Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Gebeliğin 29. haftasındasınız ve Bebeğiniz gelişiyor, Hamileliğiniz ilerliyor, bebeğiniz dış dünyayı algılamaya devam ediyor ve dinlediğiniz müziği algılayabiliyor ...

Gebelikte 29. hafta bebek gelişimi

Gebeliğin 29. haftasına giriyorsunuz ve Bebek sıkışmaya başlıyor. 36 cm ve 1.4 kg ağırığında, daha az hareket eder. Gözleri şimdi açık ama sadece ışık değişimlerini algılıyorlar, retina henüz aktif değil. Duyuları hala azar azar gelişiyor. Kulaklarına gelince, sesleri daha iyi algılıyor. Ona müzik dinletmek ve onunla konuşmak için bu hamilelik döneminin tadını çıkarın. Babayı Bebek ile iletişim kurmaya teşvik edin.

Hamileliğin 29. Haftasıyla birlikte, lezzetleri öğünlerinize göre değişen amniyotik sıvı ile eskisinden daha yoğun bir şekilde tadıyor. Bu yüzden siz ve bebeğiniz için doğru yiyecekleri seçtiğinizden emin olun. Bebeğin yaşamındaki bir başka değişiklik de, iyi solunum için çok yararlı olan akciğerlerin salgıladığı bir madde olan sürfaktanın ortaya çıkmasıdır.

Hamileliğin 29. haftası: 29. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler?

Gebeliğin bu 29. haftasında rahminizin büyüklüğü artmaya devam ediyor. Kalbiniz daha ve çok yorgun hissediyorsunuz. Dinlenmek ya da uyumak için sessiz anların tadını çıkarmaya çalışın.

Gebeliğin 7. ayı kadar erken olarak, memelerinizden akan sıvıyı görebilirsiniz. Endişelenmeyin: Bu kolostrum, anne sütünün ortaya çıktığı sıvıdır.

Bazı bakterilerin plasentadan geçip bebeğinizin sağlığını etkileyebileceğinden, hamileliğinizin bu aşamasında dikkatli olun. Hastalanmamaya dikkat edin! kendinizi virüslerden ve diğer hastalıklardan korumak korumaya çalışın.

Yorum Yaz