Hamilelikte Beslenme , Sağlıklı ve Zararlı Yiyecekler...
Hamilelikte Beslenme

Hamilelikte Beslenme

Hamile olduğunuz dönemde yediklerinizin, bebeğinizin büyümesim ve gelişmesi, vücudunuzun da oluşan değişikliklerle başa çıkabilmesi için yeterli enerji ve gıdaları sağlayacak şekilde olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu makalede, hamile olduğunuz dönemde sağlıklı yiyecekler seçmenize yardımcı olacak pratik tavsiyeler bulunmaktadır.

 


Neler yemelisiniz?
Aşağıda sayılan türden çeşitli yiyecekler yemeye çalışmanız önemlidir:
• Bol miktarda meyve ve sebzeler (taze, donmuş, teneke kutuda konserve, kurutulmuş veya bir bardak meyve suyu) – günde en az beş porsiyon hedefleyin
•  Bol miktarda ekmek, pirinç ve patates gibi nişastalı yiyecekler
• Örneğin yağsız et ve tavuk, balık (biri yağlı balık olmak üzere haftada en az iki kez balık yemeyi hedefleyin), yumurta ve bakliyat (örneğin fasulye ve mercimek) gibi protein. Bunlar aynı zamanda iyi birer demir kaynağıdır.
• Kahverengi ekmek, makarna, pirinç, bakliyat ve meyve ve sebzelerde bulunan bol miktarda lif – (bu kabızlığı önlemeye yardımcı olur)
• Süt, peynir ve yoğurt gibi, kalsiyum içeren süt ürünleri...

Fazladan demire gereksiniminiz var mı?
Hamile kadınlarda demir eksikliği söz konusu olabilir. Bu yüzden bol miktarda demir açısından zengin yiyecekler seçmeye dikkat etmeniz gerekir. Demir açısından zengin bir yemek yerken aynı zamanda, C vitamini içeren yiyecekler veya bir bardak meyve suyu gibi içecekler de almaya çalışın. Bunlar vücudunuzun demiri özümlemesine yardımcı olur.
İyi demir kaynakları
• Kırmızı et
• Zenginleştirilmiş kahvaltı yiyecekleri
• Bakliyat
• Ekmek
• Yeşil sebzeler
Karaciğerde de bol miktarda demir olmasına karşın, hamile olduğunuz dönemde karaciğer yemekten kaçınmanız gerekir.

Vitamin hapı almanıza gerek var mı?
Hamileliğinizin 12. haftasına kadar her gün 400 mikrogram (mcg) tutarında folik asit hapı almanız gerekir. İdeal olarak, bu hapları hamilelikten önce almaya başlamış olmanız gerekir. Diyetinize yeşil sebzeler ve kahverengi pirinç, zenginleştirilmiş ekmek ve kahvaltı yemekleri gibi, folik asit içeren yiyecekler de dahil etmeniz gerekir.
Folik asidin, ‘spina bifida’ denen belkemiği hastalığı gibi nöral kanal bozuklukları riskini azalttığı görülmüştür. Folik asidini, multivitamin hapı kullanarak almak isterseniz, içerdiği folik asidin doğru miktarda olmasına dikkat edin. Unutmayın ki birden fazla multivitamin hapı alacak olursanız, bunlarda bulunan diğer vitaminlerden aşırı dozda almış olabilirsiniz.  Ayrıca her gün 10 mcg D vitamini içeren haplar da almanız gerekir. En iyi D vitamini kaynağı yaz güneşidir (ancak yanmamaya dikkat edin!).
Dışarı çıktığınızda bütün cildinizi kapatıyorsanız özellikle D vitamini eksikliğiniz olabilir.

 

Kaçınmanız gereken yiyecekler var mı?
Hamileliğiniz döneminde, yüksek oranda, düşük, ölü doğum veya yeni doğan bebekte ciddi hastalığa neden olabilen bir mikrop olan listeria taşıyabilecek bazı yiyecekleri yememeniz gerekir. Aşağıdaki yiyeceklerden kaçınmayı unutmayın:
• ‘Camembert’, ‘Brie’ denen peynirlerle mavi damarlı peynir gibi yumuşak küflü peynirler. ‘Cheddar’ türü peynir gibi sert peynirlerle, ‘cottage cheese’ denen peynirlerin ve işlenmiş peynirlerin herhangi bir tehlikesi yoktur
• Pişirilmemiş veya az pişirilmiş hazır yemekler. Hazır yemekleri her tarafı iyice sıcak oluncaya kadar ısıtmaya dikkat edin.
Ayrıca aşağıdaki noktaları da akılda tutmanız gerekir:
• Çiğ yumurtayı ve çiğ ya da kısmen pişmiş yumurta içeren yiyecekleri yemekten kaçının. Yalnızca hem beyazı hem sarısı katılaşıncaya kadar iyice pişmiş yumurtaları yiyin. Bu, bir tür gıda zehirlenmesine yol açan salmonella riskinden kaçınmak için gereklidir.
• Çiğ etlere dokunduktan sonra daima ellerinizi yıkayın ve çiğ yiyecekleri, yenmeye hazır yiyeceklerden ayrı tutun. Bu, gıda zehirlenmesine yol açan örneğin
salmonella, campylobacter ve E.coli O157 gibi mikroplardan kaçınmak için gereklidir.
• Yalnızca iyice pişmiş et yemeye dikkat edin. Sosis ve kıyma yerken buna özellikle dikkat edin.
• Bahçede çalışırken veya kedinin kakasını yaptığı kumu temizlerken daima eldiven giyin ve daha sonra ellerinizi yıkayın. Bu, etlerde, kedi dışkısında ve toprakta bulunan bir parazitin yol açtığı toksoplasmosis denen bir enfeksiyondan kaçınmak için gereklidir. Toksoplasmosis, henüz doğmamış bebekler için zararlı olabilir.
• Çok fazla A vitamini almamaya dikkat edin. Bu, yüksek dozda multivitamin hapları almaktan ve karaciğer ile, karaciğer ürünleri yemekten kaçınmanız anlamına gelir. Bir miktar A vitaminine gereksiniminiz vardır. Ancak çok fazla miktarda alırsanız, fazla miktarda birikebilir ve hamilelik sırasında çok yüksek olabilir.
• Yediğiniz ton balığı miktarını sınırlamanız gerekir. Haftada (pişmiş 140gm ya da çiğ 170gm ağırlığında) bir tuna bifteği ya da haftada (her birinin süzülmüş ağırlığı yaklaşık 140gm olan) iki orta boy teneke kutu ton balığından fazla yemeyin. İki teneke kutu ton balığı, altı ton balığı sandviçi veya üç ton balığı salatası anlamına gelir. Bunun nedeni, bu balıklarda bulunan cıva miktarıdır. Yediğiniz balıkta bulunan cıvanın bir miktarı sütünüze karışır
ve yüksek miktarda cıva çok küçük bebeklerin sinir sisteminin gelişmesine zarar verebilir.
Aynı zamanda:
• Pasta ve bisküvi gibi yağ ve şeker oranı yüksek yiyeceklerden de kaçınmak iyi fikirdir. Ayrıca bu hamilelik sırasında fazla kilo almanızı önlemeye de yardımcı olabilir.
Bazı sağlıklı hafif yemekler ve yiyecekler
• Az yağlı yoğurtlar
• Sebze ve fasulye çorbaları
• Taze, konserve halinde veya örneğin kuru üzüm gibi kurutulmuş halde meyve.

Kafeini azaltmanız gerekir mi?
Her gün aldığınız kafein miktarını azaltmanız gerekir. Ancak tümüyle kesmenize gerek yoktur. Kafein, kahve, çay ve çikolata gibi bazı yiyecek ve sıcak içeceklerde doğal olarak bulunur. Ayrıca bazı yumuşak içeceklere ve ‘enerji’ veren içeceklere de katılır.
Günde 300 mg’dan fazla kafein almamak önemlidir. Çünkü yüksek miktarda kafein doğumda bebeğin kilosunun düşük olmasına ve hatta düşüklere yol açabilir.
Aşağıda sayılanlarda yaklaşık 300 mg kafein bulunur:
• 3 büyük bardak instant kahve (her biri 100 mg)
• 4 küçük bardak instant kahve (her biri 75mg)
• 3 bardak demlenmiş kahve (her biri 100 mg)
• 6 bardak çay (her biri 50 mg)
• 8 teneke kutu kola (her biri en fazla 40 mg)
• 4 teneke kutu ‘enerji’ verici içecek (her biri en fazla 80 mg)
• her biri 50 g ağırlığında 8 parmak çikolata
(her biri en fazla 50 mg)

Günde bir parmak çikolata yer, 3 bardak çay, bir teneke kutu kola ve bir küçük bardak instant kahve içerseniz, 300 mg olan azami kafein miktarına ulaşmış olursunuz. Bazı soğuk algınlığı ve grip ilaçlarında da kafein bulunduğunu unutmayın.

 

Alkolü azaltmanız gerekir mi?
Haftada bir veya iki kez, 1 veya 2 birimden fazla alkol içmemeniz gerekir. Küçük bir bardak şarap ya da 25 ml tutarında damıtılmış alkollü içkiler, bir ünite oluşturur.
Ne kadar kilo alabilirsiniz?
Her kadının aldığı kilo miktarı değişik olur. Ancak bütün hamilelik döneminde 10-12 kg’dan fazla almamanız gerekir. Fazla kilo alırsanız bu sağlığınızı etkileyebilir ve tansiyonunuzu yükseltebilir. Aynı derecede, rejim yapmaya çalışmamanız da önemlidir.

