Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Hamileliğinizin 31. haftasına geldiniz ve bebeğiniz dışarı çıkmaya hazırlanıyor, dizler bükülmüş, kolları ve bacakları uygun konuma geliyor ... Doğum hızlı yaklaşıyor!

Gebelikte 31. hafta bebek gelişimi

Hamileliğinizin 31. haftasına girdiğinizde bebeğiniz baştan topuğa kadar 43 cm ve yaklaşık 2 kg ağırlığındadır. Hamileliğinizin bu aşamasında, Bebek artık harekete ses uyarılarna tepki veriyor. Bu yüzden bebeğinizle olabildiğince sık iletişim kurmaya devam edin. Diğer yandan akciğerleri doğum için hazırlanıyor.

Hamileliğin 31. haftasının başından itibaren, bebek genellikle dizler bükülmüş kolları ve bacakları doğum için uygun konuma gelmeye başlar. Küçük kemiklerini sağlamlaşmaya devam ediyor. Bu yüzden doğru gıdaları, özellikle de kalsiyumdan yüksek yiyecekleri tüketmeye dikkat edin!

Hamileliğin 31. haftası: 31. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler?

Hamileliğinizin 31. haftasından itibaren, uyku gerçek bir kabus olabilir! Büyüyen karnınız size daha çok rahatsızlık verebilir. Dinlenmek ve rahatlamak için sakin anların tadını çıkarın.

Öte yandan, hamileliğinizin başlangıcından beri 10-12 kilo almış olmalısınız. Ancak, hamileliğinizin 31. haftasından itibaren kilo almanız hızlanabilir. Gerçekten de, hamileliğin son haftaları yeni kiloların aniden ortaya çıkmasıyla ünlüdür: yağ yapımınız artar.

Yorum Yaz