Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Hamileliğinizin sekizinci ayı sona eriyor ... Doğum yaklaşıyor, bu yüzden serviks yumuşuyor. Hamileliğin bu haftasından itibaren biraz daha ağrılı olabilirsiniz.

Gebelikte 34. hafta bebek gelişimi

Gebeliğin bu 34. haftasında fetus 43 cm boyunda ve 2.4 kg ağırlığındadır. Tüm organlar, hala oluşmakta olan akciğerler dışında olgunlaştı. İkincisi, şu anda, ilk bebeğin solunumu sırasında amacı akciğerlerin sönmesini önlemek olan bir sıvıyı salgılar. Yüzü artık pürüzsüz ve Bebek yağ biriktirmeye devam ediyor. Kafasında çok fazlasaç var. 34. gebelik haftasından itibaren göz kapaklarını kapatabilir ve ışığa tepki verebilir.

Gebelikte 34. haftada, Bebek çok fazla hareket etmiyor çünkü şimdi sıkışık. Merak etmeyin, hareketleri eskisinden daha az olsa bile hissetmeye devam edeceksiniz. Öte yandan, Bebek, doğum için hazırlık yaparken başını aşağı pozisyona getirmek zorunda kaldı. Eğer durum böyle değilse, endişelenmeyin, birçok bebek bu pozisyona gelmek için hamileliğin 36. haftasını bekliyor. Bebeğiniz bir çok amniyotik sıvıyı soluyor ve yutuyor: Hamileliğinizin bu aşamasında hıçkırık hissedebilirsiniz!

Hamileliğin 34. haftası: 34. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler?

Hamileliğin bu döneminde,vücudunuz normalden daha fazla su tutar ve beklenenden daha fazla kilo alırsanız. Bu rahatsızlığı önlemek için, bacaklarınızı yukarı kaldırın, düzenli olarak su için. Sizi sıkan dar hamile kıyafetleri giymeyin.

Ayrıca, pelviste hamileliğiniz ile ilgili ağrılar hissedebilirsiniz.

Öte yandan, haftadan haftaya, daha fazla nefessiz hissediyorsunuz. Bu oldukça normaldir, Bebek her geçen gün büyüyor, karnınız midenizi, akciğerlerinizi ve sindirim sisteminizi zorluyor. Ayak bilekleriniz ve ayaklarınız şişmeye eğilimlidir, çok sıkı ve topuklu ayakkabı giymeyin.
Gebeliğin 34. haftasında, doğum tarihi yaklaşırken, göğüsleriniz gerilir ve serviks yumuşar. Vücudunuz Doğum için hazırlanmaya devam ediyor, bu yüzden kasılmalarınızı yakından izleyin. Bunlar düzenli hale gelirse, dikkatli olun, süreç başlamış olabilir.

Yorum Yaz