Yazının Kaynağı : food.gov.uk

 

 

Yorumlar (177)Add Comment
...
Yazan simarik_deli, +
asiye53 e cevap olarak yazıyorum bilmiyorum okur mu hamilelikte ekmeği büyük miktarda azaltırsan ve tatlı tüketimini kilo almıyorsun ben normalde 44 kilo ile hamile kaldım şimdi 48,5 49 arası gidip geliyorum 16 haftalık hamleyim öyle iki kişilik falan yemememe ragmen kilo alıyordum dikkat ettim bazen tost yapıyordum kendime sanırm o bana klo aldırıyor o yüzden onu kestim sadece sabahları ekmek tüketiyorum 1 en fazla iki dilim çok tahıllı
...
Yazan saskin&mutlu, +
Merhabalar, bende sizin gibi ilk bebegimi bekliyorum ve cok heycanliyim. Ben iki haftadir cok kötuydum. Hic bisey yemiyordum ve yorgundum. kusuyordum. Sonra esimle doktora gittik. Ben midemi usuttum sandim ama HAMILAYMISIM smilies/cheesy.gif yani nasil sasirdim nasil sevindim ve nasil uzuldum anlatamam. Daha ögrencigim...ama Allah herseyin hayirlisini verir. Suan bende cook korkuyorum. Ama cokta mutluyum smilies/kiss.gif
...
Yazan AYSEN BAKUDEN, +
SALAM TURKIYE HAMILE QADINLARI MEN DE SIZIN KIMI COX XOSBEXTEM MEN DE 7 HEFTELIK HAMILEYEM COCUKLARI OLMAYANLARIN HAMISINA ALLAH COCUK SEVINCI NESIB ETSIN
...
Yazan asiye53, +
merhaba..
15 gün önce adet düzensizliğğinden dr gittim.çeşitli testler yapıldı ve bana 15 gün sonra gelmem söylendi.dün test sonuçlarını öğrenmeye gittiğimde hamile olduğumu öğrendim.36 yaşındayım ve 15 aylık evliyim.maddi sıkıntılardan dolayı çocuk düşünmüyorduk ama bi yandan da korkuyordum yaşımdan dolayı.hiç beklemediğim bi anda 6 haftalık bi bebeğim olduğunu öğrendim.hala da çok şaşkınım inanamıyorum.ama çok ciddi bi sıkıntım var ve çok korkuyorum.çünkü dün itibariyle 112 kiloydum.ve dr bana en fazla 5 kilo alabileceğimi söyledi.korkuyorum.çok kokuyorum ne yemeliyim ne yapmalıyım bilemiyorum.fazla kilo alırsam doğumumda sıkıntı olabileceği söylendi.
ilk gebeliğim ve ciddi sıkıntılı bi durum.daha şimdiden fazla kilo alıp doğum sırasında ölebileceğimi bile düşünmeye başladım.6,haftada bunları düşünüyorsam ben kalan zamanı nasıl tamamlarım bilemiyorum.içimden geçenleri sizlerle paylaşmak istedim sadece.
...
Yazan esmeralda, +
mrhblar ben 8yıllıkevliyim çocugumuz olmuyodu doktor korkum oldugu içinde tedavuyu kesinlikle dusunmuyordum,yani çok uzulsemde kabullenmiştik artık evlat sahibi olamayacagızı,ama çokta istıyoduk,adetm gecıkmstı dktrogttmve 6haftalk oldugunu ogrendm çk saskınım 13.haftadaym cocugum olacakgbi hissedemiyorum amayasmilies/cry.gif bulantm çok 4kilo zayıfladm,dogumdan asırıçk korkuyorum umarm kolay olur allah kolaylıkversın tum gebeleresmilies/smiley.gif


[url=[url][url][url][url]][url][url][url][url][url][url]...
Yazan yesilim, +
mrb buşra çetinkaya seni cok iyi anlıyorum seninle tanışıp sıkıntılarını paylasmak ıstıyorum cvp okursan eğer bi yanıt bekliyorum kib
...
Yazan minik, +
uf uf 9 haftalık hamileyim midem bulanıyor yemek yiyemiyorum yorgunum sürekli yatıyorum ilk hamileliğimi duyduğumda cok şaşırmıştım cok erken oldu diye düşünmüştüm şimdi ise cok korkuyorum bişey olacak diye ALLAHIN izniyle bida doğursam diye düşünüyorumsmilies/angry.gifsmilies/grin.gif
...
Yazan eselmus, +
bende 3. hamileligimi geçiriyorum 8 yillik evliyim26 yasindayim, ama çok yorgunum, esimle birlikte zor zamanlar geçiriyoruz iki kizim var simdi oglum olacak çok mutluyum demek isterdim ama degilim. burada okudugum yorumlarda baba adaylarinida gördüm ne kadar mutlular. ne güzel, belki benim esimde mutludur hiç fark etmiyorum ama umut ediyorum. çocuk beklemek yada kavusmak çok güzel bisey ama paslasilinca güzel oluyormus, sanirim psikolojik olarak iyi değilim çocuguma ve çocuklarima yansimasindan korkuyorum, anne ve baba olmak çok güzel birsey bunu en çok isteyipte olamayanlar anlar. bize allahim çok sükür hiç bekletmeden istedigim zamanda verdi. esimde o yuzden kiymetini bilmiyor saniyorum. hersey ona gore o kadar narmalki baska birsey zaten olmazdi gibi davraniyor. allahtan hayirlisi. allahim baba olmayi hak eden ve isteyenlere nasip et insallahsmilies/smiley.gif
...
Yazan yazan gülcan eylül 27 2010, +
ben şu anda 17 haftalık hamileyim çok ama çok mmmutluyum arada tam 15 sene var 38 yaşındayım ilk ögrendigimde çok şaşırdım çünkü beklemiyorduk ama şu anda çok sevinçliyiz sabırsızlıkla kucagıma alacağım ğünü düşünüyorum babası ablası abisi onun gelişini şimdiden heyecanla bekliyorlar bebişimi çok ama çok seviyorum yüce rabbimden hayırlısı ile dünyaya gelmesini diliyorum bir hafta sonra cinsiyetini öğrenecegim kız veya erkek hiç farketmez o benim nefesim onu çok seviyorum
...
Yazan happy, +
herkese merhaba
bu yazıları
okuyunca inanın
çok duygulandım
çünkü bende 5 senedir
hamie kalamıyordum
ama şu an 6 haftalık
hamileyim ve inanılmaz
derecede mutluyum
ALLAH HERKESE NASİP
ETSİN..
...
Yazan cemile 10.06.2010, +
mrh 21 haftalık hamıleyım aslında hamıle kalmayı ıstemıyordum hamıle oldugumu ogrendıgımde bebek 8 haftalık olmustu inanamadım hıç hıssetmemıstımmmmmmmmmmmm ama sımdı çok mutluyumm ıyıkı rabbım nasıp etmıs dıyorum oğlusumun dogmasını sabırsızlıkla beklıyoruuuuuuuuuummm smilies/cheesy.gif
...
Yazan SemaNJ, +
Arkadaslar ben 40 yasin cok ustunde, 1 yillik evli ve tam tup bebek icin para bulmaya calisirken hic tedavisiz ve ilk kez hamile kaldim, fakat gurbetten, stresten, saskinlik ve acemilikten mi bilmem 9. haftada cocugun gelismesi 7. haftada durdugundan bebek alindi. Sizlere soyleyecegim, lutfen kimseyi takmadan once sizi ve bebegi dusunun. Stresli ortamdan elinizden geldigince uzak durup sizi mutlu edecek insanlarla olun.
Hepinize saglikli hamilelik ve saglikli bebekler dilerim. lutfen bana da dua edinizsmilies/smiley.gif)
...
Yazan MERVE KAHRAMAN -ANNE ADAYI, +
MERHABA .. BEN 35 YAŞINDA 12 YILLIK EVLİYİM VE 4 KEZ TÜP BEBEK 2 KEZ AŞILAMA VE BİRSÜRÜ TEDA
VİLERDEN SONRA ARTIK KENDİMİZİ RAHAT BIRAKTIĞIMZ BİR ANDA DOĞAL YOLLA HAMİLE KALDIM ŞU
AN 7 HAFTALIK HAMİLEYİM.BİR KAÇ GÜN SONRA MELEĞİMİZİN KALP ATIŞINI DUYACAĞIZ İNŞALLAH.ANNE OLABİLMENİN DÜŞÜNCESİ BİLE BENİ ÇOK AMA ÇOK MUTLU EDİYOR DÜNYAYA GELMESİNİ NASIL BEKLİYCEM BİLEMİYORUM..RABBİME
SÜREKLİ ŞÜKREDİYORUZ EŞİMLE BERABER ,BENİ ANNE YAPAN RABBİME HAMD OLSUN EŞİM GİBİ GÜZEL İNSANI DA BABA YAPAN..BİZİMLE BERABER BU MUTLULUĞU YAŞAYAN TÜM SEVD
DİKLERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ...BU MUTLULUK İÇİNDE ONLARIN DUALARI GİZLİ .DUAYLA GELEN MÜJDE BU..RABBİM TAMAMINA ERDİRİR İNŞ.BU MUTLULUĞUMUZU ..DİLEYEN HER ÇİFTE RABBİM NASİP ETSİN..EN GÜZEL GÜNLER SİZİN TÜM ANNELERİN OLSUN..
...
Yazan Dr.ORHAN, +
Merhaba arkadaşlar, Öncelikle tüm anne adaylarını kutluyor ve sağlıklı bir gebelik ve sağlıklı bir bebek diliyorum.
Hamileliğin ilk dönemlerinde mide bulantıları ile birlikte kasıntılar çok ve anne adayını oldukça zorlar.
Sanki hiç geçmeyecekmiş gibi hissettiren bu durumlar, hamileliğin 10-12 inci haftalarında yarı yarıya azalır ve
14-15 inci haftalarında nerdeyse yok denecek seviyelere iner. Bunda korkulacak bir durum olmadığı gibi bebeğin gelişimine bir delil teşkil eder. Bu nedenle sabırlı olmalısınız.
Yemek yeme alışkanlığınız bir süre sonra normal düzenine girecektir. Bu aşamada beslenmenize dikkat etmelisiniz.
Eşinizle ilgili sorunların başında, bebeğe karşı soğukluk ve bir istememe hali hissedebilirsiniz. Ancak bu daha önce tatmadığı bir duygunun birden ortaya çıkması nedeniyle yaşadığı şok ve ne yapacağını bilememezlikten kaynaklanır. Eşinizde ilk başlarda bir korku oluşması normaldir ancak bu zamanla kaybolacak ve yerine istekli bir eş gelecektir. Yapmanız gereken eşinize Bebeğiniz ve kendinizle ilgili şikayet etmemek ve gebeliğinizi heran hissettirecek sözlerden uzak durmalısınız.
Ona gebelikten ve bebekten bahsetmeniz onu dahada korkutabilir bu nedenle sabırlı olun. ve zamana bırakın.

