Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Hamileliğin sona eriyor. Gebeliğin 38. haftasından itibaren, yakında doğumu ilan edecek mukus tıkacı düşecektir. ( Buna nişan gelmesi de denir ) .Rahat olun ve vücudunuzdaki değişimleri gözleyin.…


Gebelikte 38. hafta bebek gelişimi

38. haftanıza giriyorsunuz ve Bebek gelişmesinin sonuna geliyor. Bebeğin boyu yaklaşık 50 cm ve ağırlığı 3 ila 3,3 kg arasında değişir Gebeliğin bu haftasından itibaren bebeğin refleksleri koordine edilir ve bağırsaklarında siyah bir madde (mekonyum) birikir. Bu madde Hamilelik sırasında amniyotik sıvının yutulmasından oluşur. Doğumdan sonra İlk dışkıda atılacaktır.


Hamileliğin 38. haftası: 38. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler?

Hamileliğiniz sona eriyor ve doğum vakti geliyor. Yorgunluk ve mide bulantısı hissebilirsiniz. Hormonlarınızın etkisiyle, pelvisinizin eklemleri, doğumu kolaylaştırmak için gevşer. Hamileliğin bu haftasında biraz ağrı hissedebilirsiniz. Bu ağrılar çok yoğunsa, doktorunuzla konuşmaktan çekinmeyin. Öte yandan, bu 38 haftalık hamilelik sırasında mukus tıkacı düşecektir. ( nişan gelmesi). Serviksin girişinde bulunan bu madde Bebeğinizi ve sizi enfeksiyonlardan korur. Gebelik artık sona yaklaşmışken bu tıkaç düşer.. Nişan gelmesi genellikle yakında doğum olacağının müjdesini verir. Bu 38 haftalık hamilelik sırasında, bazı kasılmalar hissetmeye devam ediyorsunuz. Kasılmalarınız düzenliyse doktorunuzu bilgilendirin.
Hareket etmek hamileliğinizin bu aşamasında gerçekten zor olur. Rahatlamak kendinize iyi bakın: kendinize masaj yapın ve mümkün olduğunca dinlenmeye çalışın.

Dilerseniz hamilelik hesaplama sayfamızı kullanarak beklenen doğum tarihinizi hesaplayabilirsiniz. Gebelik hesaplama size doğum tarihi konusunda tahmini bir gün verebilir.

Yorum Yaz