Giriş Kayıt

Giris Yapin

Kullanici adi *
Sifre *

Hesap Olustur

isaretli alanlarin (*)doldurulmasi zorunludur.
isim *
Kullanici adi *
Sifre *
Sifreyi tekrar giriniz *
Email *
e-mail i tekrar giriniz *

Gebeliğin 27. haftasındasınız ve Bebek 34 santimetre boyunda ve şimdi kilo alıyor. Küçük vücudu iyi biçimlenmiş ve solunum sistemi gelişmeye devam ediyor. Kasılmalarınız giderek daha düzenli hale geliyor ... 

Gebelikte 27. hafta bebek gelişimi

Hamileliğinizin 27. haftasına giriyorsunuz ve bebeğiniz Doğum kilosunun yaklaşık üçte birine ulaştı. 34 santimetre ve yaklaşık bir kilo ağırlığındadır. Hamileliğin bu yirmi yedinci haftasından itibaren, onun vücudun geri kalanına düzgün oranla yerleşmiş başı, kirpikleri ve kaşları vardır. Nöronları arasındaki bağlantılar kuruldu, ancak Bebek hareketleri hala koordine edilmiyor.

Öte yandan solunum sistemi gelişmeye devam ediyor. Bebeğiniz hamileliğin bu haftasında doğarsa, son derece erken bir bebek olarak kabul edilecek.

Bebeğiniz tad almayabaşlar ve hatta amniyotik sıvının tadını bile alabilir. Yediklerinizi çeşitlendirmeye çalışın!

Hamileliğin 27. haftası: 27. hafta hamilelik belirtileri: annedeki değişiklikler?

Yanma ve asit, hamileliğinizin 27. Haftasın mideniz size zor zamanlar geçirtebilir. Bu gebelik rahatsızlıklarını hafifletmek için çok fazla su için, yürüyüş yapın veya yoga gibi hafif fiziksel aktivitelere katılın. Günde birkaç kez normal küçük kasılmalar hissedebilirsiniz: vücudunuz doğum için hazırlanıyor.
Hormonlar diş etlerinin sık kanamasına neden olur. Gebeliğin bu haftasından itibaren çok fazla yorulmayın ve yoğun aktivitelere girmeyin.

Hamileliğinizin 27. haftasında, varis, hemoroid, ağrılı bacaklar veya şişmiş ayak bileklerinden daha sık muzdarip olabilirsiniz. Duş alırken olabildiğince soğuk su kullanın, mümkün olduğunca sıcak banyodan kaçının.

Yorum Yaz