Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Ve Hamileliğinizin “sonuna” ulaştınız! Bebeğinize kavuşuyorsunuz. (Ancak, birçok anne için süreç henüz bitmedi!)


Bebeğin kemikleri çoğunlukla kıkırdaktır ve kafatasındaki kemikler henüz kaynaşmış değildir - Bunun sebebi daha rahat bir doğumu sağlamaktır.


Beyin büyüdükçe ve geliştikçe, kafatasındaki boşluk kapatılır, ancak bazen doğum sırasında beynin etrafında ve çevresinde toplanan kan basınca neden olabilir ve bebek koni şeklinde bir kafa ile dünyaya gelebilir fakat endileşenmeyin. Bu kafa şekli yalnızca geçicidir, daha sonra düzelecektir.

Doğduğunda, bebeğiniz sizin ve eşinizin sesinizi tanıyacaktır. Ama çok iyi göremeyecektir. Doğumdan hemen sonra, bebek sadece ışıkları, şekilleri ve hareketleri algılayabilir. Fakat bir ay sonra, 20 -30 cm uzaklıkta olan şeylere odaklanabilecektir - başka bir deyişle, anne ya da babanın yüzünü görebilecektir.

40 Haftalık gebelik, 40 Haftalık hamile misin?
Beklenen doğum tarihinde doğum yapma ihtimaliniz %4 tür.

Bebeklerin %60'ı hesaplanan doğum tarihlerinin 1 hafta öncesi ya da sonrasında doğarlar. Ve %90'dan fazlası, beklenen doğum tarihlerinin 2 hafta öncesi ya da sonrasında doğarlar.

Aslında, ilk kez doğum yapacak bir anne adayı iseniz, doğum tarihinizden 1 hafta sonra doğum yapma ihtimaliniz yüksektir.

Dilerseniz hamilelik hesaplama sayfamızı kullanarak beklenen doğum tarihinizi hesaplayabilirsiniz. Gebelik hesaplama size doğum tarihi konusunda tahmini bir gün verebilir.

Bu kategoride daha fazla: « 39 Haftalık Gebelik Belirtileri

Yorum Yaz