Hamilelikte Kanama

Gebeliğin herhangi bir döneminde kanama olması, nadir görülen bir durum değildir. Önemli olan kanamanın nedeninin bulunmasıdır. Gebeliğin ilk yarısında olan kanama ile düşük, dış gebelik veya mol gebelik söz konusu olabilir. Gebeliğin ikinci yansında meydana gelen kanamaların bazen sebebi anlaşılamayabilir. Bazen ise, plasenta prevya, ablasyo plasenta gibi bir durumun habercisi olabilirler.
Gebeliğin herhangi bir haftasında yaşanan kanama muhakkak ciddiye alınmalı ve nedeni araştırılmalıdır. Ama yine de bilinmesi gerekir ki, çoğu vakada, önemli bir durum yaşanmadan kanama geçebilir de.


GEBELİĞİN BİRİNCİ YARISINDA MEYDANA GELEN KANAMALAR
Hamilelikte vajinal kanama ne kadar yaygındır?
Çok yaygındır. Aslında, hamilelerde en sık rastlanan problemdir.
Hamileliğin birinci yarısındaki kanamalar önem taşır mı?
Evet. Hamileliğin herhangi bir döneminde yaşanan kanama önem-senmemeye gelmez. Çoğunlukla, bir önemi yoktur ama bu doğrulan-malıdır. Her beş kadından birinde ilk 12-14 haftada görmek mümkündür.
Böyle bir erken dönemde, kanamaya ne neden olabilir?
Sebepler çoktur ve ancak en yaygın olanlardan söz edilebilir. Bunlar; dış gebelik, düşük, rahim içinde fetusun ölmesi ve serviksle ilgili problemler olabilir.
Gebeliğin ilk yarısında kanama yaşayan hamile kadınlarda düşük olma ihtimali ne kadardır?
Bu durumda, doktor ultrason tetkiki yapmalıdır. Kalp atışı duyulsa bile, bunların %10'u düşükle sonuçlanabilir. Geri kalan %90'ında kanama kısa zamanda durur ve hamilelik normal şekilde devam eder.
Dış gebelik, vajinal kanamaya neden olabilir mi?
Evet. Her zaman olmasa bile bu duruma ek olarak kann ağrısı hissedilir.
Düşük tehdidi varsa, yatak istirahatı önerilir mi?
Hayır. Genel tavsiye fiziksel ve zihinsel stresten uzak kalmaktır. Yatmanın, düşüğü engellediğine dair kesin bir kanıt yoktur.
Fetusun öldüğü nasıl teşhis edilir?
Bazen erken dönemde ölür fakat düşük gerçekleşmez. Buna "missed abortus" denir. Ancak hamilelik belirtilerinin yok olması ve hafif kan lekesi veya koyu kahve akıntı gibi belirtiler görülebilir. Bazen hafif ve ağrısız bir kanama görülebilir. Ultrason tetkikinde kalp atışının alınamaması durumu onaylar.
Fetusun ölmesi durumunda, doktorlar ne yapar?
Çeşitli seçenekler vardır. Bulgunun kesinliğinden emin olmak için bazen tetkik yapılır.
Bulgu kanıtladığında ise, anne ya normal düşüğü bekler, bunun için ilaç alınabilir veya kürtaj yoluyla rahimiçi temizlenir.
Peki ya zaten düşük gerçekleşmişse?
Bu durumda düşüğün tamamen gerçekleştiğini kontrol etmelidir. Eğer düşük tamamen gerçekleştiyse, yapacak bir şey yoktur. Fakat kalan parça varsa, kürtajla temizlenmesi mümkündür.
Başka bir şeye ihtiyaç duyulur mu?
Evet. Kadının kan grubu RH negatif ise, anti-D iğnesi yapılmalıdır. Bu, tüm Rh negatif kan grubundakilere uygulanır ki; yan etkisi olabilecek antikorların oluşumu engellenebilsin. Rh+ kan grubu olan kadınların buna ihtiyacı olmaz.

