Bebekle Tatil

Oğlumuzla ilk tatilimize o 7 aylıkken çıktık. Biz tatil anlayışı olarak her şey dahil konseptinden
hoşlanmadığımız için ve yazlık evimiz de olmadığı için, bu sene de küçük oteller kitabından bulduğumuz Bodrumdaki bir butik otele 3 günlük rezervasyon yaptırdık, sonrasına da bakarız dedik. Gördüğünüz gibi eski tatillerimize devam edebileceğimizi düşündük . Otelin deniz kenarı olmasına dikkat ettik, istediğimiz zaman odaya geri dönebilelim diye.

Bulut ek besine başlamıştı, biraz emiyordu ve bebek sütü içiyordu. Açıkçası bebekle tatile çıkacaklara ilk tavsiyem ek besine geçmeden önce, yani 6 aydan önce çıkmanız. Çünkü yalnızca sütle besleniyorken en azından besin işini halletmek daha kolay. Böyle ek besine geçince, henüz sizinle aynı şeyleri de yiyemediği için, devamlı ona özel bir şeyler hazırlama ya da bulma telaşına giriyor insan.

En başından başlarsak tatil nasıl geçti derseniz, en doğru yanıt önceki tatillere hiç benzemediği olur :) Tabii ki bebekle ilk tatil deneyimini yaşayan her anne baba gibi daha tatilin ilk günlerinde, eski tatil anlayışımızı değiştirmemiz gerektiğini, artık tatilin gezip, denize girip, kafa dinlemekten başka bir şey olduğunu anladık, eee biraz da hayal kırıklığına uğradık!

Ve Bulut ilk dişlerini 7 aylıkken, tatilin ilk günlerinde patlattı. Hem diş huysuzluğu, hem sıcak birleşince Buluta bir şeyler yedirmek pek mümkün olmadı. Her sabah kahvaltı, öğlen çorbalara yüz çevirdi, hatta sütü bile zor içti diyebilirim. Hazır bebek çorbalarından, meyve karışımlarından filan almıştım pratik olsun diye, onları da yemedi.

Banyoda suyu seven çocuk, denizi görünce korktu ve kıyısına gelince dahi ağlamaya başladı. Ve itiraf ediyorum, ben 2. gün eşime acaba eve geri mi dönsek dedim? Ama tabi ki pes etmedik, tatile devam… Daha sonra denize girerken arkadaş olduğumuz bebekli çiftte ilk gün geri dönmeyi düşündüklerini söyledi. Ve akşam yemekte karşılaştığımız çiftte. O zaman dedik yalnız değiliz, ama bu duruma da alışırız bir şekilde.

Otelde kalmanın en zor yanı,

1) Mutfak olmaması, yemek hazırlamayı geçtim, süt için gerekli suyu bile kaynatamıyorsunuz. Gece yarısı su bitse birilerini bulup rica etmeniz lazım

2) Standart bir otel odasına bebeğin bir sürü ıvır-zıvırıyla sığmak zor.

 

Tatilin 2. Yarısı;

3 gün sonra rezervasyonumuz bittiği için otelden ayrıldık ve daha önceki senelerde de gittiğimiz Marmaris Turunç’a gitmeye karar verdik. İyi ki de öyle yapmışız. Turunç’ta daha önce de kaldığımız apart-otele yerleştik. 1 oda, 1 salon ve mutfaklı apartta bebeğimizle doya doya yayıldık. Sabah rahat rahat kahvaltısını hazırladık. Biz de biraz rahatladık, öğlenleri bebeğimizi odada uyutup biz de o sırada kitap okuyup, uyuyup biraz dinlendik.

Bu tatilden çıkardığım deneyim;

Bebekli tatil için ideal yer, apart otel ya da yazlık evler. Hatta aile büyüğünün güzel bir yazlığı varsa tercih edilebilir, bebek uyuduğunda 1-2 saatliğine bırakılıp, dışarı çıkıp nefes alınabilir :))

Yazan :Bulut'un Annesi

Yorumlar (2)Add Comment
...
Yazan Özlem Gül, +
Bebekle otelde tatil yapmak gerçekten zor, biz 2 senedir kızımız olduğundan beri aile büyüğümüzün yazlık evine gidiyoruz. Tabii orada da kalabalık oluyor, eşinizle başbaşa tatil yapamıyorsunuz ama napalım çocuğumuzun büyüyüp 3 müzün tatil yapacağı günleri bekliyoruz.
...
Yazan naz bebek ve annesi, +
bizde tatile gittik bebekle 4 aylıkken 3 gün kaldık odada uyuttum uyuyunca dışarı yüzmeye çıktık anneanneside kocamda kızım ise içerde uyudu smilies/smiley.gif

Yorum Yaz
Daha kucuk | Daha Buyuk

busy
 
Kimler Sitede
Şu anda 133 ziyaretçi çevrimiçi
En Sevilenler