Herkese sağlıklı nesiller dileklerimle
Dr. Orhan Güven
...
Yazan güler çelik, +
ben 32 yaşındayım ikinci bebeğime hamileyim 12 haftalık öldu doktor kıza benziyor dedi ilkide kız ama ben hep sağlıklı olsun diye dua ediyorum ilk kızım normal oldu ve doğumda oksijensiz kaldı biraz konuşma problemi var şu an 11 yaşında ve biz çok güzel yol aldık herkeze allah sağlıklı doğum nasip etsin
...
Yazan arife korkmaz29 nisan 2010, +
18 seneden sonra hamileyim doktora gittim karnım çok ağırıyordu doktor 6 haftalık hamilesin dedi ve şok oldum ağlasammı gülsemmi blmiyorum halen inanamıyorum sanki rüyadayım heran biri gelp uyandıracak ve rüya son bulacak diye çok korkuyorum ama düşük tehlikem var ne olur dua edin rabbim bu yavrumu bana bağışlasın aemolun herkese mutluluklar
...
Yazan nurcan., +
slm anne adaylari. 10 kere tupbebek denemesinden sonra dogal yolla hamile kaldim allahima cok suksurler olsun.simdi39yasindayim. 3aylik hamileyim.cok mutluyum.rabbim bu mutlulugu herkeze nasip etsin smilies/cheesy.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/kiss.gif
...
Yazan FATOS 17 NISAN 2010, +
Bende 18 haftalik hamileyim. Cok mutluyum, simdiden annelik provalarina basladimsmilies/cheesy.gif doktorum dogumun tarihini 19 eylul diye hesapliyor. Babasi da cok heyecanli hatta benden bile heyecanli.
...
Yazan LeSyA, +
Merhabalar !! ben 8 haftalik hamileyim 3,5 yillik evliyim ilk zamanlarda cok uzulduk olmuyor diye ama sonra hic beklemedigimiz bir anda hamile oldugumu ogrendim ve cok mutluyum allah kimseye aratmasin ve her kadina anne olmayi nasip etsin !!!
...
Yazan htc, +
bu gun tam 7 haftalık hamıleyım aslında ıstemıyordum cocuk sımdı ama oldu bır yanım cok mutlu bır yanımda cok uzuluyor ya ona bakamazsam ya onu ıncıtırsem ya ona benım yuzumden bısey olursa dayanamam kı allah ım bana yardım etsmilies/cry.gif
...
Yazan sedanur, +
slm arkadaşlar bende 10 hafta 3 günlük hamileyim.bir yıl oldu evleneli her adet gördüğümde ağlayasım geliyodu neden bizimde cçocuğumuz olmuyo dieee şimdi burda okuyorumda okadar zor şartlarda hamile kalan arkadaşlarımız olmuş bende çok mutluyummmmmmm bir bebeğim olucak allah tüm isteyenlere ve bizimde bebeklerimizi sağlıcakla kucağımıza almamızı nasip etsin....
...
Yazan esila, +
bendee 5 hafta 3 günlük hamile olduğu öğrendim ama pko hastası olduğum için biraz kilolu hamile kaldım varil gibi olmaktan çok korkuyorum ama ne zor şeymişş.. kafamda bi sürü endişe gezmeye başladısmilies/sad.gif çok garibim yaa..salak gibiyimm..
...
Yazan sr, +
ve nihayet bizim de bebişimiz olacak.. hiç beklemediğim ama bir o kadar da arzu ettiğim bir zamanda,yaşadığım ağır tedavili rahatsızlıklara rağmen içimde tutunacak bir alan yaratmış kendine yavrucuğum..bugün itibariyle 9.haftamıza girdik.. mutluluğumu kelimelerle anlatmak imkansız..Rabbim kimseyi bu mutluluktan mahrum etmesin..
herkese Allah sağlıklı bir doğum ve hayırlı bir evlat nasip etsin..
...
Yazan C.S.A., +
Yihuuuuuuu baba oluyorum babaa yüce Rabbime şükürler olsun harika bi duygu bu, sevincimden ağlayasım geliyosmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif canım karıcım seni çok çok ama çok seviyorum, tüm anne adaylarını tebrik ediyorum inşallah yavrularınızı sağsağlim kucağınıza almayı nasib eder yüce Rabbim.
...
Yazan blue_rüya, +
selamlar.... ve sonunda bende hamileyimmmmmm........ 6 haftalık bebişim... YÜCE ALLAHIM herkeze bu duyguyu yaşatsın... AMİN... eşimle sabırsızlıkla beklıyoruzzzzz......
...
Yazan sema büyüksolak, +
benimde üçüncü bebeğim olcak inşallah 2 oğlum var 5 inci hamileliyim 2 sini kaybettim ölü doğum yaptım beş aylıkken bunada bişey olcak diye korkuyorum karnımda ağrılar var abileri sabırsızlıkla bekliyo kardeşlerni allh herkese bu duyguyu versin daha 1 aylık hamileyim smilies/smiley.gifsmilies/grin.gif
...
Yazan yazan sultan,ocak 19 2010, +
merhaba ben 2 ci cocuguma hamileyim. sımdi 5 haftalık ,daha 23 yasıma gırdım ama sızın yazdıklarınızı okudukca cok seviniyorum ,bunu sızınle paylasmak istedim. allahım cocuk arattırmasın kımseye hele boyle annelere , herkeze az sancılı dogum nasıp etsın, allahım tabı banada....amıııııın
...
Yazan melo, +
allah herkeze nasip etsin 4 sene doğum kontrol hapı kullandım bıraktım 3 ay sonra hamile kaldım çok mutluyum allahıma şükürler olsun allah herkeze nasip etsin
...
Yazan melek özcandan, +
bende 2 senelik evliyim bebek istememe ragmen olmuyordu aslında sorun tsh min yuksek olmasıymış doktorumun werdiği ilacı kullanmaya basladıktan 1 hafta sonra hamile oldugumu öğrendim 5 haftalık hamileyim kasıklarım ağrıyo biraz mide bulantım yok Allah herkese nasip eylesin kocam hala inanamıyor :=)smilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif
...
Yazan ayfer furat, +
merhaba bende 38 haftalık hamileyim bebeğimin gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum ilk bebeğim kızdı hiperaktif kalp yetmezliğinden kaybetmiştim ama olsun allah yinede bana bi çocuk nasip etti allah kimseye evlat acısı vermesin diliorum... şu an çok mutluyum bütün anne adaylarına allah sağlıklı evlat nasip etsin diyorummsmilies/cheesy.gif
...
Yazan mavis, +
ben 4 ay önce evlendim ve suan 9 haftalik hamileyim hic yemek yiyesim gelmiyo ve ben yemeyince bebegime kotuluk yapiyomusum gibi geliyoo benimde saglik sorunlarim vardi knama gibi ama doktorum hamilelikte olabilcegini soyledi bi arkadas sormus onunda cevabi olsunn allah herkese nasip etsin kusursuz ayipsiz kucamiza almayii diliyorum
...
Yazan MUTLU; HERKESE SELAM VE SEVGİLER, +
HERKESE SELAM VE SEVGİLER.... 5 HAFTALIK HAMİLEYİM ANLATAMAM MUTLULUĞUMU, BURAYA BİŞEYLER YAZMAK BİLE ACAYİP DUYGULANDIRIYOR,YAZDIKLARINI OKUMAK DA ÇOK GÜZEL, ALLAH HEPİMİZİN YANINDA OLSUN,TAMAMINA ERDİRSİN..VE İSTEYEN HERKESE NASİP ETSİN.TEKRAR SEVGİ VE SELAMLAR.
...
Yazan ben emine 16 arlık 2009, +
herkese slm bende 19hafta 3günluk hamıleyım hamılelığım çok zor geçtiyo bulantılarım çoktu hastahanede yattım hala devam ediyo ama ilk günku kadar değil yınede onun için herşeye değer içimde bı can taşıyorum hareket ediyo kalbı atıyo okadar güzel bı duygu kı tarıfı yok sabırsızlıkla gelmesını beklıyoruz allah olmayan herkese nasıp etsın.smilies/cheesy.gifsmilies/wink.gifsmilies/tongue.gif çokkkk mutluyum
...
Yazan serap, +
hamile oldugumu ogrendiğim anı hep hayal ederdim..şimdi 6 haftalık hamileyim smilies/smiley.gif) şaşkın şaşkın eşimle birbirimize bakıp gülesimiz geliyor sürekli smilies/cheesy.gif Herkes gibi bizimde şu anda nokta halindeki bebişimiz sağlıkla doğar ve alırız onu kucağımıza....
...
Yazan ser, +
ben 8 hafta 4 günlk hamileyim. hayatım 1 hafta içinde tepe taklak oldu. eşim benden boşanmak istediğini söyledi hiçbi sebep yokken. umarım herşey düzelir ve mutlu günlerime geri dönerim. Umarım bu üzüntülerin çocuğumun da zararına olmaz... smilies/sad.gif
...
Yazan esin2, +
Ben de 23 haftalık hamileyim
Bugün tetenoz aşısı yaptırdım.biraz geçikmişim.
Bebeğim çok hareketli değil ama yinede oynuyor
onu sabırsızlıkla bekliyorum
...
Yazan özlem kılınç, +
slm arkadaşlar ben 4 yıllık evliyim her günüm geçtiğinde sevnçle test yapıyr hüzünle sonuç alıyrdum ama bugn pozitif sonucu aldm o kadar mutluyumki anlatamm tam hayellerim bitti umudum kırıldı dediğim bi anda mucize gibi geldi busmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif
allahıma şükürler olsun bende anne olucam nasipse allahım isteyen herkese nasip etsinsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif
sevgilerimlesmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif
...
Yazan mediha, +
smilies/cool.gifsmilies/cool.gif10yıllık evliyim3kez aşılama 3kez tüp bebek denemesiinden sonra bu sefer kendiliğinden sonra hamile kaldım şimdi 8haftalık hamileyim şükürler olsun mucize gerçekleşti
...
Yazan nurcan, +
ben de 12 haftalık hamileyim,mide bulantılarım devam ediyor,bir iki defa bulantıyı kesmek için maden suyu içtim de acaba zararlı mıdır,bilgisi olan var mı
...
Yazan Nurcan, +
Merhaba;
Bende 2.bebişime hamileyim beklenmedik bi zamanda gelmesine ragmen ultrasonda görünce heyecandan deliye döndüm kızımda çok mutlu abla olucak eşim şaşkın fakat çok heyecanlı allahım olmayan herkeze evlat nasip etsin 13 haftalık .bide bulantılarım geçseydi başaka bişey istemiyorum tabi saglıuklı bi şekilde bebişimi mizi kucagımıza almayı seni çok seviyoruz minik kelebegim...
...
Yazan PINAR ÇELİK, +
MERHABA SEVGİLİ ANNE ADAYLARI
Bende 35 haftalık hamile bi anne adayıyım,hamileliğimin başlangıcından 5.ayına kadar olan süreçte devamlı olarak kustum ve mide bulantılarım kesilmedi ve şu dönemde de en az 2 haftada bir yine kusuyorum ama bu
sıkıntıya rağmen annelik ve bebeğinin içindeki uslanmaz kıpırtılarını hissetmek herşeye her duyguya bedel
Kızımı kucağıma almayı sabırsızlıkla bekliyorum ve hepinizin sağlıkla bebeğinize kavuşmasını diliyorum.
Allah evlat hasreti çeken anne babalara da en kısa zamanda çocuk sahibi olmayı nasip etsin...smilies/smiley.gif
...
Yazan meltem altuğ, +
merhaba 6-7 haftalık hamileyim çok acıkıyorum öncesinde hafif midem bulanıyor nasıl iştahla yiyiyorumm bir bilseniz bu gidişle 50 kilodan 60 kiloya çıkarım bu normalmi sizce ?olsun ...hamilelik güzel duygu..smilies/cheesy.gif allah herkeze nasip etsin...smilies/grin.gifsmilies/cool.gif
...
Yazan semiha bektaş, +
9 haftalık hamileyim tam 24 saat midem bulanıyo hiç bişi iyi gelmedi. fakat o duygu herşeye değer bebeğimin doğmasını sabırsızlıkla bekliyorum allah isteyen herkese nasip etsin bebişime ve babasına(yahya bektaş) AŞIĞIM....