GEBELİĞİN İKİNCİ YARISINDA MEYDANA GELEN KANAMALAR
Gebeliğin ikinci yarısında meydana gelen kanamalar nedir?
Gebeliğin 24. haftasından sonra meydana gelen kanamalar nadirdir fakat ciddi bir problemin habercisi olabilir.
Kanamaya neden olan sebepler nelerdir?
Sebepler çeşitlidir. Bu kanamaların %50'sinin sebebi bilinmez. Sebebi bulunanlar arasında en çok görülenler; plasenta prevya, plasentanın ayrılması ve serviks patoloj isidir.

Yazının Kaynağı: Dr. joe Kabyemela- Dr. Leanne Bricker ( Hamilelik ve Doğum Hakkında Tüm Soru ve Cevaplar)

 

Yorumlar (49)Add Comment
...
Yazan ozlemim, +
12 haftalık hamileyim 3 gün önce ilk defa şiddetli bi kanama geçirdim.hemen özel hastaneye gittim bebegin eşi yerine oturuyor bu normaldir dedi.bebegim gayet saglıklıymışsmilies/smiley.gifertesi gün kanamam geçmeyince sürekli gittigim dr gittim P düşük riskin var dedi bebeğin düşmemesi için igne yapıldı.sakat olan bebekler dünyaya gelmeden kendilerini anne karnında sonlandırıyorlarmış.bekleyip görücez dediler.şimdi az da olsa lekelerim geliyo.dua edin hepimizin çok istediği bebeğimizi saglıklı bi şekilde kucagımıza aldıgımızı görmeyi nasip etsin
...
Yazan damladamla, +
bende 11 haftalık hamıleyım ve bıraz kanamam var acaba hemen gıtsemmı acıle yoksa sabahı beklesemmı
...
Yazan yusuf, +
benim eşim daha önce hamile kaldı bebek 3 aylıktı fakat hep kanaması oldu ve sonunda bebek düştü ve biz çok üzüldük neden dersenizbiz 7 yıllıkevliyiz aşılama yaptırdık olmadı nereye gittiysrk olmadı ama birgün eşim normal yollaordan hamile kaldıişte sonunda kalp atışı çıkmadı ve kürtaşla aldılar ve üzüldük ama bundan 1 yıl sonra eşim tekrar hamile kaldı sevintenhavalara uçtuk ama yinede kanaması oluyor eşim evde aglıyor ve ben çok üzülüyorum inşallah yine onu kaybetmeyiz eşimen gizli yazıyorum ve canım sıkılıyor kardeşler allah hepinizin yanında olsun ve bizdende duaglarınızı eksitmeyin allah erkeze evlat sevgisini taratırsın inşallah


...
Yazan sercan, +
ben 18 haftalık hamileyim arkadaşlar ilk gebeliğim.hamile olduğumu öğrendiğimin ertesi günü kanamlarım başladı.arlıklarlada devam etti her kanamam başladığnda hastanede yattm yatak israti önerdiaylarca rapor alıpevde yattım tam kanamalarım geçiyo derken tekrara kırmızı renkte yoğun kanamalarm başlıyo arkasnda kahverengine dönüp bir ay devm ediyo ilaç kullanıyorum ama hiç faydası olmuyo.en son kanamam daha kötüydü parçalar gelmeye başlaı siddetli kasılmalarım oldu.şimdi kahverengine döndü ama hala yoğun bi şekilde devam ediyo.dr çocuğun kalp atımları normal diyo ama üçlü tarama testi sonuçlarım yüksek çıktı bebeğimimn downlu olabilecegni bunun için amniosentez yaptrmam gerektiği kanamalarımın bu yüzden de olabilecegini söyledi bende yaptrdm bu haldeyken şimdi sonuçları bekliyorum her gttiğm dr farklı şeyler söylüyo plasenta previa olduğumu sölediler en son gittiğm böyle rahatszlığım olmadığını soledi ama tanı koyamadı.napcamı bilmiyorum dr hiç güvenim kalmadı birisinin onerdiği tedeaviyi diğeri doğru bulmuyo napcamı şaşırdm çokağrm var aylardr yatıyorum artık sürekli dua ediyorum hiç bidr ye güvenmiyorum hepsi alıcağı parayı düşünüyo hastalarnn sağlığını düşünen yok allah sonumu hayr etsn napcamı bilmiyorumm
...
