Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Bebeğiniz doğum ağırlığına ulaştı, doğum artık sadece bir zaman meselesi! 36 haftalık hamilelikte, son jinekolojik muayenenizi yaptırın, böylece doktorunuz bebeğin geçişi için pelvisinizi ölçer.

Gebelikte 36. hafta bebek gelişimi

Gebeliğin 36. haftasından itibaren, bebek yenidoğan görünümünü alır ve baştan topuğa 48 cm kadar ölülür ve yaklaşık 2,9 kg ağırlığındadır Bebeğiniz doğuma kadar fazla büyümeyecektir. Gebeliğin haftasında sadece 250 gr almalıdır ! Bugün doğarsa, erken kabul edilmeyecektir. Gebeliğin bu 36. haftasından itibaren, bebek antikorlarınız sayesinde birçok virüse karşı korunmaktadır.

Hamileliğin 36. haftası: 36. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler? ?

36 haftalık hamilelik sırasında, hamilelik kilolarınızı hissediyorsunuz ve çok yorgunsunuz . Doğum yapmak için sabırsızlanıyorsanız, sabırlı ol! Uykunuza gelince, dinlenmeniz için her anın tadını çıkarın. Fakat hamileliğinizin 36. haftasına geldiğinizde, derin bir uyku gerçek bir sorun olur. Uykuya dalmanıza yardımcı olmak için, doğru yiyecekleri seçtiğinizden emin olun. Yemek saati ile yatma saatleri arasında bir buçuk saat bekleyin.

Gebeliğin bu 36. haftasında kasılmaları hissetmeye devam ediyorsunuz. Rahiminiz doğum için hazırlanıyor. Bunlar genellikle 30 saniyedir. Kasılmalar Sık aralıklarla ve düzenli aralıklarla başladığında dikkatli olun, doğum başlamış olabilir.

Dilerseniz hamilelik hesaplama sayfamızı kullanarak beklenen doğum tarihinizi hesaplayabilirsiniz. Gebelik hesaplama size doğum tarihi konusunda tahmini bir gün verebilir.

 

Yorum Yaz