...
Yazan selam---- istanbuldan zeynep, +
ben 6 aylık hamıleyım kızlar. ama sık tuvalete gıdıyorum,uykum cok gelıyr ayrıca karınagrılarım cok. onun ahrıcınde aserme ve yeme ıstegım yok.ınsallah heppımızın bebekelrı saglıklı olur.elı ayagı duzgun olur hepsının ınş.
burdan yazısalım. dertleselım.smilies/cheesy.gif
...
Yazan Selcan Akgül, +
Mrb arkadaslar ben Ankaradan yaziyorum,ne tuaf degilmi sizcede? Aylarca günlerce onun olsun hayaliyle yasariz ve olunca inanamayizsmilies/smiley.gif Su anda bende bu soktayim umudumuzu kesmistik cocugumuz olmuyor diye ve bir ögrendikki 7 haftalik hamisimsmilies/smiley.gif Günde bir ögün yemek yiyen ben su anda sabahtan aksama kadar tika basa yiyorum ve önüne gecemiyorum baktim sistim bide uyku offffff allahim offfsmilies/smiley.gif
Rabbim Anneligi herkese nasip eder insallah ve tüm hamisler hepimizi allah kurtarsin insallah saglikli sihatli atlatirizsmilies/wink.gif
Allaha emanetsiniz kendinize iyi bakin
...
Yazan bebişim1..., +
ben de 20 haftalık hamileyim,bizim ki plansız biran da hayatımıza girdi.bu kadar çabuk bebeğimin olacağını
düşünmemiştim.hatta karnım büyümeye başladığından beri kabullenmeye başladım desem yalan olmaz.
babası duyduğu ilk günden itibaren havalarda geziyor.ama ben doğumdan korkuyorum yaaaasmilies/cry.gif(((
daha evliliğe alışaman hamileliğe alışmak ne zormuş...
bebeğim hayatıma renk katacak inşallah,yaşam amacım olacak...
darısı tüm isteyenlerin başına...
...
Yazan zeynep tanrıverdi, +
bende 9 hafta 1 günlük hamileyim.. evleneli 4 ay oldu. hamileliğe sanırım hazır değildim ilk öğrendiğimde sevinemedim bile ama şimdi ona bşy olucak diye korkuyorum.. bulantılarım fazla ve ruh halimde pek iyi değil.. fazla hassaslaştım. inşallah en kısa zamanda geçer..eşimi çok seviyorum ve ona sonsuz teşekkürler bana bu kadar destek olduğu için..
...
Yazan soner & hilal, +
yaşasın bende baba oluyorum eşim 1 aylık hamıle allah sağlıklı bır evlat nasip etsin bana ve herkese
HERKESİ KUTLUYORUMMMM
...
Yazan kucuk emrenin annesi, +
ben sekiz ay önce mart ayında emremı dogurdum ama 4.gün onu kaybettim bu cok acı birsey ilk cocugumdu onu sabırsızlıkla beklemıstım yıkıldım ama allah onu bızden daha cok sevdi aldı yanına su an 1 aylık hamıleyım bıraz toparlandım ama emremı asla unutmayacagımmmmmm
...
Yazan ayşegüllllllllllllll, +
6 hafta 3 günlük hamileyimmmm çok mutluyummmm 5 yıldan sonra şükür ki tüp bebek sayesinde hamileyim.inşallah hayırlı şekilde bebişimi dünyaya getiririm...herkesin Allah yardımcısı olsun banada due edin heeesmilies/grin.gifsmilies/wink.gif
...
Yazan psik anne, +
ben 5 aylık hamileyim ve çok mutluyum çok güzel bir duygu anlatamam onu çok iyi hissediyorum kıpırdamalarını fakat ilk bebeğim ve ilk doğumum olacağı için korkuyorum allah olmayanlarada versin
...
Yazan acemi anne, +
bende 12 haftalık hamileyim,bu 12 haftaya neler sığdırdım bi bilseniz!!!!!!!!!!!!!yeni bir eve taşınma,2 yaz tatili,günlük bisürü koşturmalar......yani diyeceğim o ki,SAKINAN GÖZE ÇÖP BATAR,sizde benim gibi yapın,rahat olun...allah kısmet ettiyse herşey yolunda gidersmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifhepimize sağlıklı günler diliyorumsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan busemm, +
bende 4 haftalık hamileyim bebeğim için çok endişeleniyorum çünkü 2 gündür
kanamam var nedenini bilmiyorum bilen varsa cevap bekliyorum
...
Yazan ES, +
Bugün öğrendim eşimin hamile olduğunu ve sevinçten ağzım kulaklarıma varıyor. bu ne heyecan. Allah sağlıklı ve hyırlı evlatlar yetiştirmemizi nasip eder inşallah. amin
...
Yazan cimcime pelin, +
ben de 10 haftalık hamileyim.2yıllık evliyim biraz zamansız oldu, eşim aralıkta askersmilies/sad.gif ama yine de çok mutluyum.allah isteyen herkese bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. bu arada çok kilolu hamile kaldım 100kg olmaktan korkuorumsmilies/sad.gif(
...
Yazan cansu canan, +
evet bende ham
ileyim. 2 senelik evliydim ve vajınımus hastasıydım. eşim sayesinde kurtuldum ve su an hamileyim
dilerimki herkez başarır
...
Yazan ayşe, +
ya ben ne zaman hamile kalacağım hayırlısıyla.çok üzülüyorum her ay bu ay hamileyim demekten yoruldum.kist varmış da ondan olmuyormuşta hikaye nasip olmadı mı olmuyo işte.hamile arkadaşların hepsini tebrik ediyorum ve allah hepsini hayırlısıyla kurtarsın diyorum ve bana dua etmelerini istiyorum.
...
Yazan hüseyin, +
Merhaba benim eşim 9 haftalık hamile.Baba olucagımı düşündükçe çok heycanlanıyorum.Allah herkeze nasip etsin İnşşallah.Allah çocuk yapamamakla imtihan etmesin bizi.Herkeze mutluluklar güzel evlatlar güzel çocuklar dilerim.
...
Yazan canbucan, +
ben de anne oluyorum.....ama 5 buçuk haftalık olmasına rağmen vajinal ultrasonla bile göremedik,çok küçük bi nokta şeklinde gördü doktorum.kendisi bebişimin gelişmiyeceğinden bahsetti,çok korkuyorum ona bişe olmasından.sonraki kontrolümü sabırsızlıkla bekliyorum.ALLAH'IM İNŞALLAH BEBİŞİMİ HAYIRLISI İLE VE SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE KUCAĞIMA ALMAMI NASİP EDER.tüm anne adaylarınada aynı duygularla dua ediyorum.
...
Yazan nurcan, +
bende yeniden tekrar 5 hartalık hamileyim ilk bebegime 3 aylık hamileyken kontrole gittim ve hayatta en çok sahip olmayı istediğim şeyi öğrendim ikiz gebeliğim vardı okadar çok mutlu oldum ki uçuyordum ardından doktorum tekrar 3-5 ay sonra hamile kalabilirsin dedi ve dünyam başıma yıkıldı çünkü bebeklerimin gelişimi durmuş alınmak zorundaymış ogünü hiç unutamadım hergün ağladım ama 1 yıl sonra tekrar hamileyim buruk bir sevinç yaşıyorum tekrar aynışeyler olacakmış sanıyorum ama şimdilik herşey yolunda allah isteyen herkese sağlıkla kucağına almak nasip etsin
...
Yazan ACELECİ :))), +
27 GÜNLÜK EVLİYİZ EŞİM VE BEN ÇOCUK İSTİYORDUK AMA BU KADAR ÇABUK DEĞİL TEST YAPTIK POZİTİF ÇIKTI AMA NE KADARLIK OLDUĞUNU TAM BİLMİYORUM. DOKTORA GİDİNCE ANLAYACAĞIZ TAM NET TARİHİ. CUMA GÜNÜ ÖĞRENECEĞİZ İNŞALLAH smilies/smiley.gif)) HEPİNİZE KOLAYLIKLAR DİLİYORUM... SEVİNCİNİZİ VE HEYECANINIZI PAYLAŞIYORUM ....
...
Yazan seval, +
uzun bir zaman hamile kalmak için uğraştık ve bir gün gerçekten hamile kaldım. Şimdi yaklaşık 1 aylık hamileyim ama sanki ona karşı sorumluluğumu yerine getirememekten korkuyor gibiyim. Allahım ne olur yavruma karşı hayırlı bir anne baba olmayı, vatanına milletine iyi bir evlat sana iyi bir kul olmasını nasip et. Allahım ona sağlık ver ve onu kötülüklerden koru bütün bebeklerle birlikte.
...
Yazan bende anne olacağımm inşalaaahh, +
merhaba bende anne olacağım inşallah yazılanları okudum çok güzel 30 haftalık hamileyim ama çok korkuyorum sanki onu göremicekmişim gibi geliyor sizdede öylemi tüm hamilelierde olurmu sona yaklaştıkça heyecanım artıyorr
...
Yazan sevda, +
bende 32 haftalık hamileyim sabırla bekliiyom rabim olmayanlara versin smilies/smiley.gif
...
Yazan nurgül, +
bende hamileyim hemde 8 haftalık daha evleneli 2 ay oldu kaza kurşunu ama eşim ve ben çok istiyoruz allah her kadına tattırsın bu duyguyu süper bişismilies/wink.gif
...
Yazan oznur, +
bende bebegim olsun istiyorum surekli arastiriyorum sizin mesajlarinizi okuyorum bazilari cok guzel bazilarida uzucu smilies/sad.gif Rabbim yardimciniz olsun... ve en kisa surede bana da nasip etsin bu guzel duyguyu yasamayi smilies/smiley.gif
...
Yazan sevcan, +
bende 18 haftalık hamıleyim 8 yıl sonra tüp bebek tedavisiyle oldu allah olmayan herkese tattırsın inşallah çok güzel bir duygu allah cümlemizin yardımcısı olsun
...
Yazan ilknur, +
öncelikle allah isteyen her kese bu güzel duyguyu nasip etsin.bende 7 seneden sonra tüp bebek yöntemi ile 11 haftalık tek yumurta üçüzlerine hamileyim.doktorlarım zor geçicek bir hamilelik dönemi dedi1 hafta sonra doktora gidicem allah rızası için bana dua edin allah herkesin yardımcısı olsunsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gif
...
Yazan kübra kk, +
bende 7 aylık evliyim ve 12 haftalık hamileyim çok mutuyum içimde bi canlı daha var bunu bilmek çok heycanlandırıo beni. bulantılarım var ama Allaha şükür kusma yok.bu aydan sonrada olmaz heralde yani inş smilies/smiley.gif yemekle pek aram yok bebeğim beslenemez die korkuyorum ama yiyemiyorum napcam ben yaa?
...
Yazan ecrın, +
bende 20 haftalık hamıleyım ıkıncı bebegım ama dokturum suyumun az oldugunu soyledı cok korkuyorum ınsallah rabbım butun anne adaylarına saglıklı bır sekılde cocoklarını kucaklarına almayı nasıp eder bu ozlemı ceken herkese cocuk sevgısını tattırır bebıslerınızı ve sızlerı rabbıme emanet edıyorumsmilies/kiss.gif
...
Yazan Yazan derya 18.06.09, +
bende 8 haftalik hamileyim ikinci bebegim tabiyki cok mutluyum iyice duygusallastim bazi mesajlara agladim hamile kalamayanlara hep dua edecegim ins ALLAH herkese nasip eder ben herseyin vakti zamani olduguna inaniyorum eger bir can dünyaya gelecekse gelir sadece zamani vardir bende ilk cocuktan önce problemler yasadim ins her dileyen kadin anneligi tadar kadinlarin isleri herzaman daha zor ALLAHyardimcimiz olsun.
...
Yazan mustafa, +
mrb bende 7 haftalık babaymışım eşimin nelere dikkat etmesi gerekiyor onlara bakmak için burdayım yorumlarınızı gördüm bende yazayım dedim allah yardımcınız olsun
...
Yazan İstanbul Emine, +
smilies/grin.gif okadar mutluyum ki 36 yaşından sonra inş bende anne olucam .şu anda 7 hafta 3 günlük hamileyim.Allah tüm isteyenlere versin inşallah,çok güzel bir duygu.sağlıkla gel bebeğim seni bekliyoruz.