Yazan Saliha 19, +
Bende 3 haftalık hamileyim,adet günümden başlayarak kahverengi bazen kırmızıya yakın akıntılarım oluyor, doktor bebek yerine yerleşiyor dedi
...
Yazan adim eda, +
Slm arkadaslar bende su an bir aylik hamileyim ve 3 gundur kesik kesik kanamalarim var kanamamda koyu kahve geliyo doktora gttim pazar gunu bir kac testim var snra da sali gunu de doktoruma gorunucm bendn dualarinizi esirgemeyn allah bole aciyi dusmanima gostrmsn allah herksn yardmcsi olsun
...
Yazan hayal, +
12 haftalik hamileyim gecen hafta durup dururken once kanama basladi cok korktum italyada yasiyorum hemen acile gittim vacinami kontrol etti dr kapali dedi ama cok siddetli kan geliyodu sonra bebegin kalp atisi dinledi hersey yolunda dedi 2 gun bayunca hastanede yattim kontroll altinda kaldim sonra kanamam kesildi 1 haftadir evdeyim az kan geldi bugun cok korktum ama bana doktorum normal demisti az ve kahverengi kan ama siddietli gelirse hemen buraya gel dedi
...
Yazan konuk, +
Merhaba.Kanamaların neden ileri geldiğini öğrenmek gerekiyor. Doktor teşhis koyabilirse uygulayabileceği bazı tedaviler var. Örneğin34-35.haftaya kadar her hafta proluton depot iğnesi gibi. Birde düzenli olarak vajinal ultrason kontrolu önerebilir. Önce Allaha sonra doktorunuza güvenin.
Stresten, aşırı fiziksel aktiviteden kaçının, elinizden geldiğince dinlenin, uzun süre ayakta kalmayın, yine doktorunuza danışarak uzun sürede yatmayın. Doktorunuzun dediklerini uygulayın. Beslenmenize dikkat edin. Kendinizi yormadan oyalayacak basit uğraşlar (kitap okumak gibi) bulun. Olumlu düşünün, moral çok önemli.
Bol bol dua edin. Allah ömür verdiyse bebeğiniz sağlıkla doğar.
...
Yazan yazan seda Aralık 27, 2012, +
Hamile olduğumu öğrendiğim 6 haftaydı şimdi 16 haftalık hamileyim kanamam çok oluyor düşük olacak diye hastanede kaldım olmadı eve istiharat verildi hep yatıyorum ama tehlikem hep sürüyor...daha önce hiç düşük yapmadım 1 tane kızım var ilk gebeliğim çok güzel geçmişti
...
Yazan betull, +
ben altı haftalık gebeyım ve gecen hafta kanamam oldu progestan vuruldum. bugun kucuk bı parca geldı ama bebuş cok ıyı kalbı gup gup atıyo yıne ıgne vuruldum haftaya tekrr vurulcam...
...
Yazan kevser 28, +
ben en son eylülün 20sinde adet oldum,45 gün geçmişti benim adet kanamama benzer kanamam oldu doktora gittim idrar taahlili yaptırdım hamileyim ama bebek ultrasonda gözükmedi başka bi doktora gittim oda kan tahlili yaptırdı ondada kan degerlerim düşük çıktı düşük yapıyorsun dedi 2 gün sonra kan tahlili yaptırdım gene bu sefer deger baya düşmüş düşük yapmışsın dedi ama beni hiç ultrasonla veye başka türlü muayne etmedi sadece degerlere baktı,kanamanla içindekileride atacaksın dedi bu normal mi acaba?bilgisi olan varmı acaba ?
