretçi çevrimiçi
En Sevilenler