...
Yazan Bekleyen azimli, +
Ben de 3 yıldır anne olmaya çalışıyorum, ameliyatlar, 2 tüp bebek ve bir sürü tedavinin ardından hala anne olamadım. Ancak sizin heyecanlarınızı okuyarak kendimi avutuyorum, karnımı seviyorum bebek varmış gibi. Hamileymiş gibi vücuduma dikkat ediyorum. Psikologların önerileri. Lütfen bizim gibi insanlara da dua edin, karnınızdaki bebişleri severken. Allah sizleri meleklerinize kavuştursun.
...
Yazan sifa araryan, +
bende 6 haftalik hamileyim...gurbette bi basima kimsem yok...baba saskin ben saskin...cok duygsal geciyor bulantim yok ama sancim cok oluyor...ne yicem ne icecem bi basima bogazimdan gecmiyor...ne kotu oyle bi basina hamile olmak...hem hicbisey hissetmiyom...daha doktorada gidemedik...neyse hepinize sabir diliyorum...
...
Yazan Korkak Anne, +
Bende 27 haftalık hamileyim 5 senedir evliyim ve çocuk doğurmaktan korktuğum için hiç düşünmemiştim.Ama yaşımın ilerlemesi ve sonradan pişman olmamak için karar verdim çocuk doğurrmaya, inanın çok korkuyorum
Ama annelik çok güzel bir duygu, Allah isteyen herkese nasip etsin,bu arada çok kilo aldım (13) daha 3 ayım var
...
Yazan hülya BURSA, +
bende 23 haftalık hamileyim eşimde artık hareket ettiğini hissedebiliyor bu çok güzel bir şey eğilip öpmek istiyorum ama yapamıyorumsmilies/smiley.gif dilerim rabbim kucağıma almayı nasip eder.bebek isteyen herkese rabbim sağlıklı hayırlı bir evlat versin diye çok dua ediyorum istiyorum herkes tatsın bu duyguyu..
...
Yazan eda antalya,, +
merhabalar arkadaşlar nasılsınız bende hamileyim 4 haftalık daha yeni öğrendim çokkk mutluyum çok güzel bir duygu allah ım herkes nasip etsin bende evleneli 3 ay oldu çok istşyoduk rabbim verdi allah olmayanlara versinnsmilies/smiley.gif
...
Yazan sibel kaya, +
1 haftalık hamileyim ve şoktayım smilies/smiley.gif
...
Yazan meryem istanbul 26/05/2009, +
merhaba ben henüz 5 haftalık hamileyim.çok güzel bi duygu ama henüz hiçbir şey hisstmiyorum bulantı ve diğer şikayetlerim yok .sadece aşırı derece de sinirliyim. bebeğime zarar vermesinden korkuyorum. inşallah hepimizin sağlıklı bebekleri olur.smilies/smiley.gif
...
Yazan melek,24 mayıs 2009, +
3. ayın sonunda 5 hafta 3 günlük hamileyim... çok farklı bir duygu... henüz kavrayamadım ama çok mutluyum o kesin..biraz ağrılarım var dikkat etmeliyim..smilies/smiley.gifsmilies/wink.gifsmilies/grin.gifsmilies/cool.gifsmilies/kiss.gif
...
Yazan BALIM, +
BEN DE 4 HAFTA 6 GÜNLÜK HAMİLEYİM,AMA ÇOK KARŞIK DUYGULAR İÇİNDEYİM,TÜM HAMİLELERDE BÖYLEMİ OLUYOR YOKSA BEN DE BİR SORUN MU VAR...smilies/smiley.gifsmilies/cry.gif
...
Yazan tuğbişşşşşşşşşş, +
bende nihayet 7 aydan sonra hamileyim 4 haftalık çok şaşkınım ...çokmutluyum allah bebek isteyen herkese nasip etsin ..anne adayları umarım hepimiz bebeşlerimizi allahın izniyle saglıklı bi şekilde kucagımıza alır ve hoşgeldin öpücümüzü kondururuz o minik yanagına ...smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan SS, +
arkadaşlar merhaba.. şubat ayında bir düşüğüm oldu..şimdi tekrar hamileyim 4 haftalık... umarım bu sefer sağlıklı bir bebeğim olur. herkesin gönlüne göre olsun...
...
Yazan nurhan özmen, +
bende 29 haftalık hamıleyım ikinci cocuguma allah bana bir erkek evladı birde şimdi kiz cocugu nasıp etti cok mutluyum ecrinay ımızı sabırsızlıkla beklıyoruz allah her ısteyene heriki meyvedende tattırsın bütün anne adaylarına kolaylık versın smilies/grin.gif
...
Yazan yasemın akgun, +
bende 12 hatalık hamıleyım ruyamda cınsıyetı erkek olarak gordum bakalım doktor ne dıcek ama cok heyecanlıyım allah herkese nasıp etsın smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan fatma sivas, +
bende 5 aylık hamileyim korkuyorum ama kocamı ve bebişimi çok seviyorum smilies/shocked.gifsmilies/shocked.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan :), +
ben 4 aylık hamileyim bebeğimi yeni yeni hissediyorum çok güzel bi duygu. allah isteyen herkese nasip etsin kimseye aratmasın. bebeğimi kucağıma alacağım günü iple çekiyorum. allahım sağlıklı sıhatli kucağıma almayı nasip etsin (AMİNN)
...
Yazan selma, +
smilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif ben 2 haftalık hamileyim çok mutluyum 3,5 sene sonra oldu allaha şükürler olsun çok sevinçliyim bütün herkese eşimle haber verdik herkes çok şaşırdı sevindi inanamayanlar bile oldu allah herkese eli ayağı düzgün hayırlı evlat nasip eylesin(AMİN)
...
Yazan ayla, +
BEN 22 HAFTALIK HAMILEYIM COK GUZEL BIR DUYGU ALLAHIM OLMAYANLARADA VERSIN 1HAFTA ONCE COK OYNUYORDU AMA SIMDI COK AZ OYNUYOR NEDEN BILMIYORUM DOKTORUMA GITCEM OGLUM BIRAN ÖNCE DOG
...
Yazan PINAR GULGU MAYIS 09,2009, +
BEN DAHA 3 HAFTALIK HAMILEYIM VE DAHA ÖĞRENELI 2 GÜN OLDU COK MUTLUYUZ YÜCE RABBİM KİMSEYE ARATMASIN. (AMİN) smilies/cheesy.gifsmilies/grin.gifsmilies/wink.gif
...
Yazan ACELYA, +
BEN 36.HAFTADAYIM VE COK HEYECANLIYIM ALLAH EHRKESE SAGLIKLI EVLAT NASIP ETSIN (AMIN) VE "=:KILO ALDIM
...
Yazan umutsuz anne, +
evleneli 9 ay oldu 7 aylik hamileyim ve cok mutsuzum cunku esim bu cocugu hic istemiyo bi kizim olcak ve ben cok korkuyorum oda benim gibi mutsuz olcak diye isteyen herkeze bi cocuk versin
...
Yazan ismigül, +
bende 17 haftalık hamileyim cook mutluyum cinsiyetini cok merak ediyorum ilk 3ay cok zor gecti şimdi ise hamile gibi hisetmiyorum.allah herkeze nasip etsin,smilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif
...
Yazan çekirdek aile( anne baba ve çocuk), +
allahtan herkese hayırlı doğumlar dilerim bende 17 haftalık hamileyim yazıları okudum ben 13 haftalığa kadar hiç birşey anlamadım zaten bulantılarımda kısa sürdü özgür ve rahat günlerimiz sona erecek bence yiyin için eğlenin kendinize ve bebeklerinize iyi bakın fazlada abartmayın yanınızdakileri bıktırmayınsmilies/grin.gifsmilies/angry.gifsmilies/tongue.gifsmilies/wink.gif
...
Yazan merve, +
bende 30 haftalık hamileyim ilk bebegim sabırsızlıkla bekliyorum ogluşumu içimde kıpır kıpır hareket ediyo bitanecik oglum seni çok özledim seni bekliyoruz babişkonla
...
Yazan cici anne nisan 28 2009, +
2 senelik evliyim çok mutluym hamile olduğumu öğrenince mutluluğum iki kat daha arttı şu an ilk bebeğimize 35 haftalık hamileyim bir kızımız olacak şimdiden herşeyini hazırladım ve canım kızımızı bekliyorum kızımın tekmeleri beni çok mutlu ediyor aynı zamanda bazı geceler uyutmuyor yinede onu çok seviyoruz ALLAH herkese nasip eder inşallah
...
Yazan anne adayı, +
10 aylık evliyim ve 6 haftalık hamileyim şaşkın ve mutluyum rabbim herkese nasip etsin yalnız bulantıdan bişey yiyemiyorum bebeğime bişey olmasından korkuyorum
...
Yazan gamze, +
merhaba hamişler bende 13 haftanın içindeyim Allah yardımcımız olsun smilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif
...
Yazan alanur, +
bende 2 bebeğime 26 haftalık hamileyim oğluma kız kardeş gelecek allahın izniyle tekmeleyip duruyor harika bir duygu insan kendini farklı ve özel hissediyor hamileliğin tadını çıkartın