...
Yazan azra nazzz, +
benimde defalarca şiddetli kanamam oldu şu an 13 haftalık hamileyim ve kanamam hala devam ediyor bebek sağlıklı ama hep yatak istirahati verdi bana ne olcak böyle dua edin inşallah düzelir bu durum smilies/sad.gif
...
Yazan kader, +
benim de ilk gebeligimdi çok mutluydum 22 haftalık di hiçbi sorun da yoktu ama kanama ve ağrım olunca doktora gittim bebek rahme dayanmış dediler doğum yaptım kürtaj oldum kocaman bebekti hala canlıydi ama kaybettim çok zor Allahım kimseye yaşatmasin.şimdi ikinciye korkuyorum
...
Yazan zeynep sena, +
arkadaşlar bende 14 haftalık gebeyim 1 ay önce cok sıddetlı kanama gecırdım. plesanta previa dedıler ama bebek ii .kanamam cok az olsa da hala devam edıyor . progestan kullanıyorum istırahat edıyorum ..bu arada myom da var bende sımdıde kasıklarımda agrılar baslası 14. haftamdaa .benım gıbi sorunu olanlar varsa bilgi paylasalım ..
...
Yazan ecrinnaz, +
16 haftalık hamileyim genlerimde sorun var 3missed oldu kürtaj oldum 2.gebeliğimden 3.5 yaşında bi kızım var
1-3-4 gebeliğim kürtajla sonuçlandı...
proluton iğnesi kullanıyorum 4.günde 1 (kalçadan)
...
Yazan günay, +
adetimi 13 geçtim dün kanamam oldu dr a gittim dr kanda test yaptı hamileliğim oranı düşük çıktı düşük yapıyor olabilirmişim proteregon verdi 3 gün sonra gel hcg seviyesine tekrar bakıcaz dedi ama büyük olasılıkla düşük yapıyorsun dedi daha öncede 3 düşüğüm oldu 38 yaşındayım henüz bir bebeğim olamadı kısmet diyorum
...
Yazan yazan BERNA, +
mrb arkadaşlar ben 22 hafta lık hamileyim we bu gün aşırı yoğun bir kanamam oldu we doktorum bebekte hiç bir sorun olmadığını söyledi içim rahatladı kanamamda doktorumun werdiği ilaçlarla durdu ama ben doktora sordum kanamam dwm ederse we bebektede sorun hala yok derseniz ne olcak diye sorduğumda bana doktorum ''bazen sorun olmasada müdahale gerekebilir dedi korktum''dua edin bana ne olur 5 buçuk aylık hamileyim çok korkuyorum dua edin kızıma bişey olmasın teşekkürler hepinize dua ediyorum.allah hayırlısı neyse onu wersin mutlu kalın smilies/sad.gif
...
Yazan kardelen, +
merak etmeyin arkadaşlar her kanama düşük olmuyor..
benimde kanamam vardı ama doktor çok sağlıklı olduğunu söyledi normalmiş bazı durumlarda kanamalar..allah herkesin yardımcısı olsun
...
Yazan mero, +
merhaba ben 18 haftalık hamileyim 15 gün önce bi kanama geçirdim şimdi yine 8 gündür kanamam var rahmimide miyom bebekle beraber büyümüş.oda plesantayı kanatıyomuş 1 ay sürer dedi çok üzgünüm sağlığımızdan endişeliyim
...
Yazan banu, +
slm,20 haftalik gebeyim,hamile kaldim kalali her hafta hafif kanamalarim vardi,dün aksam tekrar kanamam basladi,bu sefer herzaman kinden fazlaydi,hemen doktora gittim,bebegimin durumu allaha sükür iyiydi,istirat verdiler tekrardan,cok korkuyorum ama umudumuda kaybetmek istemiyorum,bebegimi hayirlisiyla kucagima almak istiyorum,allah hepimizin yardimcisi olsun,bizi güldürsün
...
