Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Hamileliğinizin bu aşamasında bebeğiniz yeterli yer olmadığı için artık daha az hareket etmekte.Yorgunsunuz ve elbette doğum için biraz endişelisiniz ... Hamileliğin bu haftasının sloganı: sakin olun ve rahatlayın!

Gebelikte 37. hafta bebek gelişimi

Hamileliğinizin 37. haftasından itibaren, Bebek 49 cm boyunda ve 3 kilogramı geçmiştir. Hamileliğinizin bu aşamasında, hareket edecek yeri azdır ve bu sebeple hareket etmez. Ancak, hiç hareket etmediğini hissederseniz, doktorunuza danışın. Bu 37 haftalık gebelikte, Kafatası, doğumu kolaylaştırmak için hala sertleşmemiştir.
Baş aşağı duruyor ve bacakları büküldü ... Dışarı çıkmaya hazır, doğumun en uygun olduğu pozisyona geçti.

Gebelik 37 hafta: 37. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler?

Hamileliğinizin 37. haftasının başlarında, iyi uyuyamıyorsunuz artık beklediğiniz tek: bebeğinizi kollarınıza almak. Çok sık idrara çıkacaksınız çünkü bebeğiniz daha ağır ve idrar torbasına baskı yapıyor. Doğum yapmadan önce hormonal değişiklikler, büyük bir yorgunluğa neden olur, bu nedenle hamileliğin bu döneminde yatıp dinlenmeye çalışın.
Öte yandan, hamileliğin bu 9 ayında, uterusunuz aşağı doğru inecek ve organlarınızdaki baskıyı azaltacaktır. Bu iniş tüm ay boyunca gerçekleşebilir veya ani olabilir. ayrıca, bu gerçekleştikten sonra, nefes almakta yaşadığınız zorluk azalacaktır.

Gebekte 37. Haftada, kasılmalar yaşamaya devam ediyorsunuz. Kasılmalar üst üste 10 dakikadan az aralıklarla ve düzenli ise, herhangi bir risk almayın ve doktorunuza danışın.

Dilerseniz hamilelik hesaplama sayfamızı kullanarak beklenen doğum tarihinizi hesaplayabilirsiniz. Gebelik hesaplama size doğum tarihi konusunda tahmini bir gün verebilir.

Yorum Yaz