...
Yazan Ozlem-Herakles, +
Ben de 11 haftalik hamileyim. Ilk cocugumuz... Cok heyecanliyiz esimle.. Onu kucagima almak ve doyasiya koklamak, opmek icin sabirsizlaniyorum. Allah cocuk isteyen tum kadinlara bu mutlulugu en kisa zamanda tattirsin...
...
Yazan hatice demir, +
3 senedir evliyim 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim çok mutluyum allah herkeze nasip etsin işallah sonunda bende hamileyim çok güzel bi duygu üstelik ikiz oldugunu öğrendim ama çok korkuyorum bişi olucak diye bide hiç iştahım yok hiç bişe yiyemiyorum kendimi zorlamama rağmen nolur bana yardım edin napmam lazım bebeklere zararı olurmu yoksa bu aylarda normalmi?
...
Yazan sevda, +
smilies/grin.gif selam herkese selam bende sabah kalktım eczaneden test aldım adetim 4 gün geçikmişti testi yaptım veeeeeee hamileyim yaşasın .8 ay sonra sonunda oldu ilk bebeğimiz allah isteyen herkese nasip etsin inş.bu arada sağlık ocağına gidip kan testi yaptırıcam bakalım doğrumuç eşime henüz söyl söylemedim.çok heyecanlıyım nasıl söyleyeceğim hakkında bir fikri olan varmı özel olmasını istiyorum ama aklıma birşey gelmiyo
...
Yazan yazan zeliha trn, +