Yazan hatice2010, +
12 haftalık hamileyim 3 gün önce benimde biraz kanamam oldu aynı gün içinde doktora gittim normal olduğunu söyledi bebeğimde gayet sağlıklı yanlız işin tuhaf kısmı bugune kadar hiç bi belirtisi olmadı hamileliğimin sanki değişen bişey yokkmus gibi ama bebeğimin kalp atıslarını duydum artık anne olduğumu anlıyorum.
...
Yazan fidan, +
bende 3 haftalık hamıleydım ama kahverengı kanamam basladı ıkı gundur doktora gıttım keseyı goremdı be hcg deegrlerıde dusmus doktor dusuk yapıyosun dedı cok yıkıldım cokkkkkkkkkkkkkkkksmilies/sad.gif(
...
Yazan aslıcık, +
selam bayanlar 5-6 haftalık hamileyim 1 haftadır hafif lekelenmelerim var ilk çocuğumda hiç problem yaşamamıştım kan değerlerimde düşük çıkıyor iğne oldum düşmesin diye beklemek çok zor ama mucize olur inşallah bebeklerimiz sağlıklı sıhatli kucağımıza alırız dua etmekten başka çıkar yol yoksmilies/shocked.gif
...
Yazan nurdan karacan, +
4 gün süren hafif bir kanamam oldu adet oldum sandım normalde çoğalırdı birden kesildi. şüphelendim test yaptım+ çıktı belimde ve kasıklarımda sancı da vardı doktora gittim kan testinde de gebelik çıktı iki gündür yatıyorum hafif kahverengi leke devam ediyor ayak ve karnımda da ağrı var.progestan alıyorum. ultrasonda bebek görülmedi biraz bekleyelim dedi doktor. pzt tekrar bakıcak kan testi değerleri yükselmiş mi diye. yatmaktan sıkıldm bunalıma girdim. artık doğal akışına bırakacağım Allah hayırlısını versin. kafaya takınca daha kötü oluyor.
...
Yazan yazan yeliz temmuz2.2010, +
slm ben 8.haftadayım 2.50 yıllık evliyim bundan önce bir gebelik yaşadım 6. haftada iken düşük oldu şu an 2 hftadan beri kahverengi lekem geliyor iki gündür arttı ve renk biraz kırmızıya döndü doktoryuma gittim bebegin kalp atışı duyuldu düşük tehlihesi var diyor .çok korkuyorum aynı şeyleri yaşamak istemiyorum .allah kimseye yaşatmasın .şu an progestan kullanıp raporluyum sadece tuvalete kalkılacakmış bir an önce düzelmek dileğiyle herkese hayırlı gebelikler.
...
Yazan cancan canan, +
merhabalar.
ben 11+0 dayım.
dun çok az pembe bır leke gordum..
hemen acıle gıttım..muayene edılmedım..ilaçta verılmedı..
yarın doktora gel gorun denıldı..bende bugun doktora gıdıyorum..
umarım bır problem yoktur..
6 ay once bır düşügum oldugu ıçın tedırgınım..
...
Yazan DILEK 13 06 2010, +
arkadaslar ben 7 haftalik hamileyim 5 haftalikken kanamam oldu iki gun cok korkmustum ama sukur gecti dun doktora gittim bana ikiz bebeklerimin olacagini ve herseyin yolunda oldugunu soyledi kanamayi soyledim ilk 3 ayda olabilir bazi anne adaylarinda dedi dun kalp atislarini duydúk bebeklerimin kalbinizi ferah tutun psikolajik stres yaparsaniz daha kotu olur rabbim hepimize bebeklerimizi kucaklarimiza almayi nasip eder insallahsmilies/smiley.gif
...
