Kız bebek Örgü Hırka ve Pantolon

Kız Bebek Örgü Hırka

HIRKA: K010 kullanarak 62 ilmekle yakadan örmeye başlayın. 4 sıra düz ördükten sonraki sırada 2 düz ile başlayıp 1 ilmek dolayın, 2 ilmeği bir ilmek yapın, tekrar 1 ilmek dolayın,... bu şekilde sıra sonuna kadar örün ve tekrar 4 sıra düz ile devam edin. İçeriye doğru kıvırıp dikin. Sonraki sırada K764 ile devam edin. 2 düz, 1 ters (bu 3 ilmeği yaka kenarı boyunca götürün), 7 düz (ön 1. parça), 1 ip dolayın, 2 düz, 1 ip dolayın, 10 düz (1. kol), 1 ip dolayın, 2 düz, 1 ip dolayın, 15 düz (arka parça), 1 ip dolayın, 2 düz, 1 ip dolayın, 10 düz (2. kol), 1 ip dolayın, 2 düz, 1 ip dolayın, 7 düz (ön 2. parça), 1 ters, 2 düz (bu 3 ilmeği yaka kenarı boyunca götürün). Koltuk altına kadar reglan kolun oluşması için her sırada 1'er ilmek arttırırı (reglan kolda toplam 14 delik olacak).

KOL VE BEDEN: 1. kolu (38 ilmek) 11 cm örerken 8 ilmek kesin. Kalan 30 ilmekle beyaz ip kullanarak 3 cm 1 ters, 1 düz lastik örüp bitirin. Aynı işlemi diğer kol içinde uygulayın. Beden için 13 cm arttırmadan düz ördükten sonra 1 sıra haraşo örün. Sonraki sırada 2 düz, 1 ip dolayın, 2 ilmeği bir ilmek yapın, 2 düz, 1 ip dolayın, 2 ilmeği bir ilmek yapın, 2 düz,.... şeklinde sıra sonuna kadar devam edin. 1 sıra haraşo ve 1 sıra düz ördükten sonra dilimleri örmeye başlayın.

DİLİMLER: 11 ilmek haraşo örün. Üçgenlerin oluşması için 4 ilmek kalana kadar her sırada sadece 1 'er ilmek kesin. Toplam 8 dilimi bir beyaz, bir pembe ip ile örün. Püsküllerle süsleyin.

PANTOLON: K764 kullanarak 50 ilmekle başlayın. 7 sıra düz ördükten sonra 2 düz ile başlayıp 1 ilmek dolayın, 2 ilmeği bir ilmek yapın, tekrar 1 ilmek dolayın,... bu şekilde sıra sonuna kadar örüp tekrar 7 sıra düz örün. K010 ile devam edip, 18 cm düz ördükten sonra, her paçanın sağ ve solundan 4'er ilmek ekleyin. Böylece her paça 58'er ilmek olacak. Bütün ilmekleri (toplam 116 ilmek olacak) tek şişe (yuvarlak şiş) alıp 17 cm düz örün. 1 ters 1 düz 2 cm lastik ördükten sonra 2 sıra düz örüp tekrar 2 cm lastik örün ve arkaya çevirip dikin. İki renk kullanarak zincir çekip, kemer olarak aradan geçirin.

Örgü Modeli Kaynağı: Kartopu Bebe 

Yorumlar (12)Add Comment
...
Yazan melis yıldız, +
ben kızıma yaptım çok güzel oldu
...
Yazan ilayda kara, +
çokkkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel be bebenin gözleride yeter bana ama modelde çok güzel olmuş.
smilies/kiss.gif
...
Yazan rukış, +
kazak harıka olmuş smilies/smiley.gif
...
Yazan M.Ç, +
ÇOK GÜZEL BEBEK HIRKALARIsmilies/smiley.gifsmilies/grin.gifsmilies/cool.gif
...
Yazan sevgi yersel, +
çok güzel harika torunuma yapıcamsmilies/kiss.gif
...
Yazan şeyda pala, +
kızıma yaptım çok memnunum çok güzel bebeğimde beğendi
...
Yazan yazan hümeyra 10 şubat 2011, +
çok güzel çok beğendim yiğenime yapıcam:smilies/smiley.gif
...
Yazan rezan, +
smilies/smiley.gifçok ğüzel bir çeket modeli kızıma yaptım çok ğüzel oldu

...
Yazan sltn, +
çooooook güzel
...
Yazan ,,,,,, +
gözlerin yeter senin ne tatlı bebe hırkada tam onluk
,
...
Yazan şener, +
smilies/smiley.gif slm kazaklar çok süper
...
Yazan melis, +
ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy çok güzel çok beqendim ve bebekler de çok dadluuuuuuuuu....smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/wink.gifsmilies/cheesy.gif

Yorum Yaz
Daha kucuk | Daha Buyuk

busy
 
Kimler Sitede
Şu anda 139 ziyaretçi çevrimiçi
En Sevilenler