yedi aylık hamileyim .küçük bir kızım olacak.annelik çok güzel ve tarifsiz bir duygu.isteyen herkese allah nasip etsin,onu iyi beslemeye çalışıyorum.yediklerime özen gösteriyorum.bilgi edinmek onun doğrultusunda bebişime bakmak hoşuma gidiyor.ablasıda onu çok seviyor.karnıma dokunup tekmelerini dinlemeye ,onunla temas kurmaya çalışıyor .teyzesi onun için neler neler yapmış ,özlemle bekliyor

seni seviyoruz ufaklık...
Yazan nilgün, +
bende 5 aylık hamileyim smilies/tongue.gif allah her isteyene nasip etsin smilies/kiss.gif ada yı kucağıma almak için sabırsızlanıyorum smilies/cheesy.gif
...
Yazan yeliz, +
5 haftalık hamileyim.Doktorum gebelik kesesinin gelişiminden memnun değil.gün aşırı hcg ölçümü yapıyor ve ultrasona alıyor.çok korkuyorum.ilk gebeliğimde 8 haftalıkken bebeğimi kaybetmiştim.bu kez bebeğimi kaybetmek istemiyorum smilies/sad.gif((((((
...
Yazan sezen, +
21 HAFTALIK HAMİLEYİM VE ÇOK MUTLUYUM. BEBİŞİM ERKEK VE ÇOK HAREKETLİ HOP HOP OYNUYORsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif ALLAH İSTEYEN HERKESE NASİP ETSİN.
...
Yazan zuzu, +
bende 8 haftalık hamileyim ve hem heyecanlı hemde tedirginim. Bebeğime birşey olacak korkusu yaşıyorum. Allah herkese nasip etsin, herkese bu değişik ve mükemmel duyguyu yaşatsın...
...
Yazan gurbet 20 nisan, +
bende 8 aylık hamileyim ve çok heycanlıyım kızımızı sabırsızlıkla bekliyoz allah olmayanlarada versinsmilies/wink.gif
...
Yazan ayten, +
bende 15 haftalık anne adayıyım onu görmek için sabırsızlanıyorum allah herkese nasip etsin . annelik duygusunu...
...
Yazan hayat, +
1'5 aylık hamileyim cok heycanlıyım hala neler oluyor neler hissediyorum bilmiyorum. suan cok migdem bulanıyor cok halsizlik var ve hiç uyuyamıyorum buda beni cok yoruyor ne zaman gecer acaba bunlar ee artık gecsinlerde bende mutlulugumu doya doya yasayayım smilies/grin.gif bu güzel olaya alışmak ne kadar zamanımı alır acaba ama okadar mutluyumki bunuda anlatmak cok zor bebeyimide eşimide herşeyden cok seviyorum inş ALLAH cc.hayırlı evlat nasip eder kolay dogum nasip eder AMİNNN ;smilies/grin.gif
...
Yazan ayça bülbül, +
ben iki bebek düşük yaptım şimdi beş aylık hamileyim ve ailece çok mutluyuz aramıza dün ya tatlısı bir evlat gelecek allah izin verirse kocamla sabırsızla onu bekliyoruz alla bütün anne adaylarına saglıklıca çocuklarını kucagına almayı nasip etsin isteyen herkese evlat nasip etsin benimde ilk yavrum olacak seni sabırsızlıkla bekliyoruz yavrum seni çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
oooooooook seviyoruz herkese selam
...
Yazan linda, +
merhaba bende anne adayıyım 5 haftalık hamileyim çok heyecanlıyım hala inanamıyorum çok güzel bir duygu ALLAH herkese anne olmayı nasip etsin............
...
Yazan tuba, +
bnde 5 aylık hamileyim .. daha 18 yaşındayım ve anne olma duygusunu ilk kes tadıcam .. bebeime alışmam uzun bi zaman aldı .. hala da bazen yapamıcam die korkuyorum .. ama kızımı da bitanecik aşkım eşimi de canımdan çok seviyorum .. iyiki varsınız ...
...
Yazan SAADET, +
BENİMDE İLK HAMİLELİĞİM.AMA ÇALIŞAN ANNELER İÇİN ZOR GİBİ... ALLAH TÜM ANNE VE ANNE ADAYLARINA SAĞLIK& MUTLULUK VERSİN.smilies/wink.gif
...
Yazan canan, +
bende18 haftalık hamileyim ilk bebeğimiz olacak esim daha askere gitcek bana dua edin allah isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin...
...
Yazan mutlu anne, +
1.5 aylık hamileyim ilk çocuğumuz çok mutluyum allah herkese bu mutluluğu yaşatsın şu an şırnak ta görev yapmaktayız sabırsızlıkla bebeğimizi bekliyoruz inşallah sağlıklı bir şekilde doğar.:
...
Yazan Seher KONYA, +
ben 3 senelik evliyim ve yeni hamile kaldım çok mutluyum ALLAHım inşallah bütün isteyenlere verir (AMİN)
...
Yazan böbüşler, +
2 senelık evlıyım,sımdı 33 haftalık hamıleyım cooooooook mutluyum oglumu kucagıma almama bı ay kaldı heycan gun gectıkce artıyo.bebegım senı sabırsızlıkla beklıyoruz herseyın hazır kucuk oglusum senı cok sevıyorum
...
Yazan gunens 13 nisan 09, +
20 yil evlilikten sonra dogal olarak anne olmaya hazirlaniyorum 14 haftalik hamileyim cok heycanliyim allah tum isteyenlere kismet etsin.smilies/wink.gifsmilies/wink.gif
...
Yazan hamiş, +
nihayet bende hamişler sınıfına katıldım 7 haftalık hamişim.çok mutluyum.
yorgunluk hissinden nasıl kurtulmalıyım.8 saat çalışıyorum.
bi de ne kadar süt içmeliyim.
...
Yazan 123, +
2.cocuk istiyorum 7 ay önce düşük yaptım şimdi de çok isyiyorum inş. olur dua edin Allah sağlıklı çocuklar istiyen herkese nasipi etsin sağlıklı ömürlü hayırlı evlatlar
...
Yazan Kader Aksakal, +
ılk bebegım 8yıl sonra oldu.sımdı 2. dogmak uzere gun sayıyoruz .allah olmayan ısteyen herkeze versınsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan FZL, +
SONUN DA EŞİŞMİ KANDIRDIM DAHA DOĞRUSU KAZA İLE HAMİLE AMA BEN ÇOK İSTİYODUM OLDU.
ALLAH OLMAYANLARADA VERSİN İNŞALLAH.
...
Yazan GÜLŞAH, +
BENDE 6 AYLIK HAMİLEYİM, 2 BEBEĞİM DOĞMADAN EVE NEŞE HUZUR GELDİ ÇOCUK SAHİBİ OLMAK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU ALLAH OLMAYANLARADA VERSİN, İKİ OĞLUM OLUCAKsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif
...
Yazan yeliz, +
ben de hamileyim, 17 haftalık kız , çok mutluyuzsmilies/smiley.gif
...
Yazan anne adayi.Sabina., +
ben 17 haftalik hamileyim.cok heyecanlaniyorum.bebeyim tekmeliyor/smilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifseni cok seviyorum bebisim.
...
Yazan küçük kızım, +
bebeğim olucak inşa
aallah alllah herkese
versin
smilies/grin.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan Şaşkın anne, +
Henüz 5 aylık evliyken 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Beklemediğimiz bir sürprizdi bizim için. Alışmaya çalışıyoruz eşim ve ben. Ama henüz kendimi anne gibi hissedemedim o ulvi duygularla sahiplenemedim. Acaba bu zamanla değişek mi?
...
Yazan ..............., +
smilies/grin.gifsmilies/cheesy.gif ARTIK BENDE BIR ANNE ADYIYIM 15 HAFTALIK HAMILEYIM
...
Yazan eminem, +
smilies/wink.gifsmilies/cheesy.gif aaaa bende hamıleyım cok mutluyum inanın bana cok güzel bır duygu allah herkese nasıp etsın.. amın....
...
Yazan selma, +
şuan 9 haftalık hamileyim üçüz bebeklerim olacak rabbim nasip ederse 11 ssene sonra hamile kaldım allahım olmayan herkese hayırlı evlat versin inşallah benim üçüzler sağlıklı dünyaya gelirler allahıma çoooooooooook şükür
...
Yazan duygu demir, +
32 haftalık hamıleyım ve cok mutluyuz esımle oglumuzun gelecegı gunu sabırsızlıkla beklıyoruz..sımdı ye kadar bı aksılık yok ve normal dogumu tercıh edıyorum tum anne adaylarınada tavsıye edıyorum...allah herkeze nasıp etsın boyle guzellıgi.....smilies/grin.gifsmilies/kiss.gif
...
Yazan emir, +
bende tüp bebek tedavisiyle 7 yılsonunda hamile kaldım.ve ilk denememde allah kısmet etti oldu.hemde üçüzler.şuan 10 haftalık hamileyim.inşallah ağlıkla kucağıma alırım bebeklerimi.onlara şimdiden çok alıştım.allah isteyen herkese nasip etsin
...
Yazan pınos, +
teyze oluyorummmmmmmmmm... ablam hamıle cok heyecanlıyız ALLAHIM herkese nasıp etsın özelıkle nejla ablayaa
...
Yazan SERPİL ATİK, +
ALLAHIM SANA ŞÜKÜRLER OLSUN 19 SENE SONRA BANA EVLAT SEVGİSİNİ YAŞATACAĞIN İÇİN ,
1.5 AYLIK HAMİLEYİM BENİMDE BEBEĞİM OLACAK DÜNYANIN EN GÜZEL DUYGUSUYMUŞ. UMUT TÜP BEBEK ÇALIŞANLARINA,DOKTORLARIM ENVER BEY VE LEVENT BEYE SONSUZ TEŞEKKÜRLER EDİYORUM
ALLAHIM BU MUTLULUĞU HERKESE NASİP EDER İNŞALLAH.BEBEK İSTEYENLER NEOLUR UMUTLARINIZI YİTİRMEYİN ,MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYİN.
...
Yazan SERPİL ATİK, +
20 SENE SONRA BENDE HAMİLEYİM UMUT TÜP BEBEK ÇALIŞANLARINA VE DOKTORLARIM LEVENT BEY VE ENVER BEYE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ALLAH HERKESE NASİP ETSİN.ANLATILMASI ÇOK ZOR İNSAN BÖYLE BİR MUTLULUĞU BAŞKA HİÇBİRŞEYDE YAŞAYAMAZ.