Yazan ayegül mart 20, 2009, +
slm bende 10 haftalık hamileyim 10 gündür azda olsa kanamam oluyor özele gidiyorum, doktor ulturosonla baktı çoçuk iyimiş dedi, ıstırahat dedi bide progestoron hapı verdi. inşallah çocugum saglıklıdır
...
Yazan ela, +
bende 8 haftalık hamileidim ama bebeğimin kalp atışı yok die bebeğimi aldırmak zorunda kaldım herşey normal iken bi anda oldusmilies/sad.gifsmilies/sad.gifsmilies/sad.gifsmilies/sad.gif
...
Yazan banu, +
18 haftalık hamileyim. 1günde 2 kez yagun kanama yaşadım daha sonra kanama olmadı fakat siyah lekeler var. bebek rahim ağzına yaklaşmışsmilies/sad.gif((. doktorum hep yatacağımı söledi. umarım başarabilirim...
...
Yazan hava, +
ben 13.haftamdayım.dün çok hafif kahverengi kanamam oldu yatıp dinlendim bide düşük tehlikesi olanlar doktorunuz size 3 ay boyunca ilaç kullandırtıyor. doktorumu aradım onu kullan kesmeyip devam ederse aksatmayıp gel dedi. bence geçiştirliecek bir konu değil. allah herkesin yardımcısı olsun.
...
Yazan tuğçe ünal, +
yaa bende 2 aylık kanamam olduu acile gittim kesede duruyor bebek dediler sonra kalp atışını dinletmeye gittim kalp atışiı yok dediler napıcAamı bilmiyorumm dah erkenn normaldir kalp atışı olmaz diolar ama 2 mgün kanamam sürdüü ve bügünde bitti progestan hapı vardi şuan doktor onu kullanıorum hafata özel doktorA gidicem bakalım nedicek alahım ihş. bişi yokturrr
...
Yazan Insallah Olur..., +
Merhaba, ben 40 yas ustuyum, hic bir tedavi gormeden hamile kaldim (Burda bir Masallah isterimsmilies/smiley.gif)) ve 18 Mart'ta 9 haftalik bebek 7 de kaldigi icin kalbi attigi halde alindi. Bir ay sonra aylik periyordum geldi ve sonraki birlesmeden hemen sonra karnimda hamileymis gibi kipirtilar oldu. bekledim, ama 8 Mayis'ta yine aylik periyorum geldi. Simdi bir-iki gundur temizim ama o kipirdamalar hala devam ediyor. Yakinlarim biz uc ay aylik periyodu oldugumuz halde uc aylik hamile oldugumuzu ogrendik dediler. Yani hamileikte bazen aylik periyordu gorebilirsin dediler. Yakinda Dr'a gidecegim ama
yine de bir sorayim dedim. Ozetle; 18 Mart'ta cocuk alindi, bir kez daha aylik periyodum oldu, sonra 8 Mayis'ta tekrar gordum, bu hamilelik gibi icimdeki hareket ne acaba? Yarin eczaneden de test alip ogrenecegim...
Bakalim neymis bu kipirtilar?? Yoksa ben delirdim mi ne?smilies/smiley.gif))
...
Yazan hazeyan2100, +
bende ekim ayında düşük yaptım kanamalı şimdi yine hamileyim 8 haftam ama ultrasyoda 6 haftalık gibi imiş kalp atışlarını duyamadılar 10 gün sonra kontrole çagırdı ama benim aşırı kanamam var düşük tehlikem çok karnımda öldügünde beni zehirleme olasılıgı ne kadar onu merak ediyorum 10 gün sonrada saglıklı bir bebekde degilse kürtaj yapcak çok korkuyorum
...
Yazan mediş, +
test yaptım pozitif çıktı 15günder adetim gelmedi sevindim ama bugun kanamam başladı yıkıldımsmilies/sad.gif dr gdcem ama gerek kalmadı galiba
...
