Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

33 haftadır hamilesiniz. Bebeğiniz 2,1 kilo 42 santimetre ölçülmektedir. 33. Hafta gebelikte anne ve bebeğin durumu için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gebelikte 33. hafta bebek gelişimi

Hamileliğinizin 33. haftasına giriyorsunuz ve fetüsünüz şu anda 42 santimetre için yaklaşık 2.1 kilo ağırlığında güzel, tombul, daha az buruşmuş bir bebek ... Bebeğinizin neye benzediğini anlamak için 33. haftada ultrason görüntüleri size yardımcı olabilir!
Beyni olgunlaşıyor, bağışıklık sistemi gibi. Sadece solunum sistemi henüz olgunluğa ulaşmamıştır.
Bebek hala çok amniyotik sıvı yutar ve çok işemek eğilimindedir ! Hamilelikte beslenmenize dikkat ederek Bebeğin amniyotik sıvı ile tattığı lezzetleri çeşitlendirebilirsiniz.

Hamileliğin 33. haftası: 33. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler? ?

33 hafta boyunca hamilelikten sonra, tekrar idrar çıkma isteğinizde artış başladıysa bu normaldir: Bebek mesanenize baskı yapıyor. Yine de, yanma hissettiğinizi fark ederseniz, doktorunuzla bunun hakkında konuşun, bu idrar yolu enfeksiyonu olabilir. Hamilelik, anne adaylarının bu tip hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı daha savunmasız olmasına sebep olur. Hamilelikte idrar yolları enfeksiyonu görülme sıklığı yüksektir.

Öte yandan, göğüsleriniz ağrıyabilir ve tekrar şişmeye başlar. Uygun sütyen kullanımı, soğuk duş, nemlendirme göğsünüzü rahatlatmanıza yardımcı olacaktır. Uterusunuzun boyutu artmaya devam ediyor, şimdi yaklaşık 1 litre amniyotik sıvı içerir.

Yorum Yaz