Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Bu hamileliğin son haftasıdır, bebek bu hafta doğmayabilir ama çoğu anne adayı için, uzun zamandır beklenen an bu hafta gerçekleşecek!
Gebelikte 39. hafta bebek gelişimi

Gebeliğin 39. haftasından itibaren, Bebek 3.3 kg ile 3.5 kg arasında olup 50 ila 52 cm arasındadır.

Bebeğin doğması ve hamileliğin sonlandırılması zamanı geldi.. Bebeğinizin Organları hazır ve küçük vücudu artık dış dünyayla karşılaşabilecek durumda. Bağırsaklarında siyahımsı bir madde olan mekonyum birikti. Bu hamilelik sırasında amniyon sıvısının yutulmasıydı. İlk dışkıda doğumdan sonra atılacaktır.

Doğum sırasında vücudunuzun kasılmaları bebeği servikse doğru itecektir. Bebeğin başının tetiklediği basınç, serviksin genişlemesine sebep olacaktır.. Kafatasının kemikleri tamamen sertleşmediğinden doğum esnasında bebeğin oldukça dar olan doğum kanalından kolayca geçmesine olanak sağlar.

Hamileliğin 39. haftası: 39. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler?

Eğer daha önce doğum yapmadıysanız, hamileliğin 39. Haftasında bebeğinizi kucağınıza alacaksınız ! Çok uzun zaman beklediniz, Sakin olun! Nefes alın ve özellikle kasılmaları hissettiğinizde rahatlamaya çalışın.
Kasılmalarınız düzenli ise, her 5-10 dakikada bir kasılmanız varsa ya da suyunuz geldiyse hemen doktora başvurun.

 

Dilerseniz hamilelik hesaplama sayfamızı kullanarak beklenen doğum tarihinizi hesaplayabilirsiniz. Gebelik hesaplama size doğum tarihi konusunda tahmini bir gün verebilir.

Yorum Yaz