Yazan oyku, +
bende 12+3 haftalık hamileyim 2 gün önce birden kan boşalı verdi doktora gittim herşey yolunda bebek gayet sağlıklı dendi ama bundan önce bir düşüğüm oldu aynı bu şekilde olmuştu belirtileri o bebişimide 14 haftalık kaybettim acaba buda aynısı olurmu çok üzülüyorum smilies/cry.gifne yapıcağımı bilmiyorum istiratde ediyorum inşallah bu bebişime bişey olmaz herkeze sağlıklı hamilelikler dilerim
...
Yazan serife mardin, +
Merhaba arkadaslar.15 haftalik hamileyim.dun col siddetli kanamam oldu.kesin dusuk oldu dedim AMA Allah a sukur bebegimin kalp atisini duydu doktor.AMA cok korkuyirum Hayes alamet degildir bu donemde.Tarim dr.gidecegim bakalim.
...
Yazan pınar salih, +
ayliz merhaba senın yaşadıgını bende yaşadım korkma erken oldugu için gözükmüyor umarım simdi bebeişin gözükmüştür
...
Yazan bahtsız, +
5 senelik evliyim ilk senemde hamıle kaldım ve düsük yaptım aradan 4 sene gectı bı daha hamile kaldım ve sımdı yıne düsük yapıyom cok istedıgım bı gbelıktı allah kımseye yasatmazın benım sorunum hemen hamıle kalamadagım gıbı düsük yapıyom kendımı yıklıms gıbı hisetıyom smilies/cry.gif
...
Yazan use, +
korkmayın hamişler kanamadan ama elinizden geldiğince dinlenin
...
Yazan hicran, +
benimde kanamam olmmuştu kızımda yattım bide bana bakıcı buldum düzeldim
...
Yazan hicran, +
smilies/wink.gifkorkmayın kanaması olan hamişler
...
Yazan gönül.17aralık,2009, +
üç aylık hamileyim ve hala araara kanamam oluyor dkt korkulacak birşey yok dedi ama ben her kanamamda dkt gidiyorum yinede bebeğime birşey olacak diye çok korkuyorum ilk gebeliğim olduğu için
...
Yazan naciye, +
mrb arkadaşlar ben 3. haftama girdim dün hafiften leke şeklinde kanam oldu ama doktor şimdilik hiç bir şey belli olmaz bekle dedi bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olun
...
Yazan akdenizli, +
merhaba benim merak ettiğim konu 24 ağustosta düşük yaptım ve kontrol haplarından kullandım doktora gittiğimde hapı bırakıp folik asite başlayabileceğimi söyledi daha sonra bu ay hastalığım 4 gün geç geldi doktorlar fazla ilgilenmedi ve kansızlıktan dolayı kan iğnesi verdiler ama benim hala mide bulantılarım devam ediyor.tekrar hamile olabilirmiyim.böyle durumla karşılaşan arkadaşlar yazarsa sevinirim.
...
Yazan seçil arslan, +
leke leke kan geldi doktora gittik bir sey yok dedi ama ben yinede çok korkuyorum ba
...
Yazan sevda, +
bende 6 haftalık hamileyim nerdeyse 3 haftadır ara ara koyu renkte kan geliyor doktor ya düşük tehtidi var yada bebekde sorun vardır dedi. progestan verdi.hafta sonu kalp atışlarının olup olmayacağına bakacak.bilginize
...
Yazan öznur, +
sevgili anne adayları küçük kanamaları fazla büyütmeyin bence stres yaparsanız sonuç daha kötü oluyor ben hamileliğimin birinci ayında tahmin edemeyeceğiniz kadar kötü bir kanama geçirmiştim ama çok şükür bişiy olmadı oğlum şimdi dört yaşında ama mutlaka doktorunuza danışın sorununuzu
...
Yazan taner_can, +
eşmi kanaması vardı doktur goturdum birşey yokdedin ar ar oluyormuş neyde olabilr

Yorum Yaz
Daha kucuk | Daha Buyuk

busy
 
Kimler Sitede
Şu anda 113 ziyaretçi çevrimiçi
En Sevilenler