Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Hamileliğin 30. haftası ve bebeğiniz baş aşağı olarak son pozisyonunu almış olabilir, ancak bu durum mutlaka gerekli değildir ve bu hiç de endişe verici değildir. Hamileliğinizin bu aşaması karnınızın en fazla büyüdüğü dönemlerdir!

Gebelikte 30. hafta bebek gelişimi

Gebeliğin 30. haftasına giriyorsunuz ve bebeğiniz artık 37 cm boyunda ve yaklaşık 1,5 kg ağırlığında. Henüz yapmadıysa, dışarı çıkmak için hazır olmak için son pozisyonunu alır. Bu hafta yaptıracağınız ultrasonda bebeğin pozisyonunu açıkça görebileceksiniz. Öte yandan, cildi pürüzsüz hale gelmeye başlar. Saçları, kirpikleri ve kaşları büyümeye devam eder. Emmeyi ve yutmayı başarabilecek durumdadır.

Gebeliğin bu 7. ayında, beyin yoğun gelişimini sürdürür ve bebek karnınızı etkileyici şekilde şekillendiren harika hareketler yapar! Ve evet, içinde bulunduğunuz pozisyonu sevmiyorsa, anlamanızı sağlamak için her yönde hareket etmekte tereddüt etmeyecektir. Bebeğiniz aynı zamanda orta prematürite aşamasına giriyor .

Hamilelik 30 hafta: 30. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler?

Gebeliğin bu yedinci ayında, karnınız büyümeye olmaya devam ediyor! Bebeğiniz biraz aşağıdaysa daha az mide ekşimesi hissediyorsunuz daha az nefesiniz daralıyor .

Hamileliğinizin 30. haftasından itibaren, Braxton-Hicks kasılmaları yaşayabilirsiniz. Bu hamilelik kasılmaları Gerçek kasılmalardan daha az ağrılıdır , genellikle otuz saniye sürer ve düzenli değildir. Endişe etmeyin, bu kasılmalar gayet normal ve geçici kasılmalardır. Devam ederse doktorunuza danışabilirsiniz.

Yorum Yaz