Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

 

Hamile kalmak için uygun cinsellik genellikle ilişkinin sıklığıyla ilgili değil, yumurtlama dönemiyle ilgilidir.


Beklenen yumurtlama tarihinden bir iki gün önce ilişkiye girmeye başlayabilir ve 6 gün süreyle gün aşırı ilişkiye girmeyi deneyebilirsiniz. Hamile kalmak için uygun günler Son adet tarihinin ilk gününden itibaren 12-14-16. günlerdir. Hamile kalmak için uygun günlerde cinsel ilişkiye girmek gebe kalma olasılığınızı arttıracaktır.

 

Hamile kalmak için uygun bir pozisyon var mı?
İlk olarak, hamile kalmak için ideal pozisyonun bir efsane olduğunu kabul etmeliyiz!

Fakat, her durumda, spermin yer çekimine karşı hareket etmesini sağlamak ve dolayısıyla spermi servikse yakınlaştıracak pozisyonları tercih etmek tavsiye edilir. Hamilelik için en uygun pozisyon pozisyon sperm yumurtaya yakınlaştıracak pozisyondur.

Misyoner pozisyonu, genel olarak idealdir. Hamile kalmak için en uygun pozisyonlar Kadının üstte ve ayakta olmadığı durumlardır.

Spermin vajina içinde uzun süre kalmasına çalışılmalıdır. İlişkiden sonra bir süre belinize yastık koyarak bekleyerek bu süreyi uzatabilirsiniz.


Orgazm hamile kalmayı kolaylaştırır mı?
İlk olarak, ovülasyon ve orgazmın tamamen bağımsız olduğuna dikkat edilmelidir. Döllenmeye hazır bir yumurta, her döngüde üretilir, bunun için yumurtlama sırasında orgazm olmanız gerekmez.
Bununla birlikte, bazı uzmanlar orgazma ulaşan kadının kasılma yoluyla, daha fazla spermin uterustan geçmesine izin vereceğini iddia ediyorlar.

Her durumda, orgazm gerekli bir durum değilse de tercih edilen bir durumdur.

 

Yorum Yaz