Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Gebeliğin bu yirmi sekizinci haftasından itibaren, Bebek yaklaşık 1.4 kilo için yaklaşık 36 santimetre ölçüsündedir. Yorgun hissedebilirsiniz, bebek tüm kaynaklarınızı tüketir. 

Gebelikte 28. hafta bebek gelişimi

Fetüs, 1.4 kilo için yaklaşık 36 santimetre ölçmektedir. Hamileliğinizin bu aşamasında, akciğerleri olgunluğa yaklaşıyor ve solunum hareketleri iyi koordine ediliyor!

Beyninin büyümeye devam ettiği ve hamileliğin 28. haftasından itibaren, küçük bebeğinizde gelecekteki bir bebeğin her şeyi vardır: sıcaklığını düzenler, başparmağını yutar, anne ve babasının onunla konuşmasına bayılır! Yeni sesleri, tanıdık seslerini tanır ve size daha fazla tepki gösterir. Saçları ve tırnakları da büyümeye devam ediyor . Beğini cinsiyeti erkekse, testisleri gebeliğin bu 28. haftasında skrotuma iniyor. Bebek karınınızda döndü ve başını indirdi.

Hamileliğin 28. haftası: 28. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler?

Çok hızlı yoruluyorsunuz ve biraz zayıf hissediyorsunuz. Normaldir, hamileliğinizin bu döneminde, bebek rezervlerinizi çeker ve kalolileriniz hızla tükenir. Bu yüzden doğru yiyecekleri seçtiğinizden emin olun. Günün başlangıcında küçük bir yorgunluk varsa, öğle yemeğine kadar bir elma ya da yoğurt yiyin.

Bacaklarınız daha ağrılı olabilir, çünkü dolaşımınız daha da kötü. Gebeliğin bu yirmi sekizinci haftasında en iyi tedavi: soğuk kompres ve geceleri bacakları yüksekte tutmak.

Kilo alımınız devam eder ve yaklaşık 8 veya 9 kilo aldınız. Eğer kilo eğriniz normal ise sorun yoktur . Gebelikte 28. Haftada kabızlık ve şişkinlik yaygındır: hamilelikte lifli beslenmeye dikkat edin.
Öte yandan, hamileliğinizin 28. haftasından, gündüz ve gece kramplarından muzdarip olursunuz. Onları rahatlatmak için, magnezyum tedavisine başlamaktan çekinmeyin.

Yorum Yaz