...
Yazan bebegim..., +
şuan 14 haftalık hamileyim.bebegimin cinsiyetini ögrenmek için çıldırıyorum smilies/smiley.gif saglıklı olsunda gerisi önemli degil....allah herkese evlat nasip eylesin...
...
Yazan seni seviyorum bebeğim...., +
16 haftalık hamilkeyim çok heyecanlıyım geçen hafta ilk kıpırdanmasını hissettim o günden beri içimdeki korkular iyiyce arttı, hem çok mutluyum, hemde heyecanlıyım rabbim bütün isteyenlere versin.... bir hafta sora bebişimin cinsiyetini öğrenicem çok heyecanlıyım...
...
Yazan GÖZDE NISAN 01,2009, +
bende 9 haftalik hamileyim ikinci cocugumu bekliyorum ama hamileligim cok kötu geciyo umarim kimse bnm gibi bi hamilelik yasamaz.allah cumlemizin cocugunu korusun.smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan hamile, +
Allah bebeğinizi sağlıklı mutlu huzurlu ve analı babalı bir şekilde büyütmeyi nasip etSinsmilies/kiss.gif
...
Yazan alaff, +
ben de bebek istiyoruuuuuuum
...
Yazan canan, +
selam, bende 20.haftalik hamileyim 2. bebegime. yine oglan olacak,hayirlisi herkese kolay gelsin
...
Yazan melek çok mutluyum, +
HAFTA 5 GÜNLÜK HAMİLEYİM ÇOK ACIKIYORUM! SİZCE BU NORMAL Mİ HANIMLAR?
...
Yazan zenan, +
ben 3 aylık hamileyim severek evlendim sevdiğim insanın çocugunu taşımak inanın çok güzel bir duygu allah her müslümanın duasını kabul etsin
...
Yazan gamzeli, +
benimde 2 sene olmadı şimdi 5 haftalık hamileyim ama kafana takma takınca olmuo
...
Yazan gamze, +
27 şubatta hamile kaldım 5 haftalık hamileyim onu bebeğimi bugün ultrasonda görcem çok heyecanlı bi okadar mutluyum okadar dua ettimki yüce rabbim kabul etti şükürler olsun 8 ay sonra kucagıma almak için sabırsızlanıyorum smilies/kiss.gif
...
Yazan arzumcum, +
ben 18 haftalık hamileyim. 2. kızımı sabırsızlıkla bekliyorum.
...
Yazan ECE, +
BENDE 2 HAFTALIK HAMİLEYİM ÇOK MUTLUYUM
...
Yazan anne adayı, +
bende 7 aylık evliyim, hapı bırakalı 3 ay oldu ve 6 haftalık hamileyim. ama daha hiç birşey hissedemiyorum. bulantım vs yok. inşallah olmaz.
...
Yazan busra, +
bende hamıleyım o kskadar tuaf bı duygukı hem mutluyum hemde saskın
...
Yazan anne adayı:), +
bende 6 haftalık hamileyim.benimde 5 ay olmadı.evleneli 7 ay oldu.ama hamile olduğumu öğrendiğimde o anki mutluluğumu anlatamam.şunu diyebilirim.olmuyo diye kafanıza takmayın psikolojik olarak rahat olun.Allah hayırlısını versin.
...
Yazan yazan özlem 13mart 2009, +
bende 13 haftalık hamılegım ve mutluyum bebegımı kucagıma almak için sabırsızlanıyorum ama bide su mıde bulantısı olmasa daha ıyı olacak ama her cekılen acının sonunda bır mutluluk vardır yuce rabbım butun anne adaylarına saglık ve sabır dılıyorum
...
Yazan kücük anne, +
ben 18 haftalik hamileyim.benim 2. bebegim olacak insallah.cok mutluyum ve heyecanliyim.birazda tecrübeli.allah isteyen herkese bu duyguyu tatttirsin.ve herkese hayirli evlatlar nasip etsin.amin...
...
Yazan Pınar nihayet hamile, +
5 HAFTA 5 GÜNLÜK HAMİLEYİM ÇOK ACIKIYORUM! SİZCE BU NORMAL Mİ HANIMLAR?
...
Yazan özgür 10 mart 2009, +
bende kist ameliyatı olmuştum senin bebeğin çok zor olur ama tüp bebeğe daha müsait demişlerdi ve şükürler olsuni allhıma bana 4 ay içinde bir bebek verdi bende 8 haftalık hamileyim allah isteyen herkeze versin
...
Yazan ben anne olacagımmmm, +
herkese slm, bende 5aylık hamileyim. bebegim erkek ilk bebegim .onu sabırsızlıkla bekliyoruz.rabbim bu güzel duyguyu herkese nasip etsin...hayırlısıyla kucagıma alacagım günü bekliyorum.rabbim hepimizin yardımcısı olsun.
...
Yazan anne adayı, +
Allah herkesin bebeğini sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmeyi nasip etsin.......
...
Yazan bende anne adayıyımmmm, +
bizde bebek sahibi olmak için çok uğraştık bigün hamile olduğmu öğrendim Allahıma şükürler olsun şuan 7 haftalık hamileyim çok mutlu ve heyecanlıyız Allahım herkese nasib etsin.AMİN
...
Yazan oznur, +
bir yildir ugrasiyoruz olmuyo her ay sabirsizlikla bekliyoruz. hergun internete girip hamilelikle ilgili tum bilgileri okuyorum. insallah bende bir gun sizin gibi su kadar haftalik hamileyim diyebilirim....hepinize saglikli dogumlar....
...
Yazan nagehan, +
mrb bende 16 haftalık hamileyim bebeğimi kucağıma alacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum anne adayları size tavsiyem mideniz bulansada zorlayın kendinizi ve bebeğinizi vitaminsiz bırakmayın hamileliğin ilk ayında bende iştah kaybı oldu ve düşük tehlikesi atlattım çok şükür bebeğimde bende iyiyiz ALLAH bebek isteyen herkese versin.hepimize ALLAH doğumda kolaylık versin
...
Yazan yeni anne adayı, +
yeni hamile olduğumu öğrendim bebeğimin doğacağı günü iple çekiyorum çok mutluyum smilies/smiley.gif
...
Yazan yazan anne adayı, +
ben de 7 aylık hamileyim ve bebişim güzel kızım gün geçtikçe büyüyo babamız şaşırıyo canlarım benim kuzularım allah herkesi kazasız belasız kurtarmayı nasip etsin bir an önce kucağımıza alırız da bügunleri gülerek bebişlerimize yavrularımıza anlatırız smilies/grin.gif allah hepimize sabir versin (hamile olanlara tabi)hop hop ooooooooohhhh başladık gene hareketlenmeye canım kızım berilim yavrum aşkım herşeyim kucağıma almak için sabırsızlanıyorummmmmmmmmmmmmm ve onu çok ama çok seviyorum küçük kediciğim benimsmilies/tongue.gif
...
Yazan ece, +
bende 27 haftalık hamileyim çok güzel bir duygu. sabırsızlanıyorum
...
Yazan serap, +
hiç beklemediğim bir anda hayatımın en güzel süpriziyle karşılaştım 9 haftalık hamileyimsmilies/cheesy.giföğrendiğimde okadarsevindim ki tepkimi sevincimi gösteremedim ve hala inanamıyorum çok garip harika güzel bir duygu allaha binlerce şükürler olsun bütün bebek isteyenlere allah nasip etsin dualarım onlarla ve bebeklerimizle.
mutluluğumu paylaştığınız için teşekkürler.
...
Yazan su, +
ben de 1 aylık hamileyim çok heyecanlıyım...smilies/cheesy.gif
...
Yazan yazan anne, +
bende yeni 5 aylık hamileyim çok mutluyum allah her anne adayına nasip etsin inşallah
smilies/smiley.gif
...
Yazan mine, +
bende hamileyim 7 aylık bebeğimi kucağıma almak için sabırsızlanıyorum.çok güzel bir duygu bu ALLAH herkese nasip etsin(AMİN)
...
Yazan hacer, +
bende hamileyim5aylik heyecan yok cünkü hala inanamiyorum.smilies/tongue.gif
...
Yazan sevill, +
dilerim allahtan rabbim hepinizin bebegini sağlıklı dünyaya getirmeyi nasip eder benim ilk cocugum 8 aylık hamileyim ve ben doğum yaptıktan 10 gün sonra esim askere gidiyo benim icin dua edin insallah smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
...
Yazan ada, +
en sonunda başardık. 11 hafta 5 günlük hamileyim smilies/cheesy.gif çook mutluyum allah isteyen herkese versin
...
Yazan hayalimiz, +
ben daha 6haftalık hamileyim ve inanın henüz hiçbirşey hissetmiyorum inanamıyorum anlayacağınız ve kilo almaktan çok korkuyorum.inşallah rabbim tüm olmayanlara nasip eder dua edin.smilies/smiley.gif
...
Yazan bebişim, +
Merhabalar bende 10 haftalık hamişim, Allah'ım isteyen herkese nasip etsin.
Onu gerçekten çok istiyoruz, Allah sağlıklı sıhhatli kucağıma almayı nasip etsin. (AMİN)
...
Yazan yazan ocak 01 2009, +
alah banada bebek nasip etti allah olmayanlara da versin smilies/shocked.gifsmilies/sad.gifsmilies/angry.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/wink.gifsmilies/smiley.gifsmilies/shocked.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gifsmilies/angry.gifsmilies/grin.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gif
...
Yazan ÇİLEK, +
ALLAH TÜM BEBEK İSTEYENLERİN DUALARINI KABUL ETSİN BEN 16 HAFTALIK GEBEYİM CİNSİYETİNİ ÖĞRENMEYE 5 GÜN KALDI smilies/smiley.gifsmilies/kiss.gif
...
Yazan u n, +
çok heycanlıyım bebeğimi sabırsızlıkla bekliyorummmsmilies/grin.gif
...
Yazan bebişm, +
sonunda bende hamileyimmmmmm

Yorum Yaz
Daha kucuk | Daha Buyuk

busy
 
Kimler Sitede
Şu anda 112 ziyaretçi çevrimiçi
En Sevilenler