Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Hamileliğin dokuzuncu ve son ayına giriyorsunuz. Gebeliğin bu 35. haftasında bebeğiniz daha az yere sahip ve tekmeleyerek bunu bilmenizi sağlıyor! Karnınız sertleşiyor ve pelvisiniz acı veriyor ...

Gebelikte 35. hafta bebek gelişimi

Gebeliğinizin 35. haftasından itibaren, bebek pelvise doğru inişe başlar ve doğum kanalında kendini konumlandırır. 2.4 kg ve 45 cm boyundadır, Bugün doğarsa, artık prematüre kabul edilmeyecektir. . Tüm organları oluşur ve gebeliğin bu 35. haftasından itibaren artık otomatik olarak tek başına nefes alabilir veya sindirebilir. Bebeğinizin kollar ve bacaklarda daha kalınlaşır ve hareket etmesi için daha az yer vardır. Sonuç olarak bunu bilmeniz için ara sıra size güçlü tekmeler atabilir .

Ses, ışık ya da dokunma gibi etkilerle haftadan haftaya dünyayı daha fazla algılar! Gebeliğin 35. Haftasını, Bebekle iletişim kurmak ve o amniyotik sıvı ile her gün keşfedilen lezzetleri çeşitlendirmek için doğru gıdaları tercih etmek için değerlendirebilirsiniz.

Çok sıkışık hissettiğinde, bebeğiniz size zamanı geldiğini bildirecektir ! Hazır olduğunda, doğumu tetikleyebilecek bir hormon salgılanacaktır.

Hamileliğin 35. haftası: 35. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler?

Gebeliğin 35. haftasından itibaren bazen küçük kasılmalar hissetmeye başlarsınız bu sırada karnınız sertleştir. Bu kasılmalar genellikle 30 saniye sürer. Bunlar sık sık ve düzenli olarak ortaya çıktığında süreç başlamış olabilir.

Cinsellik söz konusu olduğunda, elbette seks yapabilirsiniz. Bununla birlikte, dikkatli olun çünkü seksin doğumun başlangıcı üzerinde bir etkisi olduğu bilinmektedir.

